Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tükör által homályosan... fórum

Tükör által homályosan... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
419. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 415. - MentsVár)
2015. szept. 20. 00:12
Nagyon-nagyon nem könnyű. Ebben ők is hibásak. Mindenki hibás.
418. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 412. - MentsVár)
2015. szept. 20. 00:11

Amit rendbe tettél, az nem sérthet.


Amit nem tettél rendbe, az sért.


:)

417. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 412. - MentsVár)
2015. szept. 20. 00:09
Viszont van "kollektíva" is.
416. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 412. - MentsVár)
2015. szept. 20. 00:08

Szerintem meg ez az ALAP! Kezdjük az alapoknál!!


Szerencsére erről én tudok. Tudtam. :)

415. MentsVár (válaszként erre: 404. - Mutáns Jane)
2015. szept. 20. 00:08

Ez jó volt, jól látod.

Nyakon kell csípni az érdeklődésüket, azonban ebben a média hangorkánban nem könnyű feladat.

414. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 404. - Mutáns Jane)
2015. szept. 20. 00:06
Űűűűű de komoly megfogalmazááás!!!
413. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 403. - Mutáns Jane)
2015. szept. 20. 00:06

Hát ez így van!


Erre van egy nagyon jó szó:


- PARADOX


vagy...


- PARADOXON

2015. szept. 20. 00:05

Minden ember más lélekkel van betöltekezve, más forrásinformációt hoz magával ebbe a megtestesülésébe.

Az Életnek nevezett játékban azt kell felismerni, hogy kit milyen illúzió vezérel, mi az ő megnyilvánulási, megtapasztalási intenciója.

Ha ezt felismered, akkor az ő illúzióin keresztül tudod alkalmazni őt a te illúzióid tudatos használatához...

Hűű, szerintem ez itt még túl korai. Szerintetek?

411. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 402. - Mutáns Jane)
2015. szept. 20. 00:04

Ebben viszont van igazság. Elég sok trágya maradt itt nekik. Nem cserélnék velük semmi pénzért! Én is szenvedek, ha csak látom őket! Én még megúsztam cirka pár évvel, de nagyon nem sokkal... :P :))


Ott van nekik a világ minden kütyüje, lehetősége, miközben orrig álnak a kakikban és tudják hogy ez a világ roskadozik össze, benne velük. Tudják hogy elvileg nincs jövőjük, mégis úgy viselkednek (próbálják elhinni) hogy van! Szörnyű látvány!

410. Mutáns Jane (válaszként erre: 406. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 20. 00:04
A saját magammal kapcsolatos tapasztalatokból arra a végkövetkeztetésre jutottam, hogy a rossz helyen keresgélésnek egyetlen oka van: hogy eltűnik az emberből (valószínűleg még gyerekkorában) az a tudat, érzés, hogy a megoldás már ott van benne készen, a legbelső önvalójában. Én úgy éreztem, vagy úgy éltem meg, hogy ezt a bizonyosságot a környezetem (elsősorban az iskola) egyszerűen kiölte belőlem. Ezt követően mindenki külső viszonyítási pontokat kezd keresgélni, mert annyira retteg, amiatt, hogy a belső igazi önvalójával való meghitt kapcsolattól teljesen elidegenítették. És ne haragudj, de rengeteg olyan példát láttam, hogy keresztény emberek is aktívan közreműködtek ebben, mégpedig azért, hogy az illető félje az istent. Ne pedig boldog legyen az istennel való egység érzésétől. Na, ezért rühellem a kereszténységet. Bocsi. Majd lehet, hogy egyszer elolvasom az Újszövetséget, de csakis a te kedvedért, mert téged hiteles embernek érezlek.
409. Mutáns Jane (válaszként erre: 406. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 20. 00:00

Talán erre mondhatta pont az egyéni stílusáért ünnepelt Christian Lacroix azt, hogy:


[link]

408. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 401. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:59
Hát attól függ. Elvileg van nála egy fénykép, amivel villogni szokott.
407. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 400. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:58
Ha nincs jó érzésed a képpel kapcsolatban, az mindenképpen jel. Az igazi művész az, aki ha húz egy vonalat, vagy rajzol egy kört, a rajz puszta látványa kellemes érzéseket kelt benned. Nem kell Picassonak lenni. De elsősorban az energia van jelen, azokkal dolgozunk. Az fog megnyilvánulni. Akármilyen "szépen" rajzolsz, az energia, mint információ mindig benne lesz.
406. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 398. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:54

Senki nem bántja a tinédzsert, végső soron ő bántja saját magát, mert nincs meg a kellő önbecsülése és nem bír magával meglenni. Ez persze lehet kellemetlen tapasztalatok eredménye, negatív környezet, stb. De nem a Facebook fogja megölni. Ő fogja saját magát, mert végső soron az ő döntése, ő lát ebben "megoldást".


Azt látom elsősorban hogy rosszul keresünk. Ha kezdetektől jó igényeink vannak, akkor az élet támogatni fog minket a felismerésekben, akármilyen nehéz az életünk. De nagyon sokszor nekünk az kell, ami értéktelen, és amihez valójában semmi közünk. Csak a jó keresés, a jó választás már megmentene minket a bajtól.


A divatban mindig az egyéniség diktál, soha nem a kollekció. Ha meztelenül kivonulsz egy boával a nyakadban, mert egyéniség vagy, talán meg is veszik a kígyót! Ily módon tökmindegy mi van rajtad, mert az EGYÉNISÉG ADJA EL!

405. Mutáns Jane (válaszként erre: 399. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:51

Nézd meg pl. ezt:


[link]

404. Mutáns Jane (válaszként erre: 399. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:49
A magabiztosságuk természetesen csak kompenzálás, ez egyértelmű. Fura, de szerintem sokukkal könnyen meg lehetne értetni, hogy ami az életükből hiányzik, amit homályosan éreznek, de nem tudnak megfogalmazni, amellett éppen most zúgnak el teljes sebességgel.
403. Mutáns Jane (válaszként erre: 399. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:48
De tényleg hülyíthetők, ez igaz. Viszont én ezért sajnálom őket. Úgy látom, hogy nekik valahogy már nincsenek úgymond készen kapott viszonyítási pontjaik, mint nekünk voltak, és amiket mondjuk szépen, ahogy kell, fel is rúgtunk, magunk mögött hagytunk, ki-ki a maga módján. Nekik valahogy nincsen fogódzó az életükben, ugyanakkor meg millió fogódzó van egyszerre, csak tudjanak közülük választani. De nem tudnak.
402. Mutáns Jane (válaszként erre: 399. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:45
Ez nagyon vicces! Én viszont pont, hogy már-már simulékonynak, konformistának látom őket!!! :-)))) Egy olyan nemzedéknek, akik elől, pechükre, az előttük járó, korábbi generációk már minden lehető dolgot "ellázadtak", és nekik már semmi sem maradt ebből a szempontból. Emiatt pl. kimondottan sajnálom is őket.
401. Mutáns Jane (válaszként erre: 400. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:43
Még az is lehet, hogy ugyanazzal az illetővel találkoztunk.
400. Mutáns Jane (válaszként erre: 397. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:43
Ez elég ijesztő. Mikor Pesten laktam, én is találkoztam egy ilyen figurával, szintén spirituális festőművész, szintén nő, és rettentően nem is az, hogy irritáló, de energetikailag hihetetlenül lehúzó személyiség volt. Mondjuk az ő képeiben nagyon sok meló volt (színes tollal dolgozott, és rengeteg apró vonalkákból álló kvázi "energiahullámot" rajzolt), az látszott rajtuk, de nekem valahogy mind ugyanolyan volt, és meg kell mondjam, hogy egyéni ízlés, de nekem egy sem tetszett igazán, rettentően zavarosnak láttam őket. Nagyon örültem, amikor ez az illető eltűnt az életemből (egy munkahelyen dolgoztunk, ugyanis ő a festményeiből nem tudott megélni).
399. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 378. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:42

Szerencséd van, mert én azt látom hogy nagyon éretlenek és nagyon hülyíthetők. Bátortalanok, gyávák, megalkuvók, önbizalomhiányosak.


Az önmegvalósítási kényszerük óriási, és bár úgy tűnik hogy magabiztosak, jól látják a dolgokat, végső soron mégis behódolnak a hülyeségnek, hogy végül ugyanazokká a bábokká váljanak, mint akik ellen lázadnak (pl: szülők) csak modernizált formában.


Észre sem veszik és már benne vannak a klisében.

398. Mutáns Jane (válaszként erre: 394. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:37

Sajnos a primitív megmozdulások, meg még inkább sajnos a facebook áldozatai (az online cikizés és zaklatás miatt öngyilkosságot elkövető tinédzserek) is ennek a folyamatnak az óhatatlanul bekövetkező eredményei, tagadhatatlan.

Egyébként számomra is nyilvánvaló, hogy még csak a folyamat kezdetén járunk. De már ez alatt a viszonylag rövid idő alatt bekövetkezett változások is elképesztőek. Nekem pl. az, hogy komplett iparágak mentek tönkre (pl. könnyűzenei lemezipar) és teljesen újak jöttek létre.

Egyébként engem érdekel a divat világa meg az öltözködés (noha én magam szándékosan úgymond igénytelenül öltözködöm). És meg kell mondjam, ámulva figyelem, hogy mi folyik a modellszakmában például. Hogy mást ne mondjak, nem véletlen, hogy nem csak a modellek, de a szépségkirálynők között is, főleg Nyugaton meg Amerikában egyre kevesebb a valódi szépség. Ugyanis a lányok többségét ez az egész - noha nem nyilvánvaló - NEM ÉRDEKLI, vagy egyre kevésbé érdekli, vonzza.

397. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 377. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:37

Volt egy marha nagy "spirituális" festőművész. Olyan képeket csinált, amit egy 3-5 éves gyerek is meg tud csinálni, és elég jó áron adta őket. Folyamatosan reklámozta magát, folyamatosan tukmálta az emberre a műveit, szerinte megvan az oka, hogy neked mért kell megvenned azt a képet. Egyfolytában be nem állt a szája, reklámozott, ajánlott, kidumált, stb. Ha leesett pl. egy selyemkép (elég rosszul volt felakasztva) akkor azt mondta, ez azért esett le, mert el kell vinned. Ez a kép megszólított téged, stb...


(Azt hittem leugatom a fejét!)


Akkora ezó-egó-biznic volt a nőben, hogy baromi idegesítő volt még a jelenléte is. És a rendezvényeken házal.


Ilyen az, amikor a "köntöst" rosszul használják. Én így látom. Persze nem akarom bántani, csak elég levágósan zavaró volt. Szinte kellemetlenül röhejes.

396. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 377. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:29

A Titok és társai egyrészt egy "új köntös", ahogy te fogalmaztál, ugyanakkor hatalmas veszély is egyben, de itt mindenki a saját EGYÉNI FELELŐSSÉGÉRE van megint bízva. Mert az egó majmol, és nagyon jók neki ezek a praktikák, nem véletlenül van spirituális egoizmus bizonyos körökben. A saját kis "önös", öncélú, beszűkült látóterével, kicsinyes vágyaival igen csak sok bajt tud okozni önmagának és másoknak, az efféle tanokkal. Mert félreérti és a saját kis egójának fordítja le.


Mint például ha a Bibliát olvasod, a primitív egónak szól az Ószövetség, az Önvalódnak pedig az Újszövetség. Nem mindegy mit olvasol, mit ragadsz ki és miként használod.

395. Mutáns Jane (válaszként erre: 393. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:25
Egyetlen egyszer vonta tényleg magára a figyelmemet egy ilyen tévébemutató, az meg már az Auchanban (mikor Pesten laktam). Kiderült, hogy megfilmesítették Isaac Asimov "Én a robot" c. regényének egyik novelláját. Néhány robotos, viszonylag nyugodt képsor ment éppen. Viszont öcsém telefonon felvilágosított, hogy ne várjak sokat ettől a filmadaptációtól. Később olvastam egy kritikát a filmről, egy Asimov-rajongótól, majd láttam egy rövid részletet is, amikor már tévében mutatták be ezt a művet. Nagyon szomorú voltam, mert sajnos pont az eredeti mű lényegét herélték ki, már elnézést. Utóbb aztán rájöttem, hogy ha Asimovot valóban az író mondanivalójához hűen filmesítenék meg, akkor az pénzügyileg tuti bukás lenne, kb. egy független művészfilm nézettségét hozná.
394. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 376. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:22
Na most erre azt mondom, hogy az internet robbanása az egy hatalmas forradalom kezdete volt. Még ma is tart. Ne becsüljük le a Facebook-huszárokat. De tény, hogy vannak nagyon primitív, szinte értelmetlen megmozdulások.
393. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 375. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:19
Ez pont így van! Jól látod.
392. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 374. - Mutáns Jane)
2015. szept. 19. 23:18

Mert a külső, csilivili dolgok azokat ejtik rabul, akik csillogni akarnak, nem érzik magukat elég értékesnek. Ráadásul van egy olyan rossz tulajdonságuk, hogy nem fényeznek, hanem takarnak. Valójában, amikor "csillognak", magukat takarják el.


Olyan ez, mint amikor egy igazi virág helyett művirágot veszünk. Vagy a napfény helyett beizzítjuk a neont. Semmi sem pótolhatja a valódi értékeket!


Az egóban egyszerre van benne a megmutatkozás és a rejtőzködési vágy is. Ez komoly dilemmát, hasadást eredményezhet alapvetően.

391. Mutáns Jane (válaszként erre: 388. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:15
Nem haragszotok, hogy teljesen elöntöm a szövegelésemmel a fórumot (floodolok) és offolok? (Amiatt, hogy saját magamról szövegelek folyton.)
390. Mutáns Jane (válaszként erre: 388. - D7ba7bf7ff)
2015. szept. 19. 23:14
Én nagyon durván éltem meg, hogy milyen az, amikor kicsúszik a kezemből a saját magam irányítása. És ezzel együtt az életem irányítása is, bár akkoriban pont az volt a fő hibám, hogy nem LÁTTAM az összefüggést a kettő között. Pontosabban nem láttam, hogy konkrétan HOL van az összefüggés a kettő között, pedig ott volt az orrom előtt.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook