Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha pajzsmirigy alulműködésed van, akkor száraz a bőröd, kimondottan az arcodon és a nyakadon? fórum

Ha pajzsmirigy alulműködésed van, akkor száraz a bőröd, kimondottan az arcodon és a nyakadon? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 7. 15:26

Nekem nemrég diagnosztizálták,de ezt a problémát először kb.2-3éve vettem észre!

Nálam leginkább az alsó lábszáramon,illetve a kézfejemre jellemző a nagyon durva kiszáradás!

Hiába kenem,sokszor semmit sem ér!

A nyakam inkább viszketni és húzódni szokott,ami azért annyira nem vészes de azt is kenem,ott viszont használ,mert megnyugszik!

És én is rengeteget iszom,kb.2,5l ásványvizet/nap!

2011. jan. 28. 23:08
Nekem kb. 10 éve van alulműködésem,de egyáltalán nem érzek ilyet sehol.Igaz ,sok folyadékot szoktam inni,leginkább hideg csapvizet,mert egyszerüen hiányzik. 100mg L-Thyroxin-t szedek rá és így teljesen "gyári értéken" van a TSH-m ,már évek óta.
2011. jan. 28. 15:38
A lábamon és a törzsemen inkább száraz,az arcom-nyakam rendben van.
2009. dec. 10. 08:35

Ez labortól függ. Ha vesznek tőled vért, akkor majd odaírják a te értékedet és a referenci értéket is.

Ha jól emlékszem, akkor nálunk 0,27-4,3 a referencia tartomány.

2009. dec. 10. 08:31
A ref .érték tartomány érdekelne.Mettől-meddig jó?
2009. dec. 10. 08:27
A páromnak túlműködik, az egész testén állatira száraz a bőre.
5. kRISZTAL (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2009. dec. 10. 08:22
Szia.Köszi.A TSH...mi a magas érték?(mennyi)
2009. dec. 10. 08:18

Szia!

Igen, akkor működik valaki alul, ha magas a TSH-ja.

Alulműködés egyik tünete a száraz bör. Szerintem mindenkinek más a jellemző. Nekem az arcomon, a combomon és a kezemen szokott száraz lenni a böröm.

Ha beállítják gyógyszerrel a működést, enyhül:)

3. kRISZTAL (válaszként erre: 2. - 4d418e4993)
2009. dec. 10. 08:09
Szia.Nagyon száraz az arcomon és a nyakamon a bőr.Bőrgyógyász kért vérvizsgálatot ezt a pajzsmirigyet megcélozva.Szerinte alul is működhet és ezért van ez a bőrszárazság.A TSH ha magas(mi a magas?)akkor alulműködik?
2009. dec. 10. 07:50
12 éve vagyok pm- alulműködös,de nem száraz a bőröm sem az arcomon, sem a nyakamon. A testem annál inkább,de az meg szerintem attól, hogy szinte semmi folyadékot nem iszok.
2009. dec. 10. 07:42
Ha pajzsmirigy alulműködésed van akkor száraz a bőröd, kimondottan az arcodon és a nyakadon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook