Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? fórum

Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. máj. 15. 23:19

Én megértem,ha mondjuk a te gyerkőcöd annyira igényli a saját korosztályát,h veled kínlódik otthon.De ha nem,akkor jobb neki veled otthon.A lényeg,amit írni akarok,h nyáron nagyon kevés gyereket visznek oviba,ezért szokott lenni csak ügyelet(es ovi).Ugyanis az óvónőknek is van szabadságuk,amit ki KELL venniük.Ha tanév közben hiányoznak,99%,h az őt helyettesítő túlórát nem fizetik ki neki,hanem le kell csúsztatnia,azaz csak nyáron veheti ki.Ezért is és takarékossági szempontból is kell az,h bezárjon,vagy csak ügyeletet tartson egy ovi.

Azt nem tudom,h neked ezt így mondhatják-e,megkérni megkérhetnek és ez valahol érthető is.

Te is gondold át,h a gyerkőcöd jól érezné-e magát egy összevont csoportban idegen gyerekekkel,esetleg idegen óvónénivel!HA csak 2 hétről van szó,hátha megengedik,h bevidd.

2012. máj. 15. 23:17

Kedves mindenki!


Az ovi, mint azt Ti is tudjátok oktatási és nevelési intézmény. Ugyanúgy, mint az iskola ez is bezár, viszont nem 2 hónapra, csak egyre. A nyári szünetet tartó óvodák mellett a kerületekben vannak olyanok, amik nyitva vannak. Ezért van 1. és 2. turnusban záró óvoda, hogy biztosítva legyen a helye annak a kisgyereknek, akinek a szülei DOLGOZNAK és nem tudják megoldani gyerekük felügyeletét. Nyáron ügyelet van!!!!! Összevont csoportok....akik az óvoda összes csoportjából ki tudja hány féle kialakított szokásrenddel + a vendég ovisokból állnak. Úgy őszintén nem szoktuk ajánlani..persze nem mondhatom meg a szülőnek, hogy nem hozhatja mert gyeden, gyesen van....de nem is értem miért kéne????? Én alig várom hogy a lányommal lehessek a szabi alatt!!

És nem utolsó sorban a pedagógusoknak is ki kell venniük a szabadságukat....egész tanévet lehúzzuk általában szabadság nélkül!

15. -bvildiko (válaszként erre: 11. - Mizi)
2012. máj. 15. 23:16
Óvodája válogatja, itt van olyan például akinek a gyereke csak délig lehet utána haza kell vinnie. De szerintem meg lehet beszélni az óvónővel ha olyan viszonyban vagytok. Igaz a vidéki ovik szerintem rugalmasabbak mint a városiak. :)
2012. máj. 15. 23:13
Nálunk május 31-ig tart az ovodai tanév, de aki akarja utána is viheti. Bár az én gyerekem már nem jár mivel úgyis itthon vagyok terhes táppénzen így örülök, hogy velem lehet. :) De egyébként felénk július közepéig tart nyitva az ovi, igaz júniustól már összevonják a csoportokat, de aki akarja viheti.
13. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 11. - Mizi)
2012. máj. 15. 23:11
lejjebb írtam hogy szeritem ovodája válogatja. megbeszélés kérdése is lehet
12. babszibobó (válaszként erre: 11. - Mizi)
2012. máj. 15. 23:11

Én úgy tudom nincs...


Nálunk is mániákusan ki akarják rakni a gyerkőcöket nyáron az oviból, ráadásul a gyerkőcön keresztül pl: Otthon van a Nővéred, te miért vagy itt? (A Nővér 18 éves...nem az Én példám)....de semmi jogi "bla-bla" nincs különben a fél ovi nem menne és tuti használnák ha lehetne...

11. mizi
2012. máj. 15. 23:08
Nem akarok magyarázkodni, nem egész nyáron akartam vinni, csak 2 hetet a három hónapból, mert épp úgy jöttek össze a dolgok, hogy ez nagy segítség lenne, és köszi, nem kioktást várok, hanem segítséget, hátha tudja valaki, hogy van-e ehhez joga egy óvodának.
2012. máj. 15. 22:59

Elviekben nem tehetik meg, mondjuk úgy, ha már bevették ehhez semmi közük...


DEEE, Én mindkét nyáron kivettem az Oviból a Nagyobbik fiamat, merthogy otthon voltam a Kicsivel...eszembe sem volt bevinni, inkább mentünk össze vissza, játszóra, udvarra stb...

2012. máj. 15. 22:58

Engem nem érint,de olyanról tudok,hogy gyesen lévő anyukának ebéd után haza kellett vinni a gyereket,mivel otthon van a kisbabával-és a délelőtti foglalkozásra járhatott be.

Úgyhogy elképzelhetőnek tarom,bár június második felétől vannak elvileg összevont csoportok.

8. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2012. máj. 15. 22:42
ezt nem értem én is. én örültem volna, ha otthon tudtam volna hagyni őket, de nem tehettem:(
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 15. 22:40
Ráadásul nyáron....
6. gne2
2012. máj. 15. 22:39

Június 15-ig tart az óvodai tanév, addig biztos, hogy mehet. Elvileg nem is zárhatna be óvoda nyáron amúgy, a múltkor olvastam valahol.


A lányomnál mi is bajban voltunk ezzel a nyári ovival, mert én kórházban voltam terhesen, a férjem dolgozott. De végül megoldódott, nem sokat kellett nyáron oviban lennie. Kell a szünet a gyereknek is!

2012. máj. 15. 22:39
ammúgy nem kötöszködés, ne értsétek félre, de ha amúgy is otthon vagytok, minek akarjátok hogy oviba járjon a gyerek? bocs
2012. máj. 15. 22:38
Szerintem ez normálisnak tűnik.
3. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - Mizi)
2012. máj. 15. 22:38
engem nem érint, mert a kicsit másfél éves koráig tartottam otthon, mert vissza kellett menni dolgozni, akkor a nagy 3 és fél éves volt. így alap hogy ment mindkettő nyáron, de szerintem ovodája válogatja
2. mizi
2012. máj. 15. 22:37
Én szerettem volna vinni júniusban 2 hetet, de közölték, hogy nem lehet, mivel gyesen vagyok. Könyörgöm....még ilyet!!! Vagy van erre vonatkozó jogszabály?
1. mizi
2012. máj. 15. 22:35
Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-tol augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYESen vagytok kistesóval?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook