Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek lehet jó anya egy kimondottan buta, ostoba, műveletlen, sötét nő? fórum

Szerintetek lehet jó anya egy kimondottan buta, ostoba, műveletlen, sötét nő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2011. aug. 6. 21:34
Mivel manapság a legtöbben min. 3 éves szakmunkásképzőt, még többen szakközépiskolát és gimnáziumot végeztek, azaz érettségiztek, tehát minimális tudás birtokában vannak; több mint 30 % főiskolát, egyetemet; nem tudom, melyik kategóriára gondoltál :D És az óvoda is már jórészt iskolai előkészítő :D
192. Volpertinger (válaszként erre: 191. - A14deb9047)
2011. aug. 6. 21:13
Érdekes, miért pont a Down-kórosokat említed, speciel rájuk egyiket sem jutna eszembe használni.
2011. aug. 6. 20:28
Négy negatív jelző azért elég sok - ezt még egy Down-kórosra sem mondanám.
190. a56fa55821 (válaszként erre: 189. - Timycat)
2011. aug. 6. 20:16
Én az ilyen dolgok miatt gondolom azt, hogy a kérdésben szereplő jelzőkkel illetett nő nem lehet jó édesanya.
189. timycat (válaszként erre: 187. - A56fa55821)
2011. aug. 6. 20:12

ne is mondd! Tegnap előttem a belvárosban sz.ratta a kölykét egy nő... készen voltam, kislány meg, mint egy kutya, aztán futás az anyja után. Undorító! Valószínű, hogy majd ő is így fogja megoldani a számtalan gyereke szükségleteit


Azért borultam ki, mert ez kis város, még soha nem láttam ilyet és készen voltam, mert velem volt a gyerek is és igyekeztem teljesen másfele terelni, nehogy észrevegye a történéseket

2011. aug. 6. 20:10
Csak azt tudom, hogy amióta a fiam megszületett, csak tanulok-tanulok még mindig, a ruháim színe és a hajam egyre jobban világosodik, illetve szőkül... :D
187. a56fa55821 (válaszként erre: 186. - E438349773)
2011. aug. 6. 20:08

Általában azoknál a családoknál ahol a szülők, műveletlenek buták, ott a gyerekek is olyanokká válnak.

Az ilyen szülők gyermekei nagyon sokszor mosdatlanok, ápoltságuk elhanyagolt.


Én már olyant is láttam, hogy a pár éves gyerekek az erkélyről pisiltek le az utcára.

2011. aug. 6. 20:03
mar aki. de ha esze nincs, legalabb az anyai osztone legyen meg.... vagy valami lyesmi :) mert ha az sincs....
185. a56fa55821 (válaszként erre: 184. - E438349773)
2011. aug. 6. 20:01
De az állatok ösztönlények. Az ember azért ennél valamivel több.
2011. aug. 6. 20:00
muveltebb nem lesz, de szeretetet adhat egy ostoba no is.... az allatok is szeretik a kolykeiket xD
183. a56fa55821 (válaszként erre: 181. - 0a6ce1d48d)
2011. aug. 6. 19:56
Attól, hogy anya lesz valaki attól nem lesz műveltebb.
2011. aug. 6. 19:54
ha nem agressziv
2011. aug. 6. 19:53
miért ne lehetne, az anyaság megváltoztatja
180. orsibigyu (válaszként erre: 178. - Timycat)
2011. aug. 6. 19:43
Jah, de lelkiismeretfurdalás nélkül zabálják a csokit a szegény gyerek meg csámcsog nyüszít, de ő nem kaphat. De betölti X évet és akkor bepótlja, mert tiltott gyümölcs mindig édesebb.
179. a56fa55821 (válaszként erre: 178. - Timycat)
2011. aug. 6. 19:32
Ezen ne aggódj. Én fél éves koromban kaptam már mézes kenyér falatkákat :-)) És még élek
178. timycat (válaszként erre: 177. - Orsibigyu)
2011. aug. 6. 19:30

Én is a gyerek miatt tanultam meg "komolyabban" főzni. Sőt saját kis konyhakertet alakítottam ki, van saját nevelésű amennyire lehet bio répánk, zöldségünk, paprikánk stb


Viszont vannak olyanok, akik leszóltak azért mert a gyerek kapott például az első szülinapi tortájából, meg szétverte a marcipánt és szopogatta a darabkákat, így kb 3 falat édesség jutott "bele" a gyerekbe, de rögtön szar anya vagyok, bezzeg ő! Ő nem ad édességet a gyereknek X éves koráig. Igaz dobozból és tégelyből eteti nap, mint nap, mert az egészséges... aha

177. orsibigyu (válaszként erre: 175. - Caffi)
2011. aug. 6. 19:25
Ezt én is el tudom képzelni, szép példa. Hadd mondjam el, hogy én is sokat változtam a baba nyomán. Nagyon rendetlenek voltunk, lusták, sokat lazultunk, a TV előtt ettünk. Most tudjuk, hogy példát kell mutassunk ezért igyekszünk rendesek lenni, mindennap porszívózok, mindennap van főtt kaja, és az asztalnál fogyasztjuk.
176. Volpertinger (válaszként erre: 175. - Caffi)
2011. aug. 6. 19:18

Na!

Ez az első olyan hozzászólás, ami igazából érvel az IGEN válasz mellett!

175. caffi (válaszként erre: 1. - Volpertinger)
2011. aug. 6. 19:01

Az új sógornőm ilyen:)....és meglepődtem h lehet:)

Én nem szeretem ha vendégségbe jönnek,mert képtelen értelmesen kommunikálni....

Aztán megszült:

A babája koraszülött lett...úgy gondoltam h egy normál házaspárnál nem olyan nagy tragédia,mert tudják h mi mindenre oda kell figyelni....

Elmentünk babanézőbe(a babára kíváncsi voltam...de az anyukára nem annyira:D)...

A mai napig nem térek magamhoz....teljesen képben volt mindennel...utána nézett interneten h milyen szövődményekkel járhat az h pici a baba...és amilyen szeretettel tartotta,aggódót...stb....

Már másképp nézek rá....jó anya...bár az fix h barátnők nem leszünk:)

174. M0ncsa (válaszként erre: 173. - Volpertinger)
2011. aug. 6. 18:35
igazi kimondottan buta, ostoba, műveletlen, sötét szulok. errol beszelunk vegig ugyebar
173. Volpertinger (válaszként erre: 172. - M0ncsa)
2011. aug. 6. 18:20
Igen. Egyetértek. Ált isk osztálytársnőim közül kb 5 tanár lett. Aki gimiben tanít, az még mindig tanít, akik ált iskolában tanítottak, már mind elhagyták a pályát, mert többször megfenyegették őket a T. Szülők, amiért rossz jegyet illetve intőt, figyelmeztetőt adott a gyereküknek.
172. M0ncsa (válaszként erre: 171. - Orsibigyu)
2011. aug. 6. 17:14
Ezzel a tanarosdival most nagyon beletalaltal. 2 tanarno/tanitoneni baratnom is van, egyfolytaban sipakolnak, hogy gyerekek evrol evre pofatlanabbak, es mar a hangjukat sem merik felemelni az oran, nehogy a nyakukra kuldjek a hulye szulok a pedagogiai inspektorokat (mert mostansag ilyenekkel foglalkoznak, nem am a tanitas minosegevel... az inspektorok marmint)
2011. aug. 6. 17:09

Szerintem a nőkben akkor is be van programozva az anyaság. Mindenestől. Nem csak szaporodás, hanem lelki beállítottságuk olyan, hogy anyák legyenek. Nem fura, hogy pedagógia szakon 25 nő között van 1-1 férfi.

Én sem hiszem, hogy csak az jó anya aki gyesből gyesbe megy, bár én eddig egyik társadalmi szerepemben sem éreztem ennyire otthon magam mint anyaként. De szerintem nem az a fontos ki mennyi időt tölt el a gyermekével, persze egy minimálisra szükség van, hanem az, hogy felelősségteljesen viselkedik.

Pl. tetszik Timi hozzáállása, hogy nem zavarja ha egy tanár fegyelmezi a gyermekét, mert biztos megérdemli. Aki nem így tesz annál rosszabb szülő nincs, mert ha a szülő és a tanár nem működnek együtt ott nagyon tiszteletlen gonosz gyerek nevelődik. Az iskolai fegyelmezés legnagyobb akadálya, ha a gyerek és a szülő egyhúron pendülnek. Ott meg van kötve a tanár keze, és ez akár egy egész osztály teljesítményét meg tudja rontani.

170. M0ncsa (válaszként erre: 167. - Volpertinger)
2011. aug. 6. 17:08
agyszikkaszto szombat :))))
169. 274c9996b8 (válaszként erre: 163. - M0ncsa)
2011. aug. 6. 17:01

Keruljuk a bizalmaskodast kedves , erre nem adtam okot !

Azt meg a legkevesbe hiszem hogy , neked olyan jegyeid voltak valaha is Magyarbol , mint e-sorok irojanak !

Akadnak emberek itt hoxan akik amikor mar nem tudnak mit irni a hiszteriajuk közepette földhöz verik azt a buta fejuket es fönakadnak egy betun ! Sajnalatra meltok ....

168. 274c9996b8 (válaszként erre: 165. - Volpertinger)
2011. aug. 6. 16:56
Bocsi , de tenyleg felreertettel en csak a velemenyemet irtam meg , ahogy en latom , de nem szemelyeskedesnek szantam !
167. Volpertinger (válaszként erre: 166. - Volpertinger)
2011. aug. 6. 16:50

megfejtése.


MI VAN MA???????????

2011. aug. 6. 16:49

Az első szó megbejtése: "dobálózol"


:))

165. Volpertinger (válaszként erre: 153. - 274c9996b8)
2011. aug. 6. 16:49

Folyamatosan közhelyekkel sobálózol.


Én így látom a "szar karrierista anya" dolgot: vannak nők, akik különféle okokból (alacsony végzettség, motivációhiány, üres, unalmas, eseménytelen élet, esetleg önértékelési problémák) teljes mértékben rátapadnak a gyerek-témára. Igyekeznek olyan időközönként szülni, hogy minél tovább otthon maradhassanak a gyerekekkel, az életük csak a gyerekeikről szól, semmi más nem érdekli őket, semmi más témájuk nincs. Nekik csak ez van. Esetleg érzik, hogy ez így nem teljesen kóser, vagy enyhén paranoidak, úgy érzik, állandóan védekezniük kell, meg kell védeniük ezt az értékrendet.

Ebből adódóan idegesítik őket az olyan nők, akiknem NEM szól minden a gyerekről. Akiknek gyerekük, de emiatt automatikusan nem szűntek meg - sem mint nő, sem mint önálló személyiség, akinek baráti köre, hobbija, érdeklődési köre, érdekes munkája van.

És máris kész az "ellenségkép". Lehet fújolni a szaranya karrierista nőket, akik nem 4 évig szoptatnak, akik bölcsibe adják a gyereket és visszamennek dolgozni stb.


Pedig szerintem

- nem kell egy álláspontot, érzést, értékrendet védeni, az igazunkat bizonygatni, ha biztosak vagyunk az álláspontunkban, értékrendünkben. Ha nekünk fontos a gyerek, és úgy gondoljuk, hogy azzal tesszük neki a legjobbat, ha minél tovább otthon maradunk vele, akkor ennyi.

- nem kell szembeállítani a két csoportot - a "gyermekem az életem értelme" és a "szaranya karrierista nő" csoportot.

- Nem vagyok benne biztos, hogy a gyermekkel együtt töltött idő a döntő tényező a gyermeknevelés szempontjából


Plusz saját tapasztalatom, hogy én pl sosem kezdtem b*szogatni valakit azért, mert csak a gyerekei körül forog az élete. Ellenben engem számtalanszor kezdtek b*szogatni édesanyák, hogy "tudod, hogy ez nem normális", "mi van, senki nem akar neked/veled gyereket?", és hasomló bántó beszólások.


És itt a példa, nem tudom, ki említette: a nő a külvilág felé játssza a jó anyát, de hipohonder (sic), amikor teheti, lepasszolja, hogy olvasgasson. Na ő pl szerintem tipikus példája annak, amikor egy nő magától nem biztos, hogy szeretne gyereket vagy egynél több gyereket, de család/férj részéről elvárás, ezért bevállalja. De amikor csak teheti, kibúlik a szerepből. Mert neki ez szerep.

2011. aug. 6. 16:31

Abszolút nem értek egyet azzal, hogy "az anyaság" minden nőbe bele van programozva.

Régen elvárás volt, hogy egy nő ontsa a gyerekeket, simán selejt áru volt, ha csak egy gyereket tudott szülni, vagy épp egyet sem (persze akkoriban senki nem gondolta, hogy ez a férfi hibája is lehet, illetve nem voltak még ennek kiderítésére alkalmas vizsgálatok)

A nők szültek, mint a gép, elfogadták, hogy ez a dolguk. Ha szerencséjük volt, élvezték is ezt a helyzetet. Ha nem volt szerencséjük, akkor meg egész életükben boldogtalanok voltak, megőrültek, öngyilkosok lettek stb.

Ezzel szemben ma már nem kőkemény elvárás a nőkkel szemben, hogy szüljenek, pláne az nem, h szüljenek minél többet. És az eredmény: sok nő végiggondolja a dolgokat, esetleg reális az önképe, és úgy dönt, hogy nem szül gyereket.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook