Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen ítéletre számíthatok, segítsetek légyszi fórum

Szerintetek milyen ítéletre számíthatok, segítsetek légyszi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2011. máj. 13. 10:48

Életemben ez lett volna a legnagyobb gondom....

Minek ide ügyvéd? Egyáltalán miért foglalkozol ilyen baromsággal?

35. 388b941089 (válaszként erre: 34. - Deothora)
2011. máj. 13. 10:14
ügyvédhez kéne fordulnod tanácsért, hol laksz?
2011. máj. 13. 10:02
Nah beszéltem a bírósággal: és azt mondták hogy nem telejsen világos, de úgy tünik mintha az összes olyan ember ellen folyna az eljárás akit ezzel a bloggal kapcsolatba tudnak hozni.Azt mondták hogy, békítö tárgyalás lesz 15-én...ahol az én felelösségemet is feltárják. Nah de nekem semmi közöm ehhez a gyalázkodó oldalhoz, a blogíró egyszerüen felhasználta az írasomat a saját kommentárjával az oldalában a rágalmazásra...Mit gondoltok hogy ebböl nagy büntetés esetleg börtön lesz? Van aki esetleg hasonlót átélt vagy ért hozzá? eléggé meg vagyok ijedve.
33. 54840f0fce (válaszként erre: 30. - Deothora)
2011. máj. 13. 09:08
Igen, biztosan! Kalocsán fogsz ülni.
32. devilsandy (válaszként erre: 30. - Deothora)
2011. máj. 13. 09:08
NEM
31. erikpipi (válaszként erre: 30. - Deothora)
2011. máj. 13. 09:07
Maradjál már a paráddal, nem kapsz semmit!!
2011. máj. 13. 09:06
Szerintetek akkor én is letöltendöt kapok?Én az újság fórumára írtam a cikkhez hozzászólva ahol azt hiszem még az orvost sem nevezték meg...Ez a blogíró meg összeóllózta a hozzászólásokat.
29. erikpipi (válaszként erre: 23. - Kevian)
2011. máj. 13. 09:04

Na azért ez már nem az. Ez a baj, sokan a szabadság alatt nem a szó valódi értelmét értik, hanem egészen mást.

Képzeld el, mi lenne, ha a te képeidet a volt pasid feltenné a netre, és szép kis szöveget kanyartan mellé, csak azért mert dobtad.

2011. máj. 13. 09:02
Egyik ismerősöm most kapott ezért 6 hónap letöltendőt.
27. devilsandy (válaszként erre: 25. - Devilsandy)
2011. máj. 13. 09:02
mármint a blogírót..
26. erikpipi (válaszként erre: 21. - Deothora)
2011. máj. 13. 09:01
Hidd el, nem lesz semmi baj. Ilyen beírásért nem ítéltek még el senkit.:) Szegény blogíró meg kap majd egy kis dorgálást, pénzbírság ,vagy felfüggesztett,de ha esze van visszaperli az orvost, ha bizonyítottan igaza van. Mondjuk elsőre is ez lett volna a normális, nem a rágalmazás, mert azért valóban kapni fog.
25. devilsandy (válaszként erre: 23. - Kevian)
2011. máj. 13. 09:01
Ha saját lejárató blogot ír, és képeket is tölt fel szerintem igencsak kaphat börtönbüntetést, vagy közmunkára ítélhetik.
24. kevian (válaszként erre: 21. - Deothora)
2011. máj. 13. 09:00
Ja, így már más...
23. kevian
2011. máj. 13. 09:00
Szerintem börtönbe egyébként még a blog író sem kerülhet. Max rágalmazásért, vagy becsületsértésért kaphat pénzbüntetés. Bár ez érdekes dolog, mert véleményszabadság van..elvileg.
2011. máj. 13. 08:59
Azt tudod, hogy hova írtad be ezt a hozzászólásodat eredetileg? Keresd elő az oldal nevét, és mondd meg, hogy ott írtad, nem pedig Eriknél, és hangsúlyozd, hogy nem tudtad, hogy kiollózták az évekkel ezelőtti véleményed.
2011. máj. 13. 08:57
Erik nem csak megnevezte az orvost hanem az egész blogja az orvosról egy gyalázkodás, amihez mások írását a saját szájíze szerint használta fel, és még képet is megjelentetett az orvosról. Na de én ehhez nem asszisztáltam semmilyen formában.
20. erikpipi (válaszként erre: 15. - Deothora)
2011. máj. 13. 08:56

Ne idegeskedj, nem lesz semmi baj.

Te semmit nem írtál, nem nevezted meg az orvost. Ha a blogíró megtette, kiírta az orvos nevét akkor az orvos őt perelheti, téged, nem . Téged max meghallgatnak.

2011. máj. 13. 08:56
Nyugodj meg. Nem fogsz börtönbe kerülni. Mondd el,hogy éltél azon jogoddal ami a vélemény nyilvánítás szabadságát biztosítja. Mondd el,hogy Te nem járultál hozzá,hogy ezt bárki is felhasználja,nem tudod ki a blog író,nem ápolsz semmilyen kapcsolatot Vele, és mivel az internet nyilvános így juthatott hozzá az illető a te véleményedhez. És amit a fórumban leírtál az sem személy nevet sem olyan tényt nem tartalmaz ami bármilyen személyt hátrányosan ítélne meg, tehát személyiségi jogot nem sértettél. Kérd,hogy szembesítsenek a blogíróval,hogy bizonyítást nyerjen,hogy azt ő teljesen szabadon használta a te hozzájárulásod vagy bármilyen más személyes kontaktus nélkül.
2011. máj. 13. 08:56

Megmondod szépen, hogy se a blogírót, se a blogot nem ismerted korábban, és nem konkrét személy ellen írtad ezt a hozzászólást, ami csupán az általános véleményed.


Amúgy elgondolkodtató, hogy ennyi erővel akármihez kapcsolódó írásunkat felhasználja 1-2 csökkentett módban futó delikvens? :) Lehet ezt az írásomat majd viszont látom valami összeesküvés elméletben :)

2011. máj. 13. 08:55
Értem azt is hogy kiadták az adataimat..de szerintetek most mire számíthatok? Börtön lesz belöle? vagy mi? eddig me´g nem voltam soha bíróságon és eléggé megvagyok ijedve...
16. erikpipi (válaszként erre: 7. - Blue*)
2011. máj. 13. 08:52
Onnan, hogy kikérték hivatalosan az adatait, és a portál üzemeltetőjének ilyen esetben kötelessége kiadni.
2011. máj. 13. 08:50
Az van hogy ha az orvos nem jelentett fel engem konkrétan a mühibaperröl szoló cikkhez írt hozzászólásomért a fórumon. Akkor elvileg ha más használja az írásomat, a tudtom és beleegyezésem nélkül akkor azért most meg feljelenthet? És ahogy írtam nem ist tudtam a blog létezéséröl...szóval teljesen le vagyok döbbenve:(
14. devilsandy (válaszként erre: 10. - Deothora)
2011. máj. 13. 08:46

A bíróságtól kérheted útiköltséged térítését, csak ahhoz előtte el kell jutnod oda.

De nem kell aggódnod, ugyanígy elmondod, amit itt nekünk. Kérhetsz ügyvédet is, ha úgy nyugodtabb lennél.

Egyébként IP cím alapján kereshettek vissza, csak azt nem tudom, hogy ez törvényes-e, mivel már a blogíró kiegészítette a saját véleményével a hozzászólásodat.

2011. máj. 13. 08:45
nah de a kommentárt azt a blogkészítö írta és amit tölem idéz azt a tudtom és akaratom nélkül tette fel...ill. használja az orvos ellen.
2011. máj. 13. 08:44

úgy áll a blogjában a dolog hogy: Xy nevü(én nicknevem) nevet használó személy a nyilvános megszégyenítést tartaná üdvözítőnek: „Kéne csinálni egy fekete listát ahova az ilyen műhibás orvosokat teszik bele, és akik el vannak tiltva és lesz*rva az adatvédelmi törvényeket bizony feltenni az internetre hogy a betegek, leendő kismamák stb. informálódni tudjanak, ha már az állam nem védi meg őket az ilyen kontároktól!”

így áll a blogban....

2011. máj. 13. 08:42
De én nem vagyok a blogkészítö tettestársa, nem is ismerem és az oldalán sem jártam soha. Elöször tegnap láttam az oldalt az idézés kapcsán néztem meg hogy egyáltalán mi közöm az egészhez...
2011. máj. 13. 08:41
Ez az hogy a beidézésen nem áll hogy tanúként vagy gyanusítottként. Csak az áll hogy menjek be meghallgatásra, mert xy orvos feljelentette xy blogkészítöt és tettestársait és feljelentés ismeretlen tettes ellen...valami ilyesmi. Ráadásul külföldön élek és most éppen nincs pénzem hazamenni, több mint 1700km utazás és kb.600euró lenne az út:(
9. blue* (válaszként erre: 6. - Deothora)
2011. máj. 13. 08:41
Egyáltalán nincs mitől tartanod ! Nyugodj meg :)
8. pgiz
2011. máj. 13. 08:40

Nem kapsz semmit. A véleményedet írtad, ami szabad.

Hogy ki mire használta az írásodat, az az ő dolga.

7. blue* (válaszként erre: 2. - B789d47c89)
2011. máj. 13. 08:40
Na,igen. Ez meg külön jó kérdés, hogy honnan derült ki, hogy a tied a név. Meg csomóan regisztrálnak kamunevekkel is.. Pont az adathalászás miatt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook