Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek lehet jó anya egy kimondottan buta, ostoba, műveletlen, sötét nő? fórum

Szerintetek lehet jó anya egy kimondottan buta, ostoba, műveletlen, sötét nő? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
103. 00a194caf9 (válaszként erre: 102. - M0ncsa)
2011. aug. 4. 14:04

Hát igen, ez így van!

Egyébként mai fejjel látom, hogy apának sokszor nagyon igaza volt. De hiába volt igaza, ha egyszerűen nem tudta elmagyarázni az okokat, a miérteket. Csak üvöltött, és a viselkedésével igazából csak még inkább hajszolt arra, amerre nem akart... Tehát, sötét volt, na... Az apám, szeretem, de sötét volt. És nem beleérző. Mert ha az lett volna, tudta volna, hogy ezzel az ellenkezőjét éri el. Ennyi...


Anyukám az meg megbeszélt velem mindig mindent. Soha semmiért nem szúrt le. Ha valami vadbaromságot akartam tenni, akkor is engedélyezte. Azt mondta, én tudom, bízik a döntésemben, és ha én azt mondom, szerintem helyes, bármit megtehettek. Ez így is volt, csak útközben mindig beszélgettünk erről-arról, elmondta, hogy ő hogyan látja. És mire a végére értünk, én mindig úgy döntöttem, ahogy ő szerette volna, hogy döntsek. Ami nekem fel sem tűnt soha. :) Csak most tudom. Tehát az ő döntése volt, csak a számba adta a választ, és megmutatta a helyes utat.

102. M0ncsa (válaszként erre: 101. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 13:59
Erre mondta mindig pszichologus baratnom: "a gyerek nem hulye, csak kicsi!" :DDDD mar 2 evesen is olyan trukkokre kepesek, ugy megvezetik apukat-anyukat az egesz csaladdal egyetemben, hogy felelmetes. Es minel idosebbek, annal inkabb :DDD
101. 00a194caf9 (válaszként erre: 100. - Volpertinger)
2011. aug. 4. 13:01

Hát igen, ezzel egyet értek teljesen. A tanulás még egy dolog, szerintem, mert ott is felzárkózol, ha nagyon akarsz, és elolvasod te magad is a tanulnivalót, stb.

De ha a világ dolgait kell megértetni vele, felfogatni vele, ha értékrendeket kell közvetíteni, ha jó úton kell őt vezetni, az már egy nehéz dolog lehet. Legalábbis velem elég nehéz lehetett, mert hú, mit össze lázadtam... :)


Anyukám ő tudott engem kezelni, és rá tudott bírni arra, hogy tegyem amit ő szeretne. Apukámmal meg nagy csaták voltak, mert irreális dolgokat követelt tőlem. Mivel beszélni nem tudott a nyelvemen így mindig az üvöltés volt a fegyvere, aminek az lett a következménye, hogy rendszerint kiröhögtem magamban, igazad adtam neki hangosan, majd átvertem mint sz*rt a palánkon, és tettem, ami nekem jó. :) Ő meg nem vette észre, mert azt hitte, jól lehordott, és szót fogok fogadni.

100. Volpertinger (válaszként erre: 92. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 11:46

Ez kb az, amire gondoltam.

Hogy akinek a világ tök szűk, azt a kevéske infót a kereskedelmi csatornákról meg a Story magazinból szerzi be, az mit ad tovább a gyerekének?

Mondjuk óvodás kortól. Mert egy csecsemő "életben tartásához" valóban elegendő valamiféle ösztön. Szerintem.

De később? Amikor esetleg tanulásban kell segíteni, a gyerek kérdéseire válaszolni stb?

2011. aug. 4. 11:44
Kisebbségeket ne, burklt cigányozást se, légyszi, ettől lábrázást kapok.
98. 00a194caf9 (válaszként erre: 97. - 1675f7fe54)
2011. aug. 4. 10:58
Na igen...
97. 1675f7fe54 (válaszként erre: 95. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 10:40
pl. pedagógus szülők, akik képtelenek normálisan nevelni a saját gyerekeiket.
96. sercegnő (válaszként erre: 94. - Ujlany)
2011. aug. 4. 10:14

hat keves megfelelo csalad van. nekem ertelmisegiek a szuleim, fogjuk ra, na de amit azok mondanak nekem, el sem hinned.


meg senki nem lat ki a sajat vilagabol. csak eppen mindenkinek mas szinu, formaju, es ez ettol szep.

95. 00a194caf9 (válaszként erre: 89. - Sirga)
2011. aug. 4. 10:13

Hogy érzelmileg pontosan hogy áll egy ember, az intelligencia függő. EQ!

Vannak, akik érzelmileg ott tartanak még, mint a gyermekek, pedig felnőtt emberekről van szó.

94. ujlany
2011. aug. 4. 10:12

Szerintem nem lehet. Az ilyen embereknek a vilag kg. akkora amennyit ok latni tudnak belole. Lehet, ugyan, hogy az o gyerekuk is boldog es sikeres lesz vegul, de ha osszejon is, tobbezerszer tobbet kell ezen dolgoznia, mint egy megfelelo csaladbol jott gyereknek.

Es nem az anyagiakra gondolok, hanem a lelki fejlodesre.

93. 00a194caf9 (válaszként erre: 91. - Air)
2011. aug. 4. 10:12
Rákerestem. Szeretném megnézni, mert nagyon jó film lehet... :)
92. 00a194caf9 (válaszként erre: 90. - Sercegnő)
2011. aug. 4. 10:11

Szerintem egy "buta, ostoba, sötét" ember nem rendelkezhet normális értékrendekkel. Hiszen ha azokkal rendelkezne nem illetné senki a fenti jelzőkkel. És a fenti jelzőkkel illetett emberekre jellemző, hogy erőszakosak is általában, tehát, mivel buták, azt hiszik, csak az a jó, amit ők tesznek, és gondolnak.

Így nézeteiket megpróbálják ráerőszakolni a környezetükre is. Adott esetben a gyerekre...

91. air (válaszként erre: 88. - A56fa55821)
2011. aug. 4. 10:10

Szia!Nézd meg a Nevem Sam filmet és kétségeid lesznek ,mit jelent a jó szülő fogalma .Nekem ez a véleményem,igaz apáról szól ,de a téma adott:)

[link]

2011. aug. 4. 10:02

lehet jo anya, miert ne lehetne? csak ne legyen eroszakos, es ne akarja a sajat nezeteit rahuzni a kornyezetere. a sotet mellekneven mit ertesz?



muveltseg nelkul meg lehet elni!!

89. Sirga (válaszként erre: 1. - Volpertinger)
2011. aug. 4. 09:48
Szerintem lehet: az, hogy érzelmileg, emberileg mennyit ad a gyerekének, nem intelligenciafüggő. Más kérdés, hogy mit tanul a gyerek otthon, de a lelki fejlődés nem ezeken múlik.
2011. aug. 4. 09:33

Egy buta, ostoba, műveletlen, sötét nő szerintem nem lehet jó anya.


Senkitől sem lehet elvárni, hogy ragyogó elméjű legyen, viszont egy bizonyos fokú intelligencia szükségeltetik ahhoz, hogy jó szülő legyen. Hogy meg tudjon tanítani bizonyos alapvető dolgot a gyerekének.


Gondolok itt a kisebbség nagy részére. Sajnos nagyon sokuknál fenn áll mindegyik dolog, mint ami a fórum címében találhat. És az ilyen anyáknak a gyerekük sem lesz soha normális ember, ha csak valami ok miatt nem emelik ki ideje korán a családból.


Szóval a válaszom egyértelmű nem.

87. 00a194caf9 (válaszként erre: 81. - 28d702b533)
2011. aug. 4. 09:27

Szerintem egy csecsemő gondozását majdnem mindenki eltudja látni. De a csecsemő egyszer nőni fog, nagyobbacska lesz, és kinyílik a világ felé.


Szerintem iskolázottság nem szükséges ahhoz, hogy valaki jó anya legyen (az anyagiakat most ne nézzük, az csak a mai világban számít ennyire, és sajnos más téma).


Az érzelmi intelligencia nem az egyetlen dolog, ami szükséges. De messze menően a legfontosabb, szerintem. Mert a gyerek eléri a kamaszkort, kinyílik a világ felé, és a legfontosabb dolgok között van az, hogy akkor ott, milyen hatással van a szülő a gyerekére.

Tehát, tudja-e ösztönözni arra, hogy tanuljon, arra, hogy válogassa meg mikor, és kivel bújik ágyba, kivel kezd kapcsolatot, kivel barátkozik, hová jár szórakozni, hogy mit visz be a szervezetébe, hogy hová indul el az életben.


Ehhez kell érzelmi intelligencia, meg értelem, hiszen egy olyan ember, aki magát sem tudta helyes irányba vinni emberileg, erkölcsileg, hogyan tudna egy gyereket is elindítani a jó útra? Ha a helyes irány felé szeretném terelni, akkor is kell beleérző képességem legyen, hogy tudjam, mit és hogyan élhet meg a gyerekem, és tudjam, hogyan kezeljem őt, és a lázadó kirohanásokat. Hogyan értessek meg vele dolgokat úgy, hogy elfogadja. Hogy hiteles tudjak lenni a gyerekem szemében....


Pl. vannak olyan népcsoportok hazánkban, ahol a gyereket már egész kicsi kora óta lopni küldik, erre tanítják... Nem mondom, hogy az anyja nem szereti, mert lehet, hogy nagyon is imádja a gyerekét, és szeretni a tisztességes nevelés biztosítani, de mivel őt is anno lopni küldték, ezért nincsen több esze, nem fogja tudni a gyerekét másra nevelni. Mert ő magam sem tudja milyen az, tisztességben felnőni. És ebből kevesen tudnak csak kitörni. :(

86. M0ncsa (válaszként erre: 85. - 00a194caf9)
2011. aug. 4. 09:23
Igy van. Volper mar az elejen sem beszelt az iskolarol, csak folyton belekeverik...
85. 00a194caf9 (válaszként erre: 79. - Volpertinger)
2011. aug. 4. 09:20

Nem csak ez kell ahhoz. De számomra az ostoba, buta, sötét szó kizárja a megfelelő érzelmi intelligenciát.

Lehet valaki írás és olvasás tudatlan is, úgy, hogy egy élet tapasztalata van mögötte, és reálisan lát, és értékel dolgokat. Tehát értelmes, jó érzésű, felvilágosult ember.

Az értelem, érzelem nem iskolázottságtól függ.

2011. aug. 3. 20:34
Az, hogy ki sötét és ostoba elég szubjektív fogalom...szélsőséges esetektől eltekintve persze.
83. Volpertinger (válaszként erre: 80. - Szilvus67)
2011. aug. 3. 20:33
Akkor az ellenkezője is igaz?
2011. aug. 3. 19:26
az ,hogy lehet -e a másikra figyelni?! igen azthiszem ,hogy nem iskolátol és nem iskolázottságtól függ ,hogy tud-e vki jó anya lenni, hanem ,hogy tud-e gyermekére odafigyelni, tenni érte, tudni lemondani sok-sok mindenről, hogy az első legyen számára a gyermeke minden tekintetben, tudjon neki biztonságot, szeretetet adni .
2011. aug. 3. 19:22
Sziasztok ! elég érdekes a téma... hát nem tudom talán ezt gondolom amit belinkelek"Egy neves pszichoanalitikus D.W.Winnicott szerint eleve nem létezik „jó anya”. Ez illúzió. Amire törekedhetünk az az „elég jó anya”-ság elérése. A csecsemő gondozásának sikere, véleménye szerint, nem az okosságtól vagy a racionális felvilágosultságtól függ, hanem az elköteleződéstől. Az elköteleződés a kulcsszó. A rajtunk kívüli másik személy iránti elköteleződés. A másikra való odafigyelés és a másikra reagálás képessége. De hogyan lehet teljesen a másikra figyelni?"
80. szilvus67 (válaszként erre: 44. - Pan Dóra)
2011. aug. 3. 19:07
Nem akarok általánosítani,de sajnos sok esetben ez így igaz
79. Volpertinger (válaszként erre: 74. - 00a194caf9)
2011. aug. 3. 18:47

Jaj de jó, te értetted, mire gondoltam!

Részben legalábbis. Tudtommal az érzelmi intelligencia tényleg "csak" az érzelmekkel kapcsolatos intelligenciát jelenti: azok érzékelését, megértését, megfelelő kezelését.

Ez tényleg elég ahhoz, hogy valaki jó anya legyen?

78. M0ncsa (válaszként erre: 74. - 00a194caf9)
2011. aug. 3. 18:43
bravo :)
77. Volpertinger (válaszként erre: 70. - T.Ili)
2011. aug. 3. 17:52

Én nem tehetséges gyerekekre gondoltam, mint a "jó anyaság" bizonyítékára.

Tehát a példád nem igazán releváns.

76. Volpertinger (válaszként erre: 73. - Clau26)
2011. aug. 3. 17:45

Ezt én nem is írtam sehol.

A tanultságot ti emeltétek be a sorba.

A műveltséget nem kizárólag tanintézményben lehet megszerezni, nem is ilyen értelemben használtam a "műveletlen" szót.

Az intelligencia szintén nem szerepelt a kérdésemben, ezt is te kevered bele.


Köszönöm a címre vonatkozó tanácsodat, ha nem gond, nem fogadom meg.

75. 4c30444687 (válaszként erre: 74. - 00a194caf9)
2011. aug. 3. 16:31
Erre épp ragyog és kék ;)
2011. aug. 3. 15:15

Na várjunk!

Az ostoba, és buta jelző nem azt jelenti, hogy tanulatlan valaki. Ismerek nem egy diplomás és művelt embert. Olyanokat, akiknek nagy a lexikális tudásuk, de szegények olyan ostobák, és sötétek mint az ég! Tehát, a kettő nem függ össze.


Szerintem a lényeg az, hogy az érzelmi intelligenciája legyen magas egy anyának. Tehát megfelelő értékeket tudjon képviselni, közvetíteni, és átadni a gyereknek, továbbá lefordítani azt az ő nyelvezetére.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook