Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? fórum

Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
197. reload (válaszként erre: 196. - Aeddc722e0)
2012. jún. 10. 12:16

Arról meg nem is beszélve, hogy naponta max 2-3 óra az, amit az ember érdemben a gyerekeivel tud tölteni. Értem ezalatt, hogy közben nem főz-mos-vásárol-tv-t néz..stb, hanem leül a gyerekkel foglalkozni.

Elszalad ez a pár év, aztán leszek én még eleget egyedül :(


A kikapcsolódásról annyit, hogy szerintem ez nem érv. Engem se küld el a férjem azért dolgozni, hogy ő kikapcsolódjon én miért küldeném el a gyerekem? Én velük szoktam kikapcsolódni :) Igenis meg kéne tanulnia mindenkinek kikapcsolódni. Mikor tényleg nem törődik semmivel. Simán képes vagyok megőrülni a gyerekekkel, bulizunk ha akarnak, sikítok velük ha akarnak, fetrengünk a földön ha akarnak. És ezekben az percekben-órákban abszolút nem izgat hogy el van-e mosogatva, vagy épp lejárt-e a mosógép. Az megvár, de ez az idő sosem lesz még egyszer :)

196. aeddc722e0 (válaszként erre: 195. - Reload)
2012. jún. 10. 08:34

reload,


nekem az a természetes, amit te írsz. nekem is van 4 gyermekem, óvónő is vagyok. Ismerem mind a két oldalt.


de az elképzelhetetlen volt, hogy én délelőttös voltam, és hogy ott aludjon a gyerekem. Jöttünk együtt haza. és az iskolában én is ott ültem sokszor fél órát is, de olyan nem fordulhatott elő, hogy a gyermekekm lejött a portára, és nem vártam ott.


Még mindig bennem él az az érzés, hogy szinte rohantam mindig a gyerekeimért, mert alig vártam, hogy megöleljem, hogy velem legyenek.És persze nem vagyok hibátlan, sem angyal. De ezerszer elmondom itt is, mindenhol -- semmiféle érvet nem tudok elfogadni, megérteni arra, hogy az anya nem siet a gyerekéért.


Ha szegénység van, akkor szegénységben van együtt a család. Ha kicsi a hely, akkor kis helyen van együtt a család. Voltam szegény, volt, hogy egy szobában laktunk- de a gyerekeim mindig velem voltak.


Persze, ha dolgozik valaki -- akkor érthető, hogy kell az ovi, a felügyelet mindig. De mikor otthon van az anya, nekem aztán beszélhet mindenki, amit akar -- számomra az csak mind kifogás. Mert mint mondtam átéltem/élem mind a két oldalt.


Azt is tudom, hogy néha kell az anyának is a kikapcsolódás, kell, hogy pl. nyáron 1-2 hetet jöjjön az a kis ovis, hogy esetleg anya is ki tudjon kapcsolódni, apával kicsit kettesben lenni. Mindent megértek - de hogy januártól januárig, megállás nélkül jön a gyerek, miközben anyuka GYES-en van - na azt már nem tudom elfogadni.

195. reload (válaszként erre: 194. - Aeddc722e0)
2012. jún. 9. 22:15

Erről az jutott eszembe,hogy voltak nálunk is viták a férjemmel :) Mikor épp neki kellett menni a gyerekért az oviba és 3kor rátelefonálta, hogy odaértél minden ok? Erre közölte hogy még nincs kész a munkájával és csak fél4-4 között ér oda, én meg mindig háborogtam, hisz ha én megyek érte én mindig igyekszem úgy intézni, hogy 3-ra már ott legyek. Aztán elmagyarázta, hogy nem kell percre pontosan, meg amúgy is 5-ig van ovi..stb és a gyereknek se lesz semmi baja, ha csak 4re megy érte. Amivel abszolút egyet is értek, na meg nyilván a munkáját is be kell fejeznie mielőtt eljön, csak mondtam neki, hogy én szeretek akkor ott lenni mikor felébred, hogy mint egy kiskacsának, szinte én legyek az első akit meglát délután :) Aztán persze belefutottam én is olyanba hogy nem is voltak még ébren 3kor és kint ültem a folyosón 20 percig, de még akkor is azt mondtam inkább ott ülök, de legyek ott :))

Szóval én ilyen folyosón ülős anyuka vagyok, amikor végre én megyek érte, mert azt gondolom nekem az a 20 perc is számít amit pluszban vele lehetek ha van rá mód :)

Azt végképp nem értem ,hogy aki otthon van egész nap, az hogy képes záráskor érkezni?

Egyébként a mi ovinkba is vannak olyanok, hogy apuka viszi a gyereket reggel 6-kor mert apuka akkor megy dolgozni, és 5-kor jön hazafelé akkor felveszi a gyereket. Közben anyuka otthon van a kistesóval, de olyan macerás kisbabával menni a másikért... :S Ez olyan szomorú. Az én lányom akkor is csak ebédig volt amikor a kistesó megszületett és vittem reggel 8ra,hoztam délben, a kicsi pedig folyamatosan jött velünk.

194. aeddc722e0 (válaszként erre: 192. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 9. 20:23

szurikáta,


a mi ovinkban volt autista gyermek (pedig az alapító okiratunkban nem szerepel) de hozzánk került 3 évesen, szülők eltitkolták az állapotát, aztán mikorra kiderült, már nem volt szívünk a picit "tovább adni" és a szülők is ragaszkodtak hozzánk. Az biztos, hogy a 2 óvónő éveket öregedett, mert nem értünk ehhez, nem vagyuk rá felkészítve, nem tudjuk hogyan kell az ilyen kisgyerekkel bánni, foglalkozni. Mert csak a szeretet kevés. Az lenne az alap - ehhez kéne még a szakértelem is. És mi kizárólag pszichésen, és minden szempontból egészséges gyermek nevelésére, tanítására vagyunk kiképezve.


Került az én csoportomba úgy középsúlyos fogyatékos kisgyerek, hogy az anyuka szintén eltitkolta a gyermek állapotát. Valahol megértem ezeket a szülőket, hisz féltik a gyermeküket, és nagyon jól tudják, hogy kicsi az esélyük arra, hogy felveszik őket egy normál óvodába.


Egyébként én nem értek egyet ezzel az integrációval. Sérül itt mindenki. a kisgyerek, a pedagógus, a csoport, a szülő - mindenki. Miért nem lehet őket rendszeresen olyan közösségbe adni, ahol szakemberek garmada foglalkozik velük???? az utazó gyógypedagógus jön heti 1-szer. Nem azt mondom, hogy ez semmi -- de nem az igazi.


Én nagyon szorítok nektek, hogy találjátok meg a nektek megfelelő embereket, és a kisfiad épüljön, fejlődjön szeretetben!


És sajnos, bizony vannak anyukák, akiknek útban van a gyermekük, és záráskor jönnek, miközben nem dolgoznak. Sajnos.


Szia, Dafi

193. aeddc722e0 (válaszként erre: 188. - 8d691b84ef)
2012. jún. 9. 20:09

ginipepe,


minden szavad tetszik. Szerintem így gondolkodik az az anyuka, aki jól szereti a gyermekét.


Mert egy percig sem gondolok arra, hogy aki beviszi nyáron - miközben ő otthon van - az nem szereti. De hogy van benne egy nagy adag önzés, kényelem, egyebek -- ebben biztos vagyok. Természetesen megint nem a pár napot, pár hetet nyáron is járó gyesesről van szó.

192. 4c1a787e8f (válaszként erre: 173. - Csgybzs)
2012. jún. 8. 19:28

A viszonyok térben és időben változnak, mivel a mi kezünkben van a kulcs.. Minden ember valahonnan tart valahová, és szerintem a közben bejárt út számít igazi teljesítménynek, és nem a cél képzeletbeli pozíciója..


Nekem a 3. gyermekem vállalásakor még fogalmam sem volt a fiam fogyatékosságáról, két tehetséges gyereket láttam magam előtt.. (A lányom az osztály legjobb tanulója lett egyébként most.)


Dolgozunk azon is, hogy megfelelő körülményeket tudjunk teremteni, fizikai értelemben is, ami szépen halad (férjem ismét filmez, én meg tartom a frontot, építem a kapcsolatokat, keresem az utakat)...


Most jöttünk meg az egy hetes pszichiátriai tartózkodásunkról, ahol megerősítették a fiam diagnózisát. Egy másik anyukát és engem külön behívott a doktornő, és külön megköszönte eddigi emberfeletti munkánkat a gyerekkel, és elmondta, hogy pontosan látja a kölykökön ennek áldásos hatását. Ha ugyanis nem abba a családba születnek ahova, akkor sokkal rosszabb állapotban lennének. (El lehet képzelni, milyen lehet a többi szülő, rájuk talán részben igaz a megállapításod.)


Ezt azért hangsúlyozta külön, mert tudja, hogy általában a környezetünkben a tudatlanság miatt a negatívumot kapjuk.. És továbbra is megerősített abban, hogy minden segítséget vegyünk igénybe, és tartsuk az egyensúlyt, és minél kiegyensúlyozottabb feltételt teremtsünk nyáron is a gyerekeknek, ha kell, akkor az óvodával kötött kompromisszumokkal.. Ugyanis pont ők küzdenek legtöbbet a jelenlegi oktatási (óvoda is ide tartozik) rendszer visszásságai ellen..



Meglátásaim alapján pedig igényt tartanak építészeti és szülői véleményemre az autisták környezetének kialakításával kapcsolatos kérdésekben, mert úgy gondolják, hogy velem érdemes..


Ezt gondolja rólam, aki valamelyest ismer, akkor a hülyeség, és a szándékos meg nem értés miért izgasson...



Szóval midenki a saját háza táján legyen okos, és a saját dolgát tudja a legjobban!


Az a gyeses anyuka meg, aki valós lustaságból nem megy hatig a gyerekért, meg is fogja kapni a magáét, attól ne féljen senki, bár én személyesen ilyet még nem ismertem rövid 8 éve tartó gyerekezésem alatt, bár biztos van a nagy számok törvénye alapján..

2012. jún. 8. 18:06
off...bölcsiben meghivottak voltunk gyereknapra...most(tehát most,a nyári szünet kezdetén) szokatnak egy kicsit mert anya tegnap szült meg.......ott nem kommentáltam nem lettem volna úrinő.....
2012. jún. 8. 14:49
nekem nem mondták, h nem vihetem, szerintem mehetne...mondjuk nem fog jun 16 tól aug 31 ig, de vihetném,tgyáson vagyok itthon
189. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 188. - 8d691b84ef)
2012. jún. 8. 14:06
maga az ovi nem baj szerintem akár 3 éves kor után sem.még ha otthon is van a másik gyerekkel az anya,és úgy viszi a tanévben akár csak délig, hisz nem megoldott mindenhol a bandázási lehetőség. de nyáron, mikor csökkentett létszám van, és ide-oda dobálják őket, akkor ha nem szükséges, inkább maradjon otthon,ha nem dolgozik
2012. jún. 8. 13:59
Én gyeden vagyok itthon, nagyfiam délig jár oviba, amúgy most meg már nem jár. Még járhatna nyugodtan, senki nem tiltja meg, mi döntöttünk így, hogy nyáron nem jár. Miért is kéne? Nekem nem teher, hogy itthon van, igazából azért jár mert délelőtt az a bő 3 óra kell neki, hogy közösségben legyen, ezt igényli is, de nyáron már úgyis mindenki itthon van a környéken miért is Ő ne lehetne? Amíg itthon vagyok és megtehetem, hogy velem, velünk legyen addig így csinálom, úgyis nagyon sok idő lesz majd ha már iskolás lesz, illetve visszamegyek dolgozni amikor nem lehetünk együtt, addig is kihasználjuk az időt, hiszen ezek a legfontosabb évek.
187. Életkezdés (válaszként erre: 184. - Sajert)
2012. jún. 8. 12:59

off az u i ra:anya dajkanéni volt,nagyon sok esetben előfordult hogy a gyeses anyuka vitte legelőször a gyereket és legutoljára ment érte....mondom ezt úgy hogy gyestelen gyeses anyuka vagyok magam is:)

szülőire a dolgozó szülők legtöbbje eljön,ha nagyobb rendezvény pl farsang(nem minden péntek,hanem 1 farsang,egy nyiltnap egy évben stb) van akkor is legtöbb dolgozó szülő ott van vagy legalább apuka,nagyi,valaki......



sok sok szülő van aki nem dolgozik mégsem vesz részt ilyeneken:((((


és ami nekem nagyon furcsa....van egy egy ovis tanévben pár nap pl egészségnap amikor lehet menni délelőtt a szülőnek évek óta hagyomány és egy évben egyedül én voltam érdeklődő szülő másik évben kettő másik szülővel együtt,miközben nagyon sokan otthon vannak,ismétlem....és nem érdekli és nem jön el:((

186. aeddc722e0 (válaszként erre: 184. - Sajert)
2012. jún. 7. 23:42

sajer,


amúgy megértelek. És biztosan rossz lehet a gyermekednek, hogy míg a többieknél ott van anyuka, nála soha.


Nem gondoltam, hogy ez tényleg ennyire rendszeres nálatok.


Talán szólnod kéne a vezetőnek, hogy esélyegyenlőség, hogy diszkrimináció - és lehetne még pár dolgot említeni. Mert ez így valóban nagyon igazságtalan a gyermekeddel.


Mint ahogy nem engedjük, hogy az öltözőben a szülő a gyermekének csokit adjon, mivel a többi kisgyereknek ez nem jó. Vagy kap mindenki, vagy senki.


Ezek a rendszeres munkaidőben való szülős programok igazságtalanok azokkal a gyerekekkel szemben, akiknek dolgoznak a szülei. Ha ez valóban rendszeres, minden pénteken megtörténik - akkor feltételenül szólj.


Az óvoda ezt nem teheti meg.


Elnézésedet kérem, nem jól ítéltem meg az előzőekben az írásodat.


Dafi

185. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 184. - Sajert)
2012. jún. 7. 22:45
én attól kaptam frászt, mikor a szülőit az oviba anno déután fél 4-re írták ki. persze nem tudtam menni sosem.nagyon gáz volt hogy emiatt kinéztek:S de ha dolgozom, hogy oldjam meg?
184. sajert (válaszként erre: 183. - Aeddc722e0)
2012. jún. 7. 22:29

Nem hiszem hogy irigy lennék, én a fiamat sajnálom. Neki a rossz, hogy pl. a csoportjába járó 19 gyerekből (ebből 1 Ő) rendszeresen bent van minimum 10 Anyuka. A szívem szakadt meg, amikor kérdezte régebben, hogy Anya, ugye te is jössz? És elkezdte sorolni, hogy kinek az Anyukája megy be...


Egyébként ebbe az oviba is várólista van, nem dúskálnak a helyben. Fennen hirdetik, hogy ide nyugodtan jöhetnek a gyesesek. Mi csak azért kerültünk be, mivel a Tanulási Bizottság kijelölte.

Az összevont szülőik miatt el se kéredzkedek, mert az első negyed óra arról szól, hogy akik ebéd után viszik el a gyereket (sokan), akkor azok hogy ne viselkedjenek (pl: ne 1/42-kor jöjjenek, mert akkor már alszanak, ne az ablakok alatt pletykálkodjanak, ne engedjék, hogy a gyerekek az ovi udvarán játszanak, mert felzavarják az alvó gyerekeket stb.). Ezeket kétszer végighallgattam, aztán úgy voltam vele, hogy engem ezek a bajok nem érintenek (változtatni nem tudok rajta, de ez is a gyerekemen csattan!), minek hallgassam őket, csak felhúzom magam :-).


Attól nem érzem jobban magam, hogy mondjuk nem mennek be, én csak azt nem értem, hogy annyi erővel kiírhatnák, hogy családi nap minden pénteken, de akkor ne ovinak hívják, hanem játszóháznak. Ahova akkor viszi a gyerekét, amikor akarja.


Egyébként azok a dolgok, amiken ki vagyok akadva, a többi dolgozós Anyuka is ki van. Így nem hiszem, hogy én lennék érzékenyebb a témára.


u.i.: Az ismerős óvodai dolgozó is tud mesélni a gyeses Anyukákról. Van, hogy este 6-kor azért nem tudnak bezárni, mert a gyeses Anyuka gyereke még ott van. Gondolom iszonyú sok dolga van. Nem elég az egész nap. - Rendszeresen, nem mondjuk valami akut dolog közbejön, az természetesen más.

183. aeddc722e0 (válaszként erre: 180. - Sajert)
2012. jún. 7. 17:31

sajert,


szerintem csak te érzed azt, hogy hátrányban vagy. Vagy egyszerűen irigy vagy azokra, akiknek van idejük bemenni az oviba. Nem rosszinulatból mondom, ez teljesen normális emberi érzés.


De miért ne menjenek be, ha megtehetik? Csak azért, hogy te jobban érezd magadat.


Ha van hely az oviban, miért ne vennék fel már a 3 évest is, akinek ugyan GYES-en van az anyukája.


Nem bűn ez, és ha időben megy a kicsiért, ha együttműködő az olyan jelzéseknél, hogy összevonáskor segítsen azzal, hogy azokon a napokon otthon együtt töltik a napot - és nem az oviban - hát miért ne tegye?


Persze, bevallom, nem tetszik, ha a GYES-es család behozza fél 7-kor az ovist, és 5 fele jönnek érte. Nem teszem szóvá, és nem éreztetem, nem adok hangot a véleményemnek - de meg van a véleményem az anyukáról.

182. aeddc722e0 (válaszként erre: 176. - Életkezdés)
2012. jún. 7. 17:25

Életkezdés,


szomorú, amiről írtál. Egyébként, nem is értem, hogy miért nem hajtják el a fenébe az ilyen feljelentőket, ami többnyire bátor név nélküli szülői bejelentés.


Ma már mindent intézményben van panaszkezelési szabályzat, ami természetes módon azt írja elő, hogy mindig helyben kell kezdeni a panasz áradatot. Tehát, jelezni az óvónőnek, hogy sérti a személyiségi jogait, hogy ki van rakva a névsor.


Hát, nagy az Isten állatkertje, az már biztos!!


Én már várom, hogy mikor következnek azok a feljelentések, hogy az óvónő megérintette a gyermeke testét. Hány, de hány óvónőt hurcoltak meg már Amerikában ilyenek miatt. Szerintem hamarosan nálunk is lesz ilyen. :-))))


Biztos az elsők között leszek, akit ilyesmiért feljelentenek, mert én rendszeresen zabálom meg a husikájukat, gyömiszkölöm a pufók és nem pufók tündérkéket.


Üdv, Dafi

181. Életkezdés (válaszként erre: 154. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 6. 18:26

idáig értem az olvasásban,így én is elnézést kérek tőled,eléggé nehezteltem rád pedig nem nekem irtad....ne érezd rosszul csak ezért magad ,mindenkinek van nehéz napja-pillanata...


off:mivel én nem dolgozok legalábbis nem pénzért és nem hivatalosan,jog ép volt hozzá de vacakul esett hogy szeptemberben felvették a lányomat bölcsibe,vittem munkáltatóit beszokattam stb szépen,tudtam hogy ki az aki ép otthon van meg kismama stb stb és mégis felvették a gyerekét....a lányom imádott egyébként járni nagyon nagyon,nekem pedig hatalmas le sem irható segítség volt hogy délig ott lehetett(nem volt mellettem férj mert messze dolgozott hónapokig, segitő családtag sem,az egész városban senki)

aztán változott a helyzetünk,sőt férj munkanélküli lett,én pedig kórházba kerültem akkor megengedték a páromnak hogy ottaludjon,amit szintén nagyon szeretett,mert a férjem vitte hozta a tesókat suliba,házimunkázott főzött,hozzám próbált bejutni kórházba másik városba míg ők közösségbe voltak oda gyerekkel nem lehetett jönni,és aktivan munkát keresett...ahogy kijöttem mindennap kérdezte a bölcsivezető tőlem hogy mikor viszek új munkáltatói igazolást van e már konkrét helyem stb(közben a páromnak lett munkája) én untam meg és vettem ki a gyereket ,viszont mivel bölcsis volt így kimaradtunk az ovis beiratásból és fogalmam nincs így felveszik e jövőre ha tölti a hármat mert munkáltatói igazolásom akkor sem lesz,de lesz nevezzük tiszteletdíjas akárminek szóvbal van-lesz munkaviszonynak nem minősülő elfoglatságom ....elég off itt,csak ilyen is van ...és az egészen olyan volt felháborodva aki otthon van gyesen(én nem vagyok gyesen sőt:(() hogy ő nem tudta hát tőle nem kértek semmi mpapirt mikor kismamaként beiratta a fiát pedig ő vinni akarja nyáron délig és augusztusban pedig vinni akarta egész napra ne legyen neki hirtelen a váltás ősztől az oviban...nem kommentálom amúgy csak ezt mondta....és pont az én gyerekem esett bele a szórásba és őt tették ki:((((


szóval azért otthonlévők között is vannak különbségek....



viszont azt a kezdőkérdéses két hetet csak nem értem miért nem lehet annyit vinni,addig legtöbb gyerek jár amíg suli is van.....

180. sajert (válaszként erre: 174. - Aeddc722e0)
2012. jún. 6. 18:19

Egy:

Mindig ki van írva az üzenőfalra, hogy szülős ez-meg az a foglalkozás. Péntek délelőtt is lesz, a gyereknek már szóltam, hogy nem leszek ott. Az óvoda 5 éves korig - jelenleg - NEM KÖTELEZŐ. Az én agyamba az nem fér bele, hogy otthon ülő Anyukák miért viszik oviba, ha egyébként is ráérnek?? És igenis kivagyok attól, hogy az én gyerekem hátrányos, mert dolgozom, adót fizetek.Én azért viszem oviba, mert nem tudom másként megoldani. Akiknek meg nincs jobb dolguk, mint szinte mindig péntekenként(!) egész délelőtt oviba lenni a gyerekükkel, azoknak minek az ovi??


Kettő:

Honnan a szöszből tudtam volna, hogy a kirándulásra hivatalosak a szülők is? Annyi volt írva, hogy x dátumon kirándulni mennek. Én se vagyok gondolatolvasó. Nekem, mint napi (esetenként több, mint) 8 órát dolgozó Anyukának eszembe se jutott, hogy hétköznap ilyen elfoglaltságom lenne, mikor azért jár oviba stb...


Egyébként a sok otthonos Anyuka a tizedét nem hordja be az oviba, mint én, ha kell valami, mert nincs rá pénzük. Visszatérek arra, dolgozzon, ne oviba koslasson, és akkor lesz.


Egyébként jóban vagyok az óvónőkkel :-), még ha furán is hangzik. Én teljesen megbízok bennük, a gyerek szereti őket, és ez a lényeg. Több időt tölt velük, mint Velem.


Amiket fentebb leírtam, azok a óvodavezetés hibája, nem az óvónőké!! Az óvónők felé le a kalappal :-).


u.i.: másik oviba van ismerősöm, ott nincsenek ilyen hátrányos helyzetben a dolgozó Anyukák...

179. Életkezdés (válaszként erre: 150. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 6. 18:13
jelzem közben mert igéretem ellenére csak nem álltam meg hogy ne olvassak,max nem mindenkiére reagálok:) szóval más eus országban ha már nagyon eu felé akar hazánk menni,nem egyben van a nyári szünet augusztusban már mennek,másfél másfél hónapra van bontva.....és a szülőnek is könnyebb megoldani-lefoglalni a gyereket ,a gyerek sem un bele a három hónapba.....tényleg unalmas egyben a gyereknek akármennyit foglalkozik vele otthon anyuka ha nincs pénz-lehetőség nyaralni menni,kimozdulni stb akkor azért sok nekik egyben
178. Életkezdés (válaszként erre: 146. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 6. 18:08
no most én ennél a pontnál hagytam abba az olvasást és reagálást...elképesztő:((((((
177. Életkezdés (válaszként erre: 117. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 6. 18:04
mondjuk ha ennyire nem érted miről irt ,sajnállak:((((
176. Életkezdés (válaszként erre: 73. - Aeddc722e0)
2012. jún. 6. 17:53

Nálunk sem kérhettek a szülőktől semmit az óvónénik-de elfogadhattak......magyarul nem mondhatták hogy vigyünk be wc papirt,de ha valaki vitt nagyon örültek.....viszont mivel nem kérhetnek és mi nem látunk az agyukba hogy ép mi fogyott el és valamiből milyen minőségben milyen kiszerelésben lenne praktikusabb,mi magunk döntöttünk úgy akik ott voltunk szülői értekezleten hogy szedünk csoportpénzt és odaadjuk...nem kötelező jelleggel de aki tud az nem wc papirt vagy zsirkrétát vesz hanem odaadja az árát....



sőt.....még ki sem irhatták...sőt nagyonsőt...MEG SEM KÉRDEZHETTÉK hogy pl tavaszi szünetben vinném e a gyereket oviba.....mivel a kajabejelentésnek határideje van ünnepek előtt,óvónénik azokat a szülőket akik fizetősek voltak mint én(sokan ingyen kapják a kajcsit az oviban)jópár nappal előtte félrevontak és megérdeklődték hogy ne kelljen feleslegesen fizetnünk az étkezést ha aznap otthon marad mégis a gyerek.

merthogy előtte az ajtón volt a papir amire be lehetett irni de egy szülő feljelentette őket hogy neki sérti a személyiségi jogait ha az az ajtón van nyilvánosan hogy milyen kirándulásra engedi e vagy kér e ujságot vagy vinné e oviba...stb...úgyhogy szegény óvónénik csak suttogva kérdezhettek bennünket....azért ez sem jó :((((

2012. jún. 6. 16:44

bocs trapiti, nem neked szántam, hanem


sajertnek az előbbi írásomat. Elnézést a tévedésért. üdv, Dafi

2012. jún. 6. 16:42

trapiti,


nyilhat is a bicska a zsebedben. Micsoda szép gondolatok születnek a fejecskédben azok iránt az emberek iránt, akik a gyermeked popsiját törlik, aki többet van vele, mint te - az édesanyja, aki gondoskodik, szeretgeti, tanítja - tényleg arra érdemes az az ember, hogy a bicska kinyíljon a zsebedbe.


Az ilyen szülőknek semmi sem jó. Ha be szabad menni a délelőtti programra,akkor az a baj, ha nem szabad bemenni, akkor az a baj.


És igen, ha megkérdezik az óvodában, hogy melyik szülő megy el kirándulni, akkor arra illik válaszolni. Nem gondolatolvasó az óvónő. Az óvónő vette a fáradtságot, és pénzt nem kímélve telefonon is megkérdezi, hogy elmész-e kirándulni - ó, hát ezt is szemétségből csinálta az a galád. Ugye?? Mi lenne, ha véletlenül jót látnál, jót gondolnál?? Hátha akkor jó dolgok történnének körülötted.



Hát, a jó isten mentesen meg engem az ilyen szülőtől, mint amilyen te vagy.

173. csgybzs (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 6. 11:40
Nagyon szomorú amit itt leírsz, de igazából mélységesen megfontolandó, hogy szükséges-e ilyen körülmények közé annyi gyerek, amennyi...... és általánosságban beszélek...
172. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 161. - Nvlivi)
2012. jún. 4. 21:50
hát én sem... söt,a két gyerek két év korkülönbséggel jött.megtehettem volna,hogy a kicsivel is kivárom a három évet,és össz 5 évet vagyok otthon. ezzel szemben össz 3 és fél évet voltqm csak otthon,mert visszamentem dolgozni mikor a nagy betöltötte az ovis kort, a kicsi meg másfél évesen ment szépen bölcsibe.
171. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 169. - Sajert)
2012. jún. 4. 21:45
úristen,hogy én hányszor szivtam emiatt. ezért van görcs a gyomromban mikor rendesen kinéztek,hogy csak én nem érek rá sosem:S
170. trapiti (válaszként erre: 169. - Sajert)
2012. jún. 4. 21:19
Hát nálunk is a dolgozó szülők vannak kisebbségben, van gyeses is nem egy és sok munkanélküli is... de ilyen gyakorisággal azért nincsenek délelőtti programok, vagy ha igen, nem várják el a dolgozó szülőtől hogy ott legyen (persze a farsang, évi minimum két kirándulás és az évzáró délelőtt van...) Ezeken igyekszem részt venni, van hogy 24 óra és átdolgozott éjszaka után, és azt látom, hogy épp azok nincsenek ott sajnos, akik pl. munkanélküliek :(
169. sajert
2012. jún. 4. 21:13

Nekem is a bicska kinyílik a zsebembe, amikor:

ovis program, szinte minden(!) péntek délelőtt!! - és Anyukák el is mennek rá, a kisebb tesóval. A gyerekem meg tőlem kérdezte (már leszokott róla) régebben, hogy Anyu, TE miért nem jöttél?? Miért, mert dolgoztam kisfiam, ahogy Apád is.

Ovis záróbuli: délután 1/2 5-kor, addig tart a munkaidőm is. Elkéredzkedtem, és végül 3/4 ötre értem oda. Szerencsére még nem ők voltak soron. Én voltam az utolsó aki befutott... A gyerek keresett a szemével. Mikor meglátott majd odafutott, de úgy integetett, hogy rá kellett szólni :-)). Körbenéztem: talán 20 szülőpár volt, akinél nem volt pici. Magyarán én - a DOLGOZÓ szülő - vagyok a kisebbség. Így rögtön megértettem, hogy miért kellett olyan kirándulást szervezni, ami szülős... Úgy hívtak föl az oviból, hogy csak Anyuka nem jelezte, hogy jönne a kirándulásra! Eszembe se jutott, hogy hétköznap én kirándulgassak az ovival, mikor azért jár oda a gyerek, mert dolgozunk.

A hat hét megoldása meg Nekem azért nagyobb fejfájás, mint akik otthon vannak a kisebbekkel... A fiam is sni-s, nem egyszerű Vele (régebben ő is autisztikus-gyanús volt, most megint romlott a viselkedése, a személyisége, pedig kapja a fejlesztést már két éve), de ha én itthon vagyok, akkor ő is :-).

168. trapiti (válaszként erre: 167. - Migerben)
2012. jún. 4. 20:50
Ha van egy egyházi fenntartású iskola, az ott tanuló gyerekekre az önkormányzat egész évben egy fillért nem költ. Elhiszem, hogy rosszul esik a többieknek, de az egyházi iskola eldöntheti, hogy nyáron mennyit vállal...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook