Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
487. Szera1 (válaszként erre: 486. - Kiccicu)
2009. okt. 29. 15:26

Teljesen igazad van...vagyis Bocsika...de szerintem ha visszaolvasod a fórumot hónapokkal ezelőttre is akár...akkor láthatod, hogy én pont azokat védtem a bejegyzésemmel, akik ezeket az elkeseredett, és az OOSZI-nál rosszuljárt embereket, most kicsit megalázták azzal, hogy burkoltan bár, de hazugnak tituláltak őket. Soha senkit nem bántok meg, ha ezt előtte Ő nem tette meg velem!!! Egyébként Nikol biztosan nem akart rosszat, csak azt gondolta, hogy itt csak nyavajgós emberek írnak, így felajánlotta a betegségét...én lecsaptam a feldobott labdát, és leírtam, hogy nem biztos, hogy jól járna a cserével!!! Pontosan erről beszéltem az írásaimban, hogy itt egymást segítjük, és nem arról beszélgetünk, hogy milyen jó is az OOSZI, és milyen jól jár mindenki aki odajut!!!

Itt eddig is egymást támogattuk, tanácsot adtunk mi akik már megjártuk a hadak útját, és nem véletlenül kerültünk oda, nekink is bajunk van sajnos...és ne hidd hogy elkeseredett vagyok, alapjáraton vidám vagyok, kivéve mikor torzítja a fejemet a kín!!!

Nagyon útálom az igazságtalan dolgokat, ezért is reagáltam úgy ahogy. Nem érzem bántónak...hiszen csak el kell olvasni amit mi kaptunk!!!

Hogy kellett volna reagálnom? :

-Igen igazad van, csak félrebeszéltünk...az OOSZI ilyeneket nem mond...és nem is ír le!!!???

-Vagy, hogy : Az OOSZI áldásos és remek munkát végez...hiszen valóban ennyi és ilyen betegségekkel a havi több mint 25 ezer forintos gyógyszerköltséggel jogos, hogy 27 ezer forintot kapsz egy hónapban???

Na hát mi ezekről beszélgettünk hajdan, és nem arról, hogy milyen hülyék vagyunk, hogy ilyeneket írkálunk!!!

Az én reakcióm ezekre a burkolt vádakra érkeztek!!! Nem haragszom senkire...és mint írtam nem is vagyok megkeseredve, viszont akik most "jóljártak" azoknak is veszélyben van a százaléka!!! Azért erre gondoljon mindenki aki hülyének néz minket!!! Lehet még szüksége a tanácsra, főleg, hogy mi már egy páran tudjuk hová fordúljunk, hiszen az Ő érdekükbe is keresünk kutatunk a jogorvoslatért!!! Hát ebbe kéne mindenkinek belegondolni, és segíteni, nem leszólni az embereket! Tehát nem érzem jogosnak azt a vádat amit ellenm itt felhoztatok, csak a dolgok mögé kell látni!!!

Aért én kívánok szép estét mindenkinek!!!

486. Kiccicu (válaszként erre: 485. - Szera1)
2009. okt. 29. 14:03
Szerintem nem cserélgetni kellene a betegségeket egymással, hanem segíteni, a tapasztalatokat megosztani. Mert ugye előfordulhat ,hogy olyat hallasz, ami esetleg jól jöhet. Sajnos úgy látom, hogy ez a fórum átment rivalizálásba, ki betegebb mint a másik. Sőt lassan sértegetjük is egymást.Úgy látom belőled az elkeseredettség beszél. De ettől még nem kellene másokat megbántani.Nem hiszem, hogy nikol is például annyi évesen amennyi,arra tette fel az életét,hogy le legyen százalékolva minél tovább. De van egy ötletem: aki ki akarja tombolni magát, nyisson egy új fórumot, hogyan tudnálak a legjobban megbántani címmel.Ezt meg hagyjuk meg azoknak, akik tapasztalatot akarnak cserélni.
485. Szera1
2009. okt. 29. 10:48

482. nikol1980

Tehát erre válaszoltam, sajnos lemaradt a név és az üzenetszá amire írtam! Az utolsó pár sor az üzimből a Tied volt! Erre szólt a válasz.


"nekem eddig mindent bele vettek ami van.

nem sok bajom an - de az is elég. . .

sőt cserélnék szívesen. . . ."

484. Szera1
2009. okt. 29. 09:43

Bocs, erre válaszoltam!

És ezek szerint az értelmezéssel volt a baj, mert én zárójelbe tettem, hogy fizetősök...ez többnyire azt jelenti, hogy : és ők is!

Azért érzem bántónak amit írtok, mert Ti nem abban a helyzetben vagytok mint mi, hiszen nagyon OK volt minden, és mindet bele is írtak a papírotokba!

Tudod mit??? Ha van lehetőség igenis cserélnék veled!!! Ha furának érzed ezt a kijelentésemet, csak nézd meg a reumatoid arthritis-es betegek kínját, és nézd meg milyen az amikor szétesik a porc a csontjaid között, és utánna szétesnek a csontjaid is!!! 210/167 a vérnyomásom, a gyógyszerk szétmarták a gyomromat, és a nyelőcsövemet, így szép fekélyek éktelenkednek, nyelni alig tudok, aludni úgy alszok, hogy kb. 20-25 percenként felkelt a köhögés ami a nyelőcsőfekély okoz!!! A súlyos vérszegénységem miatt sokszor elájulok, a méhmyoma miatt ki akarnak pakolni, van egy klassz allergiás asztmám, mindezek tetején és miatt a súlyos depresszióm...soroljam még azokat a betegségeket amire cserélni szeretnél??? Szívesen cserélnék veled hidd el!!!

De én nem szoktam mások betegségéve viccelni, és nem is említettem még így senkinek hogy mi a bajom, hiszen nem aza lényeg, hogy te betegebb vagy-e mint én. Ez csak Neked lényeg, úgy ahogy nekem is az én betegségeim!!!

De ne nevezzetek minket hazugnak!!!

Igen is a szakorvosok véleményét megmásította az OOSZI!!!

Különben hidd el, hogy nem 40%-ot kaptam volna. A Kútvölgyibe a professzor ki van akadva, sőt az ORFI-ban az Ormos dr. is, hogy miért csak ennyi, mikor többet vagyok az ágyban, mint a lábamon!!! És sajnos kurvának sem vagyok alkalmas, mert arra születni kell!!!

Tehát cserélük???

nekem eddig mindent bele vettek ami van.

nem sok bajom an - de az is elég. . .

sőt cserélnék szívesen. . . .

483. Szera1 (válaszként erre: 481. - Rozália)
2009. okt. 29. 09:29

Nagyon szépen köszönöm, hogy elfogadtad a bocsánatkérésemet, valóban csak az dolgozott bennem, hogy sokan nem is gondolják, hogy micsida betegségekkel mennek az OOSZI-hoz emberek, és micsida kiszúrásban részesűlnek, mert elfogyott a "keret" amit arra kapnak, hogy bizonyos százaléka a betegeknek "átjuthat" a rostán /ezek főlega fizetősök!/ a többit meg kivágják 40%-kal.

Én magam is szedek citosztatikumokat /a rák gyógyszerét/ szteroidokat, és még mellette nagyon sok kemény gyógyszert ami nagyban rongálja az egészségemet, A főbetegségem /reumatoid arthritis/ nagyon sok kínnal jár, sajnos az életemet is megrövidíti, így ez sem jobb mint a rák, főleg úgy, hogy hozta magával az extrém magas vérnyomást, a tüdő roncsolódást,...stb.

Sokszor nem tudok kikelni az ágyból, sokszor esek-bukok a sok gyógyszer hatásától, kísérő nélkül már nem is nagyon megyek el itthonról...stb.

És erre kaptam 40%-ot!!!

Na ezért vagyunk felháborodva, amikor sok olyan embert ismerek, aki cukorbeteg és 67%-on van.

Azért nem ugyanazok a betegségek, holott tudom, hogy a cukorbaj is nagyon veszélyes. De akkor a csont,-és izület deformációja nem az???

Ezek a problémák, amit semmibevettek a nyomorúltak. És még csak pár betegségemet említettem.

482. cca887cff8 (válaszként erre: 476. - Szera1)
2009. okt. 29. 09:16

azért ezt visszautasítom ahogy beszélsz velem!

nekem egy bajom van de az végleges. és hála istennek nem lettek átettek stb..


én dolgozni szerettem vna anno meg most is. anno könyörögtem ne vegyenek le mert jó fizető munkám van ...de térlátás elvesztése miatt majd minden munkáról lemondhatok mert üzemorvosi alkalmassági vizsga is kell már mindenhol és nem felelek meg...


nem pénzért vettem meg 7 éve a rokkantságot.

most érdekes módon mégis elvették. holott anno az ő véleményül miatt tanácsoltak el és nyilvánítottak alkalmatlannak a munkára.


ere meg most visszavonják de ettől még nem kapok rendes munkát, főleg amit évekig tanultam, képeztem magam folyamatosan...


nem tudom miért beszélsz így velem!!!

nekem eddig minden t leírtak rendesen...


én is vissza tudnák vágni azzal, h talán azoknak nem írják le rendesen a betegségeket akiknek vaj van a fülük mellett...nem??!!


az h egy bajom van ill végleges állapotom miért baj? ezzel engem nem lehet rehabilitálni, se kezelés, se műtét mert kész vége a szememnek..végleges!!!!!!!


azzal, h vkinek 12 betegsége van mit számít, lehet nem olyan jellegű - mondhatnám én is.

és mellette lehet dolgozni...


erről ennyit. nem kéne egymást bántani sztem...

481. Rozália (válaszként erre: 479. - Szera1)
2009. okt. 29. 09:14

Nem neveztelek hazugnak, csodálkoztam és kételkedtem, hogy ilyen megtörténhet, mert én a környezetemben nem hallottam ilyesmiről és magam nem tapasztaltam ilyet.

Az, hogy én jól jártam volna az OOSzI-val? Neveztek volna inkább szimulánsnak, csak úsztam volna meg a rákot...

A bocsánatkérést elfogadom.

480. Rozália (válaszként erre: 477. - 1ebb4c5670)
2009. okt. 29. 09:09

Igen, köszönöm.

Nem hülye vagyok, illetve az, mert hozzászóltam...

479. Szera1 (válaszként erre: 478. - Rozália)
2009. okt. 29. 09:05

Kedves Rozália!

Nem kell megsértődnöd, hiszen konkrétan hazugnak neveztél minket, mondván, hogy az szerinted az OOSZI nem ír és nem mond olyat ami nem igaz.

Tehát akkor mi hazudunk!!!

Ez esett rosszúl, és ezt sérelmeztem az írásomban!!! Én nem haragszom, és nem is értem miért írtad, hogy menj...valahová!!! Én ilyenre nem is gondoltam, csak bántónak éreztem az írásodat a megaláztott és igen beteg emberek felé!!!

Sajnálnám, ha nem jönnél ide a fórumra többet, és örülök, hogy Te jóljártál az OOSZI-val, és bízol bennük! Csak mi sajnos nem így jártunk, és ezt itt ki is tárgyaljuk, illetve próbáljuk az igazságunkat megtalálni!!!

Ezért ne bánts minket!!! Hidd el sok a bajunk enélkül is!!!

Egéybként tisztelettel bocsánatot kérek, ha esetleg az előző válaszom Téged sértett volna!!!

478. Rozália (válaszként erre: 475. - Szera1)
2009. okt. 29. 08:58

Félreértés ne essék én a véleményemet mondtam el, nekem nincs olyan problémám, amire azt mondták volna, hogy szimulálok....

De most ne rám ugorjál, hozzászóltam. Ennyi. Okkal vagyok rokkantnyugdíjas én is. Akkor nem értem a hangnemedet. Ha meg menjek én a .... akkor azt mondjad! Beteg érzékeny ember vagyok én is. 54 évesen még csak esélyem sincs, hogy esetleg még, talán.... Viszont ha nekem nincs különösebb problémám az OOSZI-val, a stílusukon kívül, akkor miért köpködjek?

Ötletem van: nem jövök többet erre a fórumra!

477. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 474. - Rozália)
2009. okt. 29. 08:55

Kedves Rozália !

Nem a név az érdekes , hanem maga a betegség amivel mások vigan élik a világukat mert pénzért vették meg a rokkantságot .

Mig aki tényleg ugyan az a betegség kóddal nemtud dolgozni sem feketén sem rendesen.

A szakorvosi lelet azért fontos mert a diagnozis és a leirásokat betegségről egy szakorvos irja le.

Amirt sz ORSZI- ben átköltenek ugy , hogy az a delikvensre nézve semmi jót nem jelent.

Nálam fordult elő , hogy 17 db orvosi szakvélemény belesem került a szakvéleménynek titulált valaminek.

18 db -nál pedig olyan hablatyot irtak le diagnózisba ami közel sem volt ahhoz ami a szakorvosok leirtak.

tehát ellenőrizni kell először is , hogy minden egyes szakorvosi lelet benne szerepel a az irományukba,

Valamint azt is , hogy a diagnózis egyezik a szakorvosok által leirtakkal.

mert itt keresendő az egész doolog lényege!

Ezt csak e és más tudja ellenőrizni!


A beadványban olyan diagnózisokkat szeretnék beirni ami nem 40- 50 -70 % hanem a fölött kell , hog y legyen.

Pl. egy vizelet és egy székletinkontinenciával nem a 40 % a reális .

Ilyenekre gondoltunk.

Vagy egy 190/100 vérnyomás aminek a perszám az érdekes mert ez nem megy le ha fene összeszed akármennyi vérnyomás csökkentöt akkor sem fog lejjebb menni.

Remélem igy már érthetőbb , hogy mire is gondoltunk.

476. Szera1 (válaszként erre: 473. - Cca887cff8)
2009. okt. 29. 08:46

Szia Nikol!

Biztos, hogy cserélnél??? 39 évesen a 12 féle betegségem??? 22 féle gyógyszerem??? Érdekel??? Cserélünk??? Én is szívesen cserélnék!!!

Mi van itt??? Mi lett ebből a fórumból??? Fiúk...Lányok!!!

Olvassatok már vissza, hogy kiknek alakult ez a fórum!!! Itt segítjük egymást, legalábbis ötletekkel, és eddig nem volt intrika a résztvevők között!!! Most azt érzem, hogy micsoda szemét emberek vagyunk, hiszen az nem lehet, hogy az OOSZI ilyen dolgokat tesz!!!

Hát jelentem tett!!! És sok ezer emberrel!!!

Valószínűleg Ti a szerencsésebbek közé tartoztok /vagy a fizetősökébe!/.

Nekünk pont az a problémánk, hogy a fizetősök megkapják a "megfelelő" százalékot, míg minket akiknek erre nincs pénze /meg nem is akarunk fizetni!/ szívatnak.

475. Szera1 (válaszként erre: 474. - Rozália)
2009. okt. 29. 08:38

Hát ebben valóban tévedsz Rozália!

Sokan vagyunk akik ha kell személyesen is odaállnak az OOSZI elé akár jogi ügyben is!!!

Nem egyedül kell odaállnod, hanem sokan és egyszerre akarunk lépni!!!

Én egyszemélyben is írtam már sok olyan helyre ahol azt gondoltam, hogy tudnak segíteni, de ha egyesével rohangálunk hozzájuk, sajnos leráznak minket egy egy elutasítólevéllel!!! Nem véletlenül mondják, hogy sok lúd disznót győz!

Itt nem a személy a fontos, csak az eset. Csak szerttük volna, ha mégtöbben tudunk kiállni ellenük!!!

Hidd el, nem véletlen, hogy ez a dolog elindult!!!

Bizony sokan vagyunk akiknek meghamisították a betegségkódjait, illetve nem azokat írták be a határozatukba amit a szakorvosok!!! Azt is hidd el, hogy sokszor nyomorékon fekve, és havi 27 ezer forinttal a szememet kiverve nem annyira ráz a röhögés attól, hogy Te nem hiszed el, hogy itt bizony /ezen a fórumon/ az OOSZI által átvágott emberek vannak, és ugyan elkanyarodott a téma rendesen, de ez nem a dícsérjük az OOSZI-t fórum!!!

Úgyhogy bizony nagyot tévedtél, de ha van jobb ötleted nyugodtan szóljál, mindenre nyitottak vagyunk!!!

474. Rozália (válaszként erre: 472. - 1ebb4c5670)
2009. okt. 28. 17:00

Szerintem a névvel, adatokkal, betegségekkel ellátott papírokat nem adja ki a kezéből senki. Valami mást kell kitalálni.

Nem elég, ha leírja az akinek ilyen gondja van, hogy mi az, amit nem vettek nála figyelembe, vagy mittudomén?

Mert nem hiszem, hogy simán azt mondanák - írnák -, hogy ebben és ebben a betegségben szimulál. Nem?

Persze, lehet, hogy tévedek.

473. cca887cff8 (válaszként erre: 472. - 1ebb4c5670)
2009. okt. 28. 15:49

nekem eddig mindent bele vettek ami van.

nem sok bajom an - de az is elég...

sőt cserélnék szívesen....

2009. okt. 28. 15:10
Látom nem nagy a tülekedés , hogy tegyünk valamit ezügyben.
2009. okt. 27. 13:20

na, tegnap feladtam a fellebbezést.

nem tehetek mást.

mert vagy elfogadom a 40%ot vagy ennyi volt...

mert a rendsz,szoc.segélyt nem vehetem igénybe mert jelenleg van munkám.

akkor vehetném igénybe ha nem lenne és mellette a munk.központban találnék..

akkor lenn segély is meg fizetés is...

azért meg nem fogom feladni a nehezen kibugázott melót - még akkor sem ha nagyon keveset fizet...

más lehetőségem nincs ...

2009. okt. 25. 14:26

Aki gondolja , hogy egy beadványban feltüntessünk olyan betegségeket amely az ORSZI szerint nem betegség hanem az ő olvasatuk szerint kszimulál.

Akkor seegitsen.

Kellenének azok a szakorvosi leletek amelyek taralmazzák , hogy milyen betegségekről van szó.

A másolatot is visszadjuk !

469. cca887cff8 (válaszként erre: 468. - Kiccicu)
2009. okt. 16. 20:42

szia. köszi.

nekem is ezt tanácsolta a nyufig - os hölgy akivel beszéltem.

mivel eddig 2003 óta III. csoportos vtam akkor meg kéne próbálni.


és meg is fogom.

csak elegem van belőle mert végleges állapotú vok a szemmel és nem javul meg sajna.

468. Kiccicu (válaszként erre: 467. - Cca887cff8)
2009. okt. 16. 18:28
Megígértem, hogy kérdezősködök. Ketten is azt mondták, hogy tanácsos megfellebbezni. Ha 50% felé mégy akkor kaphatod a járadékot. Ha nem ,akkor meg nem vesztettél semmit sem. De úgyis neked kell eldöntened. Majd írj, hogy mi történt.!!
2009. okt. 16. 10:46

na hívtam őket és nem mondtak mást.


csak amikor beszéltem vele nem nézte ill nem figyelte, h én tudtam dolgozni még a rokkant nyugdíjam mellett...


de én esetemben és nézte, h én esetemben a betegség il károsodás teljesen VÉGLEGES ezt már ha megfellebbezném nem is lehetne elvenni.


tehát csak fellebbezés maradt mert hátha visszakapom legalább az 50%ot minimum és akkor III.dik csoporton lennék majd megint és akkor rokkant nyugdíjat kapnék továbbra is mint eddig.


a tököm tele van!!!!!!!!

2009. okt. 16. 10:02

na ezt már tényleg nem értem...

tegnap egészen mást mondtak mint ma..

állítólag nem jár nekem a most 40%ra semmi - még a rendsz.szoc.segély sem - mert dolgozom.


tegnap azt mondtál jár és ha dolgozom akkor a kereset nem haladhatja meg a min.bér 80%át.


ma meg már azt mondták, h dec.1ével ha nincs munkahelyem akkor jár és munkaügyi központon keresztül ha kapok állást akkor dolgozhatnék és kapnám még a segélyt is...


most azért nem fogok kilépni a mostani munkah.ről, h a segélyt kapjam mert nem vesznek tuti vissza...


nem értem.


tehát nem marad más mint, h fellebbezek vagy nyugodjak bele és se nyugdíj se segély...?


ma még felhívom őket kíváncsi vok megint mást mondanak e??!!

465. cca887cff8 (válaszként erre: 464. - 1ebb4c5670)
2009. okt. 15. 18:32

szia.

köszi a tanácsot.

igen én is ezen filózok.

mert a nyufigos akinél telefonon érdeklődtem a 40%ommal igényelhetem tőlük a rendsz.szoc.segélyt.

és úgy ahogy írtad még ebből lehet megint majd nyugdíj ha legközelebb megyek.

464. 1ebb4c5670 (válaszként erre: 451. - Cca887cff8)
2009. okt. 15. 18:22

Maradj a 40 % nál !!!!!!!!!!

Állapot roszzabodás esetén ujból vagy elöbb kérheted a felülvizsgálatot.

463. cca887cff8 (válaszként erre: 462. - Kiccicu)
2009. okt. 15. 17:21
oks. szia és várom.
462. Kiccicu
2009. okt. 15. 17:19
mennem kell. holnap du írok neked.
461. cca887cff8 (válaszként erre: 460. - Kiccicu)
2009. okt. 15. 17:14

igen vmi rémlik.

de nekem ezt fel sem ajánlották.


bár mintha az lenne be x-elve, h intézményes rehabilitációm nem javasolt. - bár ezt sem tudom mit jelent.

460. Kiccicu
2009. okt. 15. 17:12
A nyugdíjfolyósítóban van ismerősöm. Ott tudok vmi épkézláb tanácsot kérni. A 80%: az az, amit a legelején írtam pár hete, hogy a megváltozott törv szerint, csak az kaphat rokkantnyugdíjat, aki 80%-100% között van. Aki 50-79% között, az mindenki rehabilitációs járadékot igényelhet csak. tavaly még nem így volt.
459. cca887cff8 (válaszként erre: 457. - Kiccicu)
2009. okt. 15. 17:06

köszi és örülnék ha vmi hozzáértő adna tanácsot

tehát én eddig is nyugdíjat kaptam.


nem értem ezt a 80% amit említettél...

vagy engem még a régi szerint vizsgáltak tavaly is mert tavaly 54%ot kaptam

458. Kiccicu
2009. okt. 15. 17:05
legalábbis tanácsban. olvastam a bizonytalanságaidat, majd holnap megírom mire jutottam a kérdezősködésben.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook