Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

2010. nov. 22. 12:41
Én nazarénuséknál láttam, hogy a pár hónapos gyereket a bili fölé "lógatták" és ilyenkor belepisilt. Hát furcsa volt látni nagyon...De egy éves korukra náluk szobatiszták voltak a gyerekek, ha jól tudom már 5 gyerekük tuti van...Nekem elég gáz volt nézni..de nemtudom..szerintük hatásos.
158. kenzol
2010. nov. 22. 12:40

Sok fórumba beleolvastam más oldalakon is,a vélemények egyöntetűen azok voltak amiket itt is lehet olvasni.

Találtam egy olyat ahol az anyuka kérdezett és válaszolt neki olyan aki ezzel foglalkozik:


Kedves .....!

Nekem ikreim vannak most múltak egy évesek én bizony (sokak rosszallására) 11 hónapos koruk óta bilire ültetem őket. Első perctől abba megy a pisi és a kaki is. Kaki már 99%-ékban csak bilibe megy ha nem veszem észre hogy kell neki is sokszor mennek a bilihez. :) két óránként ültetem őket bilire akkor mindig pisilnek is pár perc alatt de a pelusba is megy. természetesnek tartom még ebben a korban. A kérdésem az lenne hogy elrontottam-e a korai biliztetéssel bármit is? Ha nem akkor mikor legyen és mi a következő lépés a szobatisztasággá válás terén? (ha szólok nekik hogy kell pisilni, kakilni amikor maguktól jönnek a bilire mindig van eredménye is tehát valahol értik hogy mi a helyzet).


Válasz:


Kedves Levélíró!


Semmiképpen nem tanácsos ilyen korán elkezdeni a bilizést. A gyerekek ebben az életkorban még sem fizikálisan, sem szellemileg, sem szociálisan nem érettek a feladatra! A hólyagjukat, ill. szükségleteiket ilyen idősen még nem képesek tudatosan irányítani (ez fiziológiai tény!), nem értik, mire ez a felhajtás a bilivel, így könnyen megeshet, hogy egyik pillanatról a másikra heves ellenkezésbe csap majd át viselkedésük. Akkor viszont sokkal nehezebb lesz jóvá tenni a korábban elkövetett hibát, mint később tiszta lappal indulni. A szobatisztaságra meg kell érni, és ez ebben az életkorban még csírájában sincs meg!

Sokkal jobbat tesz gyermekeinek, ha felhagy ezzel az egyelőre értelmetlen és felesleges stresszt okozó próbálkozással, és ehelyett inkább a gyerekek életkorának megfelelő tevékenységekre motiválja őket. Játsszanak, mozogjanak minél többet, engedje, hogy ismerkedjenek környezetükkel, nevezze meg az őket körülvevő dolgokat, csodálkozzanak rá a környezetükben található érdekességekre. Ez azonban semmiképpen ne a bili legyen!

Javaslom, legkorábban bő egy év múlva térjen vissza a kérdésre!

157. Talian35 (válaszként erre: 154. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 12:32

Ok, semmi gond :-)


És azt elárulod, hogy ezt miért csináljátok? Tényleg érdekel!

Pelenkaspórolás? Vagy Te úgy érzed ez jó a Babódnak? Pelenkakiütés (ezt irtad, de az enyémeknek pelenkában sem volt sose).

Szóval nem értem na :-)

156. 778dc2edcd (válaszként erre: 154. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 12:31
Akkor elnézést kérek tőled.Ne haragudj, ha olyannal vádoltalak, ami valótlan volt.
155. borsibaby (válaszként erre: 154. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 12:31
szóval a rendszer odaírja - bocs
154. borsibaby (válaszként erre: 153. - 778dc2edcd)
2010. nov. 22. 12:29
Képzeljétek, csak emiatt regisztráltam ide. És akkor mi a baj? Eddig csak olvasgattam cikkeket, nem szóltam hozzá, fórumozni meg nem szoktam. Mivel érdekesnek tartottam, gondoltam megosztom. Kár volt. Egyébként csak egy néven vagyok fent, és azért tudtam gyorsan reagálni, mert a rendszer odaírják a cikkhez, hogy melyik napon fog megjelenni (aktiválódni). Az órát, percet persze nem, de tegnap többször is megnéztem, hogy fent van-e, mert kíváncsi voltam a véleményekre. Ez persze nem azt jelenti, hogy állandóan gép előttt ültem, csak néha ránéztem. És este éppen elkaptam a megjelenést. Ennyi.
153. 778dc2edcd (válaszként erre: 146. - Talian35)
2010. nov. 22. 12:18
Ebben lehet igazság, ha csak emiatt regelt be és esetleg más néven is fent van az elég gáz szerintem.
152. 6b006fc769 (válaszként erre: 146. - Talian35)
2010. nov. 22. 12:18

"A cikk irója úgy tűnik kizárólag emiatt

regisztrált be hogy ezt közzé tegye"

Na EBBE én nem kötök bele:)

Viszont a módszer szerintem rossz és nem tud meggyőzni senki arról hogy a gyerekemben reflexeket kell kialakítanom....

151. kenzol (válaszként erre: 150. - Talian35)
2010. nov. 22. 12:15

Fog még annyit beszélni az életében,hogy néha már azt fogod kérni,hogy egy kicsit maradjon csendben :)

Ezaz,mindennek meg van az ideje,kinél ekkor,kinél akkor,de ne mi kényszerítsük a gyereket,olyanra, ami még megközelítőleg se a korának való!

150. Talian35 (válaszként erre: 147. - Kenzol)
2010. nov. 22. 12:12
Semmi jónak nem vagyok az elrontója amúgy, elég rugalmas vagyok, szivesen kipróbálok új dolgokat, de ez nekem tényleg nagyon meredek.... és igen, nálunk is nagyon jól megérteti magát a gyerek beszéd nélkül, mutogatással (sosem tanitottam semmiféle babajelelésre!!!!!!!), igy 3 évesen sem akaródzik még neki beszélni - minek? :-)
149. kenzol (válaszként erre: 146. - Talian35)
2010. nov. 22. 12:11

szerintem meg nem merte vállalni magát azért regizett másik névvel is.

Túl gyorsan reagált a cikkre,ha nem lenne tag másik névvel, akkor észre se vette volna,hogy itt a cikk,mert a cikkeknek változó az átfutási ideje.

148. dia1985
2010. nov. 22. 12:10

Sziasztok!

Én is azt a véleményt osztom,hogy egy 4 hónapos pici babát nem egészséges a bilire ültetni.Mindegy hogy anyuka támassza hátulról azért a pici gerince így is terhelődik.Ekkora babától az várható el hogy tartsa a fejét nem pedig a bilibe kakilás.

147. kenzol (válaszként erre: 135. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 12:09

"Nemsokára elkezdem vele a babajelelést, hogy tudjon szólni és ne kelljen szegénykémnek visszatartania"


Emlékszek a családban volt egy gyerek aki állandóan csak mutogatott,hogy mit akar,erről utána alig tudták leszoktatni,mert az istenért se akart megszólalni,hisz el tudta mutogatni! Volt ám toporzékolás és minden ami jó a gyereknél, utána hordhatták tanácsadóba,meg fejlesztőre.

146. Talian35 (válaszként erre: 139. - 778dc2edcd)
2010. nov. 22. 12:04
A cikk irója úgy tűnik kizárólag emiatt regisztrált be hogy ezt közzé tegye... biztos, hogy ennek kell lennie az első lépésnek?
145. Talian35 (válaszként erre: 135. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 12:02
Ezzel erősen vitatkoznék hogy nem erőltetted, hiszen gondolom, még nem magától kéredzkedett bilire :-) Tiltakozni sem tud ellene - tehát ez nekem valamiféle kényszer, persze aztán később alkalmazkodott, mert igen, egy gyereket mindenre meg lehet tanitani, lassan sztem az ábécét is elkezdhetitek, meg számolni, kérdés, hogy van-e értelme?? Mert azt még mindig nem látom, én személy szerint.
144. Kincsek
2010. nov. 22. 11:55

Sziasztok!


Szeretnék a témában pártatlan maradni, csak a személyes véleményem hozzáfűzném a dolgokhoz:


3 gyerekem van, a legkisebbel volt a legnehezebb dolgunk. Nekem eszembe sem jutna nap mint nao pelus nélkül hagyni, közbe néha pisiltetni, kakiltatni, amíg saját maga nem mondja és akarja. Mekkora kalamajka lenne ez 3 gyerekkel...


Az elsőnél 1 évesen bilire ültettem, sokat játszottunk így, sőt megakartam mutatni, hogy 1,5 évesen már szobatiszta lesz! Aztán ha nem értünk időben a bilihez kudarc ért mindkettőnket. 2,5 évesen, nyáron lett szobatiszta a két nagyobb.


Tapasztalataim szerint ez a kor és időszak a legoptimálisabb. DE még így is néha elkéstünk. Volt már utcán, boltban, bölcsiben, oviban "baleset". Ez a velejárója.


A legkisebb fürdés előtt önállóan leveszi a pelust és ráül maga a bilire, de csak játékból. Aztán a járólapra pisil és még tapos is egyet rajta nevetve. Feltörlöm, ne csinálok belőle ügyet, de elmagyarázom Neki, hogy hova szabad és hova nem. A kakit is jelzi a pelusban, mutatja és mondja is. Majd nyáron, mikor már 2 éves bőven elmúlt és szép idő is lesz, akkor eldobjuk a pelust. Ilyenkor télen ha bepisilni kint a hideg utcán, megfázna csak. Nem érdemes.


És még valami:


A nagyobbik iskolás és egy műtétet követően vizeletvisszatartási problémái lettek. Nem éjjelente (bár előfordult), hanem napközben csurgott be Neki. Hatalmas lelki sebeket ejtett rajta mindez. Közel 2 év alatt múlt el, nem kívánom senkinek.


Anyukák, döntsön mindenki saját belátása szerint, én leírtam a tapasztalatom: a gyerekek szerintem a legfontosabbak, nem az új módszerek számtanak, hanem a jelzéseik.


Jelentem: én még 4-es koromban is bepisiltam néha :-(. Ez nálunk családi örökség.

143. kenzol (válaszként erre: 141. - Sapienta)
2010. nov. 22. 11:30
A másik meg "kinyílik a bicska a zsebedben",hát igen a fórumokon nem törvényszerű,higy mindenki helyeselni fog egy adott témában, gondolom a cikk írója is tudta,hogy nem fognak vele egyetérteni sokan.
142. kenzol (válaszként erre: 141. - Sapienta)
2010. nov. 22. 11:26

A szülő akarata a nyerő,hol a gyereké?

Büszke lehet az ember arra,hogy jól tanul a gyereke,már ha nem Ő kényszeríti arra,hogy állandó gyakorlás legyen az élete.

Büszke lehetek arra,hogy jó munkahelye van,mert tanult érte.

Büszke lehetek sok mindenre amit Ő saját maga ér el önszántából,és szerintem nem magamra kell büszke lennem arra amit én kényszerítek ki belőle!

2010. nov. 22. 11:16

elismerésem a cikkírónak! az EC-ról én is olvastam még terhesen, tetszett a dolog, de elképzeltem, mennyi macerával jár, és eszembe sem jutott elkezdeni. a szidalmazóknak csak annyit, hogy olvassanak utána a kötődő nevelésnek - az EC is oda tartozik.

az meg, hogy valaki büszke, nem hiszem, hogy dicsekvés. hülye magyar szokás, hogy nem szabad büszkélkedni, mert máris rádsütik, hogy dicsekszel... különben meg a dicsekvéssel is mi baj lenne? nem értem, mi ebben a felháborító. nekem inkább attól nyílik ki a bicska a zsebemben, hogy milyen indulatokat tud kiváltani az, ha valaki nem ugyanazt csinálja, mint a többiek.

2010. nov. 22. 10:45

oké, érted mit akartam mondani :)

nem mondtam, hogy törvényszerűen gondot okoz. de van ilyen

2010. nov. 22. 10:37
Már ne is haragudjatok meg kedves kismamák, de miért kell egyből ilyen ellenségesnek lenni, ha valaki máshogy lát bizonyos dolgokat?!A cikk írója leír egy érdekességet a gyerekekről és azt, hogy létezik egy másik út is, de nem azt írta, hogy mindenki kövesse, mert csak ez a jó, pusztán megoszt veletek egy tapasztalatot.Nem kéne ez alapján anyai mivoltát és a gyermeke lelki fejlődését és későbbi énjét ilyen módon minősíteni.
2010. nov. 22. 10:36

A cikket nem tartom dicsekvésnek, én is hallottam erről. Sőt, a régiek is ezt csinálták valahol, mert az elhiszem, hogy a pelusmosást kézzel meg lehetett unni...

Csakhogy aztán meg sokszor elszólják magukat, hogy ugyan már 10 hósan szobatiszta volt, de még 3 és fél évesen is kellett néha ágyneműt cserélni, mert bepisilt...

Szerintem ilyen kis korban ez még valamiféle reflex, és nem tudatos dolog. Ezért ez nem biztos. Én meg úgy vagyok ezzel, hogy az erre fordítandó időt másra fordítom, és nem izgulok, hogy jaj, hátha bepisil. Mondhatom önkritikusan is: Lusta lennék mindig ezt figyelgetni.


Én kivártam a csemetéimnél a 2,5-3,5 évet, (kinél mennyi), és utána mindegyik egyik napról a másikra magától szobatiszta lett, amiko a feje is megérett rá, és utána sohasem pisiltek-kakiltak be, még éjjel sem.


De hát ezt is csinálja mindenki szájíze szerint.

137. Venezuela (válaszként erre: 9. - Mimmo33)
2010. nov. 22. 10:26
Igen,én is egyetértek,én sem szeretném siettetni!!:):)
136. maya80
2010. nov. 22. 10:08

Jól hangzik, csak azt nem értem, hogy egy alig néhány hónapos baba, hogy tud ülni? Nekem is van kisgyermekem, valamint a családban több is, és tudom, hogy fél éves koruk körül képesek önállóan megülni.

Van egy ortopéd szakorvos ismerősöm, és ő mondta, hogy sem az ülést, sem a járást nem szabad erőltetni, tehát szerinte semmiképp sem előnyös egy 2-4 hónapos babát ülő helyzetbe kényszeríteni, azaz bilire rakni. Úgyhogy a második babámmal is én inkább maradok a pelenkázás mellett, nehogy valami baja legyen később a gerincének azért mert én túl korán vártam el tőle valamit és megerőltette.

2010. nov. 22. 09:59

A cikket nem dicsekvésből írtam - sajnálom, ha így tűnt a stílusából -, pusztán tájékoztatásképpen és érdekességképpen. Nem vagyok sem elmebeteg, sem teljesítménykényszeres. Nem erőltettem a bilizést. Véleményem szerint, ha valamiről nem tudunk, az még nem jelenti azt hogy az adott dolog nincs is. Az emberi agy működése, és különösen a kisbabáké, szerintem pont olyan terület, ami igencsak tartogat bőven meglepetéseket. Nemsokára elkezdem vele a babajelelést, hogy tudjon szólni és ne kelljen szegénykémnek visszatartania, de ezt már le sem merem írni, mert megint megkapom, hogy minek pár hónaposan ilyesmit csinálni vele.

Egyébként ez a képessége a babáknak csak akkor tűnik el 6 hós kor után, ha addig nem foglalkoztak vele, nem erősítették meg ezt a tudást. Kezdetben valóban relfex-szerű, de később tudatossá válik.

Ezen az oldalon lehet olvasni bővebben az EC-ről, én is itt találkoztam először vele:

[link]

Részemről egyébként befejeztem, hogy védjem magam a mindenféle minősítéssel és megjegyzéssel szemben. Csak leírtam, hogy mi így csináljuk, ilyen is létezik.

2010. nov. 22. 09:59

Na igen....

Később meg viheti pszichológushoz és kineziológushoz a viselkedészavaros gyereket.

Ott meg szépen kiderítik, hogy voltak dolgok, amik kimaradtak a gyerek fejlődésében....aminek normálisan jelen kellett volna lenni.

Nem véletlen pl, hogy a gyerek először hasra fordul, majd vissza, ül, kúszik és feláll.

Ha a kúszás pl kimarad, az okozhat zavarokat, ami sok évvel később derül ki, és nem is gondolnánk, hogy ez a kúszás hiányától van.

133. kenzol (válaszként erre: 130. - Erikpipi)
2010. nov. 22. 09:04

Nekem a cikkel van problémám,az hogy személy szerint az író követi azt dicsekvésnek tartom.

Kiváncsi lennék,mit szól a gyermek orvosa ehhez a módszerhez! Sok anyában az ilyen anyukák kisebbségi érzést kelt,hiszen nem vagy jó anya,ha nem csinálod,"hisz látod, az enyém már tudja"

Vagy verseny lesz: A tied 4 hónaposan? AZ ENYÉM MÁR 3 HÓNAPOSAN!

Szegény gyerekek... Az anyukák is biztos ilyen magas követelményeket tesznek maguk elé,legalább is remélem nem csak a gyerekeiket ösztönzik minnél nagyobb teljesítményekre :(

132. 6b006fc769 (válaszként erre: 128. - Kenzol)
2010. nov. 22. 08:47
Teljesen egyetértek, hiszen a gyereknevelés nem azonos az idomítással, ez utóbbi elég sok nehézséget hoz a későbbiekben. Pl. ennek a "szobatisztaságnak" kiváló székrekedés, aranyér lehet a vége, egyéb idomításnak pedig lelki vonzatai. Nagyon sajnálom az autokrata szülők kiválóan idomított gyermekeit /bár ez most nem erről szól, de ki tudja.../
131. tündér74 (válaszként erre: 120. - Dogiz)
2010. nov. 22. 08:40

Nehezen hihető, mert a szobatisztaság egy képességet jelent, amikor a gyerek már vissza tudja tartani a pisit/kakit. Ez pedig másfél-2 éves kor előtt ritka, sőt nincs is ilyen. Azt elhiszem, hogyha egy 1 évest óránként-kétóránként ráültetik a bilire, akkor oda ürít. Hová is tudna szegényke máshova.:) De ez nem szobatisztaság.

És egyáltalán nem mindegy, hogy a egy gyereket rászoktatnak, erővel rávesznek a biliztetésre vagy pedig egyszerűen hagyják a saját tempójában bilire szokni. /lelkileg nem mindegy/

Az nem szülői kényelmesség, ha valaki kivárja a megfelelő időt és nem sürgeti a gyerekét, hogy minél előbb szobatisztává váljon.

130. erikpipi (válaszként erre: 128. - Kenzol)
2010. nov. 22. 08:40

Nem a cikkel és az írójával van probléma. Azzal, hogy ezt egesek meglovagolva, szinte kötelezőként értelmezik.

Ez is olyan szöveg, mint a "nincs olyan, hogy nincs tejed ,lusta vagy", "aki nem simán szül az kényelmes" és társai. Komoly problémákat okoznak, a még nem szülteknek, és az első gyerekes anyukáknak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook