Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testi - lelki terror otthon..hogyan tovább? fórum

Testi - lelki terror otthon..hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
10. CsillagTM (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:10
Jézusom...drukkolok, h megoldódjon a szitu és ne történjen baj!!!
9. Styxia (válaszként erre: 6. - Olivchen)
2012. ápr. 4. 12:09
A rendörök nem hajlandóak addig semmit sem csinálni amíg vér nem folyik, és a gyámügy már nem aktuális mert a hugom már 21éves én meg még idösebb..
2012. ápr. 4. 12:08

Fegyveres őrként csak úgy dolgozhat ha pszichológiai

alkalmassági vizsgálaton vesz részt.

Ott nem derült ki semmi,hogy nem normális és közveszélyes??

7. Styxia (válaszként erre: 4. - Szélike)
2012. ápr. 4. 12:08
Hol lehetne valós segítséget kérni? Mert az sajnos nem segítség amit a rendörök mondanak hogy :"amíg nem folyik vér, nem teszünk semmit"
2012. ápr. 4. 12:07
Szia, nagyon sajnálom ami veled és a családoddal történi. én keresnék egy szervezetet, ami ilyen nökkel/családokkal foglalkozik és segít. Lehetséges az is hoyg eltudnak helyezni benneteket olyan helyre ahol védve vagytok. én nem voltam hasonló helyzetbe, de ott próbálkoznék. Illetve rendörségi feljelentés, gyámügy.
5. Styxia (válaszként erre: 2. - 0e45280179)
2012. ápr. 4. 12:07

Hali,

én külföldön élek, de sajnos anyu már idösebb és nem nagyon kapna máshol munkát, és az adósságát fizetni kell...szóval amikor több százezer forintos adósságot varrnak az ember nyakába akkor nem tud csak úgy piff-puff eltünni valahova:(

2012. ápr. 4. 12:06
Mindenféleképpen hivatalos segítséget kell kérni mielőtt tragédia lenne.
3. 0e45280179 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:06
Ja és jogilag...vannak szervezetek a családon belüli erőszak ellen, ők tuti, hogy tudnak tanácsot adni, vedd fel egy ilyennel a kapcsolatot. Googleban biztosan találsz...
2. 0e45280179 (válaszként erre: 1. - Styxia)
2012. ápr. 4. 12:05

Nem egyszerű, de biztsan van kiút.


A leveledből én úgy gondolom a legjobb megoldás, ha eg szép napon mikor nincs otthon örökre eltüntök, külföldön vagy az ország másik felén új életet kezdetek.


Egyszer élünk...ne így kelljen!

2012. ápr. 4. 11:56

Sajnos sok évvel ez elött kezdödik a dolog, de megpróbálom röviden összefoglalni:1994ben anyu be akarta adni a válópert, amire apám úgy reagált hogy, megkötözte és megverte, nem engedte ki a lakásból, a végén megfenyegette anyut hogy, ha elválik akkor megkeres minket és inkább belöki öt meg minket - a két gyereket- a metró alá vagy eltöri a nyakunkat. Anyu a félelemtöl vezetve visszavonta a válópert. Elköltöztünk de a lelki terror otthon is mindennapos volt, ellenünk gyerekek ellen is - engem volt hogy, szent este addig vert amíg el nem tört rajtam a fakanál, a hugomat majdnem megfojtotta- de anyu ellen is. A valóságtól teljesen elrugaszkodott néha szinte teljesen beszámíthatatlan. Anyuval aláíratott OTP kölcsön szerzödést de úgy hogy elötte gyakorlatilag itthon addig verte amíg anyu alá nem írta.Azóta sajnos belecsúsztak az adósságba, mert apu sokszor nem volt hajlandó dolgozni, és egyszerüen képtelen felfogni hogy mi mennyibe kerül. Ö papíron kiszámolja hogy hogyan lehet a 90ezer forintból 200ezret kiadni.Már többször beszéltem vele a verésekröl stb. és azt állítja hogy mindenki hazudik mert ö ilyet sosem tett, és letagad mindent, söt még azt is tagadja hogy, arról a kölcsönröl tudna amit amúgy elötte vele megbeszéltünk és ö iratott alá anyuval.De ö elvárja hogy anyu tegye le neki a fizetését, és a család háta mögött kéregetett pénzeket kölcsön meg elcseszte a pénzt, mert mindnféle piramis játékba beszállt, annak ellenére hogy könyörögtünk neki ne csinálja, de csak pofon volt a válasz.

Én már nem élek otthon, és most albérletben laknak mert, a házat elvesztették, de sajnos továbbra is mennek a fenyegetések. Volt hogy a hugom sírva késsel a kezében ült a szobájába mert apu örjöngött hogy meg fogja ölni, és elássa a hugomat hogy még csak a rendörségig sem jut el senki. Kiderült hogy anyu nyakát is megszorongatta az erkélyen és többször közölte hogy szándékában áll anyut megölni. Sajnos teljesen beszámíthatatlan ilyen téren, és most még fegyvere is lesz mert fegyveres örként fog dolgozni....

Én anyagilag tudnék anyunak segíteni elköltözni meg ahugomnak is, de attól félünk hogy akkor apu beváltaná az igérgetéseit hogy eltesz minket láb alól...az lenne a kérdésem hogy van valami kiút ebböl a szituációból??Jogilag vagy bárhogy?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook