Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tükör által homályosan... fórum

Tükör által homályosan... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
629. Mutáns Jane (válaszként erre: 626. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 15. 12:15

Én inkább autentikus maja írásokat olvasnék, ha már fölhívtad rá a figyelmemet.

"Az Alapítvány pereme" az egy sci-fi. Biztos vagyok benne, hogy nagyon tetszene neked. Priviben az egész sorozatot át tudom küldeni. Te egyébként egyáltalán nem olvastál még Asimovot?

628. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 625. - Mutáns Jane)
2015. okt. 15. 04:16

"A felborított biológiai egyensúly bármikor átlépheti a kritikus értéket, ha Gaia istennő "szuperagya" felébred és öngyógyító folyamatokat indít el, melynek beláthatatlan következményei lesznek."


/Jankovich István/

627. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 625. - Mutáns Jane)
2015. okt. 15. 04:15

Most, ahogy élünk, az egyre inkább NEM NORMÁLIS!


Ez látszik, érződik, tapasztalható!


A jó hír az, hogy ennek is van létjogosultsága és lejárati ideje.


Ahogy beindulnak a történések, az az emberiség érdekében fog történni. Most még eléggé hagynak minket.


Ha zűrzavar is lesz, de az már a gyógyulási szakasz, a gyógyulási krízis jele.


Sokan azt hiszik, hogy a bajban romlik el minden. Nem! A baj akkor volt, amikor nem történt semmi!


Ily formában, egy világháború vagy egy természeti katasztrófa is már a gyógyulási szakaszban található. Válasz és következmény.


Volt egy könyv aminek ez volt a fejezetcíme:


"GYÓGYULÁST HOZÓ HALÁL"


Tudom, durván hangzik, eléggé ki van sarkítva, de ha jobban megvizsgáljuk... :)

626. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 625. - Mutáns Jane)
2015. okt. 15. 04:01

Nem olvastam. Ritkán olvasok regényt. Inkább tudományos vagy egyéb érdekes könyvet olvasok.


Azt tudom, hogy nekem regényben "Az átváltozás", a "Zabhegyező", "Ivan Iljics halála", "Bűn és bűnhődés", "1984"... ezek mérföldkövek voltak. Már eleve ilyeneket is kerestem. Lényegtelen dolgokra nem pazaroltam az időmet. De amúgy ritkán olvasok regényt.


Coelho-t azt nagyon szeretem, és nem azért mert menő Coelho-t olvasni!


Coelho-ból süt az energia és a spiritusz. Nagyon letisztult, bölcs, alázatos személyiség (egyéniség).


Például Coelho-ból kiindulva, ő is keresett valamit, ami több mint ez a világ, az más kérdés hogy ő benne akkora volt ez irányban a vitalitás, hogy meg tudta valósítani.


Őt is bántották, nem értették meg és hosszú, magányos zarándoklatán egy olyan közegbe helyezkedett vissza, ahol megértik, tisztelik, szeretik, becsülik. Eljött az ideje.


Az igazán komoly emberekben megvan ez az igény, hogy leválasztódjon a civillizációról. Nem elutasítja, csak leválasztódik.


Tudod milyen nehezen megy ez manapság? Még ha rossz is nekünk? Ki akar kilógni a sorból? Mert ez bizony azzal jár.


A maják felhívták a figyelmünket, hogy vissza kell találnunk a Földanyánkhoz, mert elhagytuk őt. Ha az anyánkat elhagytuk, akkor magunkat is elhagytuk, mert ebben a tekintetben, mint egy csecsemő, életképtelenek vagyunk. Csak szimbiózisban működhet a történet.


Tehát azzal, hogy nem szolgálod a civilizációt, valójában önmagadért cselekszel.


Azzal, hogy a Föld (természet) felé közelítesz, valójában önmagad felé közelítesz.


Ha csak annyi, hogy a telefonod helyett az eget nézed, már megérte. Hidd el!

625. Mutáns Jane (válaszként erre: 623. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 14. 10:41

Kati néni olyan, mint egy gaia-beli polgár Isaac Asimov "Az alapítvány pereme" című regényében. Olvastad?

Mindenesetre azért az egyért őszintén irigylem, hogy neki életében egyszer sem kellett kilépnie a komfortzónájából. Persze ugyanez az okostelefonos ifjúra is igaz, csak neki az egész (műszaki, virtuális) világ a komfortzónája.

Mivel én Kati néniként egyértelműen boldogabb lennék, ezért mondom, hogy neki könnyebb. Kati néni és én is sírva menekülnénk egy mondjuk 5-10 milliós nyüzsgő metropolisból, ahol az emberek intim szférája mondjuk ha egyötöde a falubelinek (tehát sokkal-sokkal közelebb mennek egymáshoz, mindig, lökdösődnek, nem térnek ki, stb.). Most magyarázzam, hogy ez hogy fölnyomja az adrenalinszintet? (Üss vagy menekülj ösztönt folyamatosan bekapcsolva tartva. Én a saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire abnormális dolog napi rendszerességgel órák hosszat EGYFOLYTÁBAN ebben a lelkiállapotban lenni.)

624. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 622. - Mutáns Jane)
2015. okt. 14. 00:55

Írjak példákat?


Hogy fürdesz egy olyan vízben, amibe belepisilnek?


vagy...


Hogy szagolod meg a virágot, miközben mindenhol érzed az ürülék szagát?


Ilyenekre gondolok...

623. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 621. - Mutáns Jane)
2015. okt. 14. 00:51

Igen, mi van ha a kettőt ötvözzük. Nos, ez sem baj, sőt!


De az élet jól megvan mobil nélkül, így Kati néni életvitele közelebb áll a Forráshoz, bármily furcsa.


Könnyebbik megoldás? Milyen szempontból? Egy mai fiatal 5 perc után menekülne, sírva a telefonja után. Nem biztos hogy olyan egyszerű az egójára nézve.

622. Mutáns Jane (válaszként erre: 620. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 14. 00:18
Ne haragudj, sajnos nem értem, mitől? Az általános ingerküszöb egekig emelkedésétől?
621. Mutáns Jane (válaszként erre: 619. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 14. 00:17
Lehet, hogy azért, mert én Mérleg vagyok, de úgy gondolom, hogy a 90 éves Kati néni és a telefonos Rácz Gergő két véglet, és én az arany középút híve vagyok. Úgy értem, marha könnyű mindkét oldalon a skála szélén csücsülni, de közvetíteni a kettő között, na, az már valami! Egyébként én is voltam ilyen "természetben, elszigetelten boldog", mint a Kati néni, tképp valahol életem legboldogabb időszaka volt, és szeretném is visszahozni (sikerülni fog, ez most már egyértelmű), de hiányérzetem volt amiatt, hogy úgy éreztem, hogy a "világban" csak egy csetlő-botló szerencsétlen lennék, és ezért bevállaltam egy olyan időszakot, amiről, ha tudtam volna, hogy mekkora szenvedést fog okozni, akkor tuti nem tettem volna. De ezzel a plusz tapasztalattal végül is most ezerszer gazdagabbnak érzem magamat. Ezért én, amikor a Kati néniről olvastam, hogy mit írtál, az volt az első gondolatom, hogy ó, boldog kívülállóság, na, ez a legkönnyebb!
620. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 618. - Mutáns Jane)
2015. okt. 13. 21:29
Tudod hogy szenvedek én ettől? Nem gondoltam volna (csak sejtettem) hogy ez lesz életem egyik legnagyobb próbája. Akár hiszed, akár nem! Folyamatos gyötrődés ez nekem! Erősek nagyon!
619. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 617. - Mutáns Jane)
2015. okt. 13. 21:27

Majdnem jó, de itt QRVRA nem számít hogy milyen technikai hozzáértése van. Sőt! A technika, meg a civilizáció csak húzza le a kollektív tudatot.


Nagyon is jó, ha egy kisöreg kapál, nézi a naplementét és fingja sincs róla, mi az hogy ÁJFÓN! Falun olyan aurájú néniket látnánk hogy lehet meglepődnénk, pedig ráncos az arca? És?? Már eleve nem gyengíti le ez a sok sugárzás, lehet olyan öröm neki a vidéki élet, ha meghallja a templom harangját!


(Tudjuk ezt? Nem biztos!)


Nem ettől függ! Az embert, a lelket kell nézni, hogy az mennyire van közel a természetes élet forrásához! Kortól, nemtől, vallástól, bőrszíntől függetlenül!


Lehet hogy a 90 éves Kati néni jobban hozzátesz a kollektív tudat fényes oldalához, mint a 20 éves Rácz Gergő, aki egész nap a kibeb... telefonját nyomkodja.

618. Mutáns Jane (válaszként erre: 616. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 13. 21:03
Azért azt tegyük hozzá, hogy manapság na jó, nem magyar, de világviszonylatban egyre kevésbé van honnan kilógni, mert annyi fajta extremitás vált természetessé, az átlagos médiafogyasztó ingerküszöbe az egekig emelkedett az utóbbi mondjuk 10 évben. De lehet, hogy csak én látom így.
617. Mutáns Jane (válaszként erre: 615. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 13. 21:00
Nem tudom, hogy értem-e. Szerintem én alacsonyabb szinten látom az összefüggéseket, mint te. Számomra a lepotyogás, aminek legalábbis saját szememmel a tanúja vagyok, azt jelenti, hogy valaki nem képes még a saját szintjén sem átlátni, sem érteni, hogy mi történik körülötte, akik mellett elzúg az idő, a (pl. technikailag) fejlődő világ, és egyszerűen képtelenek lépést tartani azzal, mert más tempóhoz vannak szokva (idősebb generáció például). Akik képtelenek változtatni az addigi beidegződéseiken, látásmódjukon. Akik képtelenek meglátni, hogy mi lehet esetleg a világban, annak jelenlegi formájában jó és használható az ő számukra is. Én így értem, de mondom, lehet, hogy én alacsonyabb szinten látom a dolgokat, mint te.
616. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 614. - Mutáns Jane)
2015. okt. 13. 20:48
A rezgésszám a tudatossággal együtt növekszik. Egy kristálygyerek Krisztus-szerű tudatossággal rendelkezik, így magasabb a rezgése, abszolút pozitív, de ezáltal ki is emelkedik a társadalmi tudatból.
615. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 614. - Mutáns Jane)
2015. okt. 13. 20:45

Hicks-ék annyira nem kötöttek le soha, kissé idegesítenek, de az Utolsó Idők pont megvan. Abba nagyon jó kis írások vannak, emlékszem mennyit hajkurásztam azt a könyvet amíg meglett. Nagyon szépen levezet olyan dolgokat, amiket éreztem, bár eléggé szeret előre vetíteni. Elég változó minden, azért kell tudni a sorok között is szelektálni.


A Kryon azért jó, mert egyfajta tér-idő hálóban és energiastruktúrában vizsgálja az eseményeket. Nem mindennapi gondolatokat lehet ott felfedezni. Elég izgalmasnak és spirituálisnak érzem. Csak nem sokan vevők az effélére.


A bolygó rezgésszáma emelkedik, és akik nem tudnak lépést tartani, azok sorra leponyognak, ha érted. Ez a lényeg, semmi több!


A lepotyogás menete:


KARMA felgyorsulása


1. Testi-lelki betegségek


2. Balesetek


3. Őrület (1-2 pont következményei lehetnek)


4. Halál (1-2-3 pont következményei lehetnek)


(Ezek saját pontok, én így szedtem össze, de szerintem logikus.)

614. Mutáns Jane (válaszként erre: 613. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 13. 11:06
Nem, én attól vagyok összezavarodva, hogy az Abraham-Hicks könyvekben a rezgésszám növekedése abszolút pozitívumként van deklarálva, meg valami Kryon - Utolsó idők-féle irományt is mintha olvastam volna évekkel ezelőtt, és abban is vitán felül jó dolognak, előrelépésnek tekintik azt.
613. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 611. - Mutáns Jane)
2015. okt. 12. 22:34
Ezért mondom hogy bonyolult... :)
612. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 610. - Mutáns Jane)
2015. okt. 12. 22:34
Persze, alapjaiban tök játékos. De érzelmeket is közvetít.
611. Mutáns Jane (válaszként erre: 607. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 21:53
Elnézést, én csak nem értem. Milyen rezgés felgyorsulása?
610. Mutáns Jane (válaszként erre: 607. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 21:52
Fura, nekem sosem az érzelmeimre hatott az a klip. Valahogy játékosnak éreztem.
609. Mutáns Jane (válaszként erre: 604. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 21:49
Rajongója én sem vagyok, de nagyon tisztelem, és vannak számai, amelyeket kedvelek, más számai pedig tiszteletet váltanak ki belőlem. Talán azt is lehet mondani rá, akármekkora közhely is, hogy sok tekintetben megelőzte a korát.
608. Mutáns Jane (válaszként erre: 606. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 21:48

Ja, a táncoló csirke a pirosra lakkozott körmökkel... :-DDD

Maximálisan megértelek, ez a klip egyáltalán nem gyerekeknek készült, még koruknál lényegesen érettebbeknek sem...

2015. okt. 12. 21:40

A Sledgehammer-ben mindig éreztem, hogy úgy meghaladja a dolgokat, az elmén kívüliséget próbálja megidézni olyan kozmikus formában, mégis amolyan zavart, disszharmonikus módon, és ettől olyan FURA, félelmetes az egész klipp.


De ezzel a gyorsasággal szerintem a rezgés felgyorsulását is kifejezi, amitől az alantas világ olyan butyutának és zavartnak tűnik.


Szóljatok ha már nagyon hülye vagyok... :))


Én így látom...

606. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 605. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 21:27

Mondjuk elég betegek néha a klippjei, nem is bírtam nézni őket, de a táncoló csirke, az ÓRIÁSI!!!


De hogy én mennyit sírtam ezen a klippen. Nagyon féltem tőle!


[link]


Ezek a rángó képsorok teljesen kivették az idegeimet pár évesen...


És akkor jött a jelenet, ahol konrétan üvöltöttem! A rettegett jégfej 1:57-től! :)


Utána már tudtam, hol kell becsukni a szememet!


B*szki, mintha most lett volna...


Nem hiszem el...


Annyira örültem hogy leadják, és mégis irtóztam az egésztől... :))

605. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 603. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 21:21
Peter Gabriel is nagy forma. Úgy látszik neki nagyon bejön ez a yin-yang téma. Már a Sledgehammer-ben is ott a yin-yang szimbólum. Ő ha jól tudom a jóga ösvényét járta.
604. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 601. - Mutáns Jane)
2015. okt. 12. 21:15

Ettől függetlenül nem lettem Sinéad rajongó! :)


Én egy zenében, előadóban elsősorban a rezgést és az üzenetet nézem.

603. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 600. - Mutáns Jane)
2015. okt. 12. 21:14

Na most itt nézd meg milyen gyönyörű ez a nő!


Ilyen amikor nem harcol!


[link]


2:36 - 2:45-nél nézd meg! Na, az mindent elárul, ki is ő! Imádom ezt a jelenetet!

602. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 600. - Mutáns Jane)
2015. okt. 12. 21:10

Most akkor mondok neked valamit. Én ugye javában a gyermeki éveimet tapostam akkoriban, de sok mindennel jobban tisztában voltam, mint bármelyik felnőtt. Ez nem önreklám. Ez tény. Volt is ebből konfliktusom.


De nem is ez a lényeg.


Szóval tudtam már akkor is, hogy Sinead nem az a fajta "könnyű eset"... :)


És bevallom őszintén, megrettentem tőle. Hihetetlen bátorság van ebben a lélekben, de nem tudta fékezni magát. Ez utólag lecsengve helyén volt, mert akkoriban pont erre a botrányra volt szükség hogy felrázza az egész szakmát, társadalmat.


Joggal féltékenykedhettek, pusztán az energiájára, amit hordoz.


Pusztán azzal, hogy felvállalta önmagát, hatalmas vihart kavart és persze sikert aratott a 90-es években. Mondom, én is megijedtem tőle. Kicsit mérges is voltam rá, hogy hogy lehet ennyire felelőtlen és makacs, de neki erre volt szüksége.


Ezt csak ő tudta megcsinálni a szakmában, ha jól emlékszem. Mai napig egy megnemértett kívülálló, persze a kis körén belül ő az Isten!


Ő az, akin látszik, hogy a zenész szakmától függetlenül képes feláldozni magát a hit oltárán.


Nőben nagyon ritka az ilyen. Artemisz jelenségnek hívják. Elég sok férfias, de elég sok nőies energiákat is hordoz. Egyszerre vonzó és taszító. Egyszerre bámulatos és egyszerre félelmetes.

601. Mutáns Jane (válaszként erre: 598. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 11:32
Egyébként a saját dalai még jobbak, ismered az első albumát? The Lion and the Cobra.
600. Mutáns Jane (válaszként erre: 598. - D7ba7bf7ff)
2015. okt. 12. 11:31
Sinéad abszolút szuper fej. Soha életében nem tagadta meg korábbi önmagát. Számomra szinte alig hihető, hogy ennyire hiteles emberek élnek köztünk MOST, mint ő. Érdekes még, hogy amikor a 90-es évek elején Amerikában kezdett turnézni, az amerikaiak közül sokan (újságírók is) totál bolondnak tartották, mégis kb. 10 éve láttam egy könnyed, korszak-összefoglaló műsort a VH1-en, ahol és akkor viszont amerikai újságírók hihetetlen tisztelettel beszéltek róla. Hm...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook