Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvennétek faluban lakást, ha van hozzá kertrész, de városias életet kedvelitek jobban? fórum

Megvennétek faluban lakást, ha van hozzá kertrész, de városias életet kedvelitek jobban? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. júl. 24. 11:48
Sajnos, ha a méret is, hely is és ár is számít, akkor nincs sok lehetőséged. Ha közben tudsz gyűjtögetni az albérlet mellett, akkor ki kell várnod az idődet. Remélem szerencséd lesz, és tényleg esni fognak az árak.
2023. júl. 24. 11:22

Gyere bróbáld ki, itt falun milyen,

Van lehetőség rá bármeddig, ellakhatsz nyaralhatsz , próbálhatod milyen lenne kedved szerint,

2023. júl. 24. 11:19
Méret is, hely is. Sajnos nem tudok garzonlakásban élni hosszú távon. Laktam szállason is és megőrültem, hogy a szóban kívül nem volt hol lennem. Úgy tűnik, hogy várhatok még pár évet, mire városi 50 négyzetméteres, erkélyes lakást tudjak venni , csak azon aggódom, hogy mire odáig eljutok, az árak annyival nőni fognak.
2023. júl. 24. 09:41
Ha ennyivel jobban szereted a várost, nem hiszem, hogy boldog lennél falun. Persze falu és falu közt is sok különbség van. Ehhez tudni kellene, milyenek a környező települések. Sok községnek szépen rendbe van téve a központja. Lekövezett park, sétány is van sok helyen. Meg kell nézni, hátha akad egy szimpatikus hely. El kell döntened, hogy melyik a fontosabb kritérium számodra. A lakás mérete vagy a helye.
31. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 23:03

Ahogy írtad is"Viszont az életmódom szerint a város passzol hozzám."

Akkor miért is ne.Mint sok mindennek,az ottani életnek is lehetnek hátrányai és előnyei is egyaránt.Viszont csak akkor élj ott ha vágysz is oda.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - _Berry_)
2023. júl. 23. 22:55
Nem birnék élni olyan kicsi lakásban. 45 és 55 négyzetméter között tudnék hosszú távon élni. Nagyobb se kell. Legyen külön szoba, konyha, nappali. Nem vágyom többre.
29. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 22:19
Ha az életmódodhoz a város jobban passzol, akkor hosszútávon szerintem nem biztos, hogy egy faluban boldog leszel. Lehet, hogy megszoknád, de a szokás és a boldogság két különböző dolog. Szerintem ha egyedül élsz, (+kutya) akkor a 30 m2 nem lesz élhetetlenebb. Kérdés, hogy a vendégek milyen gyakoriak és meddig maradnak, mert ha az év nagyobb részében csak te lakod, akkor nem érdemes feladni a várost a vendégek kedvéért. Ráadásul a városi lakások szerintem értékállóbak, így lenne esélyed, hogy esetleg később tovább költözz egy nagyobb lakásba.
2023. júl. 23. 15:11
Az albérletnél minden jobb. Lakás, ház, falu, város, bármi. Lépj.
2023. júl. 23. 15:06
Kistestű. Hagynám kint kertben, míg dolgozom, de akkora vihar szokott lenni néha, hogy nem tudom, hogy egy kilós kutyát nem- e vinné el a szél. 😀 Ha például délutánra megyek dolgozni és 5 körül jön egy vihar, mi lesz vele, mert kint hagytam.
26. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 13:47

Ha éltél falun, akkor tudod, hogy ott nem sokan sétáltatják a kutyát. Néhol akkor kerül ki az utcára, ha kiszökik.

Nem mondtad még, hogy mekkora testű kutyád van.

Kistestű kutyának bőven elég egy kert.

Ha a koszra gondolok, amit egy kutya a lakásba behordhat... legyen kinti kutya.

Az enyémnek kint a helye, vacka. Nagy hidegben és vihar idején jöhet be a házba. Akkor itt ül az asztal alatt a lábamnál. Hebrencs kutya létére tud viselkedni a lakásban is.

2023. júl. 23. 11:15
Kis kert vagy udvar az jó, de a kutyasétáltatással járó koszra gondoltam.
24. globus (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 10:53

Falun általában bármit csinál az ember, retkes lesz 🙂 Ha nem sáros, akkor poros...télen hólé olvadozik az előszobában, nyáron megesznek a szúnyogok, ilyen a természet közelsége. Persze letet térkövezni, betonozni, de akkor oda a közeg értelme.

Ha jó helyen van, esetleg kiépítve vezetékes gáz, szennyvízcsatorna, sok helyütt még ezek sincsenek. Ja, legfontosabb a térerő, van-e. Anyuéknál pl. mobilról telefonálni csak a padláson lehet.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2023. júl. 23. 10:48
Itt vannak falunk lakások. Laktam már olyanban, de ott se kert, se erkély nem volt. Nem szerettem ott élni, de nem a lakás miatt.
2023. júl. 23. 10:45
Barátok nem igen vannak , mert évekig elszigetelve éltem egy pár ezer fős kisvaros melletti faluban és a végén már helyben volt a munkám is. Öreges kihalt falu volt, ott béreltem lakást. Másfél éve költöztem ebbe a városba, mert besokalltam az ingerszegény környezetben. Onnan a város 45 perc- 1 óra volt autóval. Hétvégén jártam oda bevásárolni. Az volt az egyetlen kikapcsolódasom. Séták a kutyával is monoton volt és állandóan retkesek lettünk. 2-3 irányban lehetett menni és ennyi. Ahol most vagyok , nem kizárólag betondzsungel, de itt nehezebb lakást venni.
2023. júl. 23. 10:40

Nem értek valamit. Falun jellemzően családi házak vannak kerttel. Te lakásról beszélsz. A lakáson én azt értem, hogy egy épületen belül egy, vagy több szeparált lakrész.


Ha még fiatal vagy és a városi létet kedveled miért akarnál falun élni? Nem fogod ott jól érezni magad.

Értem, hogy saját ingatlant, otthont szeretnél, de ne kapkodd el. Lehet, hogy 1-2 hét és találsz a városban is.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. júl. 23. 10:33
Barátok, család így is úgyis távol vannak. Másik ország. Munkám az maradna a jelenlegi.
19. Channa* (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 10:26

Akkor még fiatal vagy!

Lenne ott munkád?

Barátok/család vannak a közelben? Vagy ez nem számít?

2023. júl. 23. 10:15
Városi hosszú sétanyokat nagyon szeretem. Le van betonozva, jobbról balról fű, folyó, természet. Nem leszek egymerő mocsok , mire hazaérek ősszel sem és a kutyáknak mégis van zöld. Este is hangulatos. Ez nagyon hiányozna innen.
17. andi6020 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 09:56
Teljesen érthető, hogy lépnél az albiból.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. júl. 23. 09:15
Lassan 40 leszek
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
2023. júl. 23. 09:15
Tudom, de mivel olcsóbb az ingatlan, kevesebb hitel kell es kevesebb a törlesztő is.
2023. júl. 23. 08:58
Mit jelent az, hogy nem vagy túl fiatal?
13. Channa* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 08:58

A havi részlet, mindenhol annyi. A felvett hitel összegétől függ, nem helytől.


Ha pl. 10 milliót veszel fel Budapesten, kb. 80 ezer a törlesztő összeg.

Ha 10 milliót veszel vidéken, ott is 80 ezer kb. a törlesztés.


A lakás ára kevesebb, így kevesebb kölcsönt kell felvenni, ezért kevesebb a törlesztő és nem azért, mert ott veszel.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2023. júl. 23. 08:46
Saját lakást ott tudnék venni, vagyis olyan helyeken. Itt nehéz lenne. Ha megvan egyszer az önerő is, a törlesztő is magasabb lenne. Úgy számoltam, hogy nagyjából annyi lenne a havi részlet ott, mint az albérletem most, az lenne a legoptimálisabb.
11. andi6020 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 23. 08:43
Miért kell költözni?
2023. júl. 23. 08:35

Nincs annyira messze a város, kb 20 perc autóval. Annyira nem vagyok az a típus, hogy mindenért autóba szeressek ülni.

Átutazóban voltam csak arra, de kedden megyek megnezni kutyástól, a környéket is.

2023. júl. 23. 06:40
Csak a címre válaszolva, nem.
2023. júl. 23. 06:31

Én sem tenném.

Kisvárosban élek, egy alkalommal úgy hozta, hogy kint a város szélén lakó ismerősnél ragadtam télen, mire beesteledett. De csak haza kellett mennem.

Sötét, közvilágítás ritka, ahogy jöttem az utcákon, az ottani kutyák sorban mind megugattak, mire előkerült egy kóbor kutya is... Először megörültem, mert éppen akkor fordult be a sarkon egy ember, de abban a percben rámjött a frász, mi van, ha az fog bántani?


Ők is bekuckóznak este, pedig a szomszédok nagyon jól ismerik egymást, mégsem dugják ki az orrukat sötétedés után.


Várj még és figyelj.

Max. fényes nappal menj oda a kutyáiddal sétálni, keressetek valami parkot, szokj oda vásárolni, ismerkedni, és azt nézd meg, mennyire nyitottak az emberek, mennyire befogadók. Az dönti el, hogy valóban jól éreznéd-e magad ott, vagy sokáig kívülálló maradsz a szemükben.

2023. júl. 23. 06:17
Nehéz kérdés. De ha a várost jobban szereted miért akarsz falura menni?
2023. júl. 23. 05:59

Én is kétlaki.


Irod nem vagy fiatal, az sem mindegy, hogy ha baj van mikor ér ki a mentő, melyik kórház, milyen ellátás. Falun tavasztól őszig jó, de ősztől tavaszig bent ülsz a házban és mint, ahogy irod sivár még a séta is a kuytával.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook