Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek lehet jó anya egy kimondottan buta, ostoba, műveletlen, sötét nő? fórum

Szerintetek lehet jó anya egy kimondottan buta, ostoba, műveletlen, sötét nő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
73. Clau26 (válaszként erre: 72. - Volpertinger)
2011. aug. 3. 15:10

Azért,mert nem attól lesz valaki jó anya,h intelligens,tanult,művelt..az én apukámnak sincs még érettségie mégis egyedül nevelt fel minket a húgommal,főzőtt,mosott,takaritott ránk úgyhogy nála jobb apát el sem tudnék képzelni..

A másik onnan is látszik h a forumninditónak mennyi esze van,h ha mindenképp felakar tenni egy ilyen kérdést talán igy is feltehette volna:Szerintetek lehet jó anya aki kevésbé tanult és intelligens?Nem pedig ilyen stilusban kiirni egy kérdést..

72. Volpertinger (válaszként erre: 69. - Clau26)
2011. aug. 3. 14:48
Miért?
71. Volpertinger (válaszként erre: 67. - Orsibigyu)
2011. aug. 3. 14:48

Én személy szerint azt utálom, akiben sok olyan tulajdonság van, amit én nem szeretek/ki nem állhatok/elítélek. Nem azt, akiben magamra ismerek. Hiszen általában az ember megengedőbb, nagyvonalúbb azokkal a rossz tulajdonságokkal, amik benne is megvannak.


A VV-vel kapcsolatos álláspontodat nem értem. Utálod azokat, akik nézik. Azért utálod, mert te is néznéd, de nem teszed, tehát irigyled őket? Aztán azt írod, hogy csak legyintesz, mert egyáltalán nem érdekel a téma.

Most akkor melyik?

70. t.Ili
2011. aug. 3. 14:25

A legújabb kutatások szerint az anya "sötétségének" nem sok köze van a gyermek tehetségéhez!:)

Két amerikai neurológus azt fedezte fel,hogy a zsenik születése szorosan összefügg az anya tesztoszteronszintjével!

69. Clau26
2011. aug. 3. 14:16
Szerintem az a buta,ostoba,műveletlen,sötét nő aki ilyen kérdést kiír forumba....
2011. aug. 3. 12:23

Jó anya (személyes vélemény): Főz, mos takarít, elvégzi a ház körül a dolgát, hogy a családját egy kellemes otthonban tudja. Mindig a gyermeke rendelkezésére áll, rendre neveli, következetesen, szeretettel de szigorral. Ovodába, majd iskolába járatja, és tanulásra ösztönzi. A gyermekéért éljen és az ő boldogsága legyen neki az első.

Legyen kreatív és eszes a tanár aki tanítja a gyereket, az anya "csak" ennyit kell tudjon.

És ne üljön a hoxa előtt! Ezért megyek és beteszek egy adag barackot.

67. orsibigyu (válaszként erre: 65. - 4c1a787e8f)
2011. aug. 3. 12:10
Egyetértek, illetve kiegészíteném: Azt utáljuk a legjobban akiben magunkra ismerünk, vagy AKI OLYAT TESZ AMIT MI IS SZIVESEN MEGTENNÉNK DE VALAMIÉRT NEM TEHETJÜK. pl. utálom azt aki VV-t néz, mert láttam a VV-t tudom, hogy illetlen, buta dolgokról szól, de én is elszórakoznék rajat, csak azért nem teszem, mert nem akarok magam előtt sem sötétnek tünni. Ha az ilyen embereket nem nézem le, hanem legyintek és azt mondom izlések és pofonok, akkor az azért van, mert engem egyáltalán nem érdekel a téma.
66. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Volpertinger)
2011. aug. 3. 11:14
"Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának."
2011. aug. 3. 11:05

"Ne ítélj, hogy ne ítéltessél!"


Tapasztalatom szerint nem jó az almának, ha messze esik a fájától. Se az egyik, se a másik értelemben. Olyan, mintha nem lenne szülője. Se a mercédesszel a falusi nénikéhez alig évente hazajáró managerfiú nem jó, se az, ha egy "jó" családnak "nem éri el a szintet" a gyereke. Csak mondjuk ez utóbbi, ha van elég inteligens, és még szereti is az utódot, tudja ezt kezelni...


Viszont nem tartom azt jónak, hogy "mi" jobbak azt gondoljuk, hogy csak az olyanoknak van létjogosultságuk, mint mi vagyunk. Ismeritek a példát az osztályról, ahol a legrosszabbat mindig kitették...


Meg van egy olyan bibliai megjegyzés is, "hogy aki többet kapott, attól többet is kérnek számon". Tehát ha az inteligensebb ember úgy érzi, hogy ő többet tesz a világért, mint mondjuk "sötétke" szomszédja, talán az úgy is van jól.


Összességében viszont az a tapasztalatom, hogy egy egyszerűbb valaki jobban tud szeretni, jobban látja a lényeget, nem variálja túl a létezést...


Sötét, buta, rosszindulatú meg lehet valaki 3 diplomával is.


Abszolút rossz ember meg nincs, legfeljebb nekünk nagyon nem jön be valamiért... Azt mondják, azt utáljuk a legjobban, akiben magunkra ismerünk. Amíóta ezt hallottam egy pszichológustól, nagyon sokat elgondolkoztam rajta... Lehet, hogy van benne valami.

64. winny (válaszként erre: 52. - Reformeletmod)
2011. aug. 3. 10:04

Köszönöm:)

Teszem a dolgomat.

63. debju (válaszként erre: 62. - M0ncsa)
2011. aug. 2. 22:38
no comment
62. M0ncsa (válaszként erre: 59. - Debju)
2011. aug. 2. 22:35
Ez vilagos, persze. A gond ott van, ha valakiben a "darabig" ELOTT sincs ilyesmire igenye :)
61. M0ncsa (válaszként erre: 60. - Debju)
2011. aug. 2. 22:34

LOL

le.

60. debju (válaszként erre: 58. - M0ncsa)
2011. aug. 2. 22:28

köszönöm, köszönöm! Nem tudtam, hogy vizsga van. :-) Leülhetek?



Akkör körbejárhatnánk ezt a témát is: jó anya

59. debju
2011. aug. 2. 22:22
amúgy csendben hozzáteszem, hogy egy kisgyerekes anyukának egy DARABIG nem sok lehetősége van önképzésre, hobbira és említettekr, elalszik a női magazinok felett minek olvasson olyat amire figyelni is kell, bizonyos műsorokat lehet más-más szemmel nézni (és mindegy min alszik el) és sorolhatnám. Ez teljesen természetes. És nem véletlenül írtam nagy betűkkel, hogy darabig mert az a baj, hogy van aki leragad itt, de van aki felismeri a helyzetét és tesz ellene. Nem kell elítélni ha egy kismama kicsit besötétedik :-) Aki alapból nem az, az időben kapcsol
58. M0ncsa (válaszként erre: 55. - Debju)
2011. aug. 2. 22:16

osszehasonlitas: esz versus butasag a diploma fuggvenyeben. a lenyege, hogy a diplomanak nem elofeltetele az esz, bolcsesseg.


forum megelozo reszet meg hagyjuk inkabb.


amugy gratulalok, te voltal az elso, akiben felmerult a "jo anya"-definicio/jelzo egyertelmusegenek a megkerdojelezhetosege :)

2011. aug. 2. 22:09
3. lehetőségként esetleg ismét visszatérhetünk a sötétség eredeti értelmére, amit egyesek a diploma hiányának vettek, holott ki lett fejtve, hogy nem erről van szó.
56. 07c4794583 (válaszként erre: 38. - Reformeletmod)
2011. aug. 2. 22:07

Elnézést, ha megkövetlek, de kétféleképp tudom értelmezni a hozzászólásod:


- a te szüleid "sötétek", de te orvosi egyetemre jársz, tehát a topiknyitó felvetése téves


- a te szüleid nem "sötétek", tehát miért is releváns a példád?


Nem jön le, hol is foglalsz állást a kérdésben.

55. debju (válaszként erre: 54. - M0ncsa)
2011. aug. 2. 22:06

abszolút igazad van :-)


viszont te is úgy fejezted ki magad, hogy "több esze volt" tehát a buta jelző firtatható (hiszen már itt is van az ész!), nálam megállja a helyét az elméleted :-)


és nem véletlenül írtam, hogy mindenkinek eszébe jut (lásd: fórum megelőző része) és nem azt, hogy nekem. Tévedek?


az én családomban kevés a diplomás, akinek van az semmit nem ér vele. Szoktam mondani: diplomával együtt észt nem adnak. De hagyjuk mert mindjárt kapok a fejemre.

54. M0ncsa (válaszként erre: 51. - Debju)
2011. aug. 2. 21:54

"a buta jelzőről pedig a tanulatlanság ami mindenkinek eszébe jut."


tevedsz. a valamikori parasztnak gyakran tobb esze volt, mint ma egy csomo un. ertelmiseginek, diplomasnak.

buta, sotet, ostoba: akinek nincs igenye a onfejlesztesre, onmegismeresre, allando onkepzesre (es itt most egyaltalan meg a felsooktatasra gondolok), uj dolgok felfedezesere, nem kreativ es talalekony, birkamod koveti a trendet, bedol az idiota reklamoknak, nincs tisztaban a legalapvetobb illemszabalyokkal, es meg sorolhatnam. semmi koze a beszerzett papirkupac sulyahoz.

mondom ezt en, akinek a csaladja tobb generaciora visszamenoleg diplomas. de mivel nem csak diplomajuk volt, hanem eszuk is, engem is ugy neveltek, hogy tiszteljem es becsuljem a parasztot, a takaritot es gyari munkast egyarant, mert ugyanolyan ertekesek, mint barki mas.

NEM tisztelem viszont az egyetemistat, aki a lepcsore turhazik es szetdobalja a cigarettacsikket vagy barmilyen szemetet, aki bunkon beszel a tanaraival, es hasonlok. szamomra az ilyen ember/no a buta, ostoba es muveletlen, es nagyon valoszinutlennek tartom, hogy szebbre-jobbra nevelne a gyerekeit. ergo nem jo anya.

53. reformeletmod (válaszként erre: 48. - 04e95f637a)
2011. aug. 2. 21:45

Köszönöm, igen, szerencsés vagyok, mert anyu mellett a férjem is segít sokat, nélkülük nem mennék semmire, hiába lenne eszem a tanuláshoz.

Szép estét mindenkinek!

52. reformeletmod (válaszként erre: 47. - Winny)
2011. aug. 2. 21:43
Gratulálok a családodhoz, biztos szuper anya és nagymama vagy:)
51. debju
2011. aug. 2. 21:43

először definiálni kellene a "jó anya" jelzőt aztán lehetne véleményt alkotni


az ostoba és sötét szintén mindenkinek mást jelent


a buta jelzőről pedig a tanulatlanság ami mindenkinek eszébe jut. És lehet valaki nem buta, de ostoba és sötét igen.

2011. aug. 2. 21:19

Nem tűntem el, csak mást csináltam közben.

Érdekes, hogy a legtöbben a végzettségre gondoltatok. Én nem az alacsony végzettségre gondoltam.

Ostoba, sötét emberen én olyat értek, aki nem széles látókörű, nem érdeklődő, nem nyitott, alig valamiről rendelkezik információval, "csak úgy van". Nem olvas, maximum női lapokat, tv-ben kizárólag Való világot, Éden Hotelt és hasonlókat néz, szinte semmilyen témáról nem lehet vele beszélni, igénye sincs arra, hogy valamilyen módon fejlődjön pl hobbi, újfajta szabadidős tevékenység... kb ilyesmire gondoltam.


Nem egy konkrét ismerősre gondoltam, nem érzem rosszindulatúnak a kérdést, csak érdekel.

49. 06718ca650 (válaszként erre: 2. - Ebe3bdf910)
2011. aug. 2. 21:14
nekem sosem segítettek a szüleim a tanulásban, nem is kellett, nekem ez olyan fura hogy van akinek kell segíteni. :O de a kérdésre is válaszolva, szerintem lehet jó anya. :)
48. 04e95f637a (válaszként erre: 38. - Reformeletmod)
2011. aug. 2. 21:11

Gratulálok a diplomáidhoz :)))


Szerencsés vagy anyukáddal :))

47. winny (válaszként erre: 43. - Reformeletmod)
2011. aug. 2. 21:05

Aki ilyen szépen ír az édesanyjáról az megérdemli.

Három felnőtt gyerekem és egy unokám van.

Maradj ilyen mindig.

46. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Volpertinger)
2011. aug. 2. 21:04
..de rosszindulatú ez a kérdés..vagy csak én vagyok ennyire érzékeny..(?)
45. kzsu80
2011. aug. 2. 21:01
ha szeretni tud, akkor igen
2011. aug. 2. 21:00
Sajnos azt is tapasztalom, hogy a magukat nagyon okosnak tartó, tanult nők előbbrevalónak tartják a saját karrierjüket, mint a gyereket! :(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook