Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Terhesen - elhagyjam a párom? fórum

Terhesen - elhagyjam a párom? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
386. EsztyMorgan (válaszként erre: 385. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:05
B...sssza meg, hát ő a pasi!! Ennyit ne sajnáljon már a saját gyerekétől!!! Úúúúúúúúúúúúristen........ később mi lesz? Ledolgoztatja a gyerekével a pelusok árát????
2013. febr. 26. 22:04

Igen, inkább erre a fizikai-lelki részre gondoltam, a gyed-gyes kérdéssel tisztában vagyok. Csak hogy egyáltalán marad-e az embernek ereje bármire is a kezdeti időszakban.

És persze, fogok kapni gyedet, de az nem lesz sok, az ő fizetéséhez képest elenyésző, és ez zavarja, mert eddig mindent feleztünk, akkor nem fogjuk tudni ezt megtenni, és rá több teher hárul/na.

384. EsztyMorgan (válaszként erre: 382. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 22:02
"nem tiszta fialás" :DDD ezt még sohasem hallottam, de lájk :DDDD
383. EsztyMorgan (válaszként erre: 381. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 22:02

"Ingyé" :DDDDD

Akkor azt meg se említsd neki, hogy a pelus mekkora kiadás lesz, meg a popsitörlő.. pelusból nem is biztos, hogy az első jó lesz, mert a baba popsi nem mindent bír. Meg a gyógyszerek...az mindig kell. Ha a hasa fáj, azért, ha a foga jön, akkor azért.. meg a ruhák, kiságy, babakocsi, stb...

382. 973d9d6ecf (válaszként erre: 379. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:01
dolgozhatsz ha van segítséged...de lehet sírós ,hasfájós,beteges a baba/ne legyen/,meg azért ilyenkor még csak az anyuka közelsége szükséges....sztem a te párod nem tiszta fialás...nem tudok rá egyebet írni...ilyen korban már nem csak a technikáját kellene szeretni a gyerekcsinálásnak...
381. babszibobó (válaszként erre: 379. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:59

Van jelen pillanatban munkád?

Mert ha van, akkor jogosult vagy TGYÁS-ra és GYED-re tahát attól, hogy otthon vagy adsz a "családi" kasszához (muszáj idézőjelbe tennem, bocsi), tehát akkor nem értem mi lehet a pasi gondja, nem ingyé fogsz otthon "csücsülni", hogy eltartson titeket....

380. EsztyMorgan (válaszként erre: 379. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:57
Legális keretek között igen. TGYÁS-t és GYED-et a munkahelyed ad, fizeti. GYES mellett - ha csak azt kapsz - a gyermek születése után elmehetsz dolgozni, de csak részmunkaidőben. Szóval túl nagy munkára nincs lehetőség.. mondjuk a GYES-t nem kötelező igénybe venni ha a fentiek már lejártak és akkor elmehetsz két év után. Amúgy egy baba mellett nem túl sok lelki ereje van az embernek bármit is csinálni. Házimunkát is külön meg kell szervezni, legalábbis magamból kiindulva. :))
2013. febr. 26. 21:55
Akkor az első időszakban elég esélytelen dolgozni.? Nem mintha erre vágynék, szeretnék a gyerekemre koncentrálni.
378. EsztyMorgan (válaszként erre: 377. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 21:54
Na igen..odaírhattam volna, hogy jó esetben. Az én lányom kb az első héten aludt folyton, utána már egyre többet volt fent napközben. És mivel nem tudtam szoptatni, tápszerezni kellett és jött a hasfájós korszak.
377. babszibobó (válaszként erre: 374. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 21:52

"folyton alszik"..ez nekem is nagy "kedvencem"!

Sajnos nekem az első két hétben sem aludt, pontosabban véletlenül sem folyton. Születése után két napig ébresztgetni kellett evéshez, utána meg igencsak belelendült, hasfájós lett, majd 4 hónaposan fogzás stb. stb..

ahogy te is írtad...

376. babszibobó (válaszként erre: 375. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 21:50
Úgy igen!:-D
375. EsztyMorgan (válaszként erre: 373. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 21:49
Tudom.. de ha valaki csak GYES-t kap, akkor az első egy évben nem mehet még részmunkaidőben sem dolgozni.
374. EsztyMorgan (válaszként erre: 370. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:47

"...elvégre egy gyerek nem köt le egész nap, hisz folyton alszik." Bassszus hol él ez a pasas??????? Igen "folyton" alszik kb az első egy-két hétben. Utána egyre többet van fent, jön a hasfájós korszak, aztán mire annak vége jön a fogzás, ez idő alatt a gyerek elkezd mászni, feláll még egy hajszálban is, szóval igaza van. Egy gyerek mellet simán lehet vállalkozást irányítani. Gusztustalan egy pali.. már ne haragudj..

"nem köt le egész nap"... (még mindig itt tartok!!!) az első hat hétben örülsz ha lyuk van a fenekeden. Ha természetesen szülsz akkor azért, ha kapsz hozzá egy fincsi gátmetszést meg pláne.. császárnál meg duplán pláne. Arról nem is beszélve, hogy a hat hét az tényleg arról szól, hogy összeszoksz a babával: megismered.

373. babszibobó (válaszként erre: 369. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 21:47
2 éves korig van a GYED és utána a GYES, hacsak nem mond le ideje korán a GYED-ről és "mászik" át GYES-re.
372. babszibobó (válaszként erre: 371. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:45
Jelen pillanatban dolgozol (lehet írtad korábban, de most passzolom)?Van fix bejelentett jövedelmed?
371. (winch)ester (válaszként erre: 367. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 21:43
Azt is mondta, vagyis, hogy azt kellett volna, na de ha már így alakult, akkor megpróbáljuk átvészelni valahogy, csak valamit mindenképp próbáljak mellette dolgozni...
370. (winch)ester (válaszként erre: 366. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 21:42

Azt mondja csináljak vállalkozást. Mondtam neki, egyrészt akkor elveszítek minden juttatást, és egy kezdő vállalkozás nem biztos, hogy hoz annyit, másrészt egy újszülött mellet milyen vállalkozást tudok én csinálni?

Azt mondta, nem tudja, de biztos lehet valamit, elvégre a gyerek nem köt le egész nap, hisz folyton alszik. Addig tudsz dolgozni...

Nem tudom eldönteni, hogy ezeket vajon komolyan mondja-e..

369. EsztyMorgan (válaszként erre: 368. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 21:40
Amúgy igen.. TGYÁS és GYED alatt törvényes keretek között nem mehetsz el dolgozni. A fekete munka már mást tészta. GYES mellett a gyermek egy éves kora után el lehet menni, de tényleg csak korlátozott óraszámban.
368. babszibobó (válaszként erre: 364. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:38
Én úgy tudom TGYÁS és GYED mellett nem lehet legálisan dolgozni és GYES mellett is korlátozott óraszámban.(Az otthon végzett munkára más szabályok vonakoznak pl: ha valaki könyvelő)
367. EsztyMorgan (válaszként erre: 362. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:38
Nem szívesen??? gabyika jól mondja.... és nem vágtad fejbe? Jééééézusom... ennél még az is "jobb" ha azt mondja, hogy vetesd el. Az legalább őszinte lenne.
366. EsztyMorgan (válaszként erre: 364. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:35
Gyerek mellett 8 órás munka?? De még 6 órás is necces. Az első év szerintem mindenképp. Az én lányom nyolc hónapos lesz és ahogy telik az idő egyre több figyelmet igényel. És vannak pillanatok, amiket én szeretnék vele átélni és nem a bébiszitter vagy az óvónő szájából akarom hallani.
365. 973d9d6ecf (válaszként erre: 364. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:34
jaj de cuki a pasi....az anyukája jól van neki???
364. (winch)ester (válaszként erre: 363. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 21:33

Tényleg ezt mondta. :)

Nem tudom kínomban nevessek vagy sírjak.

Elmondta, hogy nem akarja, hogy elmenjek, maradjunk együtt, elfogadja a gyereket is, de azt ne várjam, hogy ne sajnálja idézem: a havi xezret, ami emiatt elfolyik...

Mondom neki, de elvárom, akkor inkább hagyjuk a témát, de erre azt mondta, hogy nem, megoldjuk, maradjak, de nem tud ezzel az érzéssel mit csinálni, hogy zavarja, hogy neki ez mennyibe fog kerülni. És hogy próbáljak dolgozni a gyerek gyed mellett, ha lehet...

363. 973d9d6ecf (válaszként erre: 362. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 21:25
miért nem vágtad fejen valami erős tárggyal???hátha helyre billen az agyi állapota...na hallod....nem szívesen???akkor inkább maradna csendben...
2013. febr. 26. 21:23

Nem akarom ragozni a témát, de ma hazajött a párom, hozott nekem egy terhesvitamint, mondta keressek orvost, és úgy zárta, megteszi amit tud, de azt elmondja azért, hogy nem szívesen!...

?

361. babszibobó (válaszként erre: 360. - Szenasie)
2013. febr. 26. 21:03
Persze, meg kicsit sokan voltak a semmire, ezt minden előítélet nélkül próbálom írni:-S
360. szenasie (válaszként erre: 359. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 19:32
mert a kedvezmény (RGYVK) önkormányzat függő. az egy főre jutó ált 25-35.000ft. ha nekik is csak gyes a csp volt akkor pont egyel többen voltak hogy átlépjék azt a bizonyos "bűvös" határt.
359. babszibobó (válaszként erre: 357. - Bd55e3f068)
2013. febr. 26. 19:28
Szerintem általánosságban az egy főre jutó jövedelem függő, hogy ki mennyit kap vagy kap e egyáltalán... (a felvételis dologban maximálisan igazad van)...az egyedülálló szülő kap ememlt csp.-t ez tagadhatatlan (durván 1000 Ft nettó plusszba), de pl: én hiába voltam x ideig egyedülálló a bölcsiben még az 50%-os kedvezményt sem kaptam meg (GYES-CSP és gyeremektartás volt akkor épp az össz jövedelmem),elég érdekes kifogással (ha a lakást fent tudom tartani, akkor ez is menni fog...önkormányzatnál kaptam eme kedves választ)..míg más lazán megkapta, pedig volt apuka, aki egy háztatrásban élt a gyerekeivel
358. szenasie (válaszként erre: 357. - Bd55e3f068)
2013. febr. 26. 19:26

egyszerű matematika


Ha két szülő keres 100-100 000 ft-ot az 200.000

és ha egy gyerek van akkor az 1 főre jutó jövedelem: 66.667

Ha a szülők elválnak, papíron anyukának csak a 100.000 ft jövedelem marad amin 2en osztoznak

az egyfőre jutó jövedelem: 50.000 lesz

viszont ha ugyan ez az anyuka egy maga megkeresi a 200.000-et akkor az egy főre jutó már 100.000 ft lesz.


intézménybe kerülésnél azért számít előnynek az egyszülőség, mert míg 2 szülő esetén apa dolgozik, anya otthon maradhat, addig egy szülőnél csak azaz egy tud dolgozni, efektív: ha a gyerek nincs intézményben anyuka/apuka munkanélküli.

357. bd55e3f068 (válaszként erre: 355. - Szenasie)
2013. febr. 26. 19:21
Valamiért az egyedülálló szülők több anyagi juttatást/kedvezményt kaptak/kapnak mégis, és nem tudom, hogy így van-e, de valamikor a felvételinél is plusz pont volt a csonga család. Még hecceltem is a szüleimet, hogy váljanak el, tessék a diplomát visszaadni, s a többi. Biztos a büdi statisztika hazudik. Én már akkor megmondtam.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook