Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság 4 hónaposan fórum

Szobatisztaság 4 hónaposan (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság 4 hónaposan

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
219. 6b006fc769 (válaszként erre: 218. - Abigél)
2010. nov. 23. 07:32
Sok mindenben igazad van, de ha egy kevés pszichológiát tanultál tudod, vagy akár a gimis biológiai tanulmányok alapján rá kell jönni, hogy amit a cikk írója írt az egy feltételes reflex kialakítása a babánál (nyolcvanadszor arom le:) ), ami inkább az idomítással egyenlő nem pedig a neveléssel. Igaz, hogy a mai kisbabák túl konfortosak, ezért nem akarnak hamar bilire ülni, de nem hiszem, hogy az lenne a legjobb megoldás, hogy már reflexszerűen ilyen kicsi korban visszatartsák - akár percekre - a székletet, hiszen ez nem saját döntés, nem akaratlagos, így simán székrekedés, aranyér kialakulásához vezethet.
218. Abigél
2010. nov. 23. 06:18

Sziasztok! Sajnos, nem olvastam végig az összes hozzászólást, de azért szeretném egy kicsit "megvédeni" a cikk íróját.

Én semmi kivetni valót nem találok a módszerben.

Most láttam a 4 babáról szóló filmet, és abban az afrikai asszony szerintem ugyanezt alkalmazta.

Ő nem adott pelenkát a babára (honnan is lett volna neki?), sőt, a popsitörlés is elég érdekes volt...

Olvastam már sok helyen, hogy a mai hiper-szuper pelusokkal csak az a gond, hogy a baba "túl komfortos" érzetet kap, mivel mindig száraz a popsija. Ezzel magyarázzák sokan, hogy nehezebben szoknak szobatisztaságra, mert nincs meg a "bepisiltem" érzet. Ezért nehezebb később bilire könyörögni a gyereket, mert sokkal kényelmesebb neki így elvégezni a dolgát.

És ez sajnos nem csak a pelussal van így, hanem a tisztasággal, az etetéssel, a játékokkal, amikkel néha egy anyuka túlzásba esik. A túlzott féltés, óvás miatt "burokban" nevelt gyermek sokkal hamarabb lesz beteg, ha közösségbe kerül, vagy válogatós az ételek terén.

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy gratulálok a cikk írójának, hogy ez neki sikerült. Bár, jómagam nem biztos, hogy meg tudnám ezt valósítani, és nem az időhiány miatt, vagy mert nem tudok mellette kitakarítani (mint amire sokan hivatkoztak). Talán, mert nálam ez nem jönne ennyire ösztönösen. De megpróbálom majd az arany középutat választani.

Éppen ezért gondolkodtam alternatív megoldásokon, mint pl. a mosható pelenka, amit biztos, hogy ki fogok próbálni.

Szóval, mielőtt engem is jó páran lehurrognak egy esetlegesen félre értett mondatom miatt, csak annyit mondanék, hogy a lényeg az anyai ösztön.

A mai világban könnyű elcsábulni az újabbnál-újabb hipertrendi dolgok iránt, de nem mindig az a legjobb. Tudni kell megtalálni az arany középutat. És a legfontosabb, hogy ne azt tartsuk a legjobbnak a baba számára, amit a reklámok sugallnak, hanem amit mi annak gondolunk.

217. Ncilány (válaszként erre: 214. - Nyanyus69)
2010. nov. 22. 22:40

Az a dolga hogy a pelusba csináljon.

Nem biztos hogy jó ötlet, 4 hónaposan akár a bili fölé tartani is.

Ráültetni még ha tartják is, korainak tartom.


Akár az olvasást is akárhány éves kortól.

Mit fog csinálni a suliba mikor elsős lesz? A tanító néni dolga hogy megtanítsa őket írni olvasni.

Mellesleg az enyém sokáig a földön paplanon játszott, mászott kúszott. 1 évesen még nem ült fel önállóan, csak ha megkapaszkodott. Aztán 3 hét alatt kb rájött hogy támassza ki magát hogy felüljön, elindult. Mire bölibe ment ritkán pisilt be.

216. krautmanno (válaszként erre: 214. - Nyanyus69)
2010. nov. 22. 22:28

Velem is.:DDD

Csak az enyém már 1 éves.:D

215. Moncsika80 (válaszként erre: 214. - Nyanyus69)
2010. nov. 22. 22:27
Velem szintén hasonló a helyzet... :D
214. nyanyus69 (válaszként erre: 213. - A360345bdd)
2010. nov. 22. 22:16
Basszus..szar anya vagyok...a 6 hónaposom a földön játszik a csörgőivel,a labdáival,mert ott fog megtanulni korának megfelelően mászni....szopizik,és közben beleszarik a pelenkájába....
213. a360345bdd (válaszként erre: 206. - Megara112)
2010. nov. 22. 20:50

Hordozó kendő, pihenő szék, hinta stb. A pelánkás babák is szem előtt vannak egész nap.

Jobb helyeken legalább is...

2010. nov. 22. 20:32
Párom is elolvasta a cikket!Az ő véleménye is megegyezik az enyémel,hogy nem kellene siettetni!Plusz,hogy nem gondoltál még arra,hogy a baba csak azért kakil így,mert nem mer a pelenkába csinálni???Jobb,így,hogy nem tudod mi a baja,és végig csinálsz mindent,nem-e szomjas,nem-e éhes stb.A végén meg rájössz,hogy hoppá kakilnia kell,és rég nem kellett volna neki visszatartani,meg szenvednie vele,ha nem szoktattad volna erre!!!
211. krautmanno (válaszként erre: 210. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 22. 19:58
Megmondom őszintén eddig nem is hallottam erről a módszerről.Most néztem utána.
210. 4c1a787e8f (válaszként erre: 205. - Krautmanno)
2010. nov. 22. 19:57

Meggyőzni engem se.


Csak azért írtam, hogy a cikkíró anyuka nem csak úgy gondolt egyet, és elkezdte, hanem egy módszert követett.

209. Sapienta (válaszként erre: 206. - Megara112)
2010. nov. 22. 17:25

én valahogy úgy képzeltem/képzelem, hogy aki belevág, az elkötelezi magát, hogy az igazi szobatisztaságig nem "adja le" a gyereket, folyamatosan vele van. még ha vállalná is a nagyi, hogy ec-zik a gyerekkel, nem tudja megtenni, mert a jelzéseket az anya is hetek-hónapok alatt tanulja meg. óriási elkötelezettség, amit én nem hiszem, hogy bírnék.

nekem pelusozás mellett sem megy rendesen a házimunka, kell, hogy a párom segítsen, amikor hazaér a melóból (nagyszülők messze laknak), úgyhogy EC-s anyukának vagy segítsége van, vagy természetfeletti képességei :D

208. zsanci79 (válaszként erre: 207. - Zsanci79)
2010. nov. 22. 17:24
Vagyis nem "erre is rászoktatod", hanem "pont erre fogod rászoktatni" helyesen a mondanivalóm :)
207. zsanci79 (válaszként erre: 166. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 17:22

"Mert felesleges rászokatni valamire, csak azért hogy utána nagy erőfeszítések árán leszokathasd"


Azt írtad előtte, hogy a jelelést is elkezded neki tanítani. Attól nem félsz hogy erre is rászoktatod, és nem fog tudni leszokni róla?

Mert az én tapasztalatom az, hogy az én fiam 11 hónapos kora óta tökéletesen megértette magát mutogatva, és a könnyebb kommunkikálás érdekében ebben én is partner voltam, hisz mindíg visszakérdeztem hogy ezt vagy azt szeretné, és mutogatással ugye kifejezte, hogy igen, nem stb.

Na azt mondtam, hogy mostmár "süket leszek", mert egy éves korától, kb 20 hónapos koráig csak apa, mama, ede volt a tényleges duma. De nem bírtam ahogy üvölt, hogy értsem már meg szegénykét :(

Most két éves, és most kezd el beszélgetni, de most meg minden szónak inkább csak az elejét mondja, és így is találgatni kell:)


Szóval száz szónak is egy a vége, a baba jelelés sem lesz inkább "káros" hosszútávon?

206. Megara112 (válaszként erre: 204. - Sapienta)
2010. nov. 22. 17:08

Igazad van Sapienta, valószínűleg iszonyatos macera lehet. És akinek nincs segítsége napközben, képtelen úgy elvégezni a házimunkát, ha folyamatosan azt nézi a babája arcán, hogy vajon most csak úgy fintorog vagy pisilnie kell.

Tényleg, hogy oldják meg a házimunkát ezek az anyukák?

Azonkívül nagyon fontos lenne a következetesség. Tehát ha egyszer elkezdted, tartsd magad hozzá. Akkor ha apa van vele otthon egy délutánt- mert igenis, hogy anyának is szüksége van időnként egy kis kikapcsolódásra-,ő is meg fogja ezt tenni? Vagy a nagyi? Kizárt..

205. krautmanno (válaszként erre: 202. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 22. 16:51

Most utána néztem a módszernek.

Nem győzött meg!

2010. nov. 22. 16:41
tényleg erős indulatokat váltott ki a téma :) mondjuk, én amikor olvastam róla még terhesen, csak a páromnak mertem megemlíteni, min töröm épp a fejem. és épp azért nem vágtam bele, mert az anyának szerintem iszonyatos macera, és úgy voltam vele, hogy nem tökéletes anyuka kell neki, hanem kiegyensúlyozott. de már említettem, emelem képzeletbeli kalapom azok előtt, akik ki merik próbálni az EC-zést. pont az a lényege, hogy nagyon kell figyelni a baba jelzéseit, és aszerint cselekedni. nem hiszem, hogy ez ártana a gyereknek.
203. Sapienta (válaszként erre: 195. - Mimmo33)
2010. nov. 22. 16:26
én ezt nem is állítottam. és azt hiszem, valahol ezen a fórumon már megemlítésre került, hogy a szobatisztaság itt nem is jó kifejezés- különben én úgy tudom, az EC-zők a bili főlé tartják a gyereket (mivel ülni nem is tud). és az EC-t születés után, 6 hónapos kor előtt kell elkezdeni (már aki el akarja kezdeni)
202. 4c1a787e8f (válaszként erre: 200. - Krautmanno)
2010. nov. 22. 16:26
Már bocs, de a módszer PONT ERRŐL SZÓL, hogy ilyen korú babákon kell kezdeni.
2010. nov. 22. 16:22
Szerintem nem kell erőltetni, hogy szobatiszta legyen a gyerek, legalábbis nem ilyen fiatalon. Annak is meg van a normális jól bevált ideje. Persze vannak kivételek, akik hamar szobatiszták lesznek, de nem kéne ezt annyira erőltetni...
2010. nov. 22. 15:53
Itt nem a módszeren,hanem a baba korán volt a felháborodás.
2010. nov. 22. 15:49

Sziasztok!


A 149-es hsz.-emben leírtam a véleményem, hasonló a többiekéhez.


Ám ezt a módszert tényleg egyre több helyen olvasni, az origo babázón is volt fönn úgy nyáron, meg a babafalván is. Nyilván a fórum indítója is olvasta, és kipróbálta.

Szerintem a tudományos kérdéseknek, akit tényleg érdekel, utána lehet olvasni.


Azt tényleg nem értem, miért kell ezért szegény fórumindítót lekapni a 10 körméről, a hoxa oldalai tényleg nem szoktak - egy két rossz stílusú figurától eltekintve - ennyire ilyenek lenni, sőt.

2010. nov. 22. 15:49

Sziasztok!

Nem tudom erről írtál-e.Arra lennék kíváncsi,éjszaka felébreszted bilizni a kicsit?

2010. nov. 22. 14:40

Lehet, hogy már elhangzott, amit írni szeretnék, de képtelen vagyok végigolvasni az összes hozzászólást.

Olvastam az oldalt, amit egyikőtök ajánlott:

[link]

Azt írja, hogy mikor szopizás közben kezd nyugtalankodni a baba, leveszi róla pelust stb...

Hááát, nemtom. Szerintem sok baba inkább azért sértődik meg, HA A CICIT VESZIK EL TŐLE EVÉS KÖZBEN, nem pedig a műsoros pelust.

A gerincének mindenestre nem tesz jót egy keverőtálon való üldögélés.. Kész vagyok:))

196. tündér74 (válaszként erre: 194. - Tündér74)
2010. nov. 22. 14:30
Jav.: négy hónapos csecsemő még nem fog tiltakozni...
195. mimmo33 (válaszként erre: 193. - Sapienta)
2010. nov. 22. 14:25
de a szobatisztaságra érettség nem 4 hónapos korban alakul ki;)
194. tündér74 (válaszként erre: 166. - Borsibaby)
2010. nov. 22. 14:22

Négy hónapos csecsemők még nem fognak tiltakozni, ha "ráülteted" a bilire, de jó pár hónappal később valószínűleg utálni fogja a bilit. Közben pedig megtanul mászni, úgyhogy számára értelmetlennek fog tűnni a biliztetés, nem fogod tudni rávenni, hogy ott maradjon rajta.

Persze te tudod, hogy mit hogyan szeretnél csinálni, de a gyereknek ez semmiképpen sem jó.

2010. nov. 22. 14:22

mondjuk ezzel egyetértek :)

de a szülő dolga észrevenni, mikor mire érett meg a gyerek.

192. mimmo33 (válaszként erre: 191. - Sapienta)
2010. nov. 22. 14:20
Ki mondja meg?Szerintem nem a szülő;)Amikor a gyerek megérik rá, megtanulja, akkor felül, feláll, beszél, szobatiszta lesz, stb;)
2010. nov. 22. 14:12

"mindennek megvan a maga ideje" - de ki mondja meg, hogy mikor minek van épp?

a baba nem tudja még mondani, legfeljebb jelez, ha valami nem tetszik.

ráadásul nem sablonnal készülnek a kisemberek, mindegyik más, és mindenki mást mond róluk, a pszichológusok, orvosok sem értenek egyet mindenben, sőt! teljesen eltérő dolgokat mondanak.

190. Talian35 (válaszként erre: 188. - 6b006fc769)
2010. nov. 22. 14:08
Jesszusom lehet engem túl korán raktak bilire???????? :-))))))))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook