Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Titeket nem zavar a Family Frost hangos zenéje? Mit lehet tenni? fórum

Titeket nem zavar a Family Frost hangos zenéje? Mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
2008. máj. 24. 08:43

Először is határozottan fel kell szólítani a vezetőt, hogy a terület felé közeledtekor halkítsa le; vagy amennyiben ez technikailag nem kivitelezhető, kapcsolja ki a "hangszórót"-akár az indítókulcs eltávolítása árán is.

Hogy ez esetben tolnia kell az autót, érvként nem kell elfogadni, hisz lassan szokott haladni hangosan kornyikálva, és az élőerővel történő tolás mellet szól az üzemanyagtakarékosság.

Amennyiben nem kíván eleget tenni a felkérésnek, kilátásba kell helyezni, hogy az elkövetkezendő zajterhes alkalomkor teljes testfelületén több ponton seprűnyéllel lesz illetve.

Ha ez sem látszik segíteni a helyzeten, hagyni kell a csudába az egészet, s gondoskodni kell a nyugtatók beszerzéséről, vaaaagy még meg lehet próbálni a tüntetés utcabeliekkel történő megszervezését, mikor is méretes transzparensekkel- Mondjon le!-, és tojásdobálással lehetne megpróbálni útvonalterv módosításra kényszeríteni a renitens gjművezetőt.


Több ötletem nincs.

:))))

77. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 76. - Smudlaagi54)
2008. máj. 24. 08:33
Igen, ezt mondtam én is, aki megoldást keres, az meg is fogja találni.
76. smudlaagi54 (válaszként erre: 63. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 23. 07:17
Én sokáig dolgoztam közértben,biztos sokan szidtak is miatta,de amikor hisztizett egy gyerek,én bizony elöre hivtam öket soron kivül,mert engem is,és gondolom másokat is idegesitett.Soha nem szóltak érte a vevök,hogy miért kivételezek.
75. Csiby (válaszként erre: 73. - Sthfwerc53sw9st7)
2008. máj. 22. 23:41
Egyet értek!!! Nekem a fiamat szokták a délutáni alvásból fölébreszteni rendszeresen.
74. spinneli (válaszként erre: 73. - Sthfwerc53sw9st7)
2008. máj. 22. 23:32

hű, nálunk ilyenek nincsenek.

:)

2008. máj. 22. 22:11
Igen! És még jobban zavarnak az időnként megjelenő tollfelvásárlók, akik végig üvöltözik az utcákat, a kutyák közben eszméletlenül vonítanak, zavarnak a különféle árusok, akik hangosan dudálva, vagy lagzis zenével hívják fel portékáikra a figyelmet, közben még a "halottakat is felébresztik", és zavarnak az időnként zázaló árusok, és a becsengető hittérítők.......
72. Wickucy (válaszként erre: 63. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 22. 21:14

Ez azért nagyon kemény volt! :) De igazából van benne realitás, nem is kevés!

És igen, jutalékot kapnak, ráadásul elég kicsit, tehát kénytelenek minnél több emberrel tudatni, hogy hahóóóó itt vagyok! De ez abszolút a környéktől függ. Plussz meg van nekik adva, mikor hol, mennyit kell állni és dudálni. Ő sem szereti elállni az utat pl., de nem nagyon van választása, pláne mivel gondolom évek óta így működik és, ha 2 sarokkal arrébb megy, akár azzal is vevőket bukhat, nyilván van oka miért pont ott kell megállniuk, valószínű az ott a forgalmas csomópont.

2008. máj. 22. 14:01

Mikor kicsi volt a most 14 éves lányom, ő úgy mondta mindig, jön a zenélőautó.

És még mindig ugyanúgy zenél....

2008. máj. 22. 13:35
Ezt nem hiszem el!!!!!!!!!!!!!! A rádióban épp most hangzott el a Family Frost reklám :DDDD
69. ritamoto (válaszként erre: 67. - 497f15547f)
2008. máj. 22. 13:22

Köszi Mamba!

Én se mennék el a rendőrségig, azt csak azért írtam, hogy van olyan is, akit ennyire zavar.Persze hogy megpróbálunk vele beszélni, de a közvetlen szomszéd már többször kérte, mégse lett változás.De nem adjuk föl.:-)

Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek.

68. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 65. - Ritamoto)
2008. máj. 22. 13:14

Ha keresed a kompromisszumot, szerintem meg fogod találni. Ha több kisgyerekes szülő is van az utcában, beszéljetek a fickóval, hogy legyen kicsit halkabb. De ne lepődj meg, ha többször kell szólnod, mert valószínűleg nem csak hozzátok jár.


Ha mindig ugyanabban az időben jön, próbáld a gyereket kicsit korábban letenni, hátha mélyen fog aludni, mire odaér.


Gondolj arra, hogy ő ezért kapja a fizetését, valószínűleg jutalékot, minél többet ad el. Ha te lennél a helyében, te mit tennél?

67. 497f15547f (válaszként erre: 50. - Ritamoto)
2008. máj. 22. 13:13

Na, tényleg utsó hsz, mert szerintem ez már túl van ragozva, nem is ér ennyit az egész. Az eredeti kérdésre válaszoltam.

Szóval, a rendőrségig nem mennék el az tuti. Mint az első hsz-omban írtam, ha szólunk nekik akkor felírják a címet, és ha 1 mód van rá akkor ott nem nyomatják.


ritamoto nem személyes, csak nálad olvastam a rendőrségi feljelentésről :P

66. 0c97fbb607 (válaszként erre: 65. - Ritamoto)
2008. máj. 22. 12:59

A gyerekeid felnőnek így is,megszokják a zajokat ,hidd el.

Utánna meg a nyakadon fognak lógni ,had menjenek ki venni egy -egy csomag jégkrémet,vagy fagyasztott epret:))

2008. máj. 22. 12:57

Jól van na...én itt feltettem egy kérdést, jóhiszeműen, hogy majd kapok tanácsot mit lehet tenni, ami mindkét félnek elfogadható.Ilyet nem nagyon kaptam,helyette mindenki nekemugrik, mitha háborút akarnék indítani a Family Frost ellen.Azt gondoltam, mivel ott is érző, gondolkodó emberek, családapák, stb. dolgoznak, nem robotok, lehet valami megoldást találni, ahelyett hogy itt egymás nyakának ugranánk.

Csatlakozom az előttem szólókhoz:tényleg szörnyű ez a mai világ és az emberek pedig idegesek, rosszindulatúak.

64. spinneli (válaszként erre: 63. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 22. 12:52

"Biztosan volt már olyan helyzet, amikor valakinek a gyereke visított és hisztizett, úgy, hogy az másokat zavart, pl. egy orvosi rendelőben, közértben, repülőn, étteremben, mégsem javasolták azt a szülőnek, hogy fojtsa meg a gyerekét........"



Hát, bár....

:)

63. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 57. - Ritamoto)
2008. máj. 22. 12:46

Talán ki kellett volna írnod, hogy csak olyan hozzászólásokat és véleményeket vársz, amelyek egyeznek a tieddel :)


Egykénként itt senki nem azt írta, hogy nem érdekli kérdés. Ők is emberek, akik a munkájukat végzik. Amíg nem éjszaka érkeznek, addig még a szabályokat sem szegik meg, amíg az engedélyezett decibel alatt marad a hangjuk.


Biztosan volt már olyan helyzet, amikor valakinek a gyereke visított és hisztizett, úgy, hogy az másokat zavart, pl. egy orvosi rendelőben, közértben, repülőn, étteremben, mégsem javasolták azt a szülőnek, hogy fojtsa meg a gyerekét........

62. tücsimücsi (válaszként erre: 57. - Ritamoto)
2008. máj. 22. 12:46
Jó környéken lakhatsz...Milyen emberek vannak ott akik így nyilatkoznak a F.F.-ról? Bár gondolom azért csak vásárolnak tőlük, különben feleslegesen nem járna arra az autó...Elképesztő.....
61. Adry72
2008. máj. 22. 12:43

Szegények a lelki szegények!!!

Amúgy meg akkor osztom az észt amikor akarom!!

Írhattam volna én is azt,hogy 5 gyerekes anyuka vagyok,messziről jött ember azt mond amit akar.

KeA! Hát ez egy ilyen szar ország lett.Nálunk még azért is tüntettek mert autómosó nyilt az utca sarkán.Gyanítom aki a tüntetésen a legnagyobb pofát tátotta,most ott csutakolja a kocsiját.Sajnos ez az ország az irigy emberek országa lett!Igaza van azoknak akik veszik a nyúlcipőt és elhúznak.Sajnos nekem is csak egyetlen okom van amiért még nem mentem el.

60. gerna (válaszként erre: 57. - Ritamoto)
2008. máj. 22. 12:41
Ha konkrétan az igen-nem érdekel, akkor legközelebb ne fórumot nyissál, hanem írjál ki szavazást.
59. 0c97fbb607 (válaszként erre: 57. - Ritamoto)
2008. máj. 22. 12:40
Amikor kicsik voltak ,engem is zavart,de nyugtáztam ennyivel,hogy van és kész.
58. 0c97fbb607 (válaszként erre: 56. - 3e0ba54fb8)
2008. máj. 22. 12:38

Az:(

Az irígység,a rosszindulat,az idegesség és az emberi butaság,határtalan méreteket öltött:)))

2008. máj. 22. 12:37

Én nem mondtam azt hogy szünjön meg, fel sem jelentettem, csak az érdekelt, hogy ki hogy van vele. Engem zavar, kíváncsi voltam, hogy másokat is? Ha ez a fórum nem érdekel valakit, akkor nem kell hozzászólni, belépni.


Nálunk itt a környéken úgy ismerik hogy:"Hüüüülye paraszt gyeereee ki!" :-)

56. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 54. - 0c97fbb607)
2008. máj. 22. 12:35
A minap beszélgettem egy ismerősömmel, az APEH egyik jogásza. Azt mondta, égnek a feljelentős vonalak, kezelni alig tudják a helyzetet. Ez egy ilyen feljelentős ország.......
55. gerna
2008. máj. 22. 12:34
Itt nálunk a Sp. megnyitása húzódott hónapokig, mert az ott lakók "nem engedélyezték" a nyitást, az áruszállító autók éjszakai forgalma miatt. (Ezzel az erővel az előttünk vonuló út ellen is tiltakozhatnának, mivel itt buszok, kamionok, rendőrautók, mentők, tűzoltók is szép számban szoktak elhaladni. Ráadásul nem egy héten egy napon, mint a FF.)
2008. máj. 22. 12:30

Te jó ég ,miről beszéltek itt?

Zajos világban élünk,már nem csak a kakas kukorékol,meg a kutyák ugatnak?

jelez a gázas kocsi,a family frosztos,meg a postás autó is,mind mind a mi seggünk alá teszi a kényelmet,van aki igésnybe veszi van aki nem.

Nekem 3 gyerekem van és elhiszem ,hogy idegesítő,ha épp nagy nehezen lenne egy -két órája az embernek ,amig a kicsik alszanak ,de jön a FF és felébreszti őket,nálunk is megtörtént sőt,a fiam rettegett tőle,de nekem eszembe sem jutott ,hogy feljelentéseket tegyek ,vagy lépéseket ,hogy megszünjön??

2008. máj. 22. 12:26
engem nem zavar, valószínűleg gyermek esetében a hangerőszabályozásról kéne tárgyalni, nem pedig rögtön monnyole-vel verni az asztalt.
2008. máj. 22. 12:22
... az az, amelyik azt "zenéli", hogy "szólj anyádnak, hozzon pénzt! ? :o)
2008. máj. 22. 12:19
ja és kerüljön utcára még több több 100 ember, mert beszüntetik! nálunk itt a füvet nyírták kint a mocskok tegnap reggel, pedig aludtam volna és, ha lenne gyerekem biztos ő is. őket is ki kéne rugatni, nőjjön be minket a gaz! meg a mentős is minek siet annyira, ne nyomja a szirénát! szegény szegény Family Frost! :) aki vásárol tőlük annak jó és szerintem, ha az összes embert megkérdeznénk, több lenne akit nem zavar. meg vásárol is tőlük, úgyhogy felesleges is volt ez a fórum, úgyis marad minden! :):):)
50. ritamoto (válaszként erre: 44. - Adry72)
2008. máj. 22. 08:33

Egy másik fórum is van itt a neten:"hogyan szüntessük meg a Family Frtost-ot?"- már rendőrségi feljelentés is történt(ott csendháborításnak nevezte ezt a rendőrség), közigazgatási hivatalt is megkeresték ezügyben.Ebből gondolom, hogy másokat is zavarhat, nem vagyok egyedül.

A más mód: pl. aki úgyis rendszeresen vásárol tőle ahhoz becsenget,úgyis látják a szomszédok is, ha kedvet kapnak ők is hozzá, vagy kiplakátolja mikor jár ott legközelebb stb.stb.Vagy csak egyszerűen halkabbra veszi a zenét.

Én meg tudnálak győzni azzal, hogy elmagyaráznám neked, hogy a szomszéd kisfiú biztos nem ok nélkül ordít?( lehet őt is felriasztja a Family Frost:-))

2008. máj. 22. 08:22
Részemől ennyi a témáról.Pá.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook