Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felvilágosítást szeretnék rokkantnyugdíj ügyben. Mire számíthatok, ha nem következik be állapotromlás fél év múlva? fórum

Felvilágosítást szeretnék rokkantnyugdíj ügyben. Mire számíthatok, ha nem következik be állapotromlás fél év múlva? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
74. supin (válaszként erre: 72. - Minerva223)
2010. szept. 9. 08:12

Ugyan ez lett velem is!!

Ja és munkát vállalhatok:)))

2009. szept. 12. 09:59

sziasztok.

én most megyek majd nem is olyan soké megint abizottság elé.

és most kaptam egy több oldalas nyomtatványt amit ki kéne tölteni.

de én aggályosnak tartom sok olyan van benne amit tudnak d van olyan is ami magánügy lenne sztem.

a nyomtatvány végén kérdezik, hozzájárulok e adataim és személyes dolgok kezeléséhez?!

hát én nem járulnék hozzá.


valaki kapott már ilyen adatközlőt a behívója mellé?

2009. szept. 11. 15:51

Sziasztok.

Levettek 61%-ra. Ami azt jelenti,hogy csak 5%.-kal kapok kevesebbet,viszont a közgyógyomat elvették, ami 10 ezer körül van egy hónapra.

Többet nem kell mennem mert véglegesítettek.

71. supin (válaszként erre: 70. - Supin)
2009. ápr. 1. 09:07
??????????????????
70. supin
2009. márc. 31. 17:24
Azt sem értem,hogy miért kellene rosszabbodni az állapotnak? Ha stagnál az ugyanaz mint eddig. Tehát rokkant. Vagy valamit nem jól értek???
2009. márc. 31. 13:37

Hát ez az nálam is az baj ha olvastátok,hogy a perifériás idegek károsodtak. kiesik a kezemből minden,és sokszor elesek mert a zsibbadság miatt bizonytalan a járásom. Most akkor milyen munkára vagyok alkalmas?

Sz...nak rá . :-((( el sem engedték hogy mondjak bármit.

68. supin
2009. márc. 31. 13:20
Sajnos még mindig nem tudom hol olvastam. De az is benne volt,hogy a rehab 3 évig tart. állítólag a pénz összege nem változik ,csak az elnevezés + be kell járni ilyen rehab üzemfélébe. Felénk Ökörítófülpösön van. Ott bőrből készítenek dolgokat és pénz is jár utánna.
67. Rozália (válaszként erre: 65. - Szazala)
2009. márc. 31. 04:45
Nem is tudom, szorítsak-e... és ha igen, mihez?:(
66. Rozália (válaszként erre: 64. - Supin)
2009. márc. 31. 04:44

"Költői" kérdés volt...:(

Tudom, nem te találtad ki...

2009. márc. 30. 21:38

Sajnos nem gyógyultam meg!Próbálok együtt élni a betegségemmel,az elmúlt két évtizedben volt rá idő,hogy kitapasztaljam.Van,úgy,hogy napokig nem tudok felkelni sem.Kíváncsi vagyok,ki fog nekem munkát adni?! Ha,megérjük,meglátjuk...

Még nem jött meg a végzés,nem tudok többet mondani.

64. supin (válaszként erre: 63. - Rozália)
2009. márc. 30. 18:06
Ezt ne tőlem kérdezd. Olvastam erről. De most nem ugrik be ,hogy hol.
63. Rozália (válaszként erre: 62. - Supin)
2009. márc. 30. 18:04
Én egyébként nem tudom elképzelni, hogy ha rehabilitálnak valakit, akkor azt kirakják a rendszerből? És a rokkantnyugdíjban eltöltött évei munkaviszonynak számítanak a tényleges nyugdíj megállapításánál? Egyáltalán van rá precedens, hogy valakit olybá nyilvánítottak egészségenek, hogy kitették a rokkantságiból?
62. supin (válaszként erre: 61. - Rozália)
2009. márc. 30. 15:00

Mert még fiatal. És változott a nyugdíjkorhatár...

Meg csökkenteni kell a rokkantak számát.

Csak azt nem értem ,hogy "egyesek" miként kaphattak rokkantságit?

Meg ha rehabilitálják is hova mehet???

61. Rozália (válaszként erre: 60. - Szazala)
2009. márc. 30. 14:41
Ja, igen. Ez az, amit már a múltkor sem értettem. Ha le vagy véglegesítve, akkor miért kell bemenned?! Miért nem hagynak akkor szépen békén?
60. szazala (válaszként erre: 59. - Rozália)
2009. márc. 30. 11:11
Egyenlőre csak annyit,hogy fogadjam el a rehabilitációt.Anyagilag még nem tudom,hogyan érint.21 éve vagyok leszázalékolva,12 éve "véglegesítve",és most várok..............
59. Rozália (válaszként erre: 58. - Szazala)
2009. márc. 30. 07:58

Lehet tudni, hogy mit "ítéltek" meg? Mert hogy rosszul vagy tőle.

Én szeptemberben - igaz 6 év után - három évre kaptam meg...

58. szazala (válaszként erre: 57. - Minerva223)
2009. márc. 30. 07:28
Időközben elolvastam,és tökéletesen igazat adok Neked!Amennyiben tudnának munkát biztosítani,akkor még megérteném,hogy segíteni akarnak,hogy teljes értékű embernek érezzük magunkat,de így csak a létbizonytalanságba taszítanak!A napokban én is megkapom az "Ítéletet",szerintem emiatt vagyok rosszul már 4. napja..........
2009. márc. 29. 14:10

Válaszokat a naplómban megtaláljátok. Fél évre kaptam meg utána újra mennem kell:-(

Köszönöm az érdeklődést és a figyelmet:-)Nagyon jól esik.

2009. márc. 10. 10:59
Minerva!Van már valami fejlemény?Tudhatunk róla?
55. supin (válaszként erre: 53. - Minerva223)
2009. febr. 28. 17:46

Majd írd meg mi lett. Küldheted priviben is.

Gondolok rád.

54. Rozália (válaszként erre: 51. - Minerva223)
2009. febr. 28. 12:33
Igen, arról olvastam a naplódban. Magam ugyan még nem próbáltam.
2009. febr. 28. 11:39

Nem akartalak megríkatni:-)Nagyon kedves,hogy így gondolod,de én csak egy vagyok a sok emberből aki kűzd és harcol a rák ellen és feltette a még hátra lévő életét arra, hogy a többiek is életben maradjanak.Bármi áron folytatom amíg van kiért:-)

Köszönöm megtisztelő véleményed.

52. supin (válaszként erre: 51. - Minerva223)
2009. febr. 28. 10:54
Olvasom a naplód. Könnyezem! Nem mindennapi ember vagy. További kítartást és gyógyulást kívánok neked.
51. minerva223 (válaszként erre: 50. - Rozália)
2009. febr. 28. 08:42

Én sem hiszek semmiféle drága táplálék kiegészítőben. Ezek a szerek lehet, hogy hatásosak de szerintem nincsen múltjuk. Úgy értem Nem áll a háttérben évtizedes tapasztalat,sőt meggyőződésem némelyik még árt is a nagy mennyiségű túlzott vitamintúlsdagolás következtében. Egyedül a búzafűlé amiben hiszek, mert természetes anyagokból, saját készitésű,tiszta folyamatban álítom elő. "Részletek a naplómban"

Erről tudom, hogy használ. Nem is voltam még influenzás sem:-)

50. Rozália (válaszként erre: 49. - Minerva223)
2009. febr. 28. 05:01

Persze. Az én háziorvosom - az önkormányzati csajszi legnagyobb "döbbenetére" nem hajlandó erre borítékot pazarolni. Sőt, együtt szoktuk átbeszélni a gyógyszerlistát.

Még szerencse, hogy a "rákos" gyógyszer ingyen van.

Egy biztos, én nem szedek és nem szedtem olyan gyógyszert, bármennyire is bizonygatják, hogy az nekem mennyire jó lenne, amit nem lehet min. vényre felírni... Még egy vitamint se.

49. minerva223 (válaszként erre: 48. - Rozália)
2009. febr. 27. 13:21
Tudod az a legnagyobb baj,hogy a betegségedre felírt gyógyszerek vagy nem hatásosak, vagy nem támogathatóak. Hiába mondják ua. hatóanyag mégsem ua. a hatásuk. Ezért némely gyógyszert inkább megfizet az ember ,csak sajnos egyre többe kerül, hiába van közgyógyod. Egyébként az összeget az orvos által megírt lista alapján állapítják meg., amit zárt boritékban kell bevinni az önkormányzatba. Ezt sem igazán értem, hiszen ránk is tartozna ,hogy milyen gyógyszereket adott be....
48. Rozália (válaszként erre: 44. - Supin)
2009. febr. 27. 04:45
Függ az önkormányzattól, az biztos. Én azt figyeltem meg, hogy akinek alanyi jogon jár az kevesebbet kap. Nálunk pl. a páromnak sosem elég a gyógyszereire. Szerencsére szedünk egyformát is, azokat én iratom csak ki. Az ő felfogásuk szerint a közgyógy nem azért van, hogy fedezze a gyógyszereink költségét... Nekem mondták az önkormányzatnál, amikor megkérdeztem, hogy lehet, hogy a párom ennyire keveset kap. Nálunk még az is "gáz", hogy kicsi falu, mindenkit ismer az önkormányzati csajszi, és ugyebár ennek a megítélése eléggé szubjektív dolog. És úgy csinálják, (nálunk), hogy az OEP visszaigazolja a benyújtott gyógyszerlista alapján, hogy tényleg azokra a betegségekre kellenek azok a gyógyszerek olyan értékben. Akkor az önkormányzati bizottság eldönti, mennyivel járulnak hozzá - vagy ilyesmi. Pl. én biztos vagyok benne, hogy a fiam ha végez az egyetemen - tehát nem tudok beadni iskolalátogatásit, hiába nem lesz még keresete -, nem fognak 12.000 Ft-ot adni, hiába kerülnek a gyógyszereim 15-be havonta...
47. szazala (válaszként erre: 45. - Minerva223)
2009. febr. 26. 22:06
Igen,ere a rokkantsági fokra alanyi jogon jár!Valószínű a jövő héten már kapsz levelet,ha 9.-én voltál(bár ez a hónap rövid,lehet,hogy csak 2 hét múlva)
46. supin (válaszként erre: 45. - Minerva223)
2009. febr. 26. 15:05
Akkor legalább van jó hired is!!!
2009. febr. 26. 13:51

Lányok! Képzeljétek még mindíg nem kaptam semmi féle papirt arról amit személyesen ott mondtak.(02.09)

Nekem az önkormányzat adta eddig mindíg egy évre de most az utazási papirral jött hogy jogosult vagyok rá.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook