Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testi - lelki terror otthon..hogyan tovább? fórum

Testi - lelki terror otthon..hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. ápr. 4. 15:16

Hát megmondom őszintén hihetetlennek tűnt amit leírtál, hogy ilyen valóban létezik és nem csak a filmekben látni.De más hozzászólásaidból rájöttem, hogy ez tényleg valós, bár ne lenne.Először én is azt gondoltam, hogy jól meg kéne verni.

Még az jutott eszembe, hogy nem lehet esetleg, hogy annyira okos az apukád, hogy megjátsza, hogy nem emlékszik semmire, pl. azért, hogy nehogy felvegyétek, amikor elmondja, mit csinált.Ha tényleg katona meg stb. volt, lehet hogy direkt csinálja.

Az igaz, hogy túlságosan féltek, nem érhet el bárhová a keze, nem találhat meg csak úgy.És az is lehet, hogy már kollégái is észrevették nála, csak nem szóltak.A másik dolog, ha van ugye a normális oldala, akkor miért fordult el a család, az ember azt gondolná, hogy mindenkinek jónak mutatja magát, hogy még csak ne is feltételezzék, hogy mit tesz.De ő nem, ezért mások is tudják, hogy miket csinál, vagy legalábbis sejtik.És ha most is úgy csinálja, hogy ne látszon, akkor tényleg nem merne nyílt utcán vergődni.

Szerintem minden képen el kéne hagynia anyukádnak, ez lenne az első, és bejelenteni a rendőrségre is, hogy van félnivalója mert fenyegetőzött, és feljelenteni.Aztán ha mégis tesz valamit, rögtön távolságtartást kérni.Ja és ha anyukád már csak messziről meglátná, torka szakadtából kiabálni.Mert én úgy gondolom, hogy ilyenkor az ember már csak reflexből sem kezd kiabálni, nehogy többet kapjon.Pedig attól megijjedne még otthon is.Mert elvileg fél, hogy meghallják, meglátják.Sőt azt kéne kiabálnia, hogy rendőrség!De anyukádnak kell lépnie, az biztos...

99. 328aadd89f (válaszként erre: 97. - Styxia)
2012. ápr. 4. 14:05

Igen, ijesztő a magas fokú intelligencia és az őrülség ötvözete. De ugyanilyen félelmetes dolog asszisztálni is hozzá.

Nem csak ő a hibás abban, hogy idáig fajult a dolog, hanem Ti is. Ideje lenne egy pszichiátert megkeresni és őszintén beszélni vele.

Ő valószíűleg hatékonyabban tud segíteni megoldást találni, mint mi.

98. Styxia (válaszként erre: 95. - B4c1ab2cbf)
2012. ápr. 4. 14:02
Köszönöm szépen és további szép napot neked is.
97. Styxia (válaszként erre: 92. - Molly38)
2012. ápr. 4. 14:01

Sajnos nincs rokon aki segítene...anyu testvére is egyik napról a másikra él, a nagymamám nemsokára megfog halni mert hasnyálmirigy rákos, anyu unokatesója pedig szintén megfog halni ha nem kap májat, mert májzsugorodása van, a nagypapám meghalt, ahogy az ö testérei is...több rokon nincs. anyunak ott vannak barátai ahol most laknak és ök is segitettek már amit tudtak.

És az a gond hogy nem tudjuk hogy a seregbe miket cisnáltak velük de ott ahol volt, több kollégája is pont ilyen idióta lett - az egyik pl. késsel meg pisztollyal a párnája aladt aludt hogy lelöje a feleségét- sokan lettek öngyilkosok és alkoholisták...a mai napig nem tudjuk hogy mi történt velük a SZU-ban...

szóval az a gond hogy itt nem egy mezei nagyszájú elmebeteg emberröl van szó aki válogatás nélkül néha megpüföli a családot ha kitör rajta a láz...hanem nem tudom elmondani de, nagyon nagy kriminális energia van benne...talán úgy tudnám mondanii hogy az az ijesztö hogy az örültég és az eröszak intelligenciával is párosul.

Például votl ho9gy anyut is nem elöttünk verte meg hanem amikor aludtunk akkor éjjel, hogy ne lássuk és hogy anyunak se hidjünk ha elmondaná hogy mi van....de persze volt amikor csak úgy csináltam mintha aludnék és láttam hogy miket müvelt így tudtam hogy ki hazudik...


Egyben igazad van: sajnos az elsö lépést anyunak kell megtennie, én nem tehetek helyette semmit, és ezt neki is mondtam.

96. 328aadd89f (válaszként erre: 95. - B4c1ab2cbf)
2012. ápr. 4. 13:57

Jó az idézeted.

Szép délutánt! Szia!

2012. ápr. 4. 13:53

Nekem viszont most mennem kell, holnap reggel jövök megint! Egy idézettel búcsúzom:


"Néha az az egyetlen megoldás, hogy felnyitod a problémát, és jó mélyen átvizsgálod. Megtalálod a gyenge pontjait, aztán pedig nem riadhatsz vissza attól, hogy egyenesen nekitámadj."


Sok sikert!!!


Sziasztok!

94. Styxia (válaszként erre: 90. - B4c1ab2cbf)
2012. ápr. 4. 13:53
Igen anyu is belátta már hogy sajnos nagy hibákat követett el hogy anno amikor elöször megrángatta akkor nem küldte el...de ezenk már késö bánkódni, ahogy az én meg a hugom elkúrt gyerekkorán is...de úgy érzem hogy nincs joga három ember életét tönkretenni csak mert ö nem képes azzal megbírkozni hogy az anyja nem vette magához a válás után
93. 328aadd89f (válaszként erre: 86. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:52

Na. Akkor -ha anyukád ebben partner- mnjen el a házi orvoshoz, vagy a pszichiátriára és beszéljen egy szakemberrel. Diagnózist nem fog tudni felállítani a doki sem elmondás alapján, de legalább megmondja, hogy hogyan érjétek el nála, hogy önszántából felkeresse az orvost. Vagy azt, hogy mi a teendő.

Bakkker, miért nincs már kényszer gyógykezelés??

92. Molly38 (válaszként erre: 35. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:52

Hát nem tudom.. azért 1.5 millióért én biztos nem veretném szét magamat.

Lassan, de vissza lehet fizetni. Valamit a bankkal is biztos meg lehet beszélni.


Ne haragudj, de ha végigolvasod amit írtál, vagy mondjuk más hasonló esetet a neten (hátha azt objektívebben tudod nézni), ebben nagyon sok kifogás van.

Nem azt kell ebben az esetben keresni szerintem, hogy mit miért nem tudtok csinálni, hanem hogy mit lehet.

Elhiszem, hogy nagyon nehéz, és nem voltam ilyen helyzetben, és abban is igazad lenne, ha azt mondanád ezt nem érthetem, de ha az ember segíteni akar, és azt kapja vissza, hogy de ezt ezért nem lehet, az meg azért nem jó, akkor joggal tárja szét a karját, hogy hát nem akarásnak nyögés a vége.


Tudod, van egy olyan mondás, hogy "nem vezetjük át a vakot az út túloldalára, ha nem kér meg rá".

Lehet, hogy a rokonaitok, barátaitok is azt gondolták, hogy anyukád nem akar ebből kitörni, nem akarja, hogy segítsenek neki, vagy akkor is jöttek a kifogások és nem tehettek semmit.

Ilyenkor azért az is jogos, ha valaki elfordul tőle, és azt mondja, ha akar szenvedjen, de ők nem asszisztálnak hozzá.

Ez így nagyon durván hangzik, de gondolj bele, hogy az is nagyon elkeserítő és idegörlő stb. tud lenni, ha valakinek segíteni akarsz, de nem hagyja, és te végignézed ahogy szenved.

Hidd el, ezek a segélyszervezetek, akik erre jöttek létre, tisztában vannak ezeknek a dolgoknak a pszichológiájával, tudják hogy győzzék meg anyukádat, hogy igenis ki tud jönni ebből a helyzetből és ennél bármi jobb.

Az a gond, hogy Te is elhiszed, hogy ebből nem lehet kilépni, mert Téged is ugyanúgy terrorizált apukád és a Te önbizalmadat is hatékonyan nyomta le a béka feneke alá.

Elhiszed, hogy bárhova utánatok tud menni, pedig nem.. és nem is biztos, hogy nem törne össze lelkileg, ha elhagynák, és nem törne meg.

Valószínűleg teljesen kicsúszna a lába alól a talaj, miután a jól felépített hierarchiája felborulna.

Bocsi,hogy ezt mondom, de szerintem teljesen elmebeteg (pont ezért sokkal sebezhetőbb is, mint aminek látszik), és a pszichiáterek ki tudják ezt mutatni, bárhogy is próbálja őket megvezetni. A tömeggyilkosok is normálisnak tűnnek, mégis kiszúrják, hogy meg vannak kattanva. (Na nem egy sima kis munkaképesség vizsgálatnál, hanem komolyabb szakemberek, kriminálpszichológusok)


Ez is manipuláció, hogy elhiteti, hogy elkap titeket bárhova mentek.

Ez nem igaz.. és a rokonok is biztosan szívesen segítenének, ha úgy menne oda hozzájuk, hogy nincs kifogás, bármi áron el akar jönni onnan.

91. Styxia
2012. ápr. 4. 13:51

Szegény anyu is..ha felöltözött csinosan akkor otthon megverte hogy biztos kurválkodni megy a munkahelyére..ha meg nem csinosan öltözött fel akkor mindenféle topis bunkónak elmondta hogy nem igaz hogy a többi nö tud jól kinézni...Ö alapvetöen abból indul ki hogy a nök mind kurvák...

Illetve a környékünkök lévö összes kurvás nöt nagy becsben tartja...azoknak mindent elhisz ök a példakép, akik meg segíteni akarnak meg normálisak azokat meg mindenféle ócska kurvának elmondja...engem is kiatrtott kurvázott mert a párom miatt külföldre költöztem...

2012. ápr. 4. 13:51
Gondolom amikor összejöttek édesapáddal, nem bántalmazta. Volt szerelem, összhang meg ami ilyenkor kell. Feltételezem ez szépen fokozatosan kezdődött, először csak beszólások, aztán egyre durvább durvább majd tettlegesség. (ezekhez évek kellettek) ilyenkor kell már az első pofon után lehúzni a rolót és kitenni a szűrén, én ennek a híve vagyok. Engem is ütött már meg férfi, azóta nem láttam, szépen búcsút vettem tőle, ahogy illik! Ez csak már neked egy jó tanács.
89. csgybzs (válaszként erre: 87. - B4c1ab2cbf)
2012. ápr. 4. 13:50

Így van. Esküszöm ez már inkább a többszörösen hasadt személyiségre hajaz....

A lényeg, valahogy szembesíteni kell a tetteivel és mielőbb orvost szerezni neki....

88. Styxia
2012. ápr. 4. 13:49
És az a gond hogy a Jehovásokhoz is azért ment illetve sajnos azok jöttek hozzánk, mert ott ugye mindenki csak bólogat neki, ott nem kell hallanie azt hogy szar alak illetve hogy hibákat követett el, mert ott is azt tukmáják hogy a család a legnagyobb ellensége ha nem támogatja a Jehovaságát, így aztán ott meg mégjobban uszították a családjára.
87. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 79. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 13:48

Igen, szörnyű hogy hogy lehetett ezt elhallgatni. Anyukádnak nem szabaditt volna így elgyengülnie, hanem igenis mint egy anyatigirs megmozgatni minden követ, és felvenni a kesztyűt. De ezen már késő bánkódni! Lépni kell!


Hallgass ránk, és csinálj bizonyítékot minél előbb, hiszen anyukád nem öreg még, előtte az élet. (Húgodról ne is beszéljünk!!!)

86. Styxia
2012. ápr. 4. 13:47

Szóval mi hiába meséljük el hogy miket csinált úgy csinál mintha ott sem lett volna....ö az ö saját szemében megvan róla gyözödve hogy ö mindíg jó apa volt, hogy ok nélkül nem emelt kezet ránk és hogy, ö végig dolgozott mindlíg...és mi csak gonoszak vagyunk és összefogtunk ellene és hazudozunk.

Ja meg olyan hogy meg van arról gyözödve hogy anyu öt tönkre akarja tenni és hogy anyunka biztosan van titkos bankszámlája a svácjba ahol százezerek vannak rajta..nem tudom ezt honnan veszi de fix meggyözödése.

Meg arról is megvan gyözödve hogy ö valami UFO leszármazott és neki ma´shol van az otthona meg ilyenek....

85. 328aadd89f (válaszként erre: 82. - B4c1ab2cbf)
2012. ápr. 4. 13:45
Köszönöm!:)
84. Styxia (válaszként erre: 79. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 13:45
Igen írásosak voltak...igaziból egy nagy kivizsgálás kéne neki, meghogy hosszú távon megfigyeljékl...
83. 328aadd89f (válaszként erre: 78. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:45
Ez alapján én arra gyanakszom, hogy apukád skizofrén.
82. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 80. - 328aadd89f)
2012. ápr. 4. 13:44
támogatom
2012. ápr. 4. 13:44
Semmi gond, inkább írd ki magadból, a helyzetet nem oldja meg, de laglább kicsit megkönnyebbülsz :)
80. 328aadd89f (válaszként erre: 74. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:43

Jehovás? Egyre szebb a történet...

Ha az ő agyát is át tudják mosni, akkor a "szellemi vezetőt" kellene megkeresni, hogy gyakoroljon rá hatást és beszélje rá egy pszichiátriai kivizsgálásra.

79. csgybzs (válaszként erre: 74. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:43

És a ti oldalatokról? Nagyszülők, nagynéni? Bárki?


Ha már nyilvánosan is vannak ilyen "kirohanásai", akkor valahogy tanúkat kéne gyűjteni, ami persze nagyon nehéz, mert senki sem akar bajt a fejére....


Az a baj, hogy évekig, évtizedekig hallgattatok..... sokkal hamarabb kellett volna valamit csinálni és itt igazából anyudra gondolok.. hagyni két kisgyereket kitéve ennek... No de ezen már nem lehet változtatni és csak azt akarom kihozni belőle, hogy biztos sok ember "furcsállná", hogy hirtelen "be akarjátok mártani"... tudod milyenek az emberek...

Valahogy el kéne érnetek, hogy valamilyen szituációs pszichológiai teszten vegyen részt, ahol esetleg kiprovokálják belőle... gondolom a pszichológiai tesztek írásosak voltak és nem szituációs játékok....

78. Styxia
2012. ápr. 4. 13:42
Ja ha már itt vagoyk kicsit kibeszélem magam ne haragudjatok: de olyan hogy - csakhogy lássátok mennyire nem a valóságban él - tejérzékeny és mégis ha ö megkívánja a tejet - akkor mindegy hogy van-e rá pénz- akkor megveszi csinál magának tejberízst vagy tejbegrízt, meg a kávéjába is tök sok cukrot meg tejet rak...aztán persze rosszul van töle, és nem hogy belátná hogy azért van rosszúl mert össze-vissza eszik, hanem azt mondja hogy anyu biztos titokban mérgeket meg gyógyszereket kever akajájába meg a kávéjába mert megakarja öt mérgezni...
2012. ápr. 4. 13:42
Hol laknak anyudék? Elég csak annyi írnod hogy melyik megyében?
76. Styxia
2012. ápr. 4. 13:40
öszíntén szólva nincsenek ilyen ismeröseim...
75. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 71. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 13:40
Pontosan! Nincs egy pasi ismerősöd aki segítene? Inkább 2. Nem kell kétajtós szekrényekre gondolni egyből (bár az lenne a tökély) :D elég 2 határozott, odaszólós, ha kell átmenni alpári módba pasik.
74. Styxia (válaszként erre: 71. - Csgybzs)
2012. ápr. 4. 13:39

Szóval a nagyszülei nevelték fel, és egy iszonyatosan buta és gonosz nagyanyja volt aki verte, meg talán szexuálisan perverz is volt....mégis a mai napig szentként kezeli apám pedig a családba mindenki utálta az öreglányt. A családtól meg jól elszigetelte az öreganyja...az apja meghalt... az anyja nem beszél vele...barátok nincsenek, meg nagyon haragosa sem mert ahogy írtam ha akar valakitöl valamit akkor nagyon kellemes ember tud ám lenni....

Még arra gondoltunk hogy mióta beszált a jehova tanúihoz hogy majd esetleg hozzájuk lepasszolni, mert ök uszították ugye anyu ellen...de még a jehovák sem akarják hogy náluk legyen...a jehovás emberke a hugomnak mondta hogy a hugom mondja már meg neki hogy fogadják szivesen mert a jehovások is félnek töle...költözéskor kicsit kimutatta foga fehérjét nekik...

73. Styxia (válaszként erre: 70. - 328aadd89f)
2012. ápr. 4. 13:35
Igen ezt mondtam anyunak is hogy, valamit valamilyen irányba tenni kell mert ez így nem mehet tovább... és anyunak sem a halálra kell készülnie 50évesen mert annyi minden van amiért érdemes élni...ráadásul kidolgozza a belét akkor legalább otthon megérdemelne egy kis nyugalmat már..föleg egy infarktus után...jah ez is jó volt: anyukámat mütötték a szivével..erre apárm közölte hogy: "leszarom a szar szivedet"....de aztán meg ö is beakarta magát utaltatni a kórházba merthogy neki is szorít a mellkasa:S Basszus a betegségekböl is tiszta versenyt csinál...
72. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 54. - 328aadd89f)
2012. ápr. 4. 13:35
Ez így jól hangzana, csak tudod milyenek manapság az emberek. Ha meglátják az utcán hogy vernek valakit, inkább elfordulnak, nem segítenek. Ha elesik egy csöves bácsika, nem fogják meg mert "koszos lesz a kezük" Sajnos ilyen világot élünk, és az apa sem buta, nem egy tömött buszmegállóba találná meg őket, hanem egy eldugott mellékutcába :( Én ilyen vagyok, egyből a legrosszabra goldolok :(
71. csgybzs (válaszként erre: 68. - Styxia)
2012. ápr. 4. 13:34

Na azért csak nem egy Superman! :)))))


A családján kívül soha senkivel nem volt konfliktusa? Van családja? Szülei, testvérei? És anyukádnak?? Biztos, hogy van megoldás, csak még nem jöttünk rá.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook