Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Terhesen - elhagyjam a párom? fórum

Terhesen - elhagyjam a párom? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
356. syria (válaszként erre: 311. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 19:14

Menekülj attól a fickótól, amíg nem késő; ne reménykedj abban, hogy megváltozik melletted!

Ha bizonyítani akar mint apa, bőven lesz rá lehetősége.

Ez lebegjen a szemed előtt.

2013. febr. 26. 19:03

szerintem itt komoly keveredések vannak a fejben.


Az egyedül álló szülő nem egyenlő a hátrányos helyzettel... vagyis ha hátrányos alatt az anyagiakat értjük.


nem egy olyan embert ismerek (nőt) aki egy maga keres annyit vagy 2-3x annyit mint mi a férjemmel 2en.

Ad abszurd a gyereknek nem az apás vagy apa nélküli neveltetése a hátrány hanem az anyagiak??? mert itt sokan erre hegyezi ezt ki. Attól hogy valaki egyedül álló szülő egyáltalán nem sok köze van ahhoz, hogy anyagilag mennyit tud nyujtani a gyerekének.

létezik egy olyan hogy RGYVK-> Rendszeres Gyermekvédelmi Támogatás, ezt nem azoknak a gyerekeknek adják, akiket anyukájuk vagy épp apukájuk egyedül nevel, hanem annak akinél az egyfőre jutó jövedelem alacsonyabb bizonyos szintnél.


Ezek után ki a hátrányos?


Vagy hátrány mint: apja szeretetének hiánya? amenniyben nem szereti nem hiány és ha az anyja szereti és akik körül veszik szereti az nem lesz számára hiány.


és itt alább írta is valaki, hogy anyuka gyesen 5.gyerekkel,családipótlékból élnek, apuka munkanélküli...na ez hátrányos helyzet, mert megélhetésre szli a gyerekeket... pedig várjunk csak... van apa!


Félre értés ne essék, az én gyerekeimnek (hála Istennek) csodálatos apjuk van. Abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy az apjuk akarta őket, szereti őket, neveli őket és ez egy csodálatos ajándék az élettől. És minden gyermek hálás lehet akinek van szerető édesapja...

de ez lelkiértelemben ad többet.

354. gerlemama (válaszként erre: 353. - G.Garbo)
2013. febr. 26. 16:43

Ez így van, de sajnos nem is minden szülő a gyerekeit helyezi maga elé.

És persze olyan is van, aki nem tud mindent megadni amit szeretne, viszont megad mindent amire lehetősége van.

353. G.Garbo (válaszként erre: 350. - Gerlemama)
2013. febr. 26. 16:20
Ez istenien hangzik. Mivel ma az országban minden második gyerek nélkülözőnek számít, az ő szüleik biztosan nem akarták elég nagyon.
352. 973d9d6ecf (válaszként erre: 350. - Gerlemama)
2013. febr. 26. 16:20
ebben egyetértünk...
351. G.Garbo (válaszként erre: 344. - Kukacc)
2013. febr. 26. 16:19
Fogadd, kérlek, együttérzésemet!
350. gerlemama (válaszként erre: 349. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 16:18
Persze nehéz, de ha valaki nagyon akar valamit, akkor nincs akadály amit le ne lehetne küzdeni!
349. 973d9d6ecf (válaszként erre: 348. - Gerlemama)
2013. febr. 26. 16:07
persze..van ahol halomra szülik a gyerekeket felelőtlenül..apuka nem melózik, minek ..jön a csp..meg a segély..na de ebben a nagyon nehéz világban egyedülálló anyaként ??...még megfelelő egzisztenciával is nagyon nehéz normál életmódot fenntartani..ja és hol a garancia ,hogy jön egy férfi aki fenntartások nélkül elfogadja más gyermekét...
348. gerlemama (válaszként erre: 345. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 15:55

Nemrég láttam egy műsorban egy családot, ahol a gyerekek csak az oviban, suliban kapnak enni.Otthon nem.5-en vannak, és lám, van apuka is.csak hát munka nélkül.Anyuka meg gyes-en a karon ülővel.

Szóval nem csak az egyedül álló anyák gyerekei járnak úgy, ahogy Te azt írod.

347. b74f6e5cdd (válaszként erre: 345. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 15:48
Pontosan! Teljesen egyet értek!
2013. febr. 26. 15:48

Igen megnéztem, nos ő döntése persze ez esetben Gratulálni tudok csak!


Jah és persze sok sikert kívánni az apukáknál pedig vannak még csodák..hallani ezt is azt is.

Viszont ha gy férfi azt mondja konkrétan nem akarja, kevés az esélye hogy változik..egy gyereknek pedig joga van az apukához is.

Sok siket mert lesz rá szükség egyedül álló anyaként!

345. 973d9d6ecf (válaszként erre: 342. - D71ef05a8e)
2013. febr. 26. 15:47
Nem akarok vitatkozni ,tisztelem a véleményedet...de amikor télen csizma nélküli ,kabát és táska nélküli éhes gyerekek mennek iskolába..örülnek mert ott kapnak enni. ...nincs nyaralás ,mozi...egy jobb könyv ..csak a megaláztatás..anya meg hivatkozik rá,hogy egyedül neveli a gyereket és semmire nem telik..de szüli a következőt .. egy megint nem sikerült kapcsolatból...talán ezt is figyelembe kellene venni..igen az életösztön hihetetlenül erős tud lenni...de felelőtlenül szülni ...az bűn...
344. Kukacc (válaszként erre: 337. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 26. 15:45

Érzékeny részre tapintottál, de válaszolok, bár megtehetném, hogy nem foglalkozol vele(d)...

Nagymamám tüdőrákban halt meg 3 éve.Több,mint 4 évig szenvedett, húzták-halasztották, minden szart leteszteltek rajta.

Mit értek el vele? Amikor az uccsó félévben kórházba került, nekem sírt, hogy nem bírja ezt a szenvedést.

Én katétereztem meg, mert az utolsó pillanatig, míg öntudatánál volt, nem engedte, csak nekem.

16kilósan halt meg az én fantasztikus, csodálatos nagymamám.

Úgyhogy ne oszd nekem az észt, mert nincs rá szükségem, tudom, miről beszélek és igenis, ha itt is lett volna eutanáziára lehetőség, akkor élek vele.

Hogy miért? Mert nem vagyok olyan önző dög, hogy a saját gyász miatti fájdalmamat előtérbe helyezzem egy olyan fájdalommal, ami kézzel fogható, szemmel látható. És engedtem volna, hogy emberi méltóságban, csendben haljon meg, ne szenvedjen és ne gyűlölje az utolsó napjaiban a világot, amiért engedték ilyen állapotba kerülni.

Remélem, Kedves, érthetően fogalmaztam.

343. gerlemama (válaszként erre: 333. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 15:34

Tényleg valamit nagyon nem jól olvastál!Nem az a kérdés az anyaságot akarja-e, hanem az,hogy a párjával vagy nélküle.

Értelmezni kéne a szöveget, utána olyanokat írni,hogy nem áll rá készen. Ha Ő eldöntötte hogy megtartja bármi lesz is a pasijával, akkor egyértelmű h készen áll rá.

És milyen jogon mond ki bárki is ilyet??

342. d71ef05a8e (válaszként erre: 336. - Lhara)
2013. febr. 26. 15:30

Nagyon szépen fogalmaztad meg, és minden szavaddal mélységesen egyetértek.


Másfelől a minőségi élet rendkívül szubjektív fogalom, ezért nem lehet hivatkozni rá véleményem szerint.


Mi, akik fűtött helyiségben internetezgetünk teli hassal és gondosan ápoltan, könnyen mondjuk, hogy ha így és így kéne élnünk, akkor inkább a halált választanánk. Azonban úgy szokott lenni, hogy amikor mégis oda kerül valaki, pl. hajléktalanná lesz és tényleg méltatlan körülmények között él, ruházkodik és táplálkozik, nem lesz öngyilkos. Mert még akkor is az életet választja. Legyen ez alantas ösztön, legyen ez tudatos választás vagy döntés, NEM a hajléktalanok között leggyakoribb az öngyilkosság.


Ezrt gondolom, hogy sok esetben csak önigazolást keres az, aki a gyerekt megillető minőségi életre hivatkozva csírájában elfojt egy olyan életet, amelynek a kimeneteléről legjobb esetben is csak jósolni tud, de ami biztos, hogy megkérdezni senki nem kérdezett még meg egy embriót, hogy inkább élne-e csonka családban szerény körülméynek között, vagy inkább meghalna.

341. gerlemama (válaszként erre: 329. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 15:30
Ajánlom figyelmedbe a 29.bejegyzést!
340. G.Garbo (válaszként erre: 337. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 26. 15:27
Akkor legfőképpen ezt mondja az ember, aki az értelmetlen szenvedés helyett a méltóságot és a döntés jogát kívánja a hozzátartozójának, Zsóka.
339. babszibobó (válaszként erre: 337. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 26. 15:19

Feltételezem, miután írta azt, hogy letette az eskü,t orvosként tevékenykedik (lehet rosszul gondolom), így feltételezem azt is hányszor nézi végig reménytelen, gyógyulásra esélytelen, magatehetelen emberek olykor igencsak fájdalmas szenvedését a haláluk előtt.


De megint el fogunk így egy másik témához kanyarodni és a fórumtól megint nagyon el fogunk így térni...

338. babszibobó (válaszként erre: 329. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 15:17
Ezt később bőven kifejtette ill. tisztázta az anyagi helyzetét is...
337. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 324. - Kukacc)
2013. febr. 26. 15:17
Erre akkor mondd, hogy hála Istennek, ha a te hozzátartozódról lesz szó!
336. Lhara
2013. febr. 26. 15:16

Sokan nőttek már fel "minőségi" életet nélkülözve és egyesekből jó ember lett, másokból nem. Az esély az életre már minőség. Aki megkapja, azt már akkor szeretik, amikor tudomást szereztek a jöveteléről... elég, ha az anya az az ember... az én esetemben nem ő volt az, de az apukám, és a nagyiék igen... Sokat szenvedtem, alakultam, de mindvégig volt aki szeretett, támogatott.


Én az életre szavazok...

335. d71ef05a8e (válaszként erre: 331. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 15:15
Hát lehet a homokba is dugni a fejünket. Ez mitől lesz feltétlenül pozitív tulajdonság?
334. d71ef05a8e (válaszként erre: 333. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 15:14

Mennyiségre igen.


A fórumindító határozottan nem akar abortuszt, az apa akar, és itt tanácsolták sokan. Nem él nyomorban, közel sem, hála Istennek.


A többiben lehet igazad, de ennyi erővel SEMMIRŐL nem kéne fórumot nyitni, mert minden kérdésre lehet kapni választ másképp is, máshonnan is.

333. b74f6e5cdd (válaszként erre: 330. - D71ef05a8e)
2013. febr. 26. 15:06

Ha akarok valamit ez esetben az anyaságot, nem indítok fórumot ilyen témában és leülök mint felnőtt ember a Párommal megbeszélni a dolgokat és nem terigetem ki még ál nick név mögé bújva sem a családi szennyesem és nyomorom. Vagyok olyan felnőtt hogy megoldom és nem szorulok rá vadidegen emberek véleményére és ítélkezésére nyilvános fórumon semmilyen formában sem.

Egy gyerek felelősség teljes szülőt kíván mindkét fél részéről. Kérdés sem lenne az abortusz, amennyiben ilyen hozzá állást tanúsítana a kedves apa jelölt velem szemben.


Remélem a kérdésedre bőven sok is lett a válaszom.

332. 973d9d6ecf (válaszként erre: 329. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 15:05
Ezt valahogy én sem láttam...csak azt ,hogy fogit szed...
331. 973d9d6ecf (válaszként erre: 327. - D71ef05a8e)
2013. febr. 26. 15:04
valóban ..de akkor talán kezdhetnénk azzal is mi volt előbb a tyúk vagy a tojás..Magam részéről el tudok vonatkoztatni és nem feltétlen hasonlítok össze egy egy max 11 hetes embriót....egy megszületett gyermekkel...
330. d71ef05a8e (válaszként erre: 328. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 15:02

Miért nem való neki a gyerek?


Miből állapítottad meg?

329. b74f6e5cdd (válaszként erre: 322. - Gerlemama)
2013. febr. 26. 14:59
Én rosszul olvastam el biztosan a kezdő indítást mert nem láttam, hogy meddő lenne...
2013. febr. 26. 14:58

Szia!


Így sikerült, de mennék abortuszra a helyedben pedig nagyon szeretnék én is, de le kellene mondani. Te helyzetedben mindenképpen. Ki fizetetném az abortuszt aztán ki dobnám a picsába..sajna valaki jócskán előrébb írta, hogy se gyerek se pasi nem való neked. Van benne igazság:-( Ne szüld meg..mindenkinek úgy lesz jobb. Se te se a párod nem álltok még készen rá..

327. d71ef05a8e (válaszként erre: 323. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 14:57

Ezt olyan sokan mondják előszeretettel, hogy minden gyereknek joga van a minőségi élethez..... nem akarom, hogy bárki félreértsen, és azt higgye, hogy nem kívánom, hogy ez igaz is legyen, de.... ezt honnan vesszük? Miért a jog szót hazsnáljuk? Megtévesztő, mert olyna, mintha ez törvénybe lenne iktatva, vagy mintha tény lenne... Pedig én gyanakszom, hogy a jog szót teljesen önkényesen hazsnáljuk ilyenkor ahelyett, hogy azt mondanánk, minden gyereknek szívből kívánjuk a minőségi életet... nem tudom, átjön-e, hogy mit akarok mondani.


Ez a kifejezés egyfajta szólássá lett, de ninc smögötte tartalom szerintem.


De ha tévedek is, miért írná felül ez a jog a másikat: minden életnek joga van az élethez?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook