Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti vennétek olyan lakást amin jelzálog van? Mennyire bíztok meg az ügyvédben? fórum

Ti vennétek olyan lakást amin jelzálog van? Mennyire bíztok meg az ügyvédben? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. 68f3da251d (válaszként erre: 13. - 874eb11dfd)
2008. dec. 23. 15:15
Azért még egy levelet küldhetnétek a kamarának erről.
2008. dec. 23. 14:03
A sógornőn ilyen lakást vett, de az ügyvédet ő fogadta és akkor ment bele a dologba, amikor minden világos volt, együtt intéztek mindent, a bankba is együtt mentek, végül is sikerült jó vásárt csinálnia-fő az óvatosság!
13. 874eb11dfd (válaszként erre: 10. - 68f3da251d)
2008. dec. 23. 13:59

képzeld,mondtuk az ügyvédnek,hogy nyomtassa ki a szerzödést, elküldjük bátyámnak, és ha azt mondja rá,hogy oké, akkor jó ! Erre mit mondott az ingatlanos ügyvédje? Ő nem csinál felesleges dolgokat,csak úgy küldi el,ha mi már aláírtuk :D

Ekkor egy jót nevettünk a párommal, és szó nélkül kimentünk az irodájából.. :d

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - 68f3da251d)
2008. dec. 23. 09:25

Szerintem is jól tette.


De: teljesen mindegy, kinek az ügyvédje, mindkét fél érdekeit képviselnie kell, különben kivágják a kamarából. Már, ha egyáltalán tagja és nem egy zugügyvéd :)) Viszont mindig a vevő fizeti az ügyvédi munkadíjat, nyilván annak fizet, akiben ő bízik meg.


Ha jó az ügyvéd, nincs zűrös ingatlanügy, mert megoldja. Ha viszont az ügyvéd azt mondja, hogy ebbe nem szabad belemenni, akkor tényleg gáz van.


A tulajdoni lapok nyilvánosak, bárki lekérheti helyrajzi szám alapján. Ha egy eladó, ingatlanos nem akarja megmutatni, na, akkor ott nagy a gáz.

2008. dec. 23. 00:33

Végigolvastam a hozzászólásokat és eszembe jutott:

1. nem szabad olyan ügyvédben bízni, amit az eladó ajánl.

2. nem szabad olyan üygvédben bízni, amit az ingatlanos ajánl.

3. egy hitelügyintéző szava pedig annyit ér jogi kérdésekben, mint a lepkef#ng.

10. 68f3da251d (válaszként erre: 9. - 874eb11dfd)
2008. dec. 23. 00:30

Jól tetted.

1. Elöszőr is, az eladó ügyvédje az ellenfelet képviseli, annak úgy kell hinni, mint egy kígyónak.

2 .Ha lakást akarsz venni, akkor SAJÁT ügyvédet kell fogadni, aki a te érdekeidet képviseli.

3. A saját ügyvéded megnézi a földhivatalban, hogy mi van az ingatlannal, és elmagyarézza, hogy mi a rizikó.

4. TILOS olyan szerződést, de még egy papírszalvettát is aláírni, amit nem a saját ügyvédet írt, vagy ellenőrzött. SOHA nem szabad aláírni szerződést azonnal, haza kell vinni, éjjel olvasgatni, kérdezgetni a saját ügyvédet.

5. Nem szabad zűrös ingatlanügybe belemenni, tele van a piac eladatlan lakásokkal.

9. 874eb11dfd (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2008. dec. 4. 11:37

jaja, igazad van,csak azért irtam,hogy 23 évesen,mert még ilyen dogoba nem volt részem..:)

Amúgy is naiv vagyok :) De ebből is tanultam legalább! :)

2008. dec. 4. 11:26
Nekem akárki akármit mondott volna, hogy írjak alá olyat amit még nem is láttam, nem írtam volna alá semmit. Ez független attól, hogy hány éves vagy, sőt 23 évesen ezt tudni kéne. Persze ezt nem kötekedésből írtam, így ne vedd zokon légyszíves! De nagyon sok csaló van a mai világban sajnos, résen kell lennünk!!!
2008. dec. 4. 11:17

hát szerettük volna azt a lakást,csak nagyon sokat kamuzott nekünk az ingatlanos és a tulja is..legelőszőr 3 millió jelzálog volt rajta,késöbb 6 millió volt..tegnapelött egy KÖTETLEN beszélgetésre mentünk az ügyvédükhez,hogy mutassa meg az összes papírt a lakásról és a tartozásról..

Úgy vártak minket,hogy ott volt a tulajdonos is, elötte a szerződés ,hogy akkor irjuk alá...párommal mondtuk hogy semmit nem irunk alá mig nem láttnuk semmit a lakásról, úgy értem semmi papírt...Ha tényleg nem lett volna a bátyám,aki ért ezekhez a dolgokhoz, akkor simán aláírtuk volna a papírt..enyhén szólva jó beszélőkéje volt az ügyvédnek, és mi meg persze 23 évesen nem nagyon értünk hozzá...De nekünk mázlink volt :)

De hány ilyen ember van,aki nem ért semmihez,és belemegy az ilyen ügyekbe...

6. 0bc15d9cef (válaszként erre: 5. - 874eb11dfd)
2008. dec. 4. 11:07
Ez nem hangzik túl biztatóan. Ha pont ez a lakás, ami mindenképp kell nektek, akkor én megnézetném mással is a papírokat. Mi úgy vettük meg a lakást, hogy a jelzálogot átíratták másik lakásra és mi tehermentesen vettük meg, miután ezt már a földhivatal is tudomásul vette legalább széljegyzet formájában.
2008. dec. 4. 11:00

ez a lakás ingatlanközvetítőn keresztül ment, és nekik volt egy üdvédje.. oda mentünk hozzá, mert az ingatlanos csaj mondta,hogy fúúú de jó ügyvéd !

Ha nem lenne bátyám aki segít nekünk,akkor belebeszélt volna abba,hogy aláírjuk a szerződést..de nem mentünk bele,mivel nem láttunk semmi papírt,hogy valójában mennyi hitel van a lakáson,csak azt fújták végig,hogy minket az ne érdekeljen, majd az ügyvéd elintézi.Mikor mondtuk neki,hogy mi magunknak hozunk egy ügyvédet, máris nem tetszett neki :D

2008. dec. 4. 10:56

Mostanában szinte csak olyan lakás van.Te vagy a vevő te mondod meg ki legyen az ügyvéd.Nekem egy hölgy intézte a hitelt,ő mondta hogy melyik ügyvéddel dolgozik oda menjünk.Nem kételkedtem...Nagyon sokat segítettek,szoc polt is intézték.Pikk pakk ment a dolog...

Mondjuk a hitelügyintéző 40 évig volt a helyi OTP vezetője keni vágja a dolgot.

2008. dec. 4. 10:49

Mivel általában mindig a vevő hozza az ügyvédet, ezért ha én vagyok a vevő, akkor természetesen olyat hoznék, akiben megbízok.

Szerintem a kellő körültekintés a lényeg!

2008. dec. 4. 10:29

mi most vettünk volna egy lakást,de nem megyünk bele anélkül,hogy nem látnánk a papírokat,hogy mennyi jelzálog van pontosan a lakáson,és kiderült,hogy szoc-pol is van rajta..

8 millióba kerülne a lakás, és állítólag 7,4 millió hitel...

2008. dec. 4. 10:27
Ti vennétek olyan lakást amin jelzálog van? Mennyire bíztok meg az ügyvédben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook