Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudom, hogy fogynom kell, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. fórum

Tudom, hogy fogynom kell, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
733. 2577cdcc12 (válaszként erre: 731. - Ce57fb7bd6)
2008. febr. 29. 14:09
Ázért a szülinapra adj kimenőt magadnak, csak mértékkel, mert néha azért kell bűnözni :). De csak az ilyen alkalmakkor...ettől még nem gyenge az akaratod. Én mondjuk ki nem állhatom a svédasztalos kajálást, mert tuti, hogy legalább háromszor annyit eszem. Ilyenel a szülinapok is, szerintem elég szarul venné ki magát, ha Te csak ott ülnél, és néznéd, ahogy esznek. Egyébként azt hiszem ez a hangulatodra is erősen rányomná a bélyegét :)
732. Eve20 (válaszként erre: 720. - F852ffafeb)
2008. febr. 29. 13:56

Tapasztalatból mondom, hogy a nem evés hosszú távon mindenképpen értelmetlen! Én is legtöbbször azt csináltam, "diéta" címszóval, de amilyen gyorsan leadtam, ugyanolyan gyorsasággal szedtem is vissza a kilóimat. Most ott tartok, hogy mikor régen elkezdtem a nemevős diétámat, akkor 78-ról indultam, 5 hét alatt 12 kiló ment le, aztán fel, aztán le, majd megint fel..:( Mostani súlyom 81 kiló, 3 hét diéta után, ugyanis már a 85-öt tapostam.. 1200 kalóriát eszem egy nap, napi 5*, 6* keveset, és egyre jobban megy, és furcsamód (ilyet még sosem tapasztaltam), sem idegbeteg, sem fáradt nem vagyok. Sőt, még komolyabb bűnözés sem jutott eszembe, egyszer fordult elő, hogy nagyon megettem volna az ananászkonzervet, és be is vágtam egy dobozzal:)) Másnap mégis lefelé ment a súlyom.

Szóval, próbáld meg rászánni magad a gyakori evésre, ne hagyd, hogy farkaséhes legyél, és próbáld megkedvelni a zöldséget, gyümölcsöt. Valamelyiket biztosan szereted te is.

Ha pedig babát szeretnétek, érdemes lenne előtte lefogynod, mert ha most terhes leszel, már erre a súlyra jön a terhességgel felszedett kilók száma, és az igencsak idegölő lesz, ha megszületik a második is... De ez csak az én véleményem.

Előre is sok szerencsét, és kitartás!

731. ce57fb7bd6 (válaszként erre: 730. - 27525d0da6)
2008. febr. 29. 13:42
Dehogy bantopttal meg. Sot! Neha mar ugy erzem, hogy egy jo veres hianyzik, hogy eszhez terjek. En elhataroztam, de az elhatarozasom csak olyan eros, h ket-harom napig birom. Max. egy hetig, de akkor a hetvegen elrontok mindent. Tegnap pl. a sogorom telefonalt, h a jovo heten lesz a szulinapja es meghivnak ebedre. Tuti lesz suti, kaja, pia. Hogyan alljak ellen ezzel a kis gyenge akaraterommel. Persze, igazad van. Ezek mind csak kifogasok. Most mar komolyan kell vennem magam, ha nem akarok 40 evesen valamilyen betegsegben meghalni. Koszi! Elbeszelgetek ma delelott magammal.
730. 27525d0da6 (válaszként erre: 725. - Ce57fb7bd6)
2008. febr. 28. 20:18

Az az igazság,hogy mást sajnos nem tudok tanácsolni. És szerintem nagyjából az életmód szakértők is csak ezt tudnák mondani. Először is az elhatározás kell.Amíg nincs igazán,és kifogásokat keresel,addig eredmény sem lesz. Nálunk is apu pl. nem eszi meg a teljeskiőrlésű kenyeret,csak mi lányok. Ő eszik zsemlét. Eddig én is örültem,ha hazaestem a munkából,vittem a kutyát sétálni,pihentem. De most ha törik,ha szakad,előveszem a dvd-ket és már megy is a torna. 40-50 perced kell,hogy legyen magadra.Te is tudod,hogy amiket itt felsoroltál,az mind csak kifogás. Biztos nagyon nehéz,de ha eredményt akarsz,az küzdelemmel,lemondással jár.

És azt is tudod,ha koplalással adsz le 10-15 kg-t, akkor legközelebb már 20-at fogsz visszaszedni!

Remélem nem bántottalak meg, én csak jót akarok!

729. 27525d0da6 (válaszként erre: 726. - 33592d1fba)
2008. febr. 28. 20:12
Ki bántott meg ennyire?
2008. febr. 28. 18:39

Nekem meg egyre erosebb lesz az elhatarozasom es erzem, h most meg tudom csinalni, mert mellettem alltok.

Kituztem magamnak egy idopontot, amikorra le akarok fogyni. A szulinapomra szeretnek 16 kiloval kevesebb lenni. Szerintetek realis terv a hetente 1 kilo fogyas?

727. ce57fb7bd6 (válaszként erre: 726. - 33592d1fba)
2008. febr. 28. 18:32
Szerintem irj Hoxanak es kerdezd meg tole.
2008. febr. 28. 16:53
Bocsi még egy kérdés .Nem tudja valaki hogy lehet törölni magunkat a hoxáról?
725. ce57fb7bd6 (válaszként erre: 715. - 27525d0da6)
2008. febr. 28. 16:39

Szia! Koszi a tanacsokat. Bar ugy gondolom, nekem sok lenne a napi otszori eves.

A napjaim ugy neznek ki, hogy reggel 7.30-8 korul kelek fel. Kb. 9 korul reggelizek. A jo kis muzli + tej keverekemet. Delben eszek egy kis gyumolcsot vagy valamilyen levest. A ferjem 4.30-kor er haza. Ekkor szoktunk vacsorazni. Nem keveset. Utanna mar nem eszunk.

Viszont a ferjem szereti, ha egyutt ebedelunk. Egyedul nem szivesen eszik. Hogyan alakitsam a napjaimat, hogy delutan fel otkor egyutt tudjunk kajalni? Es mit es mennyit egyek napkozben?

724. 33592d1fba (válaszként erre: 723. - Ce57fb7bd6)
2008. febr. 28. 16:36
Jaj nem balli Ő egy tündér !Más.Priviben osztogat észt és tudományt ,és beletiport a sérült lelkembe,nagyon,ezért döntöttem így.
723. ce57fb7bd6 (válaszként erre: 722. - Ce57fb7bd6)
2008. febr. 28. 16:35
Fenn vagy az iwiw-en? En is. Balli-t mar megtalatam. Azt hittem, itt mindenki segiteni akar es jo szandeku. De ezek szerint vannak itt is idegesito emberek.
722. ce57fb7bd6 (válaszként erre: 721. - 33592d1fba)
2008. febr. 28. 16:33
Sajnalom.
2008. febr. 28. 16:04

Szia balli!Lelépek a fórumról felídegesítettek erősen az iwiwen megtalálsz ha kérdésed lenne!

szia:Kati

720. f852ffafeb (válaszként erre: 715. - 27525d0da6)
2008. febr. 28. 15:32

A naplóval sokat próbálkoztam, nem igazán megy olyat vezetni...

Nem tudok nem fogyózni akarni, bár azt sem akarok, fogyni akarok...

Napi ötször ha akarnék sem bírnék enni, életemben sosem ettem sem sokat, sem sokszor, csak rosszat...

Fehér kenyeret veszünk, max félbarnát, de a család a feheret szereti, de az is megszárad, penészedik, így kétfélét venni....

a paprikát nagyon nem szeretem, csak ha csípős.

Ebéd: nem főzök sajnos, nem tudok, no meg nincs is kinek.. párom egyetemen/melóhelyen eszik, gyerekem bölcsibe.. Na meg igazság szerint nem is szeretem a meleg kaját.. Max heti 1-2*valami főzelék/tészta.

Vacsi.. Na este szoktam enni:( Erről kéne leszokni, de nem tusok, mindenki este ér haza, akkor állnak neki enni, egyszerűen nem tudok ellenállni.

Tornázni... Nem bírok... örülök, ha sétálni tudok, de a fiam mellett időm se nagyon engedi... ha meg éppen alszik, vagy nincs itt, akkor takarítok, mosok, s elszalad az idő.

Thinspom nekem is van ;)

Azért köszi!

Reménytelen vagyok?:(

A nemevéssel 10-15 kg-okat fogytam 2-3 hét alatt... Csak erő kéne:(

719. yes1
2008. febr. 28. 14:58

Hali! Hozzászólhatok? Fogyókúra terén rengeteget megéltem és "megettem" már :)

Amióta sz eszem tudom fogyózok és ráadásul úgy hogy imádom a kaját (mindent ami hizlal persze, a zöldség távol áll tőlem.)

Most nemrég találtam rá egy tablettára, amit kaja előtt kell bevenni és úgy működik h nem engedi, hogy a szénhidrát felszívódjon. Kifejezzeten azt az enzimet nem engedi dolgozni, ami a szénhidrátért felelős.

Korábban már próbáltam már a zso3695 féle "nemevést" is, de egy hét után mindig ideges, feszült lettem és erőm se volt semmihez (jelzem kedvem se) és persze amit leszenvedtem 2-3 kilót , az jött is vissza. Most is odafigyelek h mit eszek, de nem kell magamtól teljesen megvonni a szénhidrátos kajákat. :)

718. 27525d0da6 (válaszként erre: 717. - F852ffafeb)
2008. febr. 28. 14:50
Olvasd el a hozzászólásomat!
2008. febr. 28. 14:45

Sziasztok!


Én is hasonlóképp érzek, annyi módot kipróbáltam már, leginkább a "nemevés" jött be, persze sosem bírtam sokáig.

Kéne már valami jó módszer, ugyanis 97 kg vagyok:(

Mindig is NAGYON vékony szerettem volna lenni, az álmom úgy 40-45 kg, de elég elérhetetlen.

Nem enni most nem merek, mert kisbabát szeretnék, egy tesót a 15 hónaposnak.

2 napja egész jól állok, tegnap 1 fél tányér krumplifőzelék, 2-3 szelet SK süti, ma meg 1 banán, 2 mandarin, 1 ksi túrórudi...

Többet már nem nagyon szeretnék.

Inni kizárólag vizet, tejet vagy teát iszom régóta.

Remélem tudunk egymásnak segíteni

716. 6c91d15a46 (válaszként erre: 714. - Ce57fb7bd6)
2008. febr. 28. 14:38

Szia! Megertelek. En is ilyen voltam. Aztan nagyon nagyon elhataroztam magam. Kell egy jo motivacio. Nekem ez segitett. 10 kilo fogyasnal tartok. Lehet egy kicsit tobbnel. Most nem tudok fogyizni. Sajnos. Nemetorszagban vagyok rokonoknal es nem kerhetem oket, h nekem fozzenek kulon. Az osszes mozgasom is egy kis seta. NAgyon nehez es erzem, h vissza is jott nehany kilo.

De eros vagyok es ha rendesen visszaall az eletem a rendes kerekvagasba, majd ujra folytatom.

Ne gondolkozz allandoan a sulyodrol. Fogadd el magad. En is 107 voltam. Hagyd el a szenhidratot es sok gyumolcsot, zoldseget es feherjet egyel. Ezekbol allitsd ossze az etrendedet es ne allj minden nap a merlegre. Segit, ha van partenred is. Nem konnyu, ha te fogyozol, a csalad meg mindenfelet eszik. El kell magad hatarozni es kitartani barmi aron. Eloszor nagyon nehez. Lehet, h lenyszeriteni kell magad, h ne egyel pl. csokoladet. De en azt is ettem. Mondjuk korabban egy tablat siman egyszerre benyomtam. Most egy kockat eszek csak az ize miatt hetente egyszer-ketszer. Igy az edes iz sem hianyzik. Es mozogj. Mar napi fel ora hasznos lehet. Setalj a friss levegon (bar ugy hallom, most epp nem alkalmas az ido a setara a ho miatt) vagy jo lehet a szobabicikli is. En is azt csinaltam. Menj es iratkozz be egy konditerembe. Mozdulj ki otthonrol. Ha csak otthon ulsz, akkor allandoan a hutoszekrenyt akarod nyitogatni es sajnalod magad. Azt irod, angolul tanulsz. Iskolaban? Ott is biztos vannak dagik. Keress egy tarsat a sulis tarsaid kozul. Ketten konnyebb belefogni. A csaladnak is mond meg mi bant es mit szeretnel. Hidd el, kis modositas az etrendben es havi 4-5 kilo le fog menni. Csak bizz magadban es ne sajnalkozz, h nem sikerult, hanem mutasd meg, h igenis sikerulni fog!

715. 27525d0da6 (válaszként erre: 714. - Ce57fb7bd6)
2008. febr. 28. 14:35

Először is szerintem jó ötlet lenne ha vezetnél egy naplót,akár itt a hoxán és mindent leírnál benne,hogy miket ettél.Így nincs mese,látni fogod hogy mit rontottál el.Esetleg leírhatnád a napi mozgásodat,a gondolataidat.

Aztán: ne fogyózni akarj,hanem életmódot változtatni.Tudom,ez sablonos szöveg,de ha meg akarod tartani majd az elért súlyod,akkor tényleg ez a megoldás.

Egyáltalán ne koplalj,ne várd meg míg éhes leszel.Egyél napi 5-ször.

Példa:

Reggeli: készíts valami szendvics félét teljeskiőrlésű,barna vagy rozsos kenyérből.Bele felvágott,sajt,paprika,paradicsom

Így nem indul korgó gyomorral a napod.

Tízórai: joghurt,vagy gyümölcs

Ebéd: azt egyél ami épp van,nem kell fanatikusnak lenni,esetleg a sima tészta helyett egyél durumot,vagy teljeskiőrlésűt

Uzsi: gyümi vagy megint joghurt,válaszd ki melyiket eszed tízóraira és melyiket délután

Vacsi: bármi ami nem hízlal,ne egyél ilyenkor már szénhidrátot (hús,hal,felvágott,virsli,tojás,saláta...)

Aztán fontos a mozgás is! Én mióta elhatároztam hogy igenis lefogyok 5 kg-t azóta heti 4-5 alkalommal tornázom 50-60 percet. Hidd el,sokat ér.

És végül, azért van ez a fórum,hogy segítsük egymást,ide bármikor jöhetsz,ha úgy érzed meginogtál,biztos lesz mindig valaki aki szívesen segít és lelket önt beléd.


Ha rádtör a falási roham megoldás lehet,ha megnézegeted a fényképeid,hogy tényleg 107 kg akarsz maradni?

Néha én is előveszem az 50-55kg-s fotóimat,és ez erősít a célom elérésében.

Remélem tudtam egy picikét segíteni!

2008. febr. 28. 14:27

A topik cimet akar en is kerdezhetnem. Segitsetek!

Harom napja elhataroztam, h jol lefogyok. Ket napig birtam is. Szep egeszseges kajak, mozgas. Jol ereztem magam. 1.5 kilo lement es tegnap elrontottam mindent. Miert nem tudom en ket napnal tovabb csinalni? Miert nincs erom, kitartasom? Ha mas meg tudja csinalni, en miert nem? Tudom mit kellene csinalni, csak nincs hozza kitartasom. Nemhogy egy honapig nem tudom csinalni, hanem egy hetig sem. Az anyagcserem teljesen lelassult. Felek attol, h megint majd jojozni fogok es meg tobb leszek. Pedig most is 107 kilo vagyok. 70 kg szeretnek lenni, de kiegyeznek 90-el is. Sajnos nem megy. Hogyan allitsam at az agyam arra, h ne egyek? Segitsetek lecci! Minden gondolatom egesz nap a fogyasom vagyis a nem fogyasom korul forog.

713. tutajos11 (válaszként erre: 705. - 6c91d15a46)
2008. febr. 26. 19:05

szia!

na ÉN NEM HAGYTAM VOLNA SZO NÉLKÜL AZ TUTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

még nem késő válaszolj neki nyugodtan neki..!!!!!!!!!!!

2008. febr. 26. 14:15

Sziasztok!

Szerencsesen megerkeztunk Frankfurtba. Aposom is jobban van. Mar bottal tud menni es nem kell a toloszekben ulnie. Viszont a nemet biztositoja azt mondta, h ennyit es ne tovabb. Ezert marcius 6-ig lehet a korhazban, utanna kiteszik a szuret. Ilyenek ezek a biztositok! Milyen jo lesz majd ha Mo-ra is bevezetik. Mindegy. De o nem akar tovabb nemeto-ban maradni, hanem haza akar menni. Mivel a kocsija itt van, en fogom ot hazavinni az o kocsijaval. Vagyis Istvan csutortokon megy nyujorkba, hiszen neki kell mar a jovo heten dolgoznia. En meg visszaviszem aposomat Mo-ra es ott maradok husvetig. Ha mar igy alakult, akkor tesomek eljegyzesen ott tudok lenni. Es husvet utan megyek tovabb. Addig megint tavkapcsolatban fogunk elni es majd akkor megint csomagolhatok mindent ujra elolrol.

Ja! Mivel ez tulajdonkeppen a fogyokurarol szol, msot nem tudtam azzal foglalkozni. Itt nemetorszagban egyebkent rengeteg egeszseges kajat esznek. Mindenhez salatakat. Az van boven. Hus meg egy-egy szelet. Nem is ertem mitol ilyen dagadtak. Vagyis nem koverek csak olyan nagyok. A nok is. Szoval en nem foglalkozom most a dietammal. De azert odafigyelek arra, h mit eszek. A mozgasom jelenleg annyi, h aposommal setalunk a korhaz kertjeben. A korabbi sok edzes utan most kimondottan hianyzik. Azert remelem, nem fogok sokat visszaszedni ezekben a logos napokban.

711. 33592d1fba (válaszként erre: 710. - 6c91d15a46)
2008. febr. 25. 08:17
Lehet hogy apukád miatt sietnek?
2008. febr. 22. 14:10

Sziasztok!

Csomagolok ezerrel. Tele a szobam taskakkal, borondokkel es sok-sok zacskoval. Majdnem 5 honapig voltam itthon es most mindent szepen ossze kell pakolni. Nemetorszagig nem lesz gond, mert oda kocsival megyunk. De utanna ketszer 20 kiloba kell belefernem. Ugy akarom csinalni, h az egyik borondomet mar ne kelljen kipakolni tobbet. Abba rakom azokat a ruhakat, amiket nem fogok mar folvenni, a magyar ujsagokat, fuszereket es hasonlokat. De utalok csomagolni!!

Raadasul ocsem es baratnoje kitalalta, h megis az iden nyaron csinaljak a lagzijukat. Ket hete meg ugy volt, h jovore. Az pont jo lett volna. Erre tegnap kozoltek, h husvetkor eljegyzes es nyaron eskubo. A francba! Akkor hogyan fogok ujra hazajonni? Most miert nem tudnak varni meg egy evet, ha mar ugytis egyutt elnek 3 eve? Nem ertem oket. (Ja, nem azert sietnek, mert jon a baba.)

Na mindegy, ok tudjak. Most megyek vissza csomagolni.

709. 33592d1fba (válaszként erre: 708. - 6c91d15a46)
2008. febr. 21. 16:05
hajrá Balli!!!
2008. febr. 21. 15:32

Istvan is megnezte az adatlapjat es annyit mondott, h jol megoregedett es jol meghizott o is.

Ezt irtam neki: "Tudod Drágám, igaz, hogy kövér vagyok, de 10 évvel vagyok fiatalabb nálad. És ha jól látom már ugyanabba a súlycsoportba tartozunk. További szép napot kivánok!"

Ennyi es nem akarok tovabb foglalkozni a csajjal. Eloszor le akartam tiltani, h ne irhasson tobbet. Aztan rajottem, h ebbol tudni fogja, h elerte a celjat. Igy, ha esetleg ujbol irna, majd szepen nem reagalok a levelere. Kozben pedig jol megjegyeztem magamnak es most sokkal-sokkal elszantabban csinalom a dietamat, mint korabban. Majd en jol megmutatom neki! Oszre mar uj kepeket teszek fel magamrol es egy jo csaj lesz belolem.

707. kisandi (válaszként erre: 706. - 33592d1fba)
2008. febr. 21. 14:35

ez igaz soha nem késő! Nem számit hány kiló vagy attól még lehetsz tuti jó fej és klassz csaj!!

Irigy netán!!

Én mondom neked 95 kg- mal!!!

706. 33592d1fba (válaszként erre: 705. - 6c91d15a46)
2008. febr. 21. 14:29
Miért lenne késő?Ő honnan tudhatná ,hogy te mikor olvastad ela levelét ??:DGondolj ki egy frappánsat és nyugodtan válaszolj,ha ő ekkora pofátlanságot csinál ,te miért ne reagálnád le?
2008. febr. 21. 13:30

Kepzeljetek!

A ferjem elso felesege megtalalt az iwiw-wn. Ez meg nem lenne baj. De a kovetkezo uzenetet kuldte: "Dragam! Nem tudom, Istvan miert vett el teged es mit szeret benned. Hiszen te meg sokkal koverebb vagy, mint amilyen en valaha is voltam. Csokollak!"

Na erre mit lehet lepni? Legszivesebben elkuldtem volna valahova a csajt. De aztan nem valaszoltam a levelere. Nagyon felidegesitett. Valahogyan jol vissz kellett volna neki vagni, de hirtelen nem jutott eszembe semmi. Most meg mar keso.

2008. febr. 19. 16:59

Sziasztok!

Koszi a gratulaciokat. Nagyon nagyon es meg jobban jol erzem magam. Hazajottem a Mamihoz es itthon allandoan azt hallom, h egyel mar, mert teljesen elfogysz. De en ellenallok. MEgmagyaraztam a Maminak, h nem am igy van ez es ha neki problemas, akkor fozok magamnak kulon. De vegul is megoldottuk. Egyebkent vasarnap megyunk Frankfurtba. Remelem ott is lesz internet a rokonoknal es be tudok nezni ide. Apukam valtozatlanul van. Vegul is, ha nem adnak a dokinak penz, ra sem nez. Ez a problema a magyar egeszsegugyben. Vagy ez is.

Tegnap nagyon sokat bicikliztem a baratnommel. Most iszonyatosan izomlazam van. De nagyon jol ereztem magam tole.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook