Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testi - lelki terror otthon..hogyan tovább? fórum

Testi - lelki terror otthon..hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
40. Styxia (válaszként erre: 38. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 13:04
Ez jó ötlet ezt elmondom majd ahugomnak...hátha sikerül.
39. Styxia (válaszként erre: 36. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 13:03

Akkor amikor látletet lehetett volna vetetni anyu félelemböl sajnos nem tette meg...Azóta pedig vigyáz arra hogy senki ne lássa hogy mit csinál meg, nyoma se maradjon nagyon.

Sajnos nincsenek közeli barátok sem, mert szinte senki nem jön látogatóba hozzánk - gyerekként sokat szenvedtünk ettöl- miatta mert, elmarja az embereket, így aztán tanuk sincsenek. Nagyon fifikásan csinálja a dolgokat, úgy hogy a mi állításunk álljon szembe az övével:(

38. csgybzs (válaszként erre: 37. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:03
Valamilyen felvételt kell róla szerezned....akár telefonnal, vagy fotókat készíteni, vagy bármi. Tudom bonyolultnak tűnik, de nem lehetetlen....Abszurd, de a tesód a szobájából hangfelvételt is csinálhatna, mikor üvöltözik, bármi, ami bizonyító erejű.....
37. Styxia
2012. ápr. 4. 13:01
Még arra is gondoltam hogy esetleg valami pszcyhiátirás vizsgálat is kéne, de az a gond, hogy ahogy írtam a vizsgálatokkor teljesen másképpen viselkedik...és nem tudom hogyan lehetne az orvosokat meggyözni arról hogy otthon meg, tényleg a nyakánál fogva szorongatja anyut, meg ahugom ajtaját is üvöltve veri hogy megfogja ölni meg ilyenek.....be lehetne valahova utalni? vagy nem tudom hogy milyen megoldás lenne jó...
36. csgybzs (válaszként erre: 35. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:01
Tiszta sor, apudat kell eltávolítani. Soha egyikőtök sem vetetett látleletet? Szemtanúk? Szomszédok? Volt munkahelye.... ahhoz, hogy valamelyik hely (rendőrség, segélyszervezet) foglalkozzon veletek, bizonyítani kell, hogy apud nem komplett.... úgy talán van esély arra, hogy elzárják, vagy valami ilyesmi..... Ennyi év alatt gondolom nem kevés tudja róla, rólatok, hogy mi folyik a családban, nem??
35. Styxia
2012. ápr. 4. 12:56

Köszönöm a sok segítö hozzászólást, de azért valamit el kell hogy mondjak:

Anyu tartozása majdenm 1,5millió forint..szerintetek ezt hogyan dobjam össze én a testvéremmel aki éppenhogy netto 70ezret kap, és én mire találtam munkát addigra történt egy balesetem már két hónapja nem tudok járni...három hét múlva veszik le a sínt a lábamról és újra kell tanulnom járni a mütött lábammal...szóval lehet hogy utánna nekem sem lesz munkám.

Anyu dolgozik, és az ö meg a tesom fizujából fizetik az albérletet meg az adosságot, apu egyenlöre a saját 600ezer forintos adosságát fizeti..ha bekerüla kórházba vagy börtönbe akkor anyunak kell az ö adósságát is kinyögni...

Szerintetek mégis hova mehetnének csak úgy?

Anyukám túl van az 50-en a testvérem 21éves...és elárulom hogy ahhoz is elöször pénz kell hogy valaki külföldön tudjon dolgozni..a kiutazást és az ott lakást miböl fizetnék ki???..továbbá a testvérem nem tud olyan munkát csinálni ahol mosogatni kell vagy kemikáliákkal kapcsolatos mert a kezéröl szór szerint lejön a bör, mert nagyon erös allergiás ekcémája van sajnos...Most ott helyben éppen sikerült munkát találni...azért legyünk öszínték rokonok és barátok hijján - mert apu mindenkit elmart tölük- szerintem ti is tudjátok hogy nem kap az ember föleg 50en felül csak pugy pikk pakk munkát, föleg nem olyat amiböl tudnák fizetni a tartozást meg az albérletet is.

Lépni mindenképpen kell ez tény, ezt mondtam anyunak ish ogy mi nem tudunk helyette dolgokat megtenni...de sajnos ez az "összecsomogolom magam és egyik napról a másikra eltünök" mutatvány nem fog müködni.

A másik apám közölte hogy hiába költöznek el, úgyis megtalálja öket...és tény hogy van olyan elszánt hogy meg is találná öket. Tehát egy olyan megoldás kéne ami hosszútávra szól, és rendezné a problémát.

Ezek a szociális intézmények segitenek ugyan a dolog lelki részét feldolgozni, de sajnos azon a részén a dolognak hogy, nincs hová menni lakni nem tudnak segíteni....

34. Kyuuketsuki (válaszként erre: 33. - Molly38)
2012. ápr. 4. 12:43
Abszolút egyetértek!Nehéz kitörni, de nem reménytelen.Annak idején anyu 20ezer forinttal és 4 gyerekkel maradt egyedül!Nincs lehetetlen csak tehetetlen.Először anyukáddal kell elhitetned, hogy igenis menni fog és mellette állsz!Lehet kifogásokat keresni, de attól semmi sem fog változni!Lépni kell!!!
33. Molly38 (válaszként erre: 21. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:38

Nem lehet, hogy skizofrén, vagy valami olyan baja van, hogy nincs tudatánál mikor ezeket teszi?

Nem lehetne megpróbálni felvenni pl. videóra, hogy mit tesz és utána "tiszta" állapotában, lejátszani neki, mikor mások is ott vannak?

Hátha rádöbbenne mit tesz és kezeltetné magát, vagy ilyesmi?


Egyébként nekem is az a véleményem, hogy el kell költözni, felvenni a kapcsolatot rokonokkal, segélyszervezetekkel, bárkivel aki meg tudja védeni őket.

Az elég gyenge "kifogás" szerintem, hogy anyukád nem talál máshol munkát.

Előbb utóbb találna máshol is, inkább elviseli, hogy agyonverik a lányával együtt??

Annál már az is jobb, ha le kell ülnie mondjuk a tartozását, ezek szerint még ott lenne a legnagyobb biztonságban.

Külföldön pedig mosogatónak bármikor el lehet menni, akár a húgod is vállalhat munkát (külföldön azért nem éhbérért kell dolgozni ha jól tudom) és ketten összedobnátok anyukád tartozását.


Nem igaz, hogy nem lehet tenni semmit!

És apukád is szerintem addig lenne nagyszájú, amíg ott vannak.. ezzel a fenyegetőséssel tartja őket sakkban, mert HAGYJÁK!

Az a legnagyobb probléma a családon belüli erőszakban, hogy a sok lelki terrortól a bántalmazottak elhiszik, hogy megérdemelten kapják amit kapnak, vagy nem tudnak ellene tenni semmit!

De ez nem igaz! Sajnos már a bántalmazottak tudata is módosul a sok erőszak miatt, és annyira elvesztik az önbizalmukat, hogy elhiszik, ebből nincs kiút.

Segíts nekik, és ha kell rángasd el őket egy táska ruhával!

Bármikor lehet új életet kezdeni!

Ilyen helyzetben bármi jobb, mint maradni!

32. Kyuuketsuki (válaszként erre: 30. - Júlia*)
2012. ápr. 4. 12:35
Ezt mind meg kéne meglépnie.Rendőrség, segélyszervezetek felkeresése, férj főnökségének felkeresése!Csak ő tudja végigcsinálni!Csak végre lépniük kéne!
31. Kyuuketsuki (válaszként erre: 29. - B4c1ab2cbf)
2012. ápr. 4. 12:34

Azért ilyen helyzetekben, főleg ha kiskorú is van akkor a rendőrség nem sokat szarakodik!

Amikor hozzánk kijöttek apám is a pofájukba röhögött, hogy családi ügybe nem szólhatnak bele!Aha fogták bilincsben elvitték!Aznap lépett életbe az új törvény!

2012. ápr. 4. 12:33

Keresd fel a főnökeit, de kérj titoktartást,

és mielőbb kerüljön orvosi kezekbe.

29. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 27. - Kyuuketsuki)
2012. ápr. 4. 12:30
Ha akar... azért nem mindegy sajnos :(
2012. ápr. 4. 12:24
Ezen nem szabad gondolkodni hogy ki lépjen-e ilyen helyzetből valaki!!! Csak akkor maradjon és gondolkodjon ha mazohista ! Ettől kilátástalanabb akkor sem lesz a helyzete ha elköltözik egyedül valahová! Gondolja ki hová és hol lenne nagyobb eséllyel jó munkája,az ország melyik régiójába .Addig amíg nem tudja a kölcsönt törleszteni ,kérjen haladékot a banktól,már mindenre van megoldás.Vagy csak nagyon kevéssel,de fizesse ,soktól hallotam hogy úgy oldotta meg a fizetési nehézségeit és a bank belement.Lassan,de rendeződeni fog az élete! Még ezek a nehézségek is jobbak mint ha valakit vernek!LÉPJEN!Kérjen segítséget szociális szervezetektől és ami nagyon fontos, higgye el hogy jobb lesz neki!Még egy rendes társra is lelhet aki támogatja! Csak menjen!
2012. ápr. 4. 12:23
A rendőrség ma már igen is tehet valamit ha akar! Régen tényleg így volt, azóta változott a családjogi törvény!Tapasztalatból mondom, nem csak a vakvilágba!
26. 342402de6d (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 12:23
Teljesen igazad van,van amikor igen is szükség van erőszakra,mégpedig épp annyira hogy ne haljon meg,csak majdnem.
25. csgybzs (válaszként erre: 21. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:21

Tényleg beteg, és tényleg mániás depressziós tünetei vannak..

Viszont ha már katonaság... esetleg megpróbálhatnád felvenni a kapcsolatot volt felettesekkel, munkatársakkal, hátha tudnának segíteni.

24. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 21. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:20
Egyszerre írtuk, akkor előző levelemet vedd semmisnek, az orvosi kivigálás kilőve...
23. csgybzs (válaszként erre: 19. - 0e45280179)
2012. ápr. 4. 12:19

Nem felejtem el, tényleg így gondolom.

Könnyű innen azt írni, hogy menj a rendőrségre, kérj segítséget, mindenki tehetetlen és vaknak tetteti magát, amíg nem történik tragédia.

A családnak menekülési útvonal kell, idő és lehetőség arra, hogy elmenjenek. Három idegileg tönkretett emberről van szó, a verés a minimum egyébként, amit megérdemel.

22. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 9. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:19
Nekem is volt egy régi ismerős barátnőm aki hasonló helyzetben volt. A rendőrök ugyanezt mondták, amíg nem folyik vér, nem tesznek semmit... A megoldás annyi lett, hogy orvos kivizsgálta az apát (valahogy sikerült rávenni hogy bemenjen a kórházba vagy kiment a doki már nem emlékszem), és a vizsgálatok alapján megállapították hogy bolond, így bent tartották a kórházba. Kapott gyógyszereket, nyugtatókat, terápiás kezelést Már nem tartom vele a kapcsolatot, így nem tudom most hogy áll az ügy. Nem tudom ti hogy tudnánok ebből kikeverdni, talán ha apukádat elvinnék és bezarnák diliházba ha van rá orvosi papír? Nem tudom... :( Remélem megoldódik én is nagyon, sok szerencsét kívánok neked!!!
21. Styxia (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 12:18

Nem tudom, de az összes pszcyhológiai tesztet minden probléma nélkül teljesíti...Nem buta ember, anno rakéta technikus volt,és kapott kommandós és egyébb kiképzést is.

Szóval az is gond, hogy amikor bántalmazott minket sokszor úgy cisnálta hogy ne lehessen látleletet vetetni...

De szerintem biztos hogy valami nem normális nála, mert maikor elmeséltem neki hogy miket csinált teljesen úgy csinált mintha akkor hallaná elöször és mintha mindent csak mi találnánk ki, ö ott sem volt és hogy ö nem ilyen gazember....teljesen másként emlékezik dolgokra és másként lét dolgokat mint ahogy azok valójában megtörténtek.

Volt hogy az utcán sétáltunk és osztálytársam szülei velünk szembejöttek, az oszt.társam apukája meg anyum egy helyen dolgoztak és úgy köszönt anyunak hogy "kezicsokolóm" erre otthon apu összeverte anyut mert biztos hogy viszonyuk van egymással és dugnak....

2012. ápr. 4. 12:18

[link]


Ezt találtam a neten hirtelen.

19. 0e45280179 (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 12:14
Ezt a tanácsot felejtd el, az erőszak erőszakot szül.
18. csgybzs (válaszként erre: 12. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:14

Mániás depresszió, skizofrénia??

Érdekes, hogy minden elmebajos nagyon jól tudja mutatni a dolgokat kifelé.....

17. csgybzs (válaszként erre: 7. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:13

Mit lehet tenni? Szerintem jól összecsomagoltatni valakivel.... megfenyegetni, megverni és ezzel időt nyerni, vagy meghátrálásra kényszeríteni.... Az ilyen emberek csak addig vannak ilyen nagymellénnyel, amíg ők vannak a "hierarchia csúcsán". Egyébként félő, ha fegyver kerül a kezébe képes lesz ámokfutást rendezni.....

Hogy ment át egyáltalán a fegyvertartáshoz szükséges pszichológiai teszten??

2012. ápr. 4. 12:12
Írtam privit.
15. 0e45280179 (válaszként erre: 5. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:12

Csak apud elől kell eltűnnie a bankban titokként kezelik, ha megadja az új címét.


Tudom, nehéz lépni, de ha Te kint vagy biztosan könnyebben talál vm kisegítő munkát, amihez nem kell nyelvtudás.


Az lyen szervezeteknél olyanok is adnak tanácsot, akik ezen már keresztül mentek és tudják, hogy mit éreztek.

2012. ápr. 4. 12:12

Borzasztó, amit leírtál :(

Okosat nem tudok mondani,de remélem, anyud és tesód mihamarabb el tud költözni apád közeléből :(

13. Styxia (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2012. ápr. 4. 12:11
köszönöm
12. Styxia (válaszként erre: 8. - 342402de6d)
2012. ápr. 4. 12:11
Tudod apu volt kiépzett katonatiszt, és akármilyen kalandosan is hangzik, de igen magas eredményt ért el az intelligencia teszten, simán átcsúszik mindenféle pszcyhológiai teszten.... Nagyon jól érti a módját annak hogy kifelé teljesen normáisnak mutatja magát...sokan voltak elképedve amikor kiderültek róla dolgok hogy otthon miket állatkodik össze...
2012. ápr. 4. 12:10

Szörnyü miken kellett már keresztül mennetek. Sajnos a rendörség nem tehet sokat ha jol tudom, viszont a multkor hallottam egy oylan kezdeményezésröl hogy lehet a rendörségtöl igényleni egy kis jelzö készüléket olyna nöknek akiket otthon bántalmaznak. Mindig maguknál kell hordani és ha kezdödik az ámokfutás csak megnyomja a nö az jelez a rendörségen és azonnal kijönnek a rendörök. Azt hiszem csak proba jellegü még de esetleg nem ártana utána nézned. Hátha kapna Édesanyád is egyet.

Egyébként ebben a helyzetben szeritnem a válás nem megoldás hanem valamilyen távolságtartó parancs kéne. Na meg valahogy utána nézni hogy psziciátriára nem lehetne e bevitetni vagy ilyesmi. Ilyen embernek elzárva a helye. Kivánom hogy megoldodjon ez a szörnyü helyzet és addig is sok eröt kivánok nektek hozzá hogy elviseljétek.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook