Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? fórum

Szigorú, drasztikus, de hatásos és nincs jojó. Maria Callas diétája. Csatlakozik valaki? (beszélgetős fórum)


155. Guruljka (válaszként erre: 151. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 15:15

Oké, ezt így elfogadom. :D


De eddzz tényleg többet, és egyél fehérjét, Gribedlinek igaza van!

154. túrógombócka (válaszként erre: 152. - Guruljka)
2015. júl. 15. 15:15

tejfölt nem nagyon, inkább most túrót.

nem tudom, én csak mérem, beírom, a gép számol...

153. 077da21e83 (válaszként erre: 144. - 300c83c7b2)
2015. júl. 15. 15:15
Köszi:) Ráadásul én ezt az utat már megtaláltam magamnak anno, azért is nem lehet eltéríteni róla.
152. Guruljka (válaszként erre: 148. - Túrógombócka)
2015. júl. 15. 15:14
Hogy a fenébe vagy érték alatt, mikor tejfölt is eszel? Vagy olyan helyen élsz, ahol aldi van a sok sovány tejtermékkel?
151. 077da21e83 (válaszként erre: 143. - Guruljka)
2015. júl. 15. 15:14
Mer nekem kell, no:) Különben elkeseredek, és "úgyse megy" felkiáltással nem diétázom. Ismerem magam:) Úgy látszik, nálam a pszichés dolgot, az "átkattanást" az első pár kiló gyors vesztése adja meg. Anno is mindig alig vártam, hogy a kövi hónap legyen, és újra Callasozhassak mínusz 2 kilóért... ilyen vagyok, no.
2015. júl. 15. 15:08
ja és gyümölcsben is lazán megenném a dupláját :(
149. Guruljka (válaszként erre: 147. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 15:07

Jó, hogy ezt így mondtad, mert én eleve kevés fehérjét eszem, de tudom, érzem is, hogy kevés.

Jobban oda kell erre figyelnem, de ebbe a helybeli boltok kínálata is erősen korlátoz. Nem tartanak például zsírszegény tejtermékeket, a tejet kivéve. De azt csak zabbal eszem. Sovány sajt itt szintén nem létezik. Száraz hüvelyeseket sem lehet naponta enni...

148. túrógombócka (válaszként erre: 147. - Gribedli***)
2015. júl. 15. 15:07

mióta a kalóriabázist csinálom, nekem folyton azt írja, túlmegyek a fehérjével. illetve most nem, hiszen kikalkulálom, h még nevető fej maradjon. pedig nem is eszem sok fehérjét, de szeretem a szárnyasokat, a tejfölt, a joghurtot, a sajtot...

zsírban meg mindig az érték alatt vagyok...

2015. júl. 15. 15:01

Több fehérje=> több izom => gyorsabb anyagcsere => tartós fogyás.


A fehérje 4 kalória de ebből 1 kalória elég az emésztés során, míg a ch-ra és a zsírra ez nem igaz, mert azokat már tudjuk így hasznosítani.


Egy 175cm-es átlagos nőnek 40 felett (amikor már rosszabb a fehérjeszintézis, vagyis többet kell bevinni mert nehezebben hasznosítjuk), kellene legalább 120g fehérje naponta, ez étkezésre elosztva 24g fehérje étkezésenként, 6 étkezésre is 20g étkezésenként.


Csak növényi táplálékból nagyon nehéz bevinni ennyit, sőt, sok lenne a ch is.


Natalie, csak szemléltetésképpen írtam le, nem tudom, meg tudsz, szoktál-e egy étkezésre mondjuk 4-5 tojásfehérjét, 50g sovány sajtot, vagy pl 10deka szárazbabból készült főzeléket (megfelel 30deka főzeléknek) enni, fehérjeturmixot? Vagy más fehérjedús kaját (mert írod, hogy a husi nem csúszik)? Kéne...


És 120g fehérje elfogyasztása nagy meló, de még mindig csak 360kalória (mert 4 helyett a végén csak 3 marad).

2015. júl. 15. 14:48
Lilibet=lilibe:)
2015. júl. 15. 14:47

Natalie, a képeiden többnek saccollak, mint 80kg, ha tényleg 175cm vagy, bár elismerés érte, hogy nyilvános naplóba tetted.


Egyetértek lilibettel, hogy nagyon oda kellene tenned magad a mozgásban, de nemcsak Pilatessel, hanem súlyzó vagy egyéb, erőteljesebb alakformálóval.


És látszik az alakodon, ha pontosak az adatok, amiket írtál, hogy nagyon kevés lehet rajtad az izom, ha nem is szereted a húst, törekedned kellene a több fehérjére. Lehet ez főtt tojás, sovány sajtok, hüvelyesek, fehérjeturmix, de muszáj. Az epe egy jó fehérjedús étkezéstől is ürül, és ha más nem használ, állítsd be a telódon, hogy minden 3 órában csipogjon és ilyenkor vegyél magadhoz egy kis fehérjét! Ettől a kis változtatástól, ha mellette mozogsz, egy kicsit több izom fog rád tapadni és több izom több kalóriát éget el a nap folyamán. És akkor tényleg nem lesz jojó és hosszútávon meg tudod őrizni az eredményt.

2015. júl. 15. 14:12
Hagyjátok már.Látjátok,hogy nem lehet lebeszélni róla.Ha neki ettől könnyebb,akkor csinálja így.Nem olyan tragikus az a három nap,semmi baja nem lesz tőle.Még mindig jobb mintha mindenféle fogyasztószert szedne.Mindenkinek be kell járni a saját útját,megtapasztalni,hogy működik a teste.Valakinek elsőre sikerül,valakinek több ilyen-olyan diéta kell hozzá.
143. Guruljka (válaszként erre: 142. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 13:26

Mondom, hogy mindenáron ebben akarsz hinni... :D


Mi a csudának kell 3 nap alatt 2 kg súlycsökkenés?


Az egész egy pszichés dolog, nem élettani.

Ezzel a fejedben lendülsz neki az étkezés megváltoztatásának. A gyomor tuti nem szűkül 3 nap alatt, de talán a jóllakási hormonok kapnak egy kis piszkálást.


Nem olvasok utána a böjtnek még pluszban, mert olvastam már életemben elég marhaságot.

Nem hiszek el babonákat sem. Tehát azt sem hiszem el, hogy nekem kellene a szervezetemet bármire tanítanom. Inkább azon vagyok, hogy a jelzéseit jól értelmezzem.

142. 077da21e83 (válaszként erre: 141. - Guruljka)
2015. júl. 15. 13:14

hát akkor olvass utána a böjtnek... meg annak, hogy rövid távú kalóriacsökkenés milyen (jó) hatással van a szervezetre...

És de, a fogyás begyorsul, mert reformétrenddel sosem csökkenne 3 nap alatt 2 kg-ot a súlyom. Valóban, csak látszólag gyorsul be, mivel a diéta után pl. heti 30 dkg-t fogynék, hisz a nagyja már lement, a diéta nélkül meg fél kilót is. De nekem a kezdeti gyorsaság a lényeg, ahogy ezt már többször elmondtam.

141. Guruljka (válaszként erre: 140. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 12:47

A böjtölés régen sem jelentett koplalást.

Tudomásom szerint ma is a hús megvonását jelenti, de halat esznek böjtben is. Muszáj volt ezt a könnyítést kitalálni, mert hosszú az a 40 nap.


Aki pedig koplalt és sanyargatta magát, korán meghalt, lásd Szent Margit, az Isten rabjai c. közkedvelt Gárdonyi-műben.


Te pedig Te vagy, és ha váltig állítod, hogy erre van szükséged, akkor csináld. Nem fogom itt a gombokat koptatni, ha makacskodsz.

NEM gyorsul be tőle semmi, csak Te érzed azt, amit más egy jobb edzés után. Már tudniillik azt hogy: Húúú, megcsináltam!

140. 077da21e83 (válaszként erre: 130. - Lilibe)
2015. júl. 15. 12:39
Még csak pár hete eszek így. 10 éve ilyen étrenddel fogytam le, a Callas csak azért kell, hogy begyorsuljon minden hónap elején a fogyás, engem ez motivál. Régen rendszeresen böjtöltek, havi 3 napnyi alacsony kalóriabevitel megkockáztatom, még egészséges is.
139. 077da21e83 (válaszként erre: 129. - Guruljka)
2015. júl. 15. 12:38
na, ez jó, köszi, én se szeretem a húst, majdnemhogy vega vagyok, ebben a diétában is a főzelék-menüt eszem minden nap inkább, mert a többi húsos. Zsírfogyasztásom oliva, kókuszolaj és néha vaj. Persze a mostani vizesedésem annak az eredménye, hogy még csak pár hete eszem odafigyelve.
2015. júl. 15. 12:32

Értelme semmi nincs, de látod, ebben hisz.

Van olyan is, aki megiszik naponta egy evőkanál almaecetet, és emellett ésszerűen étkezik és mozog. Ha szóba kerül, akkor azt mondja, hogy az almaecettől fogy. :D

137. 077da21e83 (válaszként erre: 127. - Guruljka)
2015. júl. 15. 12:32
köszi a tippeket:)
136. 077da21e83 (válaszként erre: 101. - 388b941089)
2015. júl. 15. 12:31
igen, pl. nehezemre megy a többször-keveset, engem ez a diéta erre is szoktat. Van még mit dolgoznom, mind az étkezésemen, mind a mozgásomon (Pilates+heti 1 zumba jelenleg), de a szülés előtti állapotra kell csak visszatérnem, akkor fegyelmezett voltam mindkettőben, meg is látszott, a 175 cm-hez 60-63 kg voltam.
135. lilibe (válaszként erre: 134. - Lilibe)
2015. júl. 15. 12:13
kilyukadni
134. lilibe (válaszként erre: 132. - 388b941089)
2015. júl. 15. 12:13
Pont erre akarok kilyukaddni, hogy ennek a háromnaposnak nincs értelme.
133. lilibe (válaszként erre: 131. - Guruljka)
2015. júl. 15. 12:10
Én 30 vagyok, mégsem bírom az ugrabugrát, mondjuk nekem a pajzsmirigyem gajra vágta az ízületeimet, azért sem, meg azért sem, mert én úgy szédülök utána még egy napig, mint aki részeg. Bármilyen más tornát szívesen, csak ugrálni ne kelljen.
132. 388b941089 (válaszként erre: 118. - 68mimi)
2015. júl. 15. 11:52
Ennek nincsen akadálya, én 6 hónap alatt fogytam 20-at, csak egészséges megoldást kell keresni, nem ezt a baromságot!
131. Guruljka (válaszként erre: 128. - Lilibe)
2015. júl. 15. 11:43

Igen, idővel az a sok összecsipegetett tudás elég nagy terjedelmű, és mondaná az ember, hogy segítsen... :D


Én most sem bírom a kardiót. Lehet abban valami, hogy 40 fölött ne akarjon szökdelni az ember. :D

De szuflával sem bírom. Csinálok sokféle mást, ami viszont megy.

130. lilibe (válaszként erre: 125. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 11:42
De ha eleve ezt csinálod, akkor nem kell mellé ilyen Callas diéta, ne éheztesd feleslegesen a szervezeted 3 napig szerintem. Mióta étkezel így?
129. Guruljka (válaszként erre: 126. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 11:40

Az epepangásra az az első ötletem, hogy át kellene nézni a zsírfogyasztásodat. Lehet, hogy túl kevés vagy kedvezőtlen összetételű a zsírbeviteled.


Ha már a DM-ben jársz, nézd meg az L-karnitin kapszulát a saját termékek között (das gesunde plus). Magnéziumos.

Én rendszeresen szedem, bevált. Nem zsírégetőnek, hanem mert a szívet jótékonyan támogatja, és mert én nem vagyok nagy húsevő, hogy a szervezetem megtermelné kellő mennyiségben.

Teherbíróbb és mozgékonyabb vagyok, ha reggel egy kapszulát szedek. A DM-ben a legolcsóbb, ha a hatóanyag/ár viszonyt nézed.

128. lilibe (válaszként erre: 124. - Guruljka)
2015. júl. 15. 11:40

Persze, persze, nem szabad heti hat nap fölé menni. Hirtelen akartam sok mindent elmondani és nem jutott eszembe minden. Biztos van még amit nem írtam le. :-)

Szerintem a barnarisz jobb választás a fehérnél. A krumplit lehet néha, ha az ember be tudja tartani a mértéket. Én nem tudom mivel imádom a kumplit, nálam az a megoldás, ha inkább nem is eszek. :-)

A vizesedésre a legjobb ha minél többet iszik. A vérkép jó ötlet, szerintem egy pajzsmirigy vizsgálat is jól jönne.

A testépítős oldal jól leírja a folyamatot, nem azt mondom hogy mostantól készüljön versenyre. :-)

Abszolút egyetértek a kardióval,hogy ha nem bírja ne erőltesse, anélkül is szép változást lehet elérni, de ha bírja, akkor gyorsabb az átalakulás.

127. Guruljka (válaszként erre: 120. - 077da21e83)
2015. júl. 15. 11:35

A Pilates a jógát használja pofátlanul :D , de sokszor hasznos ez a gimnasztikává alázott egyszerűsítés. A jóga persze hogy jó. :D


Béres Alexandra is jó, de esetleg nézd meg Tiffany Rothe dolgait is. Ő rövid, de nagyon hatékony kis edzéseket rakott össze, és még vidám is.


Én szeretem Tatarek Rezső edzéseit is. Eleinte alig bírtam végig egy tíz perceset, de később már egyre többet raktam egymás mellé. A honlapjáról letölthető íz darab tízperces, és egy 55 perces edzés.

A Youtube-n van tőle intenzívebb is, de én most a Formabontók edzéssort mondom. És a honlapon ott van az az interjú is, amit érdemes megnézni-meghallgatni.

126. 077da21e83 (válaszként erre: 124. - Guruljka)
2015. júl. 15. 11:35
Igen, krumplit eszek én is olykor, persze nem olajban sütve. Rizst is, bár barna rizst, a dm-ben van 20 perc alatt megfővős, nagyon fini. Orvosnál már jártam, a vizesedést a hormonháztartás felborulásának, a klimaxnak és az epepangásnak tulajdonítják, elméletileg diétával és fogamzásgátlóval javulás áll majd be. A szív, labor rendben. Még progeszteron krémen gondolkodom, arról jót hallottam hormonháztartás ügyben, de majd megkérdem a dokit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook