Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen ítéletre számíthatok, segítsetek légyszi fórum

Szerintetek milyen ítéletre számíthatok, segítsetek légyszi (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
66. jstefan (válaszként erre: 62. - 04e95f637a)
2011. okt. 20. 22:44
A routeres wifi rendszerre ha nincs jelszóval levédve bárki rácsatlakozhat nem csak a család.Én itt Budapesten átlagosan kb. 60 db router jelét tudom fogni ,ebből kb. 20 db nincs levédve jelszóval,és rátudok csatlakozni így tudonám használni a net hozzáférésüket.Azonkívül nagyon sok vendéglő ingyenesen biztosítja wifin a net hozzáférést.Még mindíg jobb védekezni mint fizetni,vagy a büntetést leülni a 2010.augusztus 19.-óta érvényes törvény szerint.
65. b486c9cf7d (válaszként erre: 46. - Deothora)
2011. okt. 20. 22:33

Ezt most olvastam.

Ha rad tudjak fogni, hogy becsuletet sertettel, akkor szoban figyelmeztetnek, legkozelebb viszont mar fizetsz (penzbirsag), ugy vigyazz :)

Ne izgulj, ez az egesz nem hangzik veszesen.

64. b486c9cf7d (válaszként erre: 10. - Deothora)
2011. okt. 20. 22:28
Hatalmazz meg egy ugyvedet Magyarorszagon, hogy jarjon el a nevedben. Ennyi.
63. jstefan (válaszként erre: 61. - 6b006fc769)
2011. okt. 20. 22:24
Ha elmondja őszintén azt úgy hívja a törvény hogy VALLOMÁS! Ezután hozhatja meg az ítéletet a bíró a PTK.vagy BTK. szerint, ebben az esetben, milliós nem vagyoni kártérítés lehet a büntetés, a törvény ilyen "baromságokat" is tartalmaz,ezért fizetnek sokan ,és ülnek sokszor semmiségekért.De vannak olyanok akiket soha nem kapnak el,mert kibújnak a büntetés alól, mert elég okosak ,és dörzsöltek.
62. 04e95f637a (válaszként erre: 61. - 6b006fc769)
2011. okt. 20. 20:05

ráadásul kenje arra aki otthon volt!pff milyen kedves lenne!öcséém

magyarul ha a családjával lakik,keverje bele!tök guszta!:/

61. 6b006fc769 (válaszként erre: 59. - Jstefan)
2011. okt. 20. 20:02

ez kicsit baromság, már ne haragudj.

Ha elmondja őszintén, ami történt, akkor sem büntethetik meg- ugyanis köze sincs a konkrét ügyhöz, ha olvastál volna.... Felesleges ilyen összeseküvéses marhaságokat kitalálni, abba csak belezavarodik...

60. jstefan (válaszként erre: 1. - Deothora)
2011. okt. 20. 19:02
Válaszom az 59.-ik pontban!
2011. okt. 20. 18:58

Hogy tudtak beazonosítani??? Tagadj le mindent!!!

Ha eléd rakják a szakértői bizonyítékokat a netes szolgáltató cég nyilatkozatát,jegyzőkönyveket még akkor is mondhatod hogy te nem használtad a netet, azt sem tudod mi az a blog,vagy fórum!!!

Mondd azt hogy a net csatlakozásodra telepített router nem volt jelszóval levédve,remélem azonnal beszereztél egy használt routert???.Ezért valaki használhatta a net csatlakozásodat mikor te otthon sem voltál , és ezáltal visszaélt a neveddel.Háborodj fel határozottan hogy ilyennel meggyanúsítanak,rágalmaznak,és a rossz híredet keltik.Ne hagyd magad ,mert ha elismersz olyat amit nem tudnak bizonyítani,és el sem követtél, akkor a beismerő vallomásod alapján nem vagyoni kártérítésre kötelezhetnek.

58. Ditta67 (válaszként erre: 56. - Deothora)
2011. okt. 20. 11:56
Azért arra rákérdezhetnél,hogyan jutott a sértett a TE adataidhoz.
57. Ditta67 (válaszként erre: 50. - Sundance)
2011. okt. 20. 11:53
Na ez engem is érdekelne!
56. Deothora (válaszként erre: 55. - Timycat)
2011. okt. 19. 15:56
Köszönöm, és nagyon remélem hogy nektek lesz igazatok és az egész ügy, csak "vihar a biliben" mert, már nagyon jó lenne, ha vége lenne.
55. timycat (válaszként erre: 54. - Deothora)
2011. okt. 19. 15:48

a világon semmit nem fogsz kapni; az említett "kontár" kifejezést te általánosságban használtad, nem konkrétan egy adott személyre, vagy meghatározott csoportra így véleményem szerint alkalmatlan ez a magatartásod a becsületsértésre; arról nem is beszélve, hogy egy korábbi VÉLEMÉNYEDből (szabad véleménynyilvánítás és értékítélet ugye) ollózták össze...

Ne aggódj!

2011. okt. 19. 15:22

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat, azért megnyugtattatok. Mindenképpen elmegyek a tárgyalásra, mert szeretném tisztázni magam, de annyira hirtelen ért a dolog, nem is csináltam semmit...Köszönöm mégegyszer a válaszokat, és remélem hogy úgy lesz ahogyan mondjátok...

53. globus (válaszként erre: 6. - Deothora)
2011. okt. 19. 15:07
Pfff.. soha nem szabad megadni valós nevet, adatot, lakcímet a neten!
52. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - Deothora)
2011. okt. 19. 15:05

Csillagom, ügyed kapcsán 2011. 05. 13-án írtam választ, pont abban a topikban, mivel a mostani kérdésed összevonták,a 38-as hozzászólásban.

A bíróságon is ugyan ezt elmondod, amit itt leírtál, ahogy azt elmondtam a 38-as hsz.-ban is. Tehát azt, hogy kijelentésed nem volnatkozott konkrét ügyre, egy korábbi véleményedet felhasználták, nem is ismered a szóban forgó ügyet, orvost, soha ennek az orvosnak semmilyen tevékenyégéről tudomásod nem volt, arról semmilyen véleményt nem, formáltál, nem tettél közzé. Ennyi. Ezt szépen elmondod és fájó búcsú.

2011. okt. 19. 15:01

te semmit nem csináltál.

Nem zárnak be..

ne foglalkozz vele..

nem te írtad a dolgokat...amit írtál, azért vállalod a felelősséget.

legfeljebb elmész a bíróságra, és elmondod, hogy..te nem csináltál semmit.

2011. okt. 19. 15:00
Tényleg nagyon jelentéktelen az ügy (mint jogász mondom). Az viszont érdekelne, hogy a sértett honnan tudta meg a valódi kilétedet, nevedet, címedet?
49. Hné80
2011. okt. 19. 14:58
Semmit nem fogsz kapni.
2011. okt. 19. 14:54
Ezért komolyabb büntetésre nem számíthatsz.Illetve valószínüleg semmilyen büntetést nem kapsz.Max. egy bírói megrovást,de még azt is soknak és megalapozatlannak találnám.
2011. okt. 19. 14:53
Nem kapsz semmit.
2011. okt. 19. 14:48

Többször írtam már az ügyem kapcsán, és most eljutottunk a tárgyalásig. Kicsit felfrissítve a már leírtakat: Kaptam egy idézést a bíróságra ez év elején,becsületsértés vétsége miatt, mint tettestárs mert: Anno egy ismert újság internetes oldalán olvastam egy cikket egy kismamáról aki meghalt, és az orvosát elítélték orvosi mühiba miatt. A cikket követö fórumban írtam egy hozzászólást ahol azt írtam hogy : "kéne egy lista ahova az elitélt orvosokat teszik fel, és az interneten közzé tenni hogy a leendö páciensek maguk dönthessék el kihez mennek ha az állam nem védi meg öket az ilyan kontároktól"

Nos ez volt 2009ben...Egy valaki csinált egy blogot magának, ahol egy orvosról írt, és az orvos nevét beírta egy keresöprogramba, és minden az orvossal kapcsolatos fórumról összemásolgatott a blogjába, de úgy hogy, a saját véleményét fejezze ki. Így az én nicknevemet is felhasználta a következöképpen: " A "én nichnevem" nicknevü személy a nyilvános pellengérezést tartaná megfelelö büntetésnek: " és ide a fentebb írtakat idézte tölem".....Az orovos feljelentette a blogírót, és mert az tölem idézett én is mint " tettestárs" vagyok feljelentve!

Pedig sem a blogírót, sem a többi embert nem ismerem akiket a blogíró a blogjában idézett, és a blogot sem láttam soha,ill. elöször magáról a blog létezéséröl is csak a bírósági meghallgatásra való idézésböl értesültem, tehát nem értem hogy miért is vagyok én tettestárs?? Ha a blogíró a tudtom, akaratom és beleegyezésem nélkül idézgetett tölem a blogjában?

Most ott tart az ügy hogy Ausztriából kell hazautaznom a tárgyalásra ami okt.27-én lesz, és én mint vádlott kell hogy megjelenjek!A bíróságra írtam beadványt, a meghallgatásra nem kellett megjelennem de egy írásban vallomást tettem ahol leírtam a fentieket hogy semmi közöm az egészhez.

Az ügyvéd a "kontár" szó miatt jelentett fel, hogy az a "becsületsértö" rész tölem!


Szeretnék tanácsot kérni hogy most mit tegyek? Felhivtam már ügyvédeket, de ök nem akarták vállalni az ügyemet, mert azt mondták hogy, ne aggódjak mert annyira jelentéktelen az egész hogy ezért nem utazgatnak át az országon.

Büntetlen elöéletü vagyok, és sosem volt dolgom a bírósággal, ezért kérném hogy ha lehet egy kicsit felfvilágosítanának hogy, mégis mire számíthatok a tárgyaláson, és hogy milyen büntetésre számítsak???...Nagyon aggódom...Kedden utazom haza, és ha elítélnek akkor vissza utazhatok még Ausztriába ahol élek (magyar állampolgár vagyok)..

2011. máj. 13. 19:52

Nekem is volt hasonló ügyem.(jogilag)

Én is egy fórumon írtam. Lemajmoztam valakit, majd mondtam, hogy eltörném kezét-lábát, kinyomnám a szemét, aztán mehet amerre lát. IP alapján megtaláltak, 2 tárgyalás volt, a 2-ra el se mentem, jött a határozat, hogy felmentettek.

2011. máj. 13. 18:30
Az ügyvéddel az a gond, hogy nem tudom hogy mi lesz, mert azt is mondták a jogi tanácsosok - felhlívtam egy ügyvédi irodát- hogy lehet az is hogy megszüntetik ellenem az eljárást. De akkor is gáz ha meg ügyvédet fogadok és arra megy el a pénz...
2011. máj. 13. 18:28

Sziasztok!

Anyu felolvasta az idézest és mint feljelentett, becsületsértés vétsége miatt kéne hogy meghallgatásra megjelenjek.

Ma írtam egy beadványt a bíróságnak hogy mivel itt élek kint, és nem tudom kifizetni az utiköltséget kérem hogy tekintsenek el attól hogy megjelenjek és leírtam hogy semmi közöm a dologhoz, és hogy tudtom és akaratom nélkül használta fel a blogger egy másik fórumból a hozzászólásomat, és a saját kommentálját füzte hozzá...és kértem hogy tekintsék a leírtakat nyilatkozatnak a bíróság elött. Leírtam az új címem és telefonszámom is. azt is beleirtam hogy ha kell akkor telefonon a bíróság rendelkezésére állok a meghallgatas idejére, ha elkerülhetö az utazás.

Szerintetek elfogadják??

2011. máj. 13. 16:15

Ha a te írásodat valaki, akár egy szó erejéig is megváltoztatja, átírja, akkor az az ővé lesz!!!

Nem lényeges, hogy minden ugyan az, csak egy szó eltérés van a kettő között, az már nem a tied, hanem az övé!!!

Szóval nem kell félned!

És egyet értek az előttem, hozzászólókkal!

41. M0ncsa (válaszként erre: 38. - 6b006fc769)
2011. máj. 13. 16:02

Igy van :)

Hallgass Pannara, megmenekuls egy csomo kellemetlensegtol. Ha nem hiszel neki, hivd fel a birosagot, es beszelj veluk, ugyanezt fogjak mondani (inkabb, mint hogy fizessenek 600 eur utikoltseget :)))

Nem kell annyira felni toluk, nagyobb az ilyen ugyeknek a fustje, mint a langja.

Bunos vagy?

Nem.

Akkormeg??

40. df2a740c00 (válaszként erre: 34. - Deothora)
2011. máj. 13. 11:55
Most ezt komolyan kérded? Még sikkasztásnál vagy közúti baleset okozásnál is csak felfüggeszetettet szoktak adni, ha valaki büntetlen előéletű..
39. kisj (válaszként erre: 34. - Deothora)
2011. máj. 13. 11:55
Börtön :) szerintem semmiképpen nem lesz, ezt felejtsd el, de esetleg a nyakadba varrhatnak valami fizetnivalót, úgyhogy szerintem kérjél tanácsot ügyvédtől is.
38. 6b006fc769 (válaszként erre: 34. - Deothora)
2011. máj. 13. 11:46

Ha békítő tárgyalás, az nem büntetőeljárás. Ha MEGhallgatnak, az sem büntetőeljárás, mert ott KIhallgatnak, akár tanú, akár gyanúsított vagy. Büntetőeljárás esetén az idézésen szerepelnie kell, hogy tanú, vagy gyanúsított az, aki kapja.

Szóval meg kell jelenned, elmondani, hogy semmi közöd a konkrét ügyhöz, ez egy általános vélemény volt, amit az teljesen más eset kapcsán kifejtettél, a blogger tudtod és beleegyezésed nélkül használta fel a konkrét orvos ellen.

Ennyi.

Ha semmiképp nem tudsz elmenni, akkor a bírósággal telefonon, majd mindenképp írásban (ajánlott levél formájában) közöld, hogy külföldön tartózkodsz, az idézésen e miatt nem tudsz megjelenni, egyben írd le azt is, amit elmondanál a bíróságon, s kérd, hogy ezt fogadják el az ügyben nyilatkozatként, add meg a telefonos és postai elérhetőséged a levélben. A levél másolatát tedd el.

37. Deothora (válaszként erre: 35. - 388b941089)
2011. máj. 13. 10:56
Az a baj hogy én magyoarszágon is be vagyok jelentve meg itt külföldön is.És én külföldröl nem tudok mindíg haza futkosni. Amúgy otthon Tapolcán lakom
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook