Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megvennétek a lakást, ami tetszik, ha vételkor tart az albérlet felmondási idő? fórum

Megvennétek a lakást, ami tetszik, ha vételkor tart az albérlet felmondási idő? (beszélgetős fórum)


25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Ági0830)
2023. aug. 3. 12:16
Hitel lett volna.
24. rabankari (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:11

Te írtad:"Főleg így, hogy most hitel hátán hotelben kellene kezdenem. Egyedül."

Erre kérdezte Ági,hogy jön ide harmadiknak a hotel,ha az albérlet még él ,amikor az adás-vétel megtörténne....

Erre írtál neki a hitelről....

23. Ági0830 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:10

"hitel hátán hotelben kellene kezdenem"

Ezt nem értettem. Mint harmadik helyen lakhatást: albérlet, új lakás, hotel.

De már értem: hitelt akartál írni.

22. libikóka (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:06
Elírtad a 12-ben,,"hitel hátán hotel":))
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Rabankari)
2023. aug. 3. 12:05
Milyen hotel?
20. rabankari (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:01
Nem a hitel,a hotel....
19. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 12:01

Igaz, de nem írtad korábban, hogy hol, mekkora és mennyiért.

Akkor lehet, hogy határozottabban tudnánk mi is tanácsot adni. Mert az sem mindegy, hogy Sopronban vagy Nyíregyházán van az a 60nm.

18. libikóka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 11:46

Addig nézegess,,biztos találsz..

Az ingatlan árak is talán kicsit csökkennek,,

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Ági0830)
2023. aug. 3. 11:45

Az a hitel arra kellett volna, hogy az albérletet ki tudjam fizetni, amíg kell es utána kapom vissza a kauciót. Nrm harmadik hitel, csak második.

De hagyom az egészet. Nem kinlódok.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Amaunet)
2023. aug. 3. 11:43

Nem csak Budapest van a világon..


Jó helyen van végülis, nem a városban igaz, de 60 nm kis kerttel.

Hagyom az egészet. Várok fél évet legalább. Úgy lesz a jobb.

15. Ági0830 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 11:14
Ezt a hotel dolgot nem értem. Nem épp arról van szó, hogy az albérletedet sem tudod még felmondani, plusz már meglenne a saját lakás? Akkor hogy jött még ide harmadiknak a hotel?
14. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 10:33

Mennyiért kínálja rád az ismerős? Hány nm? Milyen ház (tégla, panel) és melyik kerület?


Az az érzésem, hogy az ismerősöd nagyon el akarja adni és téged kapacitál.

13. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 10:01

Én egy dolgot nem értek, ha nincs most rá pénzed, akkor miért merült fel egyáltalán?

Ha viszont annyira jó, akkor megéri a kockázatot és nem is gondolkoznál rajta. Az írásaidból viszont az jön le, hogy messze nem tökéletes, inkább olcsó...

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2023. aug. 3. 09:36

Ha lenne úgy pénz, akkor nem gondolkodnék talán. Meg ismerősöm árulja és szép nagyon belülről, bútort is hagyott ott és ami nekem van, azokból nem sokat vinnék, mert nem jobbak. Konyha például tetszik, a enyém meg régimódi darabos, övé beépített. Szobában a szekrény is jobb,mint az enyém. Meg van mégrgy óriási is és abba minden elfér.

De valószínűleg nem költözök. Főleg így, hogy most hitel hátán hotelben kellene kezdenem. Egyedül.

11. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 09:30

Amennyiben nem gondolod úgy, hogy ez a lakás mindenképp kell nekem, akkor várj.

Főleg úgy, hogy van hol laknod.

10. libikóka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 09:29
Csak drukkolni tudok,,ez nehéz döntés:)
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2023. aug. 3. 09:26

Pont ez jutott eszembe. Ha talán annyira tetszene, akkor nem gondolkodnék rajta és áldoznék is ennyit.

Lakas az jó és a kiskert hozzá, csak megint a sok ingázás és sötétben nehezen vezeték meg esőben és fáradtan is. De olcsóbb, mint egy jóval közelebbi a munkához, városhoz.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2023. aug. 3. 09:24
Alig alszok, folyamatosan matekozok, mi hogyan legyen. Ha várok, akkor lehet találok jó lehetőséget és lenne plusz pénzem arra, hogy törlesztőt és z albérletet tudom fizetni egyszerre. Most nem megy. De mi van, ha nem találok jobbat.
7. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 09:23
Ha úgy gondolnád hogy ez az abszolút tökéletes akkor nem tétováznál.
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 09:21

Nem tudjuk (én biztosan nem) megmondani neked, hogy hogyan dönts.

Az életben vannak ilyen döntések. Csak egy év, vagy később tudod meg, hogy valóban jól választottál.

2023. aug. 3. 09:16
Tetszik a lakás, csak festeni kell és szinte minden van benne, alig kell vinni bármit is. Nem épp a városban van, azért is olcsóbb. De ha most veszem meg, nincs plusz félretett pénzem költözni és albérletet fizetni. Ha várok még 1 évet akkor jobban állnék anyagilag, legalábbis decembertől biztosan. Így kicentizni mindent és szenvedve költözni semmi kedvem. Jövőre meg talán közelebb a munkahelyemhez talalnék valamit a városban és nem kellene még a munkán kívül például edzéshez is autóba ülni. De városban az drágább, de időt spórolnék ezzel napi / heti szinten. Így meg előbb lenne lakásom, pár hónap kínszenvedés árán. Ezt nem tudom.
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 06:29

Az egyetemisták már keresik az albikat,,én próbálkoznék.

Vagy ezt nem lehet?

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 3. 02:07

Ha az eladó belemegy fizetheted a vételárat ütemezetten. Ha nem üres, nem rögtön költözhető a lakás, akkor általában az utolsó tételt birtokba adáskor szokták megfizetni. Ezzel nyerhetsz 1-1,5 hónapot.

Közben intézhetsz egy kisebb összegű hitelt (de ne vállald túl magad!), hogy legyen anyagi mozgástered.

2023. aug. 3. 01:27
Úgy gondolom, hogy érdemes belemnenni, amennyiben valóban megfelelő az új lakás. Általában úgyis muszáj egy tisztasági festést, egyéb átalakítást, felújítást csinálni, ilyenkor jobb, ha üres a lakás.
2023. aug. 3. 00:18
Úgy számolom, hogy nem találok utánbérlőt. Egyéb fizetnivaló is tart pont októberig, mert nem gondoltam, hogy találok egy jó lakást megvételre. Albérletet meg november végéig kell fizetni, eddig tart a felmondás. Vagy vegyek fel kis hitelösszeget a lakáshitel mellé, ha muszáj? Azon kívül, hogy spórolok..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook