Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? fórum

Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
47. aeddc722e0 (válaszként erre: 27. - Tixtina)
2012. jún. 2. 22:45

Kedves Tisxtina!


Szerintem ugyanezeket lehet otthon is játszani a gyerekekkel. Lehet velük épp úgy értelmesen időt tölteni, mint ahogy azt az óvodában teszik velük az óvónénik.


Ha ezer évig élek, akkor sem értem meg, hogy annak a kisgyereknek, akinek otthon van az anyukája, miért kell közoktatási intézményben töltenie a napja nagy részét.


Én furcsának találom, hogy a babakocsit tologató anyuka elsétál az ovi kerítése mellett, és a másik kicsinye kerítésen belül.


Valamikor, régen - az óvodákat a dolgozó anyák gyermekeinek hozták létre. Mára ez már nem így van, de nem értem, hogy miért? Isten bizony, nem piszkálódnak akarok.


Üdv: Dafi

46. petra523 (válaszként erre: 45. - Mizi)
2012. máj. 23. 21:42

Szerintem teljesen jogosan érzed így. Nem hiszem, hogy annyira szörnyű lenne a gyerekeknek az oviban, hogy meg kell őket menteni onnan, de nálunk is sok anyuka így gondolja. Mikor én kicsi voltam, elvileg nem kellett volna mennem nyáron, mert anyum tanár, így otthon volt. De állítólag kivertem a balhét, nem voltam hajlandó otthon maradni, így vittek minden nap szorgalmasan oviba :)) A lányom most ugyanide jár oviba, azóta is nagyon jó óvoda, és nagyon szeret járni.

Nálunk szerencsére rugalmasabbak, mint a ti ovitokban.

45. mizi (válaszként erre: 44. - Petra523)
2012. máj. 22. 15:08

Igen, a nyár arról fog szólni, hogy mikor, kivel, hol találkozunk, mert egy-két napig elég vagyok a gyerekeknek, de utána már szerveznem kell a programokat.

Sokan megértettétek, hogy min voltam/vagyok felháborodva - mert természetesen nem álltam le balhézni, majd megoldom valahogy, és ezt az óvónők is pontosan tudják, mert melyik anyuka akar rosszat a gyerekének??? - csak az a stílus, ahogy közölték, hogy nem lehet vinni és pont. Meg sem kérdezték, hogy miért akartam vinni júni közepéig, elutasították, és kész. Történetesen dolgozom is gyes mellett, és a kicsivel járok jógára, úszásra, mondókázni - ezeket el is felejthetem a nyárra. És nem, nem vagyok önző, és nem akarom lepattintani a nagyobbat, de kialakult egy napi rutin, imádja az ovit, miért kellene szarul éreznem magam azért, mert a 3 hónapból fél hónapot vinni akartam? Kérdezem ezt azoktól, akik nem értik, hogy hogy is merülhetett fel ez bennem....

2012. máj. 22. 13:39

Nálunk június közepéig lehet vinni a gyerkőcöket oviba, utána ügyelet van júli 31-ig, augusztusban pedig zárva van az ovi. Ügyletkor összevont csoportok vannak, hogy az ovónők ki tudják venni a szabit, de ha valakinek attól független, hogy gyesen, vagy más miatt (pl. július végére van kiírva a tesóval) otthon van, gondot okoz, hogy otthon legyen a gyerkőccel, akkor lehet vinnie július végéig, rugalmasak az ovónők.

Én tavaly nem vittem a lányomat, és idén sem fogom, de folyamatosan egyeztetni kell a barátnők anyukáival, hogy mikor, hol találkozzunk, hogy tudjanak játszani, mert 1-2 hét után már nagyon hiányoznak egymásnak. :)

2012. máj. 17. 13:01

De keserű véleményen vannak egyesek az óvodáról :OOO

Bakker!!Mintha valami kötelező rossz lenne a gyereknek:OOO

42. Tünde1 (válaszként erre: 41. - Mkjudit)
2012. máj. 17. 11:43
Minek vinnéd. Örülj hogy vele lehetsz vége. Én alig vártam hogy vége legyen annak a fránya ovodának.
2012. máj. 17. 08:31
Én is csak május végéig viszem a gyereket. Nekem a június már nyári szünet. Minek vinnéd, ha úgyis otthon vagytok?
40. reload (válaszként erre: 16. - Mianka79)
2012. máj. 16. 21:00

Nálunk (nagyközség vagyunk) konkrétan bezár 6 hétre az ovi és mindenki oldja meg :S Elég nagy fejtörés, hisz mindketten dolgozunk... Tavaly is külön jöttünk szabira, plusz anyám is kivett 2 hét szabit, így sikerült..

Én sem vagyok híve ezeknek az összevont csoportoknak, de ha nem tudom hova tenni, akkor ez van/volt. Így is örültem, hogy "csak" 6 hete kellett megoldani. És lassan megint bezárnak :(

Tudom, hogy év közben egy óvónőnek gyakorlatilag lehetetlen szabira menni, de azért ez sem egy normális állapot.

39. sajert
2012. máj. 16. 20:56
Ja, elfelejtettem, az elején Anyukámra szálltak rá, hogy ő úgyis itthon van, nyugdíjas, hozza el délben. Anyukám nem egészséges, 75 éves asszony, mondtam, hogy szó sem lehet róla! Szegény Anyu idejét így is beosztom, ha kell (pl múlt héten egész héten ő volt a gyerekkel, mivel beteg volt a fiam). Alvás után megy érte, még uzsonnázik a gyerek, mikorra már megy érte.
38. sajert
2012. máj. 16. 20:52

Szerintem csak kérhetnek ilyet, kötelezően nem tehetik meg. Senkinek a körülményeire nem látnak rá teljeskörűen.


Én munkás-Anyuka vagyok, rám se kérdeztek, hogy nyáron viszem-e a gyereket, mert tudják hogy igen. Ráadásul a bezárás 5 hete alatt egy hetet tudok Vele lenni, már telik a naptár, hogy ki mikor vigyázz rá, csinál a gyerekkel programot. Pont akkor menne oviba, amikor én megint szabin tudok lenni, így végülis neki 6 hét lesz egyben itthon, a többi ovis. Még augusztusban lesz két hete itthon Velem, mivel Apuka akkor dolgozik. Jún.28-júl.18-ig lesz ő is itthon - vagy valahogy így.


Tavaly a bölcsit csinálta így a fiam, simán elvolt az összevont csoporttal :-), sőt tetszett neki. Úgy veszem észre, hogy tragikusabban adják elő az óvónők ezt az összevont-csoport dolgot, mint ahogy a gyerekek megélik.

37. pethoevi (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2012. máj. 16. 20:08
Ez még nem eldöntött,ismerősöm mondta,h ez szerepel a tervezetben,erről is döntenek majd...
36. babszibobó (válaszként erre: 32. - Pethoevi)
2012. máj. 16. 18:19

"Az új köznevelési törvény alapján hároméves kortól lesz kötelező az óvodába lépés. A törvény azt rögzíti, hogy a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt."


De NEM Egész Napra!!!

35. zebracsikó (válaszként erre: 32. - Pethoevi)
2012. máj. 16. 17:35
dehogy lesz kötelező egész napra oviban tartani!! hol hallottál ilyet?
34. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Gne2)
2012. máj. 16. 17:33
hivatalosan az óvodai nevelési időszak szept.1-máj.31-ig tart,de utána is járnak a gyerekek oviba! Csak a foglalkozásokat már nem kell megtartani.
33. gne2 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2012. máj. 16. 17:29
Éppen a múlt héten mondták az oviban, hogy június 15-ig mennek a gyerekek.
2012. máj. 16. 08:59

Most jutott eszembe,h nálunk is így volt 2007ben.Aki gyesen volt,nem vihette,sőt,annak délben el KELLETT vinnie.Mert ezzel is spórolni akartak,h ha délutánra kevés a gyerek,akkor összevonják a csoportokat.

Most meg azt hallom,h annak is KÖTELEZŐ lesz egész napra járatni a gyereket,aki otthon van.Nesze neked,családbarát kormány!

31. mizi
2012. máj. 16. 07:48

Köszönöm a sok hsz-t!

Az óvoda nálunk júni 16-júl 16-ig lesz zárva, amúgy nyitva max összevont csoport - ami a gyerekemet egyáltalán nem lombozza le, szeret más csoport játékaival játszani, és mindenhol vannak barátai az összevont táncórák miatt. Azt gondolom, a minimum az lett volna, hogy kiírják, vagy megkérnek, hogy meg tudom-e oldani, hogy nyáron nem viszem a gyereket oviba. Az, hogy valaki gyesen van nem jelenti azt, hogy nem dolgozik, nincs olyan elfoglaltsága, ami gyerek mellett nem végezhető.

És senki ne értsen félre, imádok a gyerekekkel itthon lenni, a lányom (ő az ovis) egy tünemény, mégis úgy gondoltam, hogy 2 és fél hónap nyári szünet elég lenne. Én azt hittem, hogy "jófej" leszek, hogy mondom az óvónőnek, hogy nem hoznám a lányom júni közepétől szeptemberig, erre az a válsz, hogy május 31 után nem vihetem???? Na, ez háborított fel.

2012. máj. 16. 06:46
Nálunk is ki van rakva az oviba a papíros,hogy kérjük a szülöket húzzák be a gyereket,vagy ki,hogy mikor szeretné kérni a nyári ügyeletet.Mellé be van írva,hogy megkérjük a kedves szülöket,hogy csak az hozza a nyári ügyeletbe a gyerekét,aki dolgozik.Szóval számomra egyértelmű volt,hogy egész nyárra kihúztam a gyereket.De amúgy is úgy gondolom,ha már otthon vagyok,ne menjen a gyerek.
29. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Gne2)
2012. máj. 16. 06:37
nem, az óvodai nevelési év május 31-ig tart.
28. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Mizi)
2012. máj. 16. 06:37

nem erre nincs jogszabály, csak helyi szokás és a józanész


de természetesen nem tilthatják meg!

2012. máj. 16. 00:07

Nekem nincs lelkiismeret furdalásom,ha itthon vagyok,a lányom meg oviban.Miért lenne?

Sokszor nem tudom a gyerekemnek mindazt a foglalkozást biztosítani,amit az oviban megkap.

Nálunk nagyon családias a légkör,kis létszámú csoportok vannak,és szinte minden nap tanulnak valami újat-kézműves foglalkozások,tánc,ének,versikék,mondókák,szerepjátékok jelmezekkel,amit a lányom annyira imád,hogy sokszor haza sem akar jönni,fél ötkor könyörögni kell neki,mert éppen be van öltözve,és el van foglalva.Múltkor virágokat ültettek a kertben-csupa hasznos dolgot csinálnak,ami része a mindennapi életnek.

Fiamnál sokkal rosszabb volt a helyzet,másik oviba járt,ahol az óvónők sajnos nem voltak jók-és ez enyhe kifejezés.Ott a fiamat igyekeztem ebéd után hazahozni.

26. babszibobó (válaszként erre: 23. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 15. 23:51

Nagyon Trükkösek tudnak ám lenni, azok akik akarnak!


"Kedvenc szöveg"(legyen ovi vagy bölcsi, mindegy)


"Nem bírok otthon két gyerekkel"


A nagyobbik hétköznap ovi/bölcsi, hétvégén meg a Nagyszülőknél...és jaj mennyi van itt ilyen a környékemen:-(

25. -bvildiko (válaszként erre: 22. - Babszibobó)
2012. máj. 15. 23:47
Te jó ég! Nekem még akkor is lelkifurdalásom van mikor a gyerek elmegy oviba én meg itthon vagyok. Igaz az utóbbi időben nagyon minimálisat ment, éppen csak akkor mikor ő vágyik már, de nem tudjátok meg mit érzek olyankor, hogy én itthon ő meg oviban. :) De persze a társaság is kell neki, de akkor is... :) :)
2012. máj. 15. 23:41

Nálunk tavaly úgy volt, hogy megkért az óvónő, hogy-mivel úgyis itthon vagyok a picivel-ha meg tudjuk oldani, ne vigyük három hónapig. Nem is vittük. Idén viszont a harmadik picivel a legvégén leszek a terhességnek addigra, úgyhogy remélem, vihetem pár hétig a nagylányt, mert nem nagyon fogok tudni vele meg a kétévessel lemászkálni a 40 fokos kánikulában.

Szerintem, ha rugalmasak az óvónők, meglehet velük beszélni.

23. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 22. - Babszibobó)
2012. máj. 15. 23:37
amikor a fiam másfél évesen bölcsibe kényszerült, nekem minden munkáltatói papírt kellett vinnem hogy igazoljam hogy dolgozni megyek vissza. faggattam a bölcsivezetőt, mondott is rá valamit, amire már így nem emlékszem, majd mikor eljött a beszoktatás, megörkönyödve hallottam, hogy a szülőkből a 15 fős csoportból 5-en otthon vannak. engem meg rendesen átvilágítottak. hát ilyen is van. amúgy meg minden ovi más. van olyan ovi ami tényleg túlterhelt, és nem tudnak bevállalni még egy gyereket, de van olyan is ahol pangás van. ezért mondtam, hogy ovinként változó
22. babszibobó (válaszként erre: 21. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 15. 23:33

Őszintén szólva Én is szoktam morogni, mikor látom, hogy olyan gyerkőc van egész nyáron oviban, akinek az anyukája otthon van a kicsivel...de ez nem az Én dologom...És mint írtam Én rögtön kivettem, amint lementek a záró-bemutató órák...


De nem értem, hogy a Kérdezőnek azt a két hetet miért nem engedik, hisz az közel nem az egész nyár...


Amúgy a "kedvencem", a Bölcsinkbe 4-5 gyerkőc is van, akiket akkor írattak be, mikor a teszt pozitív lett!!!

21. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2012. máj. 15. 23:29
de szerintem ez jogos. az oviknak csak korlátozott létszámban szabad foglalkoztatni nyáron gyereket (ettől lehet eltérő, megbeszélés kérdése).ezért is szűrik, hogy tényleg csak olyanok menjenek, akiknek feltétlen muszáj.
20. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 16. - Mianka79)
2012. máj. 15. 23:27
és amiég fontos, hogy azért is lett így kitalálva mert az ovis gyereknek is kell a szünet, nemcsak az iskolásoknak.tényleg csak az vigye, akinek nagyon muszáj.én is jártam úgy (durva példa) hogy majdnem nem vették be az összevont csoportba a gyerekeim, mert két gyeses anyuka is bejelentkezett, hogy vinné. de ez nem most volt,évekkel ezelőtt.
2012. máj. 15. 23:25
Szerintem a kérdezőnek, nem a nyári bezárással van gondja, hanem azzal, hogy 3 hónapra nem engedik a gyereket, hogy menjen...pontosabban a kérdező csak júliusban szeretné vinni 2 hetet és nem végig, de ha vinné végig se engednék, mert GYES-en van!!!
18. pethoevi (válaszként erre: 16. - Mianka79)
2012. máj. 15. 23:20
:-) Egy időben írtuk.:-)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook