Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? fórum

Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
77. migerben (válaszként erre: 69. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 17:30

Az igazi okokat már többször leírták, csak nem vagy hajlandó figyelembe venni.

Itt van pl a kötelező tatarozás, tisztasági meszelés, fertőtlenítés, rovar- és rágcsáló irtás. Ezeket csak akkor lehet elvégezni, egészségügyi okokból, amikor az óvoda épülete üres. Tehát az önkormányzat, mint tulajdonos, ilyenkor nyáron bezáratja az óvodák egy részét, a munkaerőt és a gyerekeket átcsoportosítja, hogy minden épület sorra kerüljön. Mellesleg ilyenkor adja ki a dolgozók szabadságát is. Talán így már érthető, hogy miért csak a dolgozó szülők gyerekeit fogadják. Ahol pedig egyetlen ovi van a településen, ott jön az egy hónapos teljes szünet.

76. aeddc722e0 (válaszként erre: 64. - Reload)
2012. jún. 3. 17:26

reload,


egészen 2014-ig a jog szerint kizárólag az 5 éves gyermeket kötelező felvenni az óvodába. Tehát miről beszélünk?


sok olyan óvoda van, ahol ennek ellenére, és a sok gyerek ellenére az vezető felveszi, cserébe azt kéri, hogy összevonáskor ne hozza a picit, vagy ebéd után vigye haza, stb.. Nagyon el vannak ám ferdítve ezek a dolgok, amelyekről itt írtok.

75. tixtina (válaszként erre: 70. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 17:22

Arról nem tehetek,hogy nem érted,amit írtam.

Nagyon sajnálom.

2012. jún. 3. 17:22

Nekem is bajos a nyári ovi. Egyháziba jár. Év elején 2 hétről volt szó, hogy zárva lesz az ovi.

De most kiderült 3 hét. M indketten dolgozunk, időarányosan kell a aszabit kivenni, aug-ba marad max 7-8 napom. És még hol az év vége?

Még 2 hetet megoldanánk felvátva, de ez 15 munkanap.

Ja és az óvoda vezető szerint önkormányzati oviba sem vihetem, mivel ők sem fogadnak onnan gyereket.

Nekem ez nagyon nehéz így!

Megteheti az óvoda, hogy arra kényszerít "3 hetet a szülő is köteles a gyerekre vigyázni"

Nem sok a 3 hét?

73. aeddc722e0 (válaszként erre: 57. - Reload)
2012. jún. 3. 17:22

Reload,


ki mondta, hogy zavar engem a kisgyerek? Imádom őket. A kolléganőim vihognak rajtam, én még gyermek popsit is imádok törölni.


Neem, kérlek ne forgasd ki a szavaimat. Én csak azt nem értem, hogy ha az anya nem dolgozik, otthon van a picivel, akkor nyáron, összevonáskor (idegen gyerek, idegen óvónéni, más szabályok, stb) miért kell oviba vinni a kisgyereket? Tehát, nem évközbeni dologról beszélek.


Én bizony arról írok, ami nálunk van. Mi nem kérhetünk semmit. Múltkor jöttek a fenntartótól ellenőrizni a faliújságjainkat, mert egy "kedves" szülő feljelentett bennünket, hogy tisztasági csomagot kérünk. ami ugye nem igaz!!


De ha egyszer nincs, akkor mondd meg, mit tegyünk. előbb-utóbb kérni fogunk. Muszáj mosni, takarítani, popsit törölni, orrocskát törölni, szalvétát használni.


Hidd el, szegénység van az ovikban, és kizárólag az ott dolgozók végtelen lelkiismeretes munkája tartja össze az ovikat. Olyan kár, hogy ezt a szülők egy része nem látja.


Szerencsére a mi szüleink tündériek, nincsnek boszorkányok közöttük.Nem értik félre, ha azt mondjuk, nem javasoljuk, hogy az ő kislányuk összevonásra jöjjön. Van akinek azt mondjuk, hogy olyan vagány a kis srác, jöjjön nyugodtan. a lényeg, hogy nem kell rosszat gondolni a szavaink mögé.


Üdv: Dafi

72. tixtina (válaszként erre: 70. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 17:20
Hadd szokja:)
71. pethoevi (válaszként erre: 69. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 17:16
A válaszokra én is kíváncsi lennék,de azért azt te is tudod,h az ovis korúaknak már szüksége van a korosztályukra és az is igaz,h sok szülő ne tudná úgy fejleszteni a gyerekét,mint mi az oviban.Tehát szerintem az reális és jó,ha 8-12ig bent van a gyerek...
70. aeddc722e0 (válaszként erre: 56. - Tixtina)
2012. jún. 3. 17:14

tixtina,


ha ezt a gondolatodat folytatnánk, akkor a szülő ágyról intézménybe kéne vinni a kisgyereket. Had szokja.

69. aeddc722e0 (válaszként erre: 54. - Tixtina)
2012. jún. 3. 17:12

tixtina,


eszem ágában sincs piszkálódni. Egyszerűen kíváncsi vagyok az igazi okokra. Az óvoda nem szükséges rossz. az óvoda jó. Jó, mert amikor dolgoznak a szülők, a gyermekeik biztonságban, békében, szeretben vannak, tanítják, nevelik, gondozzák őket. a hangsúly itt a dolgozó szülőn van.

68. pethoevi (válaszként erre: 66. - Tixtina)
2012. jún. 3. 16:47
Így van.Én is jártam,mert anyukám nem tudta máshogy megoldani.Nem szerettem,ez igaz,de ez van.Mentünk strandra,az jó volt...Ha muszáj,akkor muszáj.Nem hiszem,h ettől torz felnőtt lettem.És igen,nyilván ott is azért mondja a tanító,h sok az agresszív gyerek,h ne vigye annyi szülő.És a szülők megoldják.Akkor miről beszélünk?? :)
67. pethoevi (válaszként erre: 64. - Reload)
2012. jún. 3. 16:46

Így van,nem a mi dolgunk eldönteni.Nálunk anno az önkormányzat döntött így,h aki gyeses,nem viheti.Az kezdő hsz is erről szólt.Nem az óvónő dönti el,csak tolmácsolja.Persze nem mindegy,h hogyan,de tény,h sok szülő meg ki van élezve már.Akárhogy mondja neki az ember,úgyis az óvónő lesz a ludas,a hibás és őt fogják otthon szidni.

Mindkét félnek van igazsága,ez tény.És az is,h minden eset más,tehát nem lehet 1 kalap alá vonni minden gyesest.

66. tixtina (válaszként erre: 53. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 16:00

Van napközis tábor,ahol csak az ebédet kell fizetni.


Viszont nem ajánlotta a tanító néni,a társaság miatt.

Tele van verekedős,káromkodós gyerekekkel,-Szóval,aki teheti maradjon otthon,vagy oldja meg másként a gyermek felügyeletét.-Ezt a tanácsot kaptuk.

65. reload
2012. jún. 3. 15:54
Jah bocsánat pethoevi a táborozást nem te írtad..
64. reload (válaszként erre: 62. - Pethoevi)
2012. jún. 3. 15:53

Értem és megértem a dolgot, mint lentebb is írtam egyet is értek ezzel, mert én sem valószínű hogy bevittem volna a gyereket 3 éves korában ebben a szituációban. De az, hogy kinek milyen "szolgáltatás" jár az állam részéről nem az óvónő feladata és tisztsége eldönteni, hanem világosan jogszabályokba van foglalva.

Engem inkább ez a része zavar, hogy van egy jogi része a dolognak, de szinte semmibe van véve, mert senki nem meri kockáztatni, hogy utána az ő gyereke legyen a fekete bárány, inkább nem viszi. Persze nyilván nem mindegy hogyan van a helyzet felvezetve, mert én is pl és nagyon sok szülőtársam igyekszünk nagyon igazodni akármilyen továbbképzéshez vagy bármi -amit ugye szintén nem az óvónők találnak ki, hogy pl pont hétfőn nincs ovi-én is kiveszek aznapra egy szabadnapot mert nem tudok mit tenni..stb, alkalmazkodom ahogy tudok. De azért ha csak úgy odalökik hogy hééé ne hozzadmá hétfőn...

Szóval vannak helyzetek amikor azt érzem, hogy az óvoda, az óvónők tesznek nekem szívességet mert van ovi. De ez már másik téma és igazán én sem tartozom ide, mert nem vagyok GYES-en :) Csak néha tényleg baromi nehéz meló mellett megoldani a dolgokat.

Ja és igen, igazad van a sulis gyerek még rosszabb ilyen szempontból, mert vagy befizetem táborozni heti 20-30 ezer ft-ért, vagy marad egyedül, de ahhoz meg kicsi. Szóval én örülök, hogy legalább a nyár felét meg tudjuk oldani ovival a kicsinek és hidd el nekem is sokszor a szívem szakad meg érte, mert nem szereti az összevonást, ismeretlen gyerekek, óvónők, csoportszobák... De sajnos nincs 3 hónap szabadságom egy évben :(

63. tixtina (válaszként erre: 60. - Pethoevi)
2012. jún. 3. 15:47

Valóban nagyon elkeserítő:(

Azért vittük oda a fiamat,mert akkor az volt a jobb ovi,de középső csoportban kicserélték az óvónőket,és sajnos hozzánk került a "sárkány"-fiam így hívja a mai napig.Sose felejtem el,amikor megtömte a gyereket a főzelékkel-ez volt az utolsó csepp a pohárban,mentünk az igazgatóhoz-mint utóbb kiderült,rengeteg panasz volt rá.

Sajnos nem lehetett elküldeni,szerencsére a fiam egy hónap múlva már ballagott.

62. pethoevi (válaszként erre: 57. - Reload)
2012. jún. 3. 15:42
Engem nem az zavar,h foglalkoznom kell(ett) a gyerekekkel,hanem a szívem szakadt meg érte,amikor tudtam,h az anyja iszonyúan hiáyzik neki és mégis beteszi az oviba.Ezt nem lehet leírni,látszik a viselkedésén.Én ezen vagyok felháborodva.No meg az az igazság,amit itt már írtak,h az állam tartja fent az ovit (ok,csak valamilyen szinten),de így van.Ahogy írta valaki,a dolgozó nők gyermekeinek ez egyfajta szolgáltatás.A gyeses anyukának ez a szolgáltatás szerinte nem jár olyan mértékben,mert neki a gyes (mint szolgáltatás jár az állam részéről).Remélem,érthetően írtam le,amit gondolok.
2012. jún. 3. 15:42

Ja,és természetesen nem csak az én gyermekem,hanem a többi csoporttársa is bent van majd fél ötig,mert ebben a csoportban számukra érdekes feladatokat,szerepjátékokat ,-főzőcskézést,stb csinálnak-Pl. legutóbb egy fodrászszalont rendeztek be,mi vittük a kellékeket.

Nem hinném,hogy mindezeket itthon rendelkezésére tudnánk bocsájtani a kicsiknek.

Esetleg a játszóházakban igen:D


Persze,minél többet legyen a szülővel a gyermek,ezt nem is vitatom-de azért egy négy-öt éves gyermek már társaságra vágyik,és nem vagyok biztos benne,hogy a játszótér elegendő.

60. pethoevi (válaszként erre: 58. - Tixtina)
2012. jún. 3. 15:39

Sajnos van olyan óvónő is,amit a végén írtál.És még sajnálatosabb,h ezek dolgozhatnak.Peig lenne helyettük lelkesebb,aki odafigyelne.Nem értem,bevallom.A rendszer hibája.Ezeknek nincs helyük oviban.

(én is óvónéni voltam,sajnos jelenleg nincs munkám.:-()

2012. jún. 3. 15:37

A gyermeknek 0-3 éves koráig az anyjára (apjára,családjára)van leginkább szüksége.3 éves korától viszont lassan a saját korosztályára is.Én azt mondom,ha az anyuka gyesen van,8-12ig van helye a gyereknek az oviban,tovább nincs.Az oviban szakképzett óvónénik fejlesztik,ez szerintem KELL.De az is ugyanúgy KELL,h anya is játsszon és foglalkozzon vele.Szóval mindkettőben van igazság.:-)

Viszont létezik az az élethelyzet,amikor nyáron is be kell vinnie a gyermeket 1-2 alkalommal.Ezzel sincs gond.Csak sajnos az átlag tényleg azt mutatja,h a gyeses anyukák is belökik a gyereket az oviba,este otthon a tv elé ültetik és kész a gyereknevelés.

Aztán meg szapulják az óvónéniket a fórumokon (itt is),akik kínlódnak,küzdenek és nevelni próbálják az ő gyereküket,h miért visz egy-két szülő virágot az óvónéniek anyák napján...Mindegy...

58. tixtina (válaszként erre: 48. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 15:15

Most látom,hogy óvónő vagy.

Nekem az a szomorú,hogy óvónő létedre ilyen a hozzáállásod.


Képzeld,gyakran előfordul,hogy megyek érte fél ötkor,és éppen gyurmáznak,vagy egyéb kézműves foglalkozást végeznek az óvónőkkel,és természetes,hogy befejezi-nem dob el mindent a gyerek a kezéből,mert szeret alkotni.


Másik oviban pont az ellenkezőjét láttam -a fiam esetében-gyakran beléptem a terembe,összevissza rohangáltak a gyerekek,verekedtek,az óvónő meg ült az asztalnál,és és nem foglalkozott a lurkókkal.

Volt,hogy a fiam egy szál pólóban fagyoskodott októberben az udvaron,és az óvónő nem tudta,hol a gyerek.Nem csodálkozom,hogy nem szeretett a gyerek bejárni.

57. reload (válaszként erre: 52. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 15:08

Kedves Dafi!


Részben egyetértek veled. Hozzáteszem nem voltam/vagyok és nem is leszek olyan helyzetben, hogy GYES mellett legyen egy kis ovisom is. Illetve voltam, de addigra már nagycsoportos volt a lányom, 6 éves elmúlt, tehát kötelező volt oviba járni-egyébként kiscsoportba pl nem valószínű, hogy vittem volna, nekem spec kényelmesebb ha egyszerre egy helyen vagyok a gyerekekkel és nem kell senkiért rohangálni sehova, az időbeosztás is egyszerűbb :) Szóval ez a része ok.

De amit leírtál, mint műhelytitok... Nos tisztában vagyok az ide vonatkozó jogszabályi résszel, viszont a gyakorlatban azért te is tudod hogy nem pont így működik. Mert ok, hogy mosogatószert nem kérnek be, de azon felül szinte mindent a szülők biztosítanak a gyerekek óvodai ellátásához. Az ételt ugye kifizetjük, ezzel nincs is gond. De a gyümölcs, a tisztasági csomag, a keksz, a szörp, a ketchup..stbstb Nyilván beviszem mert tudom, hogy ha nem akkor nem kap kekszet pl a gyerek, de ezek a dolgok nem a szülők hibájából vannak így. Igenis az állami részvétel a közoktatásban/nevelésben egyre siralmasabb és tudom jól, hogy az önkormányzatoknak saját maguk fenntartása is elég nehézkes. Viszont a pedagógus/óvónő egy hivatást választott. Valószínűsítem senki nem azért lesz óvónő mert ebből akar milliomos lenni, ráadásul elég kiszámítható a "karrierút" ezen a pályán. Tehát elvileg szereti a gyerekeket és erre tette fel az életét, akkor miért zavarja, hogy gyerekekkel kell foglalkoznia??


Bocsánat a hosszúságért, de annyi gondolat kavarog a fejemben...

56. tixtina (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2012. jún. 3. 15:02

Így van-gyereknek,gyerek a társasága-miért kellene megvonjam a gyermekemtől ezt az örömet???


Könnyebben szocializálódik.


A fiam folyton nyekergett,nem szeretett oviba járni,hazahoztuk ebéd után az utolsó években.

A suliba is nehezebben illeszkedett be.

55. tixtina (válaszként erre: 48. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 15:00

Egyáltalán nem tartom szomorúnak,mert jól érzi magát-ugrál a trambulinon,és hintázik a többiekkel.

Ha kijátszotta magát,hazajön.

Inkább örülni kell,hogy jól érzi magát az oviban,és ez egyáltalán nem jelenti azt,hogy itthon nem érzi jól magát!!!!

54. tixtina (válaszként erre: 47. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 14:58

Oké,akkor ne piszkálódj:DDDDD


Mivel mi itthon vagyunk,ezért nem jár a lányom már elseje óta oviba.

Csak azt nem tudom felfogni,miért kell az ovit szükséges rossznak beállítani.

Persze itthon is tudok foglalkozni a gyermekemmel,de azt a közösséget nem pótolja semmi.

Ennyi:DDDD

2012. jún. 3. 10:39

Egyébként jobb, ha gondolkodni kezdtek azon, hogy 1-2 év múlva mit csináltok az oviból alig kinőtt pici iskolásotokkal, amikor az iskolában nyári szünet lesz junius 16-tól szeptember 1-ig.


Na, ott ha közösségbe akarjátok adni, majd fizethetitek a drága táborokat, és a gyerekeitek kiégett, hulla fáradt pedagusokkal lesznek reggeltől estig. Szerintem az az anya, aki otthon van a picivel, ne vigye oviba a másik kisgyerekét. Egész egyszerűen nem is értem. Valami normális indokot mondjatok már!!


Nem tudtok főzni, nem tudtok játszótérre lemenni, nincs pénzetek ételre, ezért éhezne a gyereketek, ha otthon lenne. Mi az igazi oka annak, hogy egy anya vinni akarja maga mellől a pici gyermekét, miközben otthon van??????

52. aeddc722e0 (válaszként erre: 45. - Mizi)
2012. jún. 3. 10:30

mizi,


természetesen elhiszem, és elfogadom, hogy egyetlen anyuka sem akar rosszat a gyermekének. azt sem értem, ha valóban csak 1-2 hétről van szó, miért nem engedték??


Csak tudod, elmondok egy-két műhelytitkot: ugyan a szülőktől semmit sem szabad kérni az ovinak (törvény tiltja) de a fenntartó még a működéshez szükséges pénzt sem biztosítja az intézményeknek némely óvodában. Így aztán az a dadus néni, aki minimál bért keres, ő veszi meg a mosószert, tisztítószert, ha nem akarja, hogy szar és mocsok legyen, mert azért meg ő lesz leszúrva.


Tehát - érthető, ha küzdenek az óvodák azért, hogy nyáron, amikor nincsenek foglalkozások, és összevontan működnek, akkor, legalább akkor ne hozzák be a GYES-en lévő anyukák a gyermekeiket.


Nem mindegy, hogy 2 csoportot kell működtetni, vagy 4-et. Nem mindegy. Az óvodának kűzdenek a létért, és a gyeses anyukák otthon kényelmesen babázgatnak, sétálgatnak. Hidd el nagyon irritáló.


Őszinte voltam, nem pedig orsszindulatú - csak hogy értsétek miért nem szeretjük, ha gyeses kisgyerek jön nyáron oviba.


Tudom, hogy újabb és újabb érvek jönnek majd, de mint mondtam ha 2ezr évig élek, akkor sem értem, hogy miért kell egy 3-6 éves gyereknek közintézményben nevelődni reggeltől estig- miközben anyuka otthon van. Szerintem azért, mert így tök kényelmes.

51. aeddc722e0 (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2012. jún. 3. 10:23

Andi,


ha haverok lennénk, azt mondanám, jó duma!! Minden fellelhető indokot megtalálnak a szülők, hogy bár otthon vannak, de vigyék a kicsi gyereküket oviba. Aztán persze ott vannak reggeltől estig.


tévedés: az óvodáskorú gyermeknek nagyobb szüksége lenne az anyukára. Egyébként meg vannak játszóterek, csak a fáradtságot kell venni, és elmenni velük a kortársakkal játszani. Meg lehet barátkozni, összejönni - mind eközben a családdal, anyával együtt lenni.

2012. jún. 2. 23:07
Mivan??Ilyet még nem is hallottam. Ez milyen már??? Én biztos átiratnám a gyerekemet máshova ha az ovinkban ilyen szankciók lennének a semmiért.
49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Aeddc722e0)
2012. jún. 2. 23:02

Gyereknek gyerek a társasága.

Otthon gyurmázni anyuval, vagy az oviban a haverokkal, nem ugyanaz.


Én azt találom furcsának, ha az anyuka olyan önző, hogy maga mellé láncolja agyereket, ahelyett, hogy gyerektársaságba engedné.

2012. jún. 2. 22:49

Ja, és elég szomorúnak tartom, ha fél 5-kor még nem akar haza menni a kisgyerek, amikor jön érte anyuka.


Azért érdemes lenne ezen elgondolkodni.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook