Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? fórum

Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2015. júl. 16. 07:10
Fényképet majd rakok fel a naplóba, nyilván ez a 3 nap még nem változtat számottevően a kinézetemen, de azért én érzem-látom a konszolidálódás kezdetét:)
2015. júl. 16. 07:09
Nna, a 3 nap eredménye: 80.5 kg-ról 78.2-re, tehát 2.3 kg-val vagyok könnyebb (szándékosan nem írom, hogy annyit fogytam). Jöhet az első reformétrendi nap:) Szerencsére a gyomrom tényleg szűkűlt, és hiába gondolkodtam, mit ennék, nem kívánok úgy semmit. Persze azért enni fogok, de ez is jó, hogy elmúlt az a nagy zabálhatnék-kívánósság, ami előtte volt (nyilván a finomított ch-fogyasztás miatt, ami most 3 napja teljesen szünetel).
183. 077da21e83 (válaszként erre: 177. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 21:27
igen, ez így van, noha elhízás lehet tényleg hormonális is, meg a soványság is lehet genetikus, bnőm csokin-csipszen-péksütiken él és gebe. De valóban, a helyes táplálkozás elhízni se enged.
182. 077da21e83 (válaszként erre: 176. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 21:26
igen, azért jó kis kütyü, én is használnám, ha lenne:)
181. gribedli*** (válaszként erre: 179. - Túrógombócka)
2015. júl. 15. 20:45

De nem is fogsz, úgy értem, nagyon hamar megszokod és már automatikusan megy, emlékezetből, különösebb nehézségek nélkül.


Nagyon sokan, akik kalóriaszámolással fogynak le sikeresen, ezt megtapasztalják, hogy nem kell mindent méregetni, de ha kitartanak, szépen tartják a súlyt évek múlva is.


Én makronutrienseket számoltam ki magamnak, persze a végén kalória szempontjából ez is teljesen oké, csak nem ott kezdtem, hogy hány kalória legyen, hanem miből mennyi legyen külön külön, mert szerintem ez nem mindegy, fontosabb az elosztás mint maga a kalória, de jól elosztott makronutriensekkel is egy alacsony/közepes kalóriás étrend jön ki.


Van, aki csak a kal-t nézi, testsúly szempontjából ez is elég, kinézet szempontjából nem mindig. De végülis ha betartja, és a célját elérte, ez is elfogadható, még mindig jobb, mint a túlsúly miatt lebetegedni, nem? :)

2015. júl. 15. 20:42
Az elejèn persze számolgasson, utána már ugyis rutinbol fog menni.;)
2015. júl. 15. 20:16
nem tervezem én se, h örökké számolgatok, de most még érdekes :)
178. gribedli*** (válaszként erre: 175. - 388b941089)
2015. júl. 15. 20:05

Aki számolgat, nem egy életen át teszi, 1x kell kiszámolni nagyjából, miheztartás végett, az adagok pedig 2-3 hónapon belül automatikusan mennek, ránézésre is. Aki 3 hónap után még mindig nem jegyzi meg, hogy mi mennyi neki, az már alzheimer gyanús!:D


Nyilván vagyunk egy páran, akik annyit esznek, amennyire szükségük van és ennyivel jól laknak, abbahagyják. Tehát hagyatkozhatunk az agyunkra ilyen szempontból. De a legtöbb túlsúlyosnál ez a központ már eleve hibás, vagy genetikai, vagy más okból és nem fogják abbahagyni amikor elég, mert pont ezért túlsúlyosak, valahol megszűnt ez a kontroll. Szerintem nekik muszáj egész életükben ellenőrizni és ebben nem találok semmi furcsát, vagy nevetségeset. Mankó kell nekik de miért lenne ez baj? Az eredmény kárpótol, sokféle út vezet az egészséghez. Ha valakinek az, hogy számolgat, akkor az.

177. gribedli*** (válaszként erre: 173. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 19:57

Persze, nem vagyunk egyformák, én 14 éves koromig nem ettem/ittam semmilyen tejterméket. És lám, tök szép fogaim vannak így is, így nálam ez a kálcium mítosz már kicsit megdőlt. Most fogyasztok, nem mindennap, a turmixot igen, de a többi tejterméket nem mindennap. Pedig szeretem is őket (de kis mennyiségben), csak én nagyon jól megvagyok nélkülük is, nem tudnám tejtermékekre építeni az étkezésemet.


Nekem soha nem volt súlyproblémám egyébként, szerintem nemcsak az a "hiteles" aki lefogyott, hanem az is, aki el sem hízott.

176. gribedli*** (válaszként erre: 174. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 19:48
Ajándékba kaptam karácsonyra, nemigazán volt rá szükségem, mert enélkül is tudom, mit kell tennem, ráadásul ez a fitbit nem egy útmutató, hanem csak egy rendszerező. De aztán mégis elkezdtem használni és tetszik:)
2015. júl. 15. 19:37
Soha nem mèregettem a grammokat, a szènhidrátot, a zsirt meg a többit. Figyeljetek a testetek visszajelzèseire ès tapasztaljátok ki h miböl mennyit igènyel a szervezetetek. Ezek a kalkulátorok ugyis csak max iranymutatást tudnak adni. Sztem az ember saját maga is ki tudja tapasztalni a dolgokat. Nekem legalábbis sikerült, sztem másnak is, ugyis bele lehet unni a szamolgatásba ès egy èleten át nem lehet csinalni.
174. 077da21e83 (válaszként erre: 170. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 19:30
na, erről még nem hallottam, de most megnéztem, jó kis cucc, csak jó kis ára is van:)
173. 077da21e83 (válaszként erre: 167. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 19:29
Igen, nekem ugye nemigen megy le a hús... a fehérjeturmix is ezért van bevetve. Talán sok a tejtermék emiatt, de az étrend direkt fehérjedús, én csak így fogyok. Hús híján turmixok és tejtermékek, magvak, a tofut sajna nem szeretem.
172. 077da21e83 (válaszként erre: 163. - Guruljka)
2015. júl. 15. 19:26
nyugi, van ebben ch, ismerem az említett oldalakat is, és eszek is ch-t. Ez csak mintanap volt, sokszor indítom tk. kenyérrel a napot, hüvelyeseket is szoktam enni, zöldségből meg (karalábé, káposzta, paradicsom, paprika, retek stb. nyersen, a többi kajának megcsinálva).
171. 077da21e83 (válaszként erre: 161. - Túrógombócka)
2015. júl. 15. 19:22
akkor is ügyi vagy, nekem hamar összejönne 50 gramm...
2015. júl. 15. 17:16

Én a fitbit karkötőt használom újabban, mert egy helyen láthatom, hogy mennyit égettem el, edzéssel együtt, és vezetina kaját ez is. Igaz, a "rendszer" nem szól bele, hogy ezen belül mennyi legyen a makronutriensek aránya, de szeretem mert az alvásritmusomat is követi, és vibrációval ébreszt. Egyszóval mindig rajtam van:)


Előtte is tudtam, hogy mennyit eszem és hogy az edzéssel mennyit égetek el, de azért egészen más, hogy táblázatba rendez alvást, evést, edzést egy helyen, plusz mindig megdicsér, hogy milyen aktív vagyok (amit eddig is tudtam):)))

169. gribedli*** (válaszként erre: 163. - Guruljka)
2015. júl. 15. 17:08
Joghurt, barnarizs, zabpehely, zöldségek. Azért van ott szénhidrát is:)
168. gribedli*** (válaszként erre: 163. - Guruljka)
2015. júl. 15. 17:06

Egyetértek, ki kell próbálgatni a hüvelyeseket is, mert rengeteg van, és nem mindenkinek okoz problémát (hasfájás és egyéb), mindegyik gazdag fehérjében és rostban és ki lehet próbálni, hogy melyik az, ami annak az adott embernek pont nem okoz semmi bajt. Nekem ilyen a csicseriborsó és a cannelini bab, a többit nem is szoktam fogyasztani, de ezeket heti 2x beszúrom, vagy azt csinálom, hogy egy hétig többször is, a következő héten nem.


Fedő nélküli edényben főzöm és teszek hozzá rozmaringot, kakukkfüvet is, mert ezek semlegesítik a felfúvódást okozó anyagokat, meg az, hogy fedő nélkül főzöm és mindig előre beáztatom 12 órára, az áztató vizet kidobom. Ha nappal áztatom, cserélem is egyszer közben.

167. gribedli*** (válaszként erre: 158. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 16:58

Ebben a menüben irtózatosan sok a tejtermék. Egyél tojást is és tejterméket csak egyszer mert nagyon sok más ételben is van még fehérje. A fehérjeturmix más, mert ez mikrofiltrált tejsavó fehérje vagyis az összes tejtermék közül ez a legjobban tollerálható és legjobb minőségű fehérje hozzájuk képest és más élelmiszerekhez képest. Igaz, nem is létezik így a természetben:) a természetben létező legjobb minőségű (100pontos egy 100-as skálán) a tojás, már ha nem allergiás rá az ember.


De ott vannak az olajos magvak, a tofu. Szójatejet nem innék, de a tofu még elmegy.

166. gribedli*** (válaszként erre: 148. - Túrógombócka)
2015. júl. 15. 15:47

Az ilyen oldalakon mindig csak annyi fehérjét írnak, ami épp a túléléshez elég, de amúgy kevés. Egyébként magadon mérheted le igazán: ha plötyi vagy, valószínű, hogy túl keveset fogyasztasz, vagy amit fogyasztasz, rosszul szintetizálod, mert a korodnak megfelelő az több lenne.


Nézd meg a gyerekeket! Ők fejlődésben vannak, szinte mindenből jól szintetizálják a fehérjét és ezért ehetnek kevesebbet is, bár nekik építeni is kell, szóval nekik is szükség van egy alap mennyiségre. A korral ez a képességünk romlik mert nem vagyunk már növekedésben, azt viszont te döntöd el, hogy milyen legyen az iram a hanyatlásra. Ha azt akarod, hogy ne legyen rohamos, akkor továbbra is meg kell adnod a testednek, amiből hozzájut.


A ch-t szintén hamarabb tesszük zsírba, mert pont ez az, a gyerekek jobban hasznosítják a ch-t is, mert ők még nőnek, tehát lehet több is, jó minőségű. A felnőtteknek kevesebb kell, mert már nem építünk, csak "megtartunk", ehhez sokkal kevesebb is elég. Ez egy ilyen görbe, ch-ból egyre kevesebbet hasznosítunk, a többi megy zsírnak, a fehérjéből meg egyre kevesebbet hasznosítunk, tehát többet kell bevinni, különben a sajátodat fogja bontani-> kevesebb izom-> lassabb anyagcsere -> hízás vagy plötyiség (azok a soványak, akik csak súlyra nyomnak keveset de plötyik, vagyis zsíros soványak)

165. túrógombócka (válaszként erre: 164. - Guruljka)
2015. júl. 15. 15:37
fehérjéből tudnék többet enni és szénhidrátból is. pl csirkehusiból eddig ettem olyan 120-150 g-ot, most levettem 70 g-ra, hát ez nekem kb annyi, mint halottnak a csók...
164. Guruljka (válaszként erre: 162. - Túrógombócka)
2015. júl. 15. 15:34
Egész jó! :D
163. Guruljka (válaszként erre: 158. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 15:34

Jó az ördögöt, ebben nincs szénhidrát. Higgyétek már el, hogy az is kell! Nyilván nem a finomítottak, de pl. száraz hüvelyeseket is muszáj enni, a rostok miatt is. Két levél salátában nincsen rost!


Az ilyen-olyan csodaszereket meg divat-diétákat el tudjátok olvasni, a pártatlan és normális oldalakat nem???


Mondjuk létezik Sportorvos.hu oldal, ott nyereségérdekeltség nélkül, és mozgékonysági szempontból nézik a dolgokat.

2015. júl. 15. 15:34

azt írja: fehérje 64/56

szénhidrát 204/205

zsír 35/50


mindegyik nevetős jel. a vacsorát és a mai fizikai aktivitást is belekalkuláltam.

161. túrógombócka (válaszként erre: 159. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 15:32
nekem magától állította be. 50g. abból ma 35 van meg.
160. 077da21e83 (válaszként erre: 155. - Guruljka)
2015. júl. 15. 15:31
okés, megígérem:)
159. 077da21e83 (válaszként erre: 148. - Túrógombócka)
2015. júl. 15. 15:30
neked hány grammra van beállítva a zsír? Mert én meg azt lépem túl olyan hamar, ha ch-szegényen eszek. Nálam 40 g van beállítva, és 10 dkg sovány sajtban is van 20 g...2 joghurtban 16... ennyire keveset lehetne enni?
158. 077da21e83 (válaszként erre: 147. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 15:25

igen, fehérjeturmixom is van, én is a kalóriabázison csekkolom, és nagyon sokat kéne ennem, ha a fehérjeszintet tartani akarnám hús nélkül. Ezért szereztem be a turmixot, azzal hipp-hopp felugrik a kis mutató:) Meg tejtermék bőven. Kb. ilyen napokat csinálgattam:

R: zabpalacsinta, 4 fehérjével+1 sárgájával

T: 1 körte

E: barnarizs, sütőben sült zöldségek sajttal szórva, joghurtos vegyes saláta. Desszert: ricotta.

U: joghurt, mikróban olvasztott sajt savanyúsággal

V: fehérjeturmix vagy sajt+zöldség

Persze mindez a minta kb, amit jó lenne betartani, még nem dicsekedhetek azzal, hogy ezt huzamosabb ideig véghez is vittem.

157. 077da21e83 (válaszként erre: 145. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 15:19

hát, gondolkodtam a titkosításon, de minek, aki kéredzkedik, úgyis beengedem, és úgyse tudom róla, hogy kicsoda. Mások meg kevesebbnek saccolnak, bár az öltözködés sok mindent megold+hosszúak a lábaim, talán emiatt. De igen, nagyon el vagyok most folyva, tény. Az izom valóban kevés rajtam, sosem voltam jó ebben, tesi3-mas még vékonyan is.

Fehérjét bőségesen eszem, mivel én már csak ch-megvonással+fehérjeemeléssel fogyok. A mozgást majd növelem, egyelőre még ezt se tudom normálisan végigcsinálni, erősödnöm kell. De igen, több edzés és gyakoribb étkezés kell, ezzel tisztában vagyok. No és több vízivás, mert attól is vizesedek, hogy keveset iszok. Remélem, gatyába rázom magam mindenféle téren:)

156. túrógombócka (válaszként erre: 152. - Guruljka)
2015. júl. 15. 15:18
nagyvárosban élek, itt van mindenféle bolt. de nem veszek direkt alacsony zsírtartalmú termékeket, ugyanis vízért nem fizetek, inkább eszem a finomabból kevesebbet :)
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook