Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
249. krautmanno (válaszként erre: 246. - 6b006fc769)
2010. nov. 23. 17:21

Én kíváncsi lennék ezekre a babákra,mondjuk úgy 5 év múlva.Milyen gondok alakultak ki a "kikényszerített szobatisztaság" miatt.

Mert lett most nagyon jó ötletnek tűnik.De ez az egész később fog próblémákhoz vezetni.

2010. nov. 23. 17:11

Mi ez vicc???4 hónaposan szobatisztaság??? Fel sem tudja fogni a baba, hogy miért teszik ezt vele. Abszolút ellenzem. Bölcsődei gondozónőként dolgoztam valamint egészségügyben és főiskolát végeztem de ettől teljesen ki vagyok akadva. Nekem két gyönyörű gyermekem van 17 éves leány és 19 éves fiú. Két éves kor környékén érdemes megkísérelni a szobatisztaságra nevelést. Rengeteget árt a babájának aki ilyen korán elkezdi. Addig semmiképp nem szabad ültetni, amíg maga nem ül fel. Semmit nem egészséges siettetni.

Életre szóló helytelen székelési szokást lehet ezzel a mechanikus "szoktatással" elérni.

Szerintem borzasztó dolog én maximálisan ellenzem, persze mindenki azt tesz a gyermekével amit akar.

247. Lacry
2010. nov. 23. 16:46
Meg van határozva, hogyan érdemes tartani, hogy minden rendben legyen. Egyébként mindenki maga dönti el. A védőnőm kifejezetten jónak találja a dolgot, sőt nem egy kismama van a körzetében, aki sikeresen tudta már alkalmazni. 22 éve védőnő, csak ért hozzá. De mondom, mindenkinek szíve joga, hogy úgy nevelje a babáját, ahogy ő a legjobbnak tartja, meg egyetérteni sem kell, csak annyit mondok, hogy aki egy kicsit utánaolvas, nem olyan szörnyű gyerekkínzó dolog ez.
246. 6b006fc769 (válaszként erre: 245. - Lacry)
2010. nov. 23. 16:38

Azért nézz jobban utána a témának, és kérdezz meg egy-két orvost, védőnőt is, mert lehet, hogy a környezetet véded, de az is lehet, hogy e közben nem teszel jót a babádnak (már nem írom le mégegyszer az én ellenérzésem okát, azon kívül a geroncét is terheli stb..)

Gondolm a baba fontosabb

245. Lacry
2010. nov. 23. 16:31
Én még jóval a terhességem előtt olvastam erről. Jó dolognak tartom két szempontból is. Ha csak napi 1 pelust spórolsz olyan módon, hogy nem abba kakil a gyerek, akkor az 30 db pelenka 1 hónapban. Ha a pisire nem is tud figyelni úgy az ember, egy kakit azért észre lehet venni naponta. A másik dolog, hogy a pelenka spórolásával nemcsak a pénztárcád, hanem a környezeted is kíméled. Tudom, kicsi dolog ez, de sok kicsi sokra megy. februárra várom a kislányom, és én is szeretném kipróbálni. ha nem megy, akkor se vesztettem semmit. Nem hiszem, hogy elítélendő dolog, ha valaki kicsit másképp áll hozzá a pelenkázáshoz.
244. krautmanno (válaszként erre: 243. - 190124133c)
2010. nov. 23. 16:24
Vagy nem annyi idős,vagy a fiúk kisebbek.:D
243. 190124133c (válaszként erre: 241. - Krautmanno)
2010. nov. 23. 16:22
kicsit hazudós a néni:-)))☺
242. trixi50
2010. nov. 23. 16:20
A szobatisztaság nem = azzal ,hogy látom a gyerek erőlködik és bilibe kakiltatom.Akkor szobatiszta amikor megtudja mondani pisilni kell kakilni kell!Vizsga tételem volt és én is tévhitben voltam mert anyukám mesélte már 9 hónaposan bilibe pisiltem és kakiltam.Figyelte a szélket ürítési szokásaimat és akkor biliztetett! 4 hónaposan az ültetés sem hasznos a gerinc nem megfelelő fejlettsége miatt.
241. krautmanno (válaszként erre: 233. - 52d88462eb)
2010. nov. 23. 15:58
30 évesen ilyen nagy fiaid vannak?
2010. nov. 23. 15:51

sziasztok

nem olvastam el én sem végig csak pár bejegyzést

csak a véleményem szeretném elmondani


szerintem as szobatisztaság ilyen kicsi korba nem megvalósítható legalább is én nem tudnám elképzelni

először is az én gyerekem szopott és napjába 10 ha nem többször kakilt ha nekem figyelnem kellet volna akkor egész nap mást nem is csinálhattam volna mást :)

meg 3 gyerek mellet meg a háztartás mellet szerintem ez nem lehet megcsinálni :)

meg aztán szinte egész nap aludt mikor ébresszem fel??????


persze akinek csak egy van semmi dolga csak egész nap figyelni a babáját azt elhiszem hogy egy idő után látja mikor kell pisilni vagy kakilni mert azt én is láttam mikor készülőben van de nem ilyen pár hetes babáknál :)


lehet ezt Afrikában meg lehet csinálni ahol az anyuka semmit nem csinál mert egész nap a cicijén lóg a baba de a civilizált világban nem

szerintem ha a mai világban 1.5 2 évesen lesznek szobatiszták az teljesen normális de ha később az sem baj :)

meg van mindenek az ideje nem kell siettetni semmit :)

239. tündér74 (válaszként erre: 238. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 23. 15:50
Értelmetlennek tartom ezt a módszert és második gyerekemnél sem próbálnám ki.
238. 4c1a787e8f (válaszként erre: 231. - Borsibaby)
2010. nov. 23. 14:55

Szerintem ne szeppenj meg, és ne akadj ki, hogy ilyen vitát kavart a cikked. A Mágnás Miskából a Gobbi Hilda jut eszembe, hogy "végre valami kis élet van ebben a házban"...


Szerintem azért van ez, mert még sokan nem hallottak a módszerről. Lehet, hogy valaki most tökre hülyeségnek tartja, a következő babájánál meg megpróbálja.


Én pl. az első kettőnél 3 óránként etettem, és imádtam, mert rend volt, és más is simán meg tudta etetni. Hülyeségnek tartottam az "igény szerinti szoptatást", meg nem is igen értettem. Ehhez képest az aktuális babám meg tökre mindent igény szerint csinál, akkor szopik, meg alszik, amikor eszébe jut. És mégis tök nyugodt. Szóval így is jó...

237. 5f6073c825 (válaszként erre: 231. - Borsibaby)
2010. nov. 23. 14:50

Nem bírálni akartalak, a Te gyereked, úgy neveled-szoktatod, ahogy akarod. Nekem nem tetszik az ötlet,bár már hallottam róla, de ez az én véleményem. Nem értem mire jó ez egyébként???

Az én kisfiam 3 évesen lett teljesen szobatiszta, szerintem ez (is) normális.

Sok sikert!

2010. nov. 23. 13:57

Kedves Vanessza7.

Kicsit meglepett a hangnem amiben a cikk írójának válaszolgatsz, annyira mellőz minden jómodort.

Miért kell egy ennyire babákhoz kapcsolódó témát, késhegyre menő vitává változtani?

Amúgy a cikk nem a tiéd, irj és az ott nyiló fórumon bontakozz ki ennyire csúnyán.

Tényleg nem hiheti senki hogy mindenre egyedüli üdvözitő megoldást tud. És azért azon is érdemes lenne elgondolkodni, ez az akaratlagos irányitás a babáknál valszeg ösztönös. Ha egy anya egész nap a hátán cipelte a babáját kevés a valószinűsége hogy napjában annyiszor cserélt bőrruhát ahányszor a gyerek pisilt vagy kakilt:))))))))))))

235. 388b941089 (válaszként erre: 234. - Talian35)
2010. nov. 23. 13:52

:D:D:D


nem olvastam bocsi :D de jóóó, tetszik :D

2010. nov. 23. 13:45

Erre reagáltam :-D


236. nyanyus69 2010-11-22 22:16


Basszus. . szar anya vagyok. . . a 6 hónaposom a földön játszik a csörgőivel, a labdáival, mert ott fog megtanulni korának megfelelően mászni. . . . szopizik, és közben beleszarik a pelenkájába. . . .

(válasz Hedonistamama 235. hozzászólására) Válasz erre Privát üzenet

2010. nov. 23. 13:44

Sziasztok:)

Igazán érdekes volt olvasni, nekem két fiam van 19 és 17 évesek. A nagy majd 3 évesen lett szobatiszta a kicsi kettő sem volt 22 hónapos.

Ebben az is benne volt hogy a kicsi születésekor már szépen bilizett de a kistesó érkezése újra a "pepua"--pelenka kérésére vitte rá.

Tettem tisztába a kicsit hozta a pelenkát hogy neki is kell.

Szóval csak azt szeretném mondani gratulálok a cikk írójának. Tudod nagymamám mesélte hogy a nagynénim már hat hónaposan szobatiszta volt ... hittem is meg nem is. mesélte minden hajnalban felkeltés a bili fölé tartotta.

Arról a hölgyről akinek a down koros kislánya is ezzel a módszerrel lett szobatiszta tv ben hallottam . Akkor állt össze a kép, mama nem túlzott!Sajnálom hogy előbb nem hallottam a módszerről.

Minden gyereket nevelőnek kívánom nevelje nagyra a babócáját!!!!!

2010. nov. 23. 13:31
kössz megint a semmit :D:D
231. borsibaby (válaszként erre: 230. - 5f6073c825)
2010. nov. 23. 12:08
Az csak a kezdet volt. Próbáltam leírni a cikkben a folyamatot, hogy hogy jutottunk el idáig. Már bilin "ül" (mint írtam korábban olyan félfekvő pozícióban, mint pl az autósülésben.) Például egy előny ami most eszembe jut, hogy mi szoktunk használni nappalra mosható pelust (éjszakára nem, mert annyira nem jó nedvszívó, mint az eldobható) és így nem lesz soha kakis. Sokan azért ódzkodnak a moshatótól, mert macerásabb tárolni, mosni, fertőtleníteni a kakis pelust. A csak pisis pelust elég kiöblíteni mosásig, nem kell különösebb gondot fordítani rá.
2010. nov. 23. 11:46
Lehet, hogy 5 évesen is csak az öledben ülve fog kakilni???
229. 388b941089 (válaszként erre: 226. - Borsibaby)
2010. nov. 23. 11:30
ja mellesleg elsősorban én is édesanya vagyok, emellett napi 8 órában dolgozom, háztartást vezetek mikor hazaérek, de mégis válaszolok annak itt a fórumon, aki kérdez tőlem valamit....
228. a360345bdd (válaszként erre: 224. - Maja98)
2010. nov. 23. 10:46
Minden tiszteletem a tiéd! Nagyon szépen fogalmazol, benne van a lényeg :D Te látod, hogy miről van szó és érted is.
227. Talian35 (válaszként erre: 214. - Nyanyus69)
2010. nov. 23. 10:44
Akkor tele van a topik szar anyákkal :-D Nálam ugyanezt csinálták...
2010. nov. 23. 10:32
Mellesleg elsősorban édesanya vagyok, nem érek rá egész nap a gép előtt ülni, fontosabb a kislányom. Amikor van időm, válaszolok.
2010. nov. 23. 10:28
A Te gonosz, kötekedő beszólásaidra semmi kedvem reagálni. Magyarázkodni meg nem fogok. Aki eleve negatívan áll egy dologhoz, annak lehet bármit mondani, úgysem lehet befolyásolni. Akit érdekel az EC, utána tud nézni, már írtam hogy hol. Priviben egyébként szívesen válaszolok gyakorlati kérdésekre. Én nem hiszem, hogy bántottam volna valakit, pláne nem minősítettem, így ezekből a én sem kérek.
224. maja98
2010. nov. 23. 09:56

Sziasztok!

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert nem érek rá egy egyéves gyerkőc mellett, de azért meg szeretnék osztani valamit. Lehet kételkedni abban, hogy egy gyermek képes elég korán "szobatiszta" lenni. De. Én közel 30 évesen elmondhatom, hogy normális vagyok, s nem pisiltem be kiskoromban sem és most sem. Engem és nővéremet édesanyám már elég korán a bilihez szoktatott. Nővérem már pár hónapos kora után nem tudott pelusba kakilni, s ez nem azért alakult ki, mert anyám bilihez szoktatta, hanem azért mert nem érezte természetesnek azt, hogy olyan helyre kakiljon, ahol ottmarad rajta. Neki ilyen volt a természete már pár hónapos korában is. És nem, nem ráültette a bincire, hanem fölötte fogta mikor látta, hogy jön az inger. S mivel régen nem volt vagy legalábbis nekünk nem volt etetőszékünk, így anyám kénytelen volt, ahogy már tudtunk ülni bilin etetni. És most lehet fintorogni, hogy a gyerek egyszerre eszik és végzi dolgát, de ha pelus van rajta, akkor is sokszor ezt csinálja. Így mi már 1 évesen "szobatiszták" voltunk. És lám tök normális vagyok. Én sajnálom, hogy nincs annyi kitartásom, hogy a lányomat figyelve lássam mikor akar pisilni, így marad az, hogy rendszeresen nézzem a pelust, hogy csak ne üljön a saját dolgában, s cseréljem időben.

223. Sapienta (válaszként erre: 221. - Bettike2007)
2010. nov. 23. 09:48

azért manapság már elég mások a mosható pelusok, mint régen. nem kell főzni őket, azt hiszem, vasalni sem, csak 60 fokon kimosni.

nekem azért szimpi a mosható, mert rosszul vagyok a szemétmennyiségtől, amit az eldobható jelent. igaz, még az eldobhatót használjuk, mert lehet, hogy hosszú távon olcsóbb a mosható, na, de azt egyszerre kell megvenni, amit kinéztem, abból 70valahányezer 20 db. meg kicsi lakásban télen... de tavaszra szépen, apránként összegyűjtök egy kollekciót. lehet útközben is használni, egy kicsi zacskóban hazahozni, de valószínűleg azt választom, hogy itthon mosható, házon kívül eldobható.

az egésznek semmi köze a szobatisztasághoz. nem csak a babának kényelmes az eldobható, hanem az anyának is, később kezdik a gyereket biliztetni, ennyi. ráadásul a mai mosható pelusok vannak annyira kellemesek a babának, mint az eldobhatók. sőt... azért nekünk is kellemesebb, amikor pamut ér a bőrünkhöz, mint amikor a betét!

222. Sapienta (válaszként erre: 214. - Nyanyus69)
2010. nov. 23. 09:41

muhaha - dettó :)


na, de azért a viccet félretéve - az a szar anyuka szerintem, aki túlzásokba esik. vannak igényei a babának, meg az anyának is, és a kettő valahol egybeesik. a legjobb a picinek, ha az anyja kiegyensúlyozott, és amennyire lehet, kipihent. van, aki vidáman bírja a sok macerát és ec-zik... én meg úgy vagyok jól, hogy kicserélem a pelust és közben mosolygok a babámra és beszélgetek vele. kinek a pap, kinek a papné...

221. bettike2007 (válaszként erre: 218. - Abigél)
2010. nov. 23. 09:34

Először is bölcsiben dolgozom,és mindegyik gyerek aki megfordult ott hagyományos modern pelust hordott,és mind szobatiszta lett oviba menetelre,nem ezen múlik.

A másik hogy a régi öregek lehet ráértek kiülni az udvarra és és pelusok még rotyogtak a tűzhelyen(mert így fertőtlenítettek) beszélgettek,nem volt ilyen rohanós világban éltek.és ha a vonaton vagy a boltban bekakil előveszem ott és zacsiba teszem?Hogy büdösödjön a csomag a tatyómban még haza nem érünk..klassz


Hát majd megtudod mire lesz időd,lehet fontossabbnak tartok most egy közös fél órát mint a mosható pelusok vakargatását..

220. a360345bdd (válaszként erre: 214. - Nyanyus69)
2010. nov. 23. 07:43

Nem mondtam, hogy szar anya vagy! A kérdés az volt a házimunkát hogy oldom meg, úgy hogy lássam a gyerekem arcát, mozdulatait, jelzéseit stb. A fürdőszoba takarításakor nem rakom le a folyosó kőre. (bocsika, hogy én inkább a pihenőszékben vittem magam mellé, vagy elintéztem mikor aludt).


Az én gyerekem is játszott a földön és korához képest fejlett! 1 évesen pipiskedik. Na? Akkor szar anya vagyok?


Ne forgasd ki a szavaimat és ha kötözködni van kedved tedd máshol. Én nem rúgtam beléd...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook