Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

99. nyanyus69 (válaszként erre: 95. - Mazsola&tádé)
2010. nov. 21. 22:27
Nem is tudom mit jobb takarítani...:))
98. viliflora (válaszként erre: 93. - A360345bdd)
2010. nov. 21. 22:26
Nem akarok Neked semmit megvédeni. Én döntöm el, hogy amit olvasok azt elhiszem vagy nem. Nem kell a segítséged hozzá. Egyébként a hozzászólásom nem is erről szólt és legfőképpen nem Neked.
97. kingi7
2010. nov. 21. 22:26
Ez teljesen véletlen...nem hiszem, anyukám minket 4 hónapos korunktól ültetett bilire és 2 éves korunkra lettünk teljesen szobatiszták. Úgy gondolom, kell egy érettség is a bilire.
2010. nov. 21. 22:26

Voltak balesetek, lesznek is. De tudom, hogy mennyit bír a hólyagja és mikor kell vécére vinni.


szirkababa.blogspot.com Ez egy olyan napló, ami főleg erről szól. Jobb oldalon találsz egy pelenkátlanul fület, ott sok választ kapsz, azokra a kérdésekre is, amik most fel sem merülnek benned.

95. mazsola&tádé (válaszként erre: 88. - Nyanyus69)
2010. nov. 21. 22:25

na igen... itt kéne elkapni

majd összehajtogatod a bili fölé... és jól kibukja a kaja felét.

94. Kund Abigél (válaszként erre: 85. - 388b941089)
2010. nov. 21. 22:24
Érdekes ez a felsorolás, amikor a fiam már elmúlt kétéves, egyre gyakrabban gondoltam rá, hogy majd érdekelni fogja a wc (néhányszor nyitva maradt az ajtó, láthatta, hogy mi történik), illetve hogy zavarja a tele pelus. Ezzel szemben képes lett volna órákig elüldögélni kakis pelusban, és amikor mondtuk neki, hogy a maci ráül a bilire pisilni, és neki nincs-e kedve hozzá, szinte elmenekült. Majdnem 2,5 éves volt, amikor már jó idő volt, nem volt rajta annyi ruha, és elkezdtem tudatosan bilire - majd wc-re szoktatni. Kb. egy hónap alatt elértem a nappali szobatisztaságot, az éjjelihez több idő kellett, meg egy inkontinencia alátét, hogy ne a matrac ázzon át.
93. a360345bdd (válaszként erre: 77. - Viliflora)
2010. nov. 21. 22:22
Legyen véleményed és védd is meg észérvekkel! De a lapban megjelent cikk nagyon el van ferdítve, nem adja vissza a valóságot.
92. mazsola&tádé (válaszként erre: 84. - 6b006fc769)
2010. nov. 21. 22:22

Sztem nem látod rosszul. a gyerek a pss hanggal köti össze a bilizést

"parancsra" vagy jelre végzi a dolgát...

91. majmocska (válaszként erre: 78. - T.Ili)
2010. nov. 21. 22:21
Na látod ez az! EL LEHET CSÍPNI, pontosan leírtad a lényeget! Ez NEM szobatisztaság és csak annyi az értelme, hogy kevesebb pelust kell venni. Köze nincs hozzá szegény gyereknek, csak rohansz vele a bilire.
2010. nov. 21. 22:21

a napokban volt a discovery-n egy műsor..a pelenkáról volt szó..

bizony nagyon-nagyon régen 4 naponként tették tisztába a babákat..

2010. nov. 21. 22:21
Nagy hülyeség, 4hónaposan minek???Hisz egy baba 10-12hónaposan kezd járni,hogy menne a wc-re vagy hogy jelezné??Még az én lányomnak is korainak tartom pedig 16hónapos lesz,ha eldönti hogy kell neki a bili akkor jó,nem erőltetem..
2010. nov. 21. 22:21

A reflexről pedig ne is beszéljünk: eszik...beindul a bélműködés....ürít...gondolom itt kéne "elkapni".

Nem érzem lustább,rosszabb anyának magam,hogy én hagyom,hogy a háta közepéig összecsinálja magát.Viszont rögtön ugrom átpelenkáztatni,felöltöztetni.

87. tündér74 (válaszként erre: 83. - Talian35)
2010. nov. 21. 22:20
:DD
86. a360345bdd (válaszként erre: 81. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 21. 22:19

Csak a hozzászólás első fele szól neked.


Gyorsan akartam válaszolni, mert merül a gép...


Még egyszer bocsánat, nem neked szól a második fele.

2010. nov. 21. 22:19

a legfogékonyabbak 18-24 hónapos korban.

sztem csak akkor kezd hozzá a szoktatáshoz, ha ezeket te is tapasztalod:

Fizikai érettség jelei

□ Fejlett mozgáskoordináció.

□ Ritkábban, egyszerre nagyobb mennyiségeket pisil.


□ Viszonylag rendszeres bélműködés (többnyire ugyanazon napszakban kakil).


□ Előfordulnak száraz időszakok, amikor legalább 3-4 óráig is képes visszatartani a vizeletét. Ez mutatja, hogy a hólyagja már elég fejlett a tervezett folyamathoz.



Szociális érettség jelei

□ Képes nyugodtan egyhelyben maradni 2-5 percig.


□ Kellemetlenül érzi magát nedves vagy kakis pelenkában.


□ Érdeklődést mutat mások WC-re járása, illetve a bili iránt (be akar menni hozzád a Wc-re, vagy kisgatyát, bugyit akar ő is viselni).


□ Fizikai, vagy verbális jelét adja, hogy kakil: nyögdécsel, leguggol, vagy esetleg közli veled ezt.


□ Jelét adja önállósodási vágyainak.


□ Büszke rá, amikor megdicsérjük, ha ügyesen megcsinált valamit.


□ Általában hajlandó együttműködni a tanulási folyamatban, nem negatív vagy visszautasító.



Mentális érettség jelei

□ Képes követni egyszerűbb utasításokat, mint pl. „menj oda a játékodért”.


□ Megérti, hogy a dolgokat a helyére kell tenni.


□ Felfogja a szükség fizikai jeleit, és azt képes neked jelezni - még ha csak utólag is.


hagyd a francba ezt a hülye módszert és hagyd a gyerekedet a természet üteme szerint fejlődni!!

84. 6b006fc769 (válaszként erre: 51. - Borsibaby)
2010. nov. 21. 22:18

Kedves borsibaby!

Van a feltétlen reflex, pl. ha valami közelít a szemedhez akkor becsukod, és van a feltételes reflex, amit ki lehet alakítani, mint ahogy annak idején Pavlov bácsi a kutyájával csinálta (biztos(?) tudod, a csengőszóra történő nyálelválasztás). Én -lehet, hogy rosszul- ezzel a feltételes reflexszel látok párhuzamot.

83. Talian35 (válaszként erre: 80. - Tündér74)
2010. nov. 21. 22:18
Futnak a WC-re és a wécé fölé tartja :-D
82. Talian35 (válaszként erre: 75. - Borsibaby)
2010. nov. 21. 22:17
Bocsi a kérdésért de most Te kizárólag ezért regisztráltál a hoxán hogy most ezt a cikket berakd ide? :-)
81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 73. - A360345bdd)
2010. nov. 21. 22:16

Vissza az agyarakkal kislány!

Olvass csak vissza, én se téged se mást nem szólítottam meg, én borsibabynak írtam.

Nem is ismersz, hogy gondolod, hogy véleményt mondj rólam mennyire vagyok lusta.

Én most úgy érzem a cikk hatására begözőltél, csak nyugi-nyugi :DDDDDD

80. tündér74 (válaszként erre: 75. - Borsibaby)
2010. nov. 21. 22:14
És ha mondjuk bent vagytok egy bevásárlóközpontba? Akkor hogyan oldjátok meg?
2010. nov. 21. 22:14

Nem is tudom mit gondoljak igazán a cikk elolvasása után.

Nekem van egy 17 hónapos kislányom, bilibe kakil,mert már szól mielőtt kakilnia kell.

Sztem az a normális hogy akkor szoktatjuk szobatisztaságra, amikor már érti hogy mit is csinál, mi történik.


Bár engem is 1 évesen bilire szoktattak és semmi féle törést nem szenvedtem

78. t.Ili
2010. nov. 21. 22:14

Annak idején sokan támadták a picik úszását is.

Ma már teljesen elfogadott dolog.

Nekem a szüleim mesélték,hogy én már egy évesen szobatiszta voltam,és nyolc hónaposan egyedül mentem.

Nahát az én gyerekeim nem voltak ilyen csodabogarak,de ha tudok erről a módszerről,lehet,hogy kipróbálom.

Azok az anyukák,akik egész nap együtt vannak a gyerekkel,minden rezdülésüket figyelik,ismerik.

Nagyon is tudjuk,hogy mikor jönnek a nagy dolgok,könnyedén el lehet csípni,hogy inkább a bilibe menjen.

77. viliflora (válaszként erre: 74. - A360345bdd)
2010. nov. 21. 22:14
Ne haragudj, de jó lenne, ha a stílusodon kicsit faragnál. Nekem is lehet véleményem és tartsd tiszteletben.
76. tündér74 (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 21. 22:14
A textilpelenkák mosása, vasalása elég időigényes munka volt, persze, hogy minél hamarabb bilire ültették a gyerkőcöket.
2010. nov. 21. 22:09
Nemcsak akkor kakil, ha én ott vagyok, hanem, bárkivel anyukámmal, férjemmel stb. a lényeg, hogy bilin és nagyon is tudja, hogy mit csinál. Ha sikerül, és van kaki, kapunk egy óriási mosolyt. Mellesleg nem fizettünk ezért egy fillért sem, elolvastam a honlapot az EC módszerről, érdekesnek találtam és ennyi. Szerintem ez pont olyan, mint a hordozókendő volt régebben - kezdetben rengetegen támadták, hogy káros, nem jó a baba gerincének stb. - most meg tök természetes.
74. a360345bdd (válaszként erre: 68. - Viliflora)
2010. nov. 21. 22:09
Az a cikk egy nagy SZAR!!!! Az író teljesen mást tett közzé, mint amiről Andi mesélt neki. A Nők lapját is utolérte a bulvárosodás :((((((
73. a360345bdd (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 21. 22:07

Ott a pont! A pelenka nem több ezer éves pelenka!


Ja és nem vagyok lusta pelenkát cserélni, nem voltam lusta napi 24 órában figyelni és megtanulni melyik grimasz mit jelent!

Te vagy a lusta nem megtanulni a babád nyelvét!


Mindenki azt csinál, amit akar. Az én gyerekem nem szobatiszta, de nem használ pelust. NA, akkor mi van?

72. mazsola&tádé (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 21. 22:07

az lehet...

de egy 4 hetes és egy 8 hónapos baba izomzata és idegrendszere, és minden között óriás a különbség erőben és fejlettségben.

71. Talian35 (válaszként erre: 65. - 9b10f3d7ff)
2010. nov. 21. 22:06
Amikor már ülni tudott, ez igaz. De nem 4 hónaposan. És akkoriban mivel nem volt normális pelenka, a gyereket is lényegesen jobban zavarta a pisis pelus.
2010. nov. 21. 22:06

Pont ma olvastam a Nők Lapjában, hogy a szülők hajlamosak az óvodás korú gyermekeket olyan órákra elrángatni, amire igazából nem lenne szüksége (balett, sport stb.). Egy gyereknek ebben a korosztályban a legfontosabb a játék, sőt még korábban is ez az elsődleges, nem kell fejleszteni, csak elősegíteni, támogatni a fejlődését.

Ugyanez igaz szerintem a korábbi szakaszokban a mozgás-, beszéd- és egyéb fejlődésekre is. Az nem derült ki számomra, hogy most mennyi idős a baba, az tényleg könnyebbség, hogy legalább kakis pelust nem kell cserélni, de nem lennék benne biztos, hogy egyéves kora körül is ugyanúgy meglesz majd ez a képessége.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook