Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? fórum

Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
305. 077da21e83 (válaszként erre: 297. - Túrógombócka)
2015. júl. 26. 17:03
igen, igazad van, türelmesnek kell lenni, csak fiatalon olyan gyorsan le tudtam adni, ha felszaladt valami, furcsa hozzászokni, hogy most már nem úgy megy... de kitartok:)
304. 077da21e83 (válaszként erre: 291. - Guruljka)
2015. júl. 26. 17:01
istenem, de nehéz lehetett neked... respect, ahogy aktívan-pozitívan éled ilyenek után is az életed
303. 077da21e83 (válaszként erre: 289. - Guruljka)
2015. júl. 26. 17:00
igen, én is sok zsírt ettem, sokkal többet, mint amit a kalóriabázis engedélyezne, rengeteg van tejfölben, sőt, még a joghurtban is. követni fogom a példád a vitaminokkal, nagyon elhanyagoltam ezt a területet, és mivel én se eszek húst, és a gyümikben-zöldségekben sincs már annyi vitamin, mint régen, tuti, van egy jó kis vitaminhiányom... tök jó lenne, ha lenne olyan vizsgálat, ami pontosan kimutatja, hogy milyen vitaminokból van a szervezetben kevés, de asszem, ilyen nincs...
2015. júl. 26. 16:56
húúú, lányok, kemény napokon vagyok túl, kaptam egy szép napszúrást... szörnyű volt. A fogyónak persze biztos jót tett a folyamatos hányás:) bár annyira nem, mert közben meg alig ettem ugyan, viszont vedeltem a Fantát, egyszerűen nagyon kívántam... mindegy, most visszaállok a diétás kerékvágásba szépen, bár még ma is nagyon étvágytalan voltam, de már érzem, ahogy javul a gyomrom. Ti hogy álltok?
301. Guruljka (válaszként erre: 300. - F3000dc5ef)
2015. júl. 23. 09:45

Az melyik is?


(Persze nem követek én semmitse, csak ami jól esik.)

2015. júl. 23. 09:25
Spáááárrrttaaaa!!!!!!!!!
299. f3000dc5ef (válaszként erre: 298. - Guruljka)
2015. júl. 23. 09:25
Kigyúrt leszel Guruljka :D csak úgy pattanak majd rád az izmok!!!:D
298. Guruljka (válaszként erre: 296. - Túrógombócka)
2015. júl. 23. 09:17

Ez sajna háj. :D


Megoldjuk.


Elég hosszú idő óta nem edzek rendszeresen, ezt igyekszem visszahozni. Most, hogy van fehérjém, már van értelme hajtani kicsit.

297. túrógombócka (válaszként erre: 285. - 077da21e83)
2015. júl. 23. 08:50

ne add fel, gyorsan mennek a hetek és tényleg heti fél kiló fogyás a normális. gondolj arra, h 2 hónap alatt már 4-5 kiló is lemegy, és az látványos.

meg fogod szokni a kevesebb evést, fel se fog tűnni egy idő után.

296. túrógombócka (válaszként erre: 295. - Guruljka)
2015. júl. 23. 08:47

53.1 azért nem sok :) gondolj arra, h nem háj az, hanem izmok :)

nekem ma megint kevesebbet mutatott a mérleg, már kezdem azt hinni, h túl gyorsan fogyok...tulajdonképpen már ennyi elég is, inkább tartani kellene.

295. Guruljka (válaszként erre: 293. - Túrógombócka)
2015. júl. 23. 08:39

Ha a nyomi lent van, a pulzusnak fel kell menni, nálam legalábbis. :D


A mérőt még régebben vettem, kijelzi a pulzust is. :D Néha méregetek, ne merüljön ki az elem használatlanul. :D


A digimérlegembe is vettem új elemet, ma reggel csak 53.1 kg, azaz a hájak csak a lustaságtól vannak inkább.

294. Guruljka (válaszként erre: 288. - 077da21e83)
2015. júl. 23. 08:37

Várjunk csak.. a dátumok.


Nem egy év volt, de nagyjából vezettem a mérlegelőt itt a Hoxán, azt hiszem, meg tudod nézni.

293. túrógombócka (válaszként erre: 292. - Guruljka)
2015. júl. 23. 08:33
nekem is alacsony a vérnyomásom, de érzem, h a melegtől magasabb a pulzusom. amit már írtam, h a melegben könnyebben tornászom, mert úgy érzem, mindig be vagyok melegítve. :)
292. Guruljka (válaszként erre: 290. - Túrógombócka)
2015. júl. 23. 08:32

Én nem tudom mi történik.

Azt hittem tegnap, hogy magas a vérnyomásom. De inkább alacsony volt, kávé után fél órával is csak 118/62.


Bebuszoztam a délutáni hőségben a városba. Nem akartam cipelni, de végül mégis "sikerült". Amikor hazaértem, lüktetett a fejemen a fejbőröm, a fiam azt mondta, nagyon piros az arcom.

És tessék: a vérnyomásom csak 115/57 volt, a pulzusom volt 105. :D Úgyhogy én már nem tudom, talán készre főttünk már, mint a jó ragu... :D

291. Guruljka (válaszként erre: 288. - 077da21e83)
2015. júl. 23. 08:27

Húú, a 23. i évfordulónkon szórtam el a hamvait a megbeszélt helyen. Előre megbeszéltük egyszer régebben, csak poénból inkább. Váratlanul halt meg, a legjobb barátom is volt. Ugyanakkor ápolásin voltam vele itthon 10 évet, mert rossz volt a lába. Szerintem ha ő nem megy el, akkor én távoztam volna, amilyen állapotban voltam. És akkor a fiunk nem járt volna jól.


A gyász még zajlik, az belső ügy.


Megsúgom, nincs korhatár! :D És ne hidd, az én szakom se fizetős

És vannak diplomát nem adó, de kimondottan nyugdíjasoknak való kurzusok az egyetemeken, össze is futottam velük néha a büfé táján péntekenként. (Az első félévben még volt pénteki óránk is.)

290. túrógombócka (válaszként erre: 282. - Guruljka)
2015. júl. 23. 08:24

ne aggódj, csak 1 kockát (10 g ) ettem :) és 74%-os étcsoki volt. ennyi belefér :)

sztem a nagy meleg pluszban égeti a zsírt :DDD

289. Guruljka (válaszként erre: 285. - 077da21e83)
2015. júl. 23. 08:21

Én először a zsírt mértem, amit használni szoktam, és megdöbbentem.

Utána vettem digitális konyhamérleget, és ahogy anyagilag sikerült, mindig újabb élelmiszerféléket. Tehát lehet mondani, hogy fokozatosan álltam át.


A fénypontok:


1. Eleinte még 5 perces kis gimnasztikát is csak nehezen hoztam össze, a napi 20 perc több alkalomból jött össze. És végre sikerült egy komolyabb 10 perces Tatarek- edzés végig!!!


2. Belefértem egy régi gatyómba újra.


3. az orvos visszavonta a gyógyszereimet, nem kell szednem semmit. A vérnyomásom is inkább alacsony.


Mielőtt elhanyagoltam a dolgokat, már egy óránál hosszabb edzésre is képes voltam, most megint nem megy.


Szedek multivitamint, és reggel 1 kapszula L-karnitint is. Újabban por alakban tiszta C-vitamint is. Ha valamelyik nincs, nagyon tud hiányozni. Az L-karnitin nem zsírégető, de a szívet támogatja, és jobban lehet mozogni vele. A dki is örült neki, hogy szedem. (Ha több húst ennék, nem kéne, de így kell.)


A C-vitamin még a reggeli ("nagy")dolgot is megindítja egy kicsit.

288. 077da21e83 (válaszként erre: 286. - Guruljka)
2015. júl. 23. 08:20

húúú, mennyi rosszon vagy túl... részvétem utólag is, nagyon nehéz lehetett. Mennyi ideig voltatok együtt, hogy tudtad feldolgozni?

Durva fogyás egy év alatt 27 kg... biztos a gyász is közrejátszott... és tök jó, hogy még egyetemeztél is, tudsz élni:) Nekem is az egyetemista éveim voltak a legszebbek, és úgy terveztem, hogy majd halmozom a diplomákat (nem másért, csak mert rohadt kíváncsi vagyok pár tudományterületre), de aztán fizetős lett, úgyhogy ez ugrott, bár nagy tervem, hogy majd nyugdíjasként járok be órákra, nem végzettségért, csak úgy... művészettöri, filozófia, pszichológia... csak nem vágnak ki a teremből:)

2015. júl. 23. 08:14

és ez se egy szívderítő cikk:

[link]

Olvastam azt is, hogy a szervezet a legmagasabb súlyhoz ragaszkodik, mert evolúciósan úgy van, hogy ha egyszer elérted mondjuk a 80 kg-t, mint én, akkor a tested ezt tekinti "etalon"-nak, ha fogysz, úgy fogja fel, hogy basszus, baj van, vissza gyorsan a legmagasabb értéket. Azért itt a hoxán is látom, hogy van remény, szóval próbálok pozitívan gondolkodni, de tény, hogy ha már egyszer elhíztál, nem lesz könnyű visszatalálni az ideális súlyhoz. Amúgy engem most már nem is annyira a kinézet zavar, mint az egészség. Durván egészségtelen ilyen zsírpárnákkal élni, és nem is vagyok annyira aktív-mozgékony az élet többi területén se, mint vékonyan voltam. Muszáj lefogyni!

2015. júl. 23. 08:13

Ha a fehérjehiány miatt érzel éhséget, akkor tuti.

Elég jól oldódik, és kellemesnek mondható az íze.


A férjem halála után, amikor az átpakoláskor előkerült a mérlegem, akkor voltam 76 kiló, de addigra már lement valamennyi. (150 cm vagyok.)

A következő nyáron az egyetemi gólyatáborba már 49 kilóval indultam. (Felvettek levelezőre, és ki nem hagytam volna a több napos bulit.) Sok fiatal ducibb volt nálam.

A tanulás, a hétvégi egyetemre vonatozás miatt visszajött 4-5 kiló, és elhanyagoltam az edzést is, ezen dolgozom most.


A fehérje jobban megéri szerintem, egy kiló elég lesz vagy két hónapra is, mert csak kipótolni kell.

285. 077da21e83 (válaszként erre: 283. - Guruljka)
2015. júl. 23. 08:11
Igen, még 80 kg-ból is eleinte nagy léptekkel halad a súlyvesztés... és tudom, hogy a heti fél kg pont jó, csak baccus, 77ből 76.5nek lenni nem annyira motiváló, ha egyszer 63-65 a cél, meg annyival néznék ki normálisan... nagy menet, na, erre fel készülni. Tóth Tamás dietetikus mondta, hogy egy fogyózás kb. 2 év... és az első 2 hetet nagyon szigorúan kell venni, de aztán se sokat lehet lazítani. Sajna igaza van...
284. 077da21e83 (válaszként erre: 280. - Guruljka)
2015. júl. 23. 08:07
Aztaaa! Tök jó, hogy ennyi idősen is fogyózol, odafigyelsz a kinézetedre, igazán tiszteletreméltó! Kösz a tippet, megnézem majd a biotech-et is, olcsóbb... a laurás por nekem nagyon bevált telítőérzetet illetően, a barátnőm meg tényleg szépen lefogyott vele, de ha van olcsóbb, nyilván azt választom:)
283. Guruljka (válaszként erre: 281. - F3000dc5ef)
2015. júl. 23. 07:55

Nagyjából a 100 kiló feletti fogyás persze hogy nem fél kilóval indul, hanem többel, mert eleinte a víz is leszalad.


De mire a 140 kilóból lead mondjuk 50-et, addigra már kijön a fél kilós heti átlag.


Natlie pedig nem 100 kiló fölöttről indul.

282. Guruljka (válaszként erre: 267. - Túrógombócka)
2015. júl. 23. 07:52

Ha nincs rendes étvágyad, csakis a keret betartása miatt ne egyél csokit!

A 70%-osat akkor szoktuk ajánlani, ha a delikvens végképp nem bírja csoki nélkül. Ha már eszik egy-két kockányit, akkor legalább a jobbat egye.


Szó nincs arról, hogy most csokit tömj magadba, a csokoládé nem étel!

281. f3000dc5ef (válaszként erre: 280. - Guruljka)
2015. júl. 23. 07:52

Inkább testsúlyszázalékot kellene számolni. Egy 140 kilósnak 80 kg feleslegből kevés a fél kilót :D

egy 55 kilósnak két kiló feleslegből meg sok :D

280. Guruljka (válaszként erre: 275. - 077da21e83)
2015. júl. 23. 07:49

Natalie, énppen tegnap vettem fehérjét, mert én se szeretem s húst annyira. Ráadásul, mivel már nem hogy 40 fölött vagyok, de már a 60-hoz közeledem (57 éves vagyok), nő a szervezet fehérjeigénye, ugyanakkor még inkább muszáj tervszerűen mozognom, mert különben leépül az izomzatom, amit a nagy fogyás alatt és utána már egyszer sikerült visszaszereznem.


Ne a diétás turmixokra költs, hanem fehérjeport vegyél, proteint. Én is néztem a DM-ben és a Rossmann-ban is, de egy sportboltban végül a Biotech egyik termékét vettem, most akciósan egy kiló volt 3990 Ft. Fél adagot megkóstoltam, csak vízzel oldva, és elég volt vacsorára, ugyanakkor olyan jót aludtam, mint már régen nem. (Több ízben lett volna, én vaníliásat vettem, mert az elég semleges, bele lehet keverni akár a zabkásámba.)


Azok a porok amik a diétás shake műfajba tartoznak, és "egy étkezést ki lehet váltani vele" címmel futnak, kevesebb fehérjét tartalmaznak, és ahhoz képest drágák is. A tiszta fehérjepor mellett viszont ehetsz bármit, amit szeretsz vagy kívánsz.


Egyébként a heti fél kiló fogyás a reális, és a Kalóriabázis sikertörténeteinek szereplőinél is ez jött ki átlagnak még akkor is, ha eredetileg mást állítottak be.

279. 077da21e83 (válaszként erre: 274. - 0c7adf8ee7)
2015. júl. 23. 07:11
ja, Callas huszonvalahány kilótól szabadult meg, és galandférgezett is, biztosan nem ezzel a havi 3 napos diétával érte el ezt az eredményt. De ezt is bevetette, és én megtapasztaltam, hogy tényleg 2 kg mínusz minimum a 3 nap alatt, és mégha csak víz-puffadás levitele, szerintem akkor is jó... Én így 2 hét alatt 3.5 kg-t fogytam, amiből 2 kg a Callas-napokkal ment le. Augusztusban megint megcsinálom, mert nekem kell ez a kezdeti lökés... még akkor is, ha a végeredmény annyi, mint egy normál reformétrendnél, 4-5 kg veszteség/hónap. De ha rögtön a hónap elején lemegy a nagyja, az nekem segítség, motivál.
278. 077da21e83 (válaszként erre: 265. - Túrógombócka)
2015. júl. 23. 07:05
most mondjam, hogy sajnállak?! :) bár az lenne a legnagyobb gondom, hogy nem tudom leenni a kalóriakeretem... szívesen besegítek a tiédbe:)
277. 077da21e83 (válaszként erre: 264. - Guruljka)
2015. júl. 23. 07:04
barátnőm egy csomót kipróbált, neki egy fehérjeital vált be, úgyhogy igyekszek a más kárán tanulni, és én is ezt vetem be:) egyszer itatott velem reggelire, és valóban délig nem éheztem meg, szóval tuti telít. És igen, a melegben más az étkezés, én a fagyit tudom nehezen megállni... itthon csinálok joghurtos-édesítős jégkrémet, ezzel cselezem ki:)
276. 077da21e83 (válaszként erre: 263. - Túrógombócka)
2015. júl. 23. 07:01
igen, volt egy kis nyaralás, de most már vezetni fogom, képet is töltök fel... 77 kg vagyok, ami nekem nagy öröm így a 80.5 után, és bár most nem túl gyors a fogyási ütem (fél kg volt ezen a héten), azért legalább folyamatos és nem jojózok... de azért kicsit elkeserítő, hogy milyen messze van még a cél... (12-14 kg még biztos hátravan). Azért igyekszem pozitívan nézni, és annak örülni, hogy legalább nem ingadozik a súlyom, és lefelé tartó tendencia van...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook