Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek miért változik meg egy férfi házasság után? És miért változik meg egy nő? fórum

Szerintetek miért változik meg egy férfi házasság után? És miért változik meg egy nő? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 26. 12:48
Eloszor szerinttem mindenkepen higadttan beszeld meg velle. Mond el hogy nekked ez nem jo. Nallunk oriasi veszekedesekbe torkolodttak ezzek a dollgok , de mindig valtozot vallami nallam is nalla is. A fo ,hogy ne hagyd ott mielott nem mondod , hogy miert. Nem fogja tudni es azt hiszi ,hogy azert mert van vallakid vagy csak mar nem szereted. Nem tudja ,hogy ez nekked nem jo
2010. szept. 26. 12:43

Én 10 éve élek együtt a párommal és sajnso a házasság után nálunk is rohamosan megváltozott az igyekzete.

Tremészetesnek vette,hogy most már az övé vagyok,ritkult a kényeztetése és kisfiunk születése után teljesen eltávolodott,

Szóban mondja,hogy szeret,de ez nekem nagyon kevés.Amúgy szeretem és jól kijövünk,de nagyon hiányzik az,amit egy nőnek éreznie kellene egy flrfi társaságában.Mondhatom,hogy baráti viszonyunk lett,nincs lángolás és testi érintkezás.

Sajnos úgy hozta az élet,hogy meg kell gondolnom,hogy maradok-e egy ilyen langyos kapcsolatban,vagy lépek a boldogságom érdekében.

55. 504d3546bf (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2010. szept. 10. 22:55
Tudom ,hogy nem ream gondoltal ,hisz tallan egy alakalomal panaszkodtam a forukon
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - 504d3546bf)
2010. szept. 10. 22:43

Ugye tudod, hogy nem rólad beszéltem?

Az egyik gyerek kori barátom felesége szidja mindig a barátomat, és mindig azt mondja, hogy elhagyja ha...

Meg, hogy milyen szerencsétlen, lassú, stb. miért kellett hozzámennie, stb. Kedvelem a lányt, de időnként sok lesz és akkor mindig helyre teszem.

Nagy szerencsém van, hogy a barátaim a pofámmal együtt szeretnek:)

Na nem beleszólok az életükbe, csak közlöm a lánnyal, hogy váljon el, ne csak mondja, meg felhivom arra a figyelmét, hogy neki is van hibája, amit viszont a férjének kell elviselni.

53. 504d3546bf (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2010. szept. 10. 22:27

Jol tetted . Mi is beszelunk ,ha elmegy telefonon. Viregot soha nem kapttam,(ha csak nem teaba valora gondolok)pedig szerettem volna, ma mar sajnalnam rea a penzt. Ajandek :aprosag(tabla csoki) vagya mire szuksegem van.

valasal vallamikor fenyegetozttem , de komolyan is gondolttam , elso duhoomben.Azttan ,ha lenyogodtam es atgondolttam...Ma mar tudom: ha rosz napok" se velled sem nelkuled elni nem tudok", ha jo napok"nem tudok elni nelkuled".

eha kiborulok es akkor en is panaszkodom, de hogy uton ,utfelen a ferjem ocsaroljam nem lennek kepes, sot meg takarok is itthon a hibaibol.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - 504d3546bf)
2010. szept. 10. 22:14

És mennyire utálnám azt a fórumot:)

Az én férjem igy 22 év után is kedveskedik nekem, sőt nekem mindig sok volt egy kicsit. Na nem szeretek egyedül lenni, de időnként jól esne, ha csak mellettem lenne, és nem érezne kényszert, hogy megsimizzen, adjon egy puszit, stb. Nem telik úgy el nap, hogy ne hivna fel legalább 3x. Reggel, hogy beértem e, napközben, hogy jól vagyok e, délután, hogy haza indultál?

Tudja jól, hogy nem szeretek ajándékot kapni, ennek ellenére mindig meglep valamivel. A favorit a táska, az övek, a kabátok. Már nem tudom hova tenni a sok táskát:)

Virágot sosem kapok szinte, mert tudja, hogy sajnálom őket:) Levágják a virágokat és 3 nap múlva kidobhatjuk...

És mindig ilyen volt. Annak ellenére, hogy férfias, még normális is. Én meg undok vagyok mindig:) Sokszor mondja, hogy hiányzik egy kis kedvesség belőlem, de aztán, amikor a sok kedves nő ismerősömmel együtt van 10 percet, akkor alig várja, hogy újra az undok felesége legyen csak vele:))))

Utálom ha a nők, vagy férfiak válással fenyegetőznek. Nem mondani kell, hanem csinálni. Ha meg nem gondolja komolyan, akkor ne mondja. Azt is utálom, ha szidja valaki a párját. Attól nem lesz jobb, ha úton-útfélen bárkinek szidja. Sőt, mindenkiből ellenszenvet vált ki.

Tudom nem erről szól a fórum, de azért leirtam:)

2010. szept. 10. 14:47
Hat arrol szolna a tema , hogy " gyertek beszeljuk kia masik felet"jobban menne. Ha ugyan ezt a temat ugy dobtam volna fel, hogy "miert nem kedveskedik a ferjem" fogadni ,hogy 75 % a noknek ide todulna gyalaznia parjat
50. 504d3546bf (válaszként erre: 49. - B2076ec79b)
2010. szept. 10. 11:21
Na az biztos , vagy kinyitjuk a szemunk az elejen, vagy , majd kenytelenek lesz kinyitni az evek multan
2010. szept. 10. 11:12

Nem nagyon tudok hozzászólni :DDD


Nálunk nem változott semmi. Jövőhéten lépünk a 10-ik évünkbe :) A hagyományosan vett férfi-női szerepek már nincsenek, hisz mindenki dolgozik. A családunk csak úgy tud működni, ha mindketten kivesszük a részünket mindenből. Van mikor ő főzi reggel a kávét, van amikor én :) Nyilán vannak hullámvölgyek, de mindig sikerült eddig kikeveredni belőle. Szerintem az egész nyitja az, hogy az ember úgy fogadja el a másikat, ahogy van. Úgy szeresse amilyen, és ne próbáljon ráaggatni különböző pozitív tulajdonságokat. Senki sem tökéletes :)

2010. szept. 10. 10:26
Nallam is volt egy pont amikor azt kerdeztem : na most mi lesz? Vallok vagy elfogadom olyanak amilyen(es segitek tompitani a negativumokbol).De mert mas szamomra nem letezik ,mert mig amig el szoba sem johet mas(azt hiszem ez akkor is ervenyes ,ha o valna, bar nem hinem ,hogy valaha megteszi)
47. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - 29a57c5965)
2010. szept. 10. 10:21
A házasságok ettől tudnak hosszútávúak lenni, ez nem is kérdés. Pusztán az, hogy miért változik...
46. 504d3546bf (válaszként erre: 44. - 29a57c5965)
2010. szept. 10. 10:15
ha belle gondolok , igazad lehet.Csomo elfolytot dolgot viszunk a hazasagba , ami ott erore kap es egy orias lesz.
2010. szept. 10. 10:10
Utolsó helyre tesszük a toleranciát és a kompromisszumot:-)))
2010. szept. 10. 10:09

Szerintem nem változik senki semmit......


Nem ismerjük önmagunkat ,de szeretnénk,ha a párunk ismerne és szeretne....ha nem ismerjük magunk,akkor nem ismerhetjük a párunkat sem...ki-kit szeressen így?


Mire lehámozzuk az addig ránk rakott és felvett "ruhákat"...úgy érezzük,hogy ketyeg az óra...aztán lejárt órával ,pucéran ülünk és sajnáljuk magunkat:-)

43. 504d3546bf (válaszként erre: 42. - A14deb9047)
2010. szept. 10. 10:08
Azt hiszed te erre , soha nem lennel kepes. Azttan mikkor harcolni kel a csaladert a gyerekert akkor mar kepes vagy ra
2010. szept. 10. 10:05
Mindkettő változik. Más körülmények, helyzetek, a gyermek jövetele stb. És ezek mind-mind megváltoztatják az ember életfelfogását, probléma megoldó képességét.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - 504d3546bf)
2010. szept. 10. 09:12
:)))
40. 504d3546bf (válaszként erre: 38. - A0c1361e44)
2010. szept. 10. 07:00
Erdekes mennyire egyforman gondolkozzunk sok mindenben.Mar hianyolttalak itt
2010. szept. 10. 07:00
Hat mi oszintek volttak. Igaz keves volt az egyut toltot ido elotte es igy kedvesek volttunk egymashoz,de azt hiszem mindegyik felhivtta a masik figyelmet a negativumokra.Egyszeruen csak azert , kesobb kiderul es nagyobb lett volna a balhe.Megis az evek folyaman meg salyat magunkat is meglepttuk
2010. szept. 9. 23:25

Érdekes, hogy sokan a változásban azt látják, hogy az uralkodási, illetve a birtoklási vágy tör elő az emberekből, valamint sokan azt gondolják, hogy a házasság előtt a szép oldalunkat akarjuk csak megmutatni. Ez szerintem nem igaz. Ahogy az idő múlik tapasztaltak leszünk, látunk jó és rossz dolgokat, viselkedési formákat, stb. Ettől változunk meg. Felvesszük a környezetünk ilyen-olyan szokásait, a korunk előre haladásával merészebbek leszünk. Ez nem feltétlenül rossz.

Én 21 évesen mentem férjhez. Akkor még egy aránylag csendes, kedves lány voltam, bár bizonyos dolgokban már akkor is háborgó. Az akkori gondtalanságot felváltotta az örökös aggodalom, ami megedzett. Már nem vagyok félénk, már meg mondom simán a véleményemet, mert úgy gondolom, hogy én is megtehetem, nem figyelek már mindig arra, hogy idősebb, nő, vagy férfi....

Én sosem mutattam jobbnak magam, mint ami vagyok.

Miért gondolják, hogy a házasság előtt csak a szépet mutatják meg sokan magukból? Van olyan aki mindenáron férjhez akar menni???? Nem lehet elválni? Ezek mind adott lehetőségek, igy nincs értelme tetszelegni.

2010. szept. 9. 18:31
rangletra? Tallan igen, nem is baj, addig mig mindegyik a maga teruleten kerul felul, mert mindketo jobb valamiben mint a masik
36. 274c9996b8 (válaszként erre: 35. - 504d3546bf)
2010. szept. 9. 18:19

Az ember mindeg is hordakban/csoprtokban ,el/elt a szigoru rangsor mindeg is megvolt,megvan mindegyik tarsadalomban , meg az olyan kicsiben is mint 1-hazassag/parkapcsolat.....

Persze ezt lehet ragozni,fenyesiteni kedves,kedelyes megbeszelesekkel de a lenyeg mindeg ugyanaz,minden tarsadalomban ahol legalabb 2-ten vannak 1-csoportban ,igy vagy ugy de kialakul a rangletra , amiert az egyen mindeg is tesz valamit :)

35. 504d3546bf (válaszként erre: 34. - 274c9996b8)
2010. szept. 9. 18:11
De miert kell a hatalom egy hazasagba: hisz ez nem fonok -beosztot kapcsolat. Itt megbeszelni mind 2 tars kellene es hagyni ,hogy mindegyik legyena " fonok" ott ahol az o terulete. Ott megmondhatja hogyan segithet a masik fel ,ha akar.Segiteget kerni es adni kell. de azt hogy barmelyik allarendeltnek ereze magat nem helyeslem
34. 274c9996b8 (válaszként erre: 33. - 504d3546bf)
2010. szept. 9. 18:05

Az en tapasztalatom az hogy 2-dolog van amin a legtöbbet balheznak(viaskodnak.) a parok , a penz es a gyerekneveles.

Mint irtam elözöleg , ha nagyjabol igazsagossan megoszlanak/elosztodnak a "hatalmi" poziciok akkor mondhato jonak,kiegyensulyozottnak egy hazassag,kapcsolat...

Amikor az egyik fel tul elvan nyomva,tul sokat ad stb.... ott mindeg fenall a veszely hogy , az elnyomott fel utoljara fellazad es robban a kapcsolat,hazasag...

33. 504d3546bf (válaszként erre: 32. - 274c9996b8)
2010. szept. 9. 17:57
hat nem tudom, soha nem gondolttam arra , hogy hatalmat szeretnek. Tallan a gyerek neveles az egyetlen terulet,ahol harcolok azert amit en helyesnek vellek ,azert amiert ugy gondolom ,ugy helyes. volt van es lesznek vitak ,sot bevallom neha kemeny veszekedesek. De valahogy ugy gondolom ,hogy bizonyos szintig igazodni kell , bizonyos szintig megtartani a fugetleneseget
32. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - 504d3546bf)
2010. szept. 9. 17:46

Minden/mindenki allando valtozasban van :)

Az elet egy harc.A parkapcsolatok/hazassagok is megvivjak a sajat harcaikat , a harc a kormanypalca megkaparintasaert folyik :)

Ha rövidebb,hosszabb idö utan a hatalmi poziciok nagyjabol "igazsagossan" ellesznek ossztva (amin sokszor a kapcsolat bukik vagy tovabbel.)akkor eljut a par egy nyugodalmassabb idöhöz , de tovabbra is szemmel tartjak egymast -:)

31. 504d3546bf (válaszként erre: 30. - Orsi86)
2010. szept. 9. 17:29
De az is valtozas. Valtozas akkor is ha pl a masik kedveert lemondunk dolgokrol, vagy az is ,ha besegittunk olyan dolgokba ami nem noi(illetve ferfi) munka. En pl miuttan ferjhez menttem nem szivttam egy szall gigit ,mert a parom roszul van a szagatol. Valtozas? Nem csak negativ iranyba lehet valtozni. Viszont szerintem mind 2 fel valtozik jo es rosz iranyba
30. Orsi86
2010. szept. 9. 17:20
Szerintem a házasság nem változtat meg egy kapcsolatot. Az idő változtatja, de ez lehet pozitív is! Nállunk az idő múlásával csak egyre jobb lett ahogy egyre inkább egymásra hangolódunk.
29. 1e76158442 (válaszként erre: 24. - Tamianyu)
2010. szept. 9. 15:34

Azóta csinálom ezt mióta nem nyafogok,meg azon gondolkodom mi miért változott meg,túl sokat gondolkodtam már,az élet túl rövid ahhoz,hogy ezzel töltsem az időmet,inkább mi magunk változtassunk rajta és akkor várhatunk is vissza valamit.Én nagyon sok nőt ismerek akik arra panaszkodnak,hogy milyen rossz lett a házasságuk,a férfi már nem törődik velük,vajon ez mind a férfiak hibája?

Nem nézzünk bele a valóságba a saját lelkünk tükrébe,vajon mi mindent megteszünk annak érdekében,hogy a szeretett férj jól érezze magát?

Ha kell én kiszolgálom a párom,azért hogy örömet okozzak neki,de csak akkor ha megérdemli,és ő megérdemli,napi 12 órát dolgozik értünk és ha hazajön hulla fáradtan nem azt fogom tőle kérdezgetni,hogy miért nem simogat.

28. 504d3546bf (válaszként erre: 25. - Johannia)
2010. szept. 9. 15:32
En ritkan tiltakozttam elotte, mindig ugy akarttam jol erezni amgam ahogy masok megszabdtak. Nem s igen tudtak ,ha nekkem az nem volt jo. Aztan meglett a gyerek... Na igen mindig volt bennem abbol amit a hazasagban valtozttam, de most igy atgondolva, nagyon elfolytottam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook