Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek normális, hogy az anyukám... fórum

Szerintetek normális, hogy az anyukám... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
124. 80ASIQ (válaszként erre: 112. - E5f926c705)
2008. júl. 23. 11:56
Hiába szeretnék, nem tudok segíteni illetve nem tudok újabbat írni, mint amit már írtam. Én feltétlen elmennék a párommal a Balatonra a helyedben. Ha mindenben engedtek a szülőknek, akkor azt fogják megszokni. illetve már meg is szokták. Mondom, ellent kell állni, kicsit kegyetlennek is kell lenni hozzájuk. Normálisak? Ha igen, meg kellene, hogy értsék, hogy felnőttek vagytok már és nem minden az ő szájuk íze szerint történik. Debrecen nagy város, hátha van ott állás.
2008. júl. 23. 08:12
Vannak albérlőtársaim,de azt ,amit tőlük kapok,azt oda kell szüleimnek adni! A lakás az én nevemen van,vagyis 90% az én nevemen,, 10% az apukám nevén! Ma már munkát fogok nézni,remélem sikerrel járok! :) Szurkoljatok nekem!
2008. júl. 23. 06:18
Hát mit mondjak sajnállak mindkettőtőket.Nem szivesen lennék a helyetekben.Lizi kinek a nevén van a lakás?Ha a tieden vehetsz oda ha van hely esetleg egy diáktársat albérlőnek,hogy függetlenitsd magad a szüleidtől.Kiváncsi vagyok,mit csinálnának ha nem mennél hozzájuk egy darabig,és látnák hogy nincs szükséged a pénzükre a megélhetésedhez.
2008. júl. 22. 17:40
Nem kérdeztem tőlük,de ki vannak akadva,h már 3 pasim volt! És ezért már elmondtak mindennek! Lehet ők így éltek,de nyissák már ki a szemüket,h manapság,már nem így élnek az emberek! De hiába mondom nekik,sőt még rosszabb ha megszólalok!
120. Szerencsésani (válaszként erre: 119. - E5f926c705)
2008. júl. 22. 17:38
Úristen! Ez már az ő idejükben sem volt divat! Nemhogy ma!!! Vajon ők hogy élték meg a fiatalkorukat?
2008. júl. 22. 17:29
Remélem így lesz! Amúgy vettek nekem lakást,de azt is mindig hallgatom,h ők vették,meg nem azért,h felhordjam a pasijaimat! Eddig összesen 3 barátom volt,sztem ez 23 évesen nem sok! De ő szerintük csak házasság után lehet vmi,addig csak kézfogás,esetleg puszi!
118. Szerencsésani (válaszként erre: 104. - E5f926c705)
2008. júl. 22. 17:29
Szia Lizi! "Ha elmész, nem jöhetsz vissza!" Ez zsarolás, nem anyai szeretet.Hogy képzeli! Igy senkit nem lehet megtartani, vagyha igen, úgysincs benne köszönet.Persze, jót akarnak, csak közben tönkretesznek. Bárcsak tudnék valami okosat írni.
2008. júl. 22. 17:25
lényeg hogy debiben biztos találsz valami melót gyorsan,azt pedig lehet jobbra cserélni menet közben....
116. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 112. - E5f926c705)
2008. júl. 22. 17:23
fiatal vagy,független,olyan téren hogy nem vagy gyerekhez,családhoz kötve,sokan hirdetnek albirészt kiadót,az nem olyan sok mintha egyedül vennél ki egy egészet...szóval miért ne találnál melót,és lennél független ha ennyire nem kedvelik a párod,a döntéseid....attol még nem kell hogy rosszban légy a szüleiddel,lehet külön még jobb lenne a viszony...
2008. júl. 22. 17:20
Párom komolyan gondolja a kapcsolatot,olyannyira,h ma megkérte a kezem,igaz telefonon,mert személyesen nem volt rá lehetősége. Szüleim nem engedik,h elmenjek Debrecenbe,ő meg nem jöhet ide! De holnap végre találkozunk,de nem bírta addig,mert ma sajnos nagyon rossz hírt kaptunk. Ki kell mennie külföldre 6 hónapra. Nem tudom,hogy fogom kibírni,szüleim végig ellene fognak beszélni! Azt mondta,ha hozzámegyek feleségül nem megy külföldre,de akkor lehet,hogy kirugják! Nem tudom mi legyen! Szerintem még korai a házasság! De nagyon szeretem! Szüleimet meg már nem bírom elviselni! Szeretem őket,de ez már sok!
114. Vanesssza (válaszként erre: 108. - E5f926c705)
2008. júl. 22. 17:16
Azt hittem,az én korombeliek normálisabb gondolkodásúak (mán bocs). Megértelek, nem vagy könnyű helyzetben.Havi 2000 Ft zsebpénz? hol élenek ők??? Ja, a suli miatt sem mehetnél ugye külföldre a pároddal? Vagy ő mennyire gondolja komolyan a kapcsolatotokat? Ha nem tudsz leválni róluk,tűröd ezt a leki terrort, még 50 éves korodban is igy fognak ugráltatni és mindenbe beleszólnak,mérhetetlen lelki károkat okoznak.Nehéz tanácsot adni.Mert mi mondhatunk bármit, neked kell odaállni eléjük, ki vagy szolgáltatva nekik. És nehogy lelkifurdalásod leyen, h panaszkodsz, ez az oldal erről szól. Bárcsak tudnánk egymásnak segíteni.
113. Vanesssza (válaszként erre: 110. - 80ASIQ)
2008. júl. 22. 16:53
Igazad van,de sajnos nem megy, az egész napom el van rontva, úgy felhúz.És még örülnöm kéne, h mennyire törődik velem! Kb 2 km-re lakok tőle,nem szorul ápolásra,bár állandóan panaszkodik, h semmit sem bir csinálni.De bármibe belefogok, takarítás, kert, konyha, azonnal kiveszi a kezemből, h nem jól csinálom.Most az a dilije, h legalább aludjak ott, mert fél éjszaka egyedül... A párommal beszélőviszonyban sincsenek, ő már teljesen kikészült tőle, hozzánk nem hozhatom, ha netán lebetegszik,el sem tudom képzelni mi lesz.
2008. júl. 22. 16:11
Nem voltál illetlen! Aranyos vagy! :) Csak nem tudom,h fogom megoldani most ezt a helyzetet! nagyon félek! Párommal most készülünk 2 hétre a Balatonra,de nem akarnak engedni! Pedig ez lenne az utolsó pár hetünk! De ezt ők nem tudják,és nem is fgom elmondani nekik,mert akkor 6 hónapig végig a párom ellen beszélnének! A sulit eddig nappalin végeztem,de szeptembertől át akarok menni levelezőre,és keresek munkát! Remélem fogok találni! Esteleg ha valai tud Debrecenben vmi jó állást az szóljon! Köszi! :)
111. 80ASIQ (válaszként erre: 108. - E5f926c705)
2008. júl. 22. 14:57

Én 51 éves vagyok, apád helyett leszek apád, én mindent Rád hagyok és nem vagyok ellened!

(Nem voltam illetlen? Ne haragudj, nem az volt a szándékom.)

110. 80ASIQ (válaszként erre: 106. - Vanesssza)
2008. júl. 22. 14:50
Meglátásom szerint Neked az a szerencséd, hogy nem édesanyádnál laksz. Isten őrizz hozzáköltözni, akkor bolondulnál csak meg igazán! Mondanám, hogy nem menj hozzá minden nap, de nem tudom ő milyen állapotban van 80 évesen. Azt az időt kellene kibírni, amit nála töltesz. Mennyi ez? Fél óra, negyed óra? Ezt esetleg lehetne csökkenteni, hiszen a ránézésre néhány perc is elegendő. Sajno néha muszáj az embernek kicsit megkeményítani a szívét! Az ő rigolyáit pedig lazán kellene venni.
109. 80ASIQ (válaszként erre: 104. - E5f926c705)
2008. júl. 22. 14:43
Az a nagy baj, hogy tényleg nehéz új munkahelyet találni. Talán munkahelyet kellene keresni, és ha megvan, akkor lelépni.
2008. júl. 22. 14:31
Én nem olvasom! Hát Téged sem irigyellek Vanessza! Az én szüleim 50 év körül vannak,de mindig mindenbe belekötnek. Sokak tanácsára tegnap szembeszálltam velük,azóta csak rosszabb a helyzet! Úgy döntöttem,h a páromat választom,h végre boldog lehessek! Erre ma bejelenti a párom,h külföldre kell utaznia 6 hónapra munkaügyben! Kiakadtam! ha ő nem fog mellettem állni,akkor nem fogom sokáig bírni! Sőt már most sem bírom! Mit tegyek? Most mindenki ellenem van!
107. Vanesssza (válaszként erre: 94. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 22. 11:07
Őszinte együttérzésem,Neked, Lizinek, meg a többi hasonló sorsban sínylődőnek.Aki nincs ebben a helyzetben, el sem tudja képzelni, milyen óriási nyomás van rajtunk, mekkora lelki teher. És nem birunk kitörni, mert akkor meg a lelkifurdalás miatt szenvedünk. Olvastátok a Mérgező szülők c. könyvet?
2008. júl. 22. 11:02
Helló! Ezt a témát én is be akartam már dobni. Azt hiszem az aranyérmes tűrő én vagyok, 47 évesen is 2 éves gyerek szintjén kezel a 80 éves anyám. Pedig annyira nem vagyok hülye, fősulit végeztem, középvezető vagyok, van egy 22 éves remek fiam,mindenben megálltam még eddig a helyem.Bár az anyám szerint és nem vagyk semmire se jó, sosem fog benőni a fejem lágya, minden témát azzal zár le, hogy nem a te eszedhez való,én csak jobban tudom. Neked még most sem lehet parancsolni, csak mégy a magad feje után! Mikor mondom, hogy de hát már hány éves vagyok, felnőttem, elég ha szeret, nem kell nevelni. Azt mondja:egy gyereknek hallgatnia kell a szülőre, akárhány éves is, mert hát az csak jót akar neki! Ő bezzeg hogy örült volna, ha az anyja így törödött volna vele!Amikor el akartam válni, nem engedte, öngyilkossággal fenyegetőzött, ha megteszem, most meg (mikorra rendeződtek a dolgok) mindent elkövet, hogy szétválasszon. Szerinte hozzá kellene költöznöm, mert mindenkinek az lenne a jó.Mindig mindenben szembe jön,semmiben sem ért egyet. Arról már nme is beszélve, h állandóan osztja az észt: Öltözz fel, megfázol, kösd be a torkod, télen kösd be a szád!!! ne igyál hideget, ne dőlj a falnak, vedd fel a papucsod,kivan a derekad, felfázol,csupa beteg leszel, ne egyél, kiles valaki,kirabolnak, bántani fognak, elesel a bciklivel,ne járj magassarkúba,ne néz a tvt,ne olvass,ne rongáld a szemed,ne nyúlj a konnektorhoz, megráz,mért jársz iskolába még mindg, úgysem tudsz levizsgázni, úgysem skerül... Sorolhatnám, az a rengeteg negativ kritika, mintha az ellensége lennék, nem is a gyereke.Mindennap mennem kell hozzá, mert állandóan kitalál valamit, és csodálkozik, h nem szeretek ott, sőt nektek mondom, márt holt ideg vagyok, mikor hozzá indulok. Pedig szeretm, és segítem ahogy tudom, de ezt nem lehet kibírni.Meg semm hallgatja, amit mondok,, csak lesújtóan néz, nem érti, miért tiltakozok ez ellen.h nem lehetek ennyire hálátlan,pedigcsak ő jót akar nekem, meg az életét végigdolgozta, mit megtett értem. Sokszor úgy érzem, jobb lett volna ha eldob magától, mer ebbe bele lehet őrülni, nem lehet annyival elintézni, h itt be, amott ki.Mindenféle életörömöt elutasít,egyenesen lenézi,aki a szórakozásra, kikapcsolódásra is ad, utazik,csak az az értékmérő, hogy ki mennyit dolgozik, mikor kel,mit tud felmutatni, milye van,és hogy mit szólnak mások.A legújabb dilije, h nem jól nevelem a fiam.Nem törödök vele, milyen dolog az, h nem kontrollálom folyton, nem számoltatom el, és a barátja vagyok, nem az anyja. MERT ÉN ÍGY AKAROK NEKI JÓT! Hogy nem szekálom agyon. Brrrrr... Már a hideg is kirázott, ahogy ezt igy leírtam. Bocs, de annyira jó volt kiadni magamból
2008. júl. 22. 10:24
Sziasztok! Jaaaaj!!! Az iyen szülökkel nem lehet mit kezdeni. Sosem fognak megváltozni, hidd el én is tapasztalatból tudom. Azt fogják elérni, mihelyt önálló a gyerek, h feléjük sem megy, és nem értik miért, holott ők csak jót akartak neki, és mindent érte tettek. És a hálátlanja, igy köszön meg! Ez őrület. Ha betörnek, még a haláluk után 25 évvel is ők fognak irányítani!
2008. júl. 21. 20:22

Sziasztok!


Visszatértem újra! hazaértem Görögországból múlthéten! De megint balhéznak a szülők! A párom szüleihez sueretnénk elmenni,2 hétre. a Balaton mellett laknak! De apukám már megint nekem állt,h ők tartanak el, bla,bla,bla.,és így nem mehetek! Erre kiakadtam és azt mondtam,h tartsák meg a pénzüket ,nem kell engem eltartani,elköltözöm! Nem tetszett nekik! Anya azt mondta,hogyha elmegyek soha többé nem jöhetek vissza! Most nem tudom mi legyen! Én elmennék,de mi van ha nem kapok munkát(még csak egy érettségim van),hogy fogom eltartani magam?

Mit tanácsoltok?

103. ab4b6bc17d (válaszként erre: 102. - E5f926c705)
2008. jún. 21. 08:31
Látod, ez már nagyon nagy haladás:) Persze 22 éves korban már négy éve felnőttnek számít az ember lánya, elvileg nem is kéne engedélyt kérned :)
2008. jún. 20. 20:04

Sziasztok!

Megkérdeztem apukámat,h elmehetek-e nyaralni Görögországba és azt mondta,h igen! :)

Azt nem kérdezte,h kivel. De most meg anyukám kezd kavarni! De remélem végül elmehetek!

101. ab4b6bc17d (válaszként erre: 100. - E5f926c705)
2008. jún. 19. 18:47
Köszi, Lizi! Azért te is nagy lépést tettél meg! :) Vajon az anyukád sem mondta el apukádnak?
2008. jún. 19. 14:59

Roncsika! Köszönöm szépen a hozzászólásodat! Nagyon jól esett! Nehéz döntést kell meghoznom,és nagyon félek! Mostmár véglegesítve lett a görög út,de még apukám nem tudja! nem merem megmondani neki! :S

Bredamazon neked pedig kitartás! Attól,hogy anyukád besavanyodott,nem kivánhatja azt,h te is úgy élj,mint ő!

99. ab4b6bc17d (válaszként erre: 98. - Smudlaagi54)
2008. jún. 18. 17:59
Nem tudom, smudlaagi. A nagymamám eléggé egy magánakvaló asszony. Tényleg nem tudom. Hát, biztos befolyásolták, hogy ilyen besavanyodott lett. Csak ő ezt nem ismeri fel. És ez a baj, mert rám is rám akarja sózni...
2008. jún. 18. 16:32
Brendamazon a nagymamád is ugyanezt csinálta annak idején az anyuddal?Biztos neki sem tetszett!
97. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 94. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 18. 15:16

Anyaként, feleségként most már biztosan tudod, hogy a te szüleid mit rontottak el. És miután arra is élénken emlékszel, hogy neked anno mik nem estek jól, még véletlenül sem fogod ugyanazokat a hibákat elkövetni. És miután nagyon szereted a saját kis családodat, biztosan csak rájuk koncentrálsz. És vannak szavak, amik azért ne számítsanak annyira, mert tudod, hogy ki(k)től és miért jönnek.


Hadd jöjjenek azok a napsugarak! :-)

96. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 95. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 18. 14:52
Köszi! :-)
95. ab4b6bc17d (válaszként erre: 93. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 18. 14:48
Nagyon szorítok nektek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook