Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? fórum

Ti sem vihetitek óvodás gyereketeket június 1-től augusztus 31-ig óvodába csak azért, mert GYES-en vagytok kistesóval? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
107. 4c1a787e8f (válaszként erre: 103. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 3. 19:24

Elolvastad amiket írtam? Nem úgy tűnik.


Egyébként ha valakit felvettek az óvódába, akkor annak ellátására mindig kötelesek, legfeljebb el kell fogadni, hogy nyáron többen vannak egy csoportban, több a helyettesítés..

Persze nyilván ez senkinek nem lenne valóságban jó..


De ott van az az elvi helyzet, ha egy óvódában nincs gyeses anyuka.. Akkor mi van??


Ez egyre kevésbé elvi helyzet, mert nálunk már szinte egyáltalán fel sem vesznek ilyet, 7-8x-os a túljelentkezés.. Iszonyat..

106. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 105. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:23
de most nem azért minek akarja vinni az aki eleve otthon van?
105. 4c1a787e8f (válaszként erre: 101. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:21

Ebben teljesen igazad van lelki értelemben..


De a financiális része akkor is az, ha tetszik, ha nem. Bizony a mi adónkból fizetik az óvónőket. A NEM NAPLOPÓ óvónőket.


Az életet meg jobb, ha - ugyan emberségesen alkalmazott - de szabályok, jogszabályok irányítják, és nem szerintemek, meg vélemények...

104. reload (válaszként erre: 101. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:20

Engem nagyon jó érzéssel tölt el, mikor látom, hogy az óvónéni öleli, puszilja a gyereket (nem csak enyémet-és nem kirakatból!), mikor úgy köszönti, imádottam és a gyerekem is boldog vele.

Akiből ez nem jön természetesen, az remélhetőleg nem ezt a hivatást választja :)

103. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:19
én azt mondom, aki megteheti hogy otthon legyen a gyerekkel, mert nincs munkája, vagy ott a kicsi, az ne vigye a gyereket,mert ezzel lehet pont az nem tudja vinni akinek valóban szülksége van rá
102. 4c1a787e8f (válaszként erre: 98. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:18

Saját, és alapvetően gyerekeim életében is az tapasztaltam, hogy jó emberek a dadusok, gondozók, óvónők..


Azt is tudom, hogy mennyi a fizetésük, anno a gondozónéni lányának mi vettünk nyomtatót, hogy le tudja adni a dolgozatát, pedig mi is diákok voltunk..


Csak valahogy azt érzem, hogy még mindig nehezen látank ki a "régi" világból. A szülők 70%-a ugyanazért a pénzért (nyilván nem a XII. kerületről beszélek itt, hanem úgy nagyátlagban) dolgozik, általában napi 8-10 órában. Nincs munkaidő, néznek rád, ha leteszed fél5-kor a tollat, ha beteg a gyerek, ha kivennéd a szabidat. A férjemet egy hét influenza miatt rúgták ki. Ennyi volt.


Megszólt minket az óvónő, hogy a nagymama nem tudott eljönni az 5-kor kezdődő ünnepélyre. Nem fogta fel, hogy anyám 55 évesen akkor kezdett egy új helyen, és egyszerűen nyelte e könnyeit, de nem mert elkéredzkedni.. Pedig ő még idősebb is anyámnál.. Ez van, az életünket, holnapunkat féltjük, és ehhez képest bizony még mindig "biztos" munkahely egy óvoda... Még ha nagyon nehéz is lehet, akkor is. Tudom, hogy sok a hüle szülő, problémás gyerek, nem is vitás ez..


Barátnőmet is bántják, mert fél 6-ra ér minden nap a gyerekért, mert nagyon messze dolgozik. Azt mondja az óvónő, hogy váltson munkát.. Könyörgöm ma, 4 gyerekkel, 45 évesen????


Azért ezeken is el kell gondolkozni, mielőtt egy óvónő valami bántót mond, mert aztán az a következménye, hogy elmérgesedik a viszony, talán ok nélkül. Persze nyilván vissza is igaz, csak most az előbbi a téma..

101. aeddc722e0 (válaszként erre: 92. - 4c1a787e8f)
2012. jún. 3. 19:17

szurikáta,


szerinted lehet gyereket szeretni szolgáltatásként?


Ez nem szolgáltatás. Ki fizet érte?? A szülők csak az ebédet fizetik. az állam tartja fenn ezeket az intézményeket.


Mindjárt jön az, hogy a nplopó óvónőket a dolgozó emberek adójából fizetik. Meert ezt is szokták mondani. :-)))))


ez nem szolgáltatás. Gyermeket szeretni, ölelni, nevelni, szolgáltatásként -- viccnek is rossz.


gyermekfelügyelet érzések és minden egyéb nélkül - gyerek megőrzés - na az lehet szolgáltatás.


De amit az óvónénik és dadusok végeznek, azt sok mindennek lehet nevezni, de szolgáltatásnak nem.


A lelkünket adjuk át, anya helyett anyaként szeretjük... szolgáltatás????


Ha jól tudom, már törvényileg is helyesbítették ezt az órmotlan kifejezést. szolgáltatás - kiráz a hideg.

100. reload (válaszként erre: 98. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:16

A fizetésről is írtam itt lejjebb valahol, siralmas :( De ez megint egy másik téma.

Tulajdonképpen én azt látom, hogy a szülők a pedagógusokat/óvónőket, ők pedig általában a szülőket hibáztatják és lassan a gyerekek érdeke elsikkad. Ténylegesen azt gondolom, hogy sok óvónő előtt le a kalappal. ( a minap hoztam haza a lányomat és egy óvónő+ egy dajka vitte le az udvarra a gyerekeket délután-hát mit ne mondjak álmomban nem gondoltam hogy egy ilyen egyszerű feladat is ilyen bonyolult tud lenni, ha nem egy hanem 25 kisgyerekről van szó :))


Visszatérve a témára, ha normálisabb életet élhetnénk úgy globálisan, akkor nem hiszem hogy ilyen gondok lennének. Csak egyszerűen a szülők bele vannak ragadva a mókuskerékbe, stresszelnek a munkahelyek miatt, a pénz miatt..stb. A pedagógus meg szintén be van ragadva a mókuskerékbe, a tiszteletlenségbe, a rosszindulatba..stb. Valahogy több empátia kéne, és felfogni, hogy mindketten az ÉN gyerekemért vagyunk és az ÉN gyerekemnek akarjuk a legjobbat. (legalábbis remélem, hogy nagy átlagban az óvónők is így gondolkoznak) Tehát kölcsönös segítséggel élhetőbbé válna a helyzet. :)

99. reload (válaszként erre: 96. - Trapiti)
2012. jún. 3. 19:09
Igen, de sajnos maga a gondolat felvetése is elég utópisztikus :S
98. aeddc722e0 (válaszként erre: 89. - Reload)
2012. jún. 3. 19:06

Reload,


jaj, ne gondold, hogy az óvónőknek útjukban vannak a gyerekek!! Dehogy!!Ilyen intelligens párbeszéd kéne, mint ahogy te is írsz nekem - és akkor tisztázódnának a félreértések.


Egyébként attól, hogy ez hivatás - még normálisan meg kéne fizetni - de ez nem ide tartozik. Ha nem szerelmből csinálnánk, már rég nem lennénk az oviban legtöbben!!


Szerintem fásultak sem lennénk, ha legalább minimális tiszteletet és köszönetet kapnánk némely szülőtől.


Ebben a hivatásban nem a kisgyerek a nehéz feladat, hanem a szülővel való együttműködés, és hatékony kommunikáció.


Mi azért nyáron is igyekszünk élményekkel tarkítani az ovis életet, pancsolunk, bábozunk, kézműves kötetlen foglalkozásokat csinálunk a kertben, a teraszon. Én pl. bemegyek többször azért, hogy lángost süssek a gyerekeknek, jópofa dolog, ahogy vonulok a lángossal körbe az udvaron, és kiabálom, hogy lángost vegyenek!! :-))


Viszünk a gyerekeknek fagyit - szóval szeretjük őket. Még a kis "idegeneket" is. Volt olyan, aki a nyári ügyelet után átkérte magát a mi ovinkba. (annyira nem lehettünk rosszak vele, és a fenébe sem kívántuk valószínűleg.)


Hidd el, általában jó emberek az óvónők és dadusok.


Üdv, Dafi

97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 80. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 19:01

El kell fogadni, hogy az emberek élete, habitusa, egészségi és idegi állapota, TEHERBÍRÁSA, családi viszonyai eszelősen külömbözőek..


Ezekből nagyon külömböző megoldások, élethelyzetek születnek..


Nagyon sokan dolgoznak gyes mellett, hivatalosan-nem hivatalosan, egyszerűen azért, mert örülnek, hogy csinálhatják, még valaki kíváncsi a szaktudásukra, és nem kilátástalan a jövőjük.. Ezt nem kötik az óvoda orrára, mert netán nem hivatalos a dolog, nem kell, hogy bárki tudja..


De lehet, hogy valakinek otthon a részeg apuka, férj, vagy akárki. Nálunk pl. anyám évekig otton dolgozott, mert együtt laktunk, és örjöngött, ha otthon voltak tartósan a gyerekek, amit meg is értettem, mert felelős, komoly feladatot végzett.


Egy óvónőnek semmi joga sincs ezeket bírálni, ő megkapja a fizetését, és kész. Attól a perctől kezdve, hogy felvették a gyereket, csak a jogszabályoknak szabadna, hogy irányítsa ezeket a dolgokat, és nem annak, hogy én hogy gondolom, meg szerintem meg kéne oldani, meg lám, a szomszéd nagymama is megoldja..

Ez így minden, csak nem egyenlő bánásmód. Általában a nagypofájú, meg a határozott, meg a nyalós érvényesül, más meg nyeli a könnyeit, és talán fél életére munkáját is elveszti.. Nem jó ez így..

96. trapiti (válaszként erre: 95. - Reload)
2012. jún. 3. 18:55
Egyébként viccen kívül a megoldás az lenne, ha sikerülne közelíteni egymáshoz a dolgozó ember szabadságát és az óvodák, iskolák működését... mert az oviban 5 hét, iskolában 10 hét nyári szünet + téli, tavaszi, őszi és síszünet + egy évben 1 hét nevelés nélküli munkanap megoldása utópisztikus a dolgozó ember számára (hacsak nem pedagógus az illető...)
95. reload (válaszként erre: 94. - Trapiti)
2012. jún. 3. 18:48

Nálunk is így van, május végén kint van egy papír, mindenki behúzza a gyereket amelyik hétre akarja vagy nem akarja és ennyi. Gondolom ez alapján beosztják a szabikat..stb.

Nekünk se volt felüdülés a tavaly nyári szünet, de nem volt mit tenni :S Azt se tudtuk mikor melyik óvónő lesz egyáltalán, hány gyerek..stb. Aztán a kötelező zárva tartásra felváltva voltunk szabin...nem volt egyszerű az egész, plusz van egy iskolásunk is.

Igazából 2 megoldás lenne jó.

1. Egész évben változatlanul menne az ovi és a suli, mint a tanév közben :)

2. Minden munkahelyen a gyerekes anyáknak annyi és akkor lenne szabadsága, amíg nyári szünet van :)


Na jó, ezeket már tényleg viccből írtam :)

94. trapiti (válaszként erre: 89. - Reload)
2012. jún. 3. 18:44
Nálunk egyébként se pro se kontra nem mondanak semmit ez ügyben, mindenki maga dönti el, kér-e ügyeletet vagy viszi-e a gyereket nyáron összevont csoportba. Nem firtatják a miérteket, elfogadják a szülő döntését. Persze ha valaki rékérdez, nyilván elmondják mi az amit nyáron nyújtani tud az ovi. Viszont nem kérdezik, ki gyeses, ki munkanélküli stb. A mi ovink egyébként egy nagyon nem könnyű környéken egy kiemelkedően jó óvoda, legalább a gyerekek fele jobb helyen van az oviban mint otthon... talán ezért is nem szólnak bele a szülő döntésébe. Jogi szabály nincsen rá, akit felvettek óvodába, annak egész évben egész napra biztosítani kell az ellátást, ha a szülő igényli.
93. reload (válaszként erre: 76. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 18:42

Nem mondtam, hogy 3 évesen már kötelező az ovi, sőt ha jól tudom betöltött 5 éves kor után is a kötelező részvétel napi 4 óra, ami a foglalkozásokat fedi le.

De itt megint jön a a rendszer hibája. Ha nem veszik fel 3 évesen, engem kipenderítenek a melóból, utána még 2 évig itthon vagyok, szinte 0 esélyem van visszakerülni a munkaerőpiacra..stbstb.

És ha jól tudom akármennyi gyerek ellenére előnyt élveznek a valóban dolgozó szülők gyermekei és a szociálisan rászorulók. Mondjuk ez a valóban dolgozó szülő megint egy érdekes helyzet, mivel ugye munkáltatói igazolás sem kérhető be stb.

Lényeg a lényeg, hogy egyik oldalnak sem egyszerű ez az egész szerintem és továbbra sem értek egyet azzal, hogy nyári összevont csoportba vigyem a gyerekem, ha otthon vagyok :)

92. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Mizi)
2012. jún. 3. 18:41

Alapvetően szerintem amúgy is kevesebben viszik nyáron a gyerekeket, még azok is, akik nincsenek gyesen.


Az is rendben van, hogy egy gyeses anyuka gyereke mondjuk ne legyen ott végig, mert azért legyen szegény kicsit otthon is..


Csak mondjuk az nem mindegy, hogy gyeses anyuka és gyeses anyuka között is nagyon nagy a külömbség. Van olyan ahol a gyerek megy a nagyszülőkhöz, mennek nyaralni, akár a nagyszülőkkel, akár a családdal, netán apuka is 4-5 órára otthon van, vagy legalább hétvégén otthon van, ki lehet egy kicsit kapcsolódni..


Aztán meg van az, hogy apuka soha, nagyszülők meg szintén a melóhelyen, nyaralás a járdaszigeteken. Ekkor az a helyzet, hogy a gyerekkel egész nap a melegben piacon, krumpliszsákot cipelve, kínlódva, netán 2-3 kisebb tesóval, és esetleg a játszótérig jutunk le, semmi komolyabb nyaralás..


Mivel nálunk az utóbbit közelítette tavaly a helyzet, a legkisebb fél éves volt, nekem se kocsim, se semmim, a piac km-re, onnan hoztam a 10 kg-os zsákokat babakocsival a hátamon haza, apuka még hétvégén se volt itthon, hogy legalább bevásárolni segített volna, mert olyan munkája volt. Hétközben is 8-fél9-re ért haza. Úgyhogy én közöltem, hogy nem vagyok hajlandó itthontartani a gyereket úgy, hogy sohase vihetem.


Természetesen csináltam olyat, hogy elhoztam sokat délben, meg péntekenként nem vittem, meg olyan heteket is kialakítottam, amikor egyáltalán nem vittem.. De mivel nagyon komolyan szükségem volt a segítségre, és határozott voltam, ezért nem mertek komolyan problémázni ezen..


Szóval, ha komoly szociális, vagy családi indok van, akkor úgy kell hozzáállni.. Ha meg egyébként úgy ismerik a családot, hogy simán meg tudja oldani, akkor sajna pampogni fognak, és lehetetlenné tesznek, mert ez a magyar morál..


Elvileg az lenne a helyes, hogy mindenki maga döntse el ezeket, mert ez egy szolgáltatás, amiért fietett mindenki.

91. trapiti (válaszként erre: 88. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 18:38
Egyébként az ötlet nem rossz ;)
90. trapiti (válaszként erre: 88. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 18:38
Év közben nem szörnyű, de nyáron ha nem muszáj nem szívesen vagyunk a városban... és persze valamiben kellett kompromisszumot kötni, de ez egy másik téma...
89. reload (válaszként erre: 73. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 18:35

Kedves Dafi!


Abszolút nem érzem, hogy kiforgattam volna a szavaid, vagy bármi rosszat gondolnék. Egyszerűen elmondtam én is a véleményem. Tudom, hogy mi van az oviban és mi nincs. Nem problémázok a tisztasági csomagon vagy a gyümölcsön vagy akármi máson sem, ha szabadidőm engedi szívesen részt veszek közösségi munkában is. De változatlanul azt gondolom, hogy az óvoda nem szívességi alapon működik.

Megértem a pedagógusok esetleges fásultságát is, én pl semmi pénzért nem vállalnám, hogy mindennap 25 gyerek az én felelősségem legyen, pláne nem havi 80-90 ezer ft-ért. De mint már írtam ez ugye egy hivatás. Sajnos az, hogy az ovik ilyen állapotban vannak-már ahol vannak egyáltalán-nem a szülők és nem is az óvónők hibája és ez ellen tenni nem is nagyon tudunk :(

Ettől függetlenül vannak ovik, ahol minden jól működik és megoldhatóak a problémák. Nekem nagy szerencsém van, hiszen a mi csoportunk valóban egy csoport,és ez csak az óvónőknek köszönhető, akik nagyon sokat foglalkoznak a gyerekekkel és nagyon szeretik is őket-ehhez kétség nem fér.

Abban igazad van, hogy én nem igazán a nyári szünetes összevont csoportokról beszélek, illetve nem GYES-nyári szünet kontextusban, talán ezért is érzed úgy, hogy nem azon az oldalon vagyok, mint te :) De leírom még egyszer én nem vittem és nem is vinném ilyen felállásba a gyereket, mert nekem sokkal egyszerűbb ha egyszerre egy helyen vagyok a gyerekeimmel :) Hogy ki miért viszi...nos szerintem konkrét indokot senki nem fog itt vázolni, max aki olyan mint én, hogy dolgozni kell.


Még egy gondolat: az, hogy miért zavar hogy gyerekekkel kell foglalkoznod? Csak azért fogalmazódott meg bennem, mert lassan úgy érzem, hogy az óvónők ahol csak tudják igyekeznek "kidobni" a gyerekeket az oviból és én pedig ezt nem tudom megérteni. Fizetem az ebédet, viszem a szalvétát, fogkrémet, gyümölcsöt..stbstb, akkor mi a probléma?

88. aeddc722e0 (válaszként erre: 87. - Trapiti)
2012. jún. 3. 18:09

trapiti,


szörnyű lehet! Nekünk gyönyörű hatalmas kertes ovink van - szintén Budapesten. De a lakókörnyezet is olyan, hogy csodás parkos játszóterek vannak mindenfele. szóval igazán nem indokolja semmi, hogy nyáron a gyeses anyukák hozzák a gyerekeiket, és legyünk egy csoportban 40 -en.


Én azt csináltam egyik évben, hogy összevonás kezdetekor a faliújságra kiírtam, hogy a csoportban a következő gyerek lesznek:


1... Petike

2...Julika

.

.

38... Zsuzsika

39... Katika.


Na, már másnap lecsökkent a létszám 15-tel. :-DDDD

87. trapiti (válaszként erre: 86. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 17:51
Jó időben is az ovi adottságaitól függ, vidéken, kertes környéken biztosan könnyebb, de a VII. kerület belső részében én embernek nem kívánom hogy naphosszat egy belső udvaron legyen... pedig nálunk is próbálnak mindent megtenni, pl. ilyenkor a zsibongót használják csoportszobának, ahol több a mozgástér...
2012. jún. 3. 17:44

Trapiti,


sajnos igazad van. És egyre inkább az lesz, hogy 35-40 gyerekkel egy óvónő lesz nyáron. jó időben még hagyján, de ha hideg és eső van, akkor ez büntetés gyereknek, felnőttnek egyaránt.


Miért nem lehet ezt megérteni?? Nem jobb otthon anyával, tesóval -- könyörgöm, csak a nyárról beszélek!!

85. trapiti (válaszként erre: 84. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 17:43
Igen, úgy érzem, ott valami más gond is van, aki ennyire ragaszkodik hozzá, hogy nyáron is oviban legyen a gyereke... vagy nincsenek meg otthon a megfelelő körülmények (ebben az esetben talán meg is értem) vagy egyszerűen nehéz a két gyerekkel - bár akkor meg felvetődik, hogy minek kellett a második...
84. aeddc722e0 (válaszként erre: 71. - Pethoevi)
2012. jún. 3. 17:40

pethoevi,


itt alapvetően nem az óvoda fontosságáról van szó. Hanem arról, hogy nyáron a gyeses miért akarja oviba hozni a nagyobbik kisgyerekét?


Vajon miért érzi jobban magát az oviban, mint otthon? Nem értem. Én mindig rohantam a gyrekeimért, ha délelőttös voltam, akkor ebéd után vittem haza őket, nyáron nem vittem be őket az oviba - mert itthon voltam. amúgy négy gyermekem van. És imádom a munkámat, a gyerekeket. De a kötözködő szülőktől kiráz a hideg.

2012. jún. 3. 17:39
Megnyugodtam:)
82. trapiti (válaszként erre: 69. - Aeddc722e0)
2012. jún. 3. 17:38

Öszintén szólva én sem nagyon értem... azzal, hogy a 3 év fölötti nagyobb gyerek járjon oviba akkor is ha az anyukája otthon van a kicsivel, teljesen rendben van. Részben a nagynak is jó a kortársak társasága, az óvodai fejlesztés, életkorának megfelelő foglalkozások stb. és a kicsinek is jó ha az anyukának jut ideje arra, hogy csak vele foglalkozzon. Még azt sem mondom, hogy ebéd után menjen haza a nagy, ha jól alszik az oviban, nyugodtan ráér az anyuka 3 körül érte menni, és akkor a kicsit sem kell délben rángatnia.

VISZONT! Nyáron összevont csoportok és ügyeletes óvodák vannak, annak is egy rémálom akinek nincs más választása, vinnie kell a gyerekét. Ha épp a saját ovi nyitva is van, akkor is jönnek át másik oviból idegen gyerekek, sőt néha óvónők is, nálunk legalábbis így van (Bp. VII. kerület).

Vannak szülők akik nem tehetnek mást, szinte egész nyáron viszik a gyereket, pl. nálunk is van dolgozó, egyedülálló szülő nem is egy... 2-3 hét szabadságnál nem jut több. Aki annak ellenére hordja a gyerekét, hogy más megoldás is lenne, ezekkel a gyerekekkel szúr ki, így is 30-40 gyerek jut ügyeletben egy óvónőre. Ráadásul semmiféle fejlesztés vagy foglalkozás nincsen ilyenkor, amennyit csak lehet kint vannak az udvaron, max. egy kis rajzolás, gyurmázás, ami otthon ugyanúgy megoldható. Én ha gyesen lennék inkább örülnék hogy még van rá lehetőségem hogy a nyarat a gyerekemmel töltsem... max. 1-2 ilyen év van, utána már csak álom...


A lányom szuper oviba jár, szeret is járni, mégis az egész család összefog, hogy az 5 hét ovizárást, és az 5-6 hét ügyeletet ill. összevont csoportot kihúzzuk valahogy. Tavaly járt az összevonás alatt, szörnyű volt :( Idén inkább összegyűjtöttem az árát és beirattam egy magánoviba 4 hétre, kevés gyerek, remélhetőleg nagyobb törődés és sok program (nemcsak az udvarra kicsapva egész nap...). Az utána következő 6 hétben részben a férjemmel felváltva leszünk szabin, és a nagyszülők is vállalnak összesen pár hetet, persze hármasban is leszünk. Egyszerűen úgy látom, akinek csak egy módja van, ne akarja ügyeletre hordani a gyereket, még egy jó oviban is rémálom :(

81. aeddc722e0 (válaszként erre: 79. - Migerben)
2012. jún. 3. 17:36

migerben - oké, oké, oké!!


Semmi gond!

80. aeddc722e0 (válaszként erre: 77. - Migerben)
2012. jún. 3. 17:36

Migerben,


Nem olvastál rendesen. Én arra az igazi okra vagyok kíváncsi, hogy a GYES-en lévő szülők miért hozzák nyáron, összevonáskor a pici ovis gyermekeiket óvodába??


Tényleg kíváncsi lennék rá!! És nem arra, aki 2 hétre hozza be, hanem arra, aki egész évben, szünet nélkül, még nyáron is hozza, pedig GYES-es.

2012. jún. 3. 17:32
Bocs, dafi rosszul kattintottam, nem a te hozzászólásodra írtam a választ, hanem annak, aki nem akarja megérteni, hogy mi szükség van a nyári összevonásokra.
78. aeddc722e0 (válaszként erre: 74. - Sanka02)
2012. jún. 3. 17:31

Sanka!


A gyerekek elhelyezését kötelező megoldani, ha már óvodai jogviszonya van. Olyan nincs, hogy dolgozik a szülő, és nem tudja megoldani a nyári szünetet. Mindig kötelező kijelölni azt az óvodát, ahol ügyeletet tartanak. Ez kötelező.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook