Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rokkant nyugdíjas vagyok és ha dolgozom, kaphatok-e táppénzt, ha lebetegszem? fórum

Rokkant nyugdíjas vagyok és ha dolgozom, kaphatok-e táppénzt, ha lebetegszem? (tudásbázis kérdés)

2014. nov. 4. 21:36

1,5 éve nem írt senki...

Most is elmehetünk TP re. Vonnak minden frászt.

Hisz beteg lett, pillanatnyilag keresőképtelen... Mert váratlanul pl sebészeti műtéte volt.

Jelenleg úgy van hogy akinek 50 % a " megmaradt " egészsége a TP alatt szünetel a nyufitól kapott ellátás. Ez a munkaügyin kersztül müxik....

Végülis nem " veszit el semmit " mert ezeket a TP napokat visszakapja / visszakapjuk. A 3 vagy ahány évre megállapították után.

( remélem jól sikerült leírni, én így értelmeztem, érintett vagyok. pár napja lett egy újabb szerződésem )

Viszont az a bizonyos TP összeg rohadt kevés. Mennyire szerencsés dolog inkább felmondani ha kb 4 hétnél tovább lesz TP - en??

És utána talán újra felveszik.

Persze az a fránya támogatás..

19. hamyka (válaszként erre: 14. - Vikucka)
2013. febr. 23. 01:58

figyelj :)


nem kapunk össze, de ezek a nyugdíj folyósítónál szemetek már elnézést, és ki tudja azt követni hogy s mint vannak a dolgok ?? nem rád haragszok mielött félre értenél!!


apukádsincs jobb helyzetben én is 50 + ezrekből élek és akkor nem mondtam sokat,


én csak azt mondtam hogy aki teheti százalékoltassa le magát harcoljon azért a nyomoruságos pénzért, lassan ott tartunk hogy térden állva könyörögve kell kérni a pénzt, én ezt nem teszem meg inkább löjön fejbe engem az orvos az ooszinál :D


remélem igy már érted, remélem nem voltam kemény

18. egresbokor (válaszként erre: 16. - Egresbokor)
2013. febr. 22. 21:51

mármint nem a nyugdíjból nem vonják, hanem a fizuból, késő van, félreérthető voltam.

Lényeg, jár a tp.

17. egresbokor (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. febr. 22. 21:48
megváltozott munkaképesség. Annyit jelent, hogy tud dolgozni, csak nem bármit...
2013. febr. 22. 21:47

egyébként meg igen, rokkántsági ellátás mellett jár a tp.

A saját jogú öregési nyugdíj mellet nem jár, ők nem fizetnek pénzbeli egbizt járulékot, a rokk. ellátásból vonják.

2013. febr. 22. 21:42

eyszerűen eldöntheted.

Nézd meg a bérpapírod, amit a munkahelyeden kapsz. Ha csak 4% tb-tvonnak, nem mehetsz, ha 4+3%-ot, akkor igen.

A 3% jogosít pénzbeli ellátásokra.

14. vikucka (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2013. febr. 22. 21:17
hát az első mondatoddal nem értek egyet. Azért százalékoltatta le magát, mert az egészsége x%-ban károsodott. Apukám festő volt, mielőtt leszázalékolták, plusz egy faipari cégnél dolgozott. Elkapta a betegsége leszázalékolták a régi rendszer szerint 50%-ra, amivel 27 ezer forintot kapott. Sajnos ez a gyógyszereire sem volt elég. Ja ő még csak 50 éves. Szóval kénytelen dolgozni, igaz 4 órában és kb. ugyanennyi pénzért. Hiába biztos a 27 ezer, ha képtelen belőle éhen dögleni is. Most vették ki a vastagbelének 90%-át, kb. 4 hónapot nem fog tudni dolgozni. Szóval nagy szopás, hogy még a kis táppénzt sem kapja meg.
13. hamyka (válaszként erre: 12. - Rityi54)
2013. febr. 22. 20:59

nem megbántásból mondtam, de ha valakinek sikerült a leszázalékolás akkor azért százalékolta le magát mert nem tud dolgozzni illetve meg próbálta, ha elmész dolgozzni akkor valószínű hogy oda az ellátásod, és azt nem mondtam hogy a leszázalékolás könnyű, én csak azt mondtam hogy ha sikerül kiharcolni mikor menni akkor biztos pénz, nekem idáig 3 évente kellett kb menni, majd most kiváncsi leszek min változtatnak és majd ha érdekel és mást is akkor majd megirom hogy ugyanugy 3 évente kell-e mennem vagy sem, nyugdíj folyósítónál mondogatta azt a nő hogy hamarébb-hamarébb behivnak-behivhatnak meg hogy változtak a dolgok én csak ezt mondom rá, és bocsi előre a szavakért: dögöljenek meg mi a faszomnak kell variállni?


ha engem hamarébb mernek behívni hatalmas cirkuszt fogok csinálni, az ember igy is tiszta ideg, meg nagy totó lottó az egész, véletleül azt nem tudod hogy hol lehet ellenük panaszt tenni? olyan nem létezik hogy nem lehet rájuk panaszt tenni

12. rityi54 (válaszként erre: 11. - Hamyka)
2013. febr. 22. 20:44
Köszi a jó tanácsot én is meg gondolom az egészségem is galyra ment . most meg még jól ki is babrálnak velem.
11. hamyka (válaszként erre: 10. - Rityi54)
2013. febr. 22. 20:09

szerintem ne menj el dolgozni, én sem dolgozok félek hogy elveszik inkább nem dolgozok ennyi,


mennyit kapsz ?


nyugdíj folyósítónál beszélnek összevissza tapasztalat ők sem tudják pontosan, ne dolgozz ha kapsz ellátást, én azért nem dolgozok mert biztos pénz, na persze megélni belőle nehéz sőt képtelenség a leszázalékolási pénzből, még akkor is nehéz lenne ha kapnék mondjuk 100 ezret

2013. febr. 22. 20:04
Rokkantnyugdíjasként dolgozhatom . a lényeg hogy három egymást követó hónapban a fizetésem nem lehet több mint 139000ft. nekem ezt mondták a nyugdíjfolyosítónál. igaz hogy én csak 2órában takarítani járok ami a fent említett összeg 15%-a. ha ezt most át számoljuk tp-re az már szinte semmi.De marhára nem szeretem mikor kihasználnak és ezért érdeklődöm hogy most akkor hogy is van ez?
9. hamyka (válaszként erre: 8. - Rityi54)
2013. febr. 22. 19:59
jó kérdés, kérdezd meg a jog alkotókat, nem tudom, azt se tudom hogy kell elmenni táppénzre :D
2013. febr. 22. 19:56
A munkáltatotól jár a 15 nap betegszabi,de azt mondják hogy tp nemjár, na már most ha tőllem minden hónapban vonnak összesen 34,5 %ez az adó, munkaválalói, egészségbiztosítás,nyugdíjjárulék.éppen úgy mint mástól akkor miért nem jár a tp?
7. hamyka (válaszként erre: 6. - Kristo_f)
2013. febr. 22. 18:30
keverik-kavarják aztán nagy a vita
6. kristo_f (válaszként erre: 4. - Beziske)
2013. febr. 22. 18:26

Betegszabadság, de nem táppénz


De egy kérdés

Fizetett-e eho-t a topiknyitó a munkája után?

Mert itt a lényeg, egyes helyeken azt irják igen, máshol meg nem


[link]

2013. febr. 22. 18:21
Nem.
4. beziske (válaszként erre: 1. - Rityi54)
2013. febr. 22. 18:06
Csak 15 nap jár az én tudomásom szerint!
2013. febr. 22. 18:04
Nem, mert ellátásban részesülsz. Apukám kb. 3 hónapra esett ki a munkából, és csak a 27 ezer ft rokkant nyugdijat kapja.
2013. febr. 22. 18:03
Nem !
2013. febr. 22. 17:44
Rokkant nyugdíjas vagyok, és ha dolgozom, kaphatok e tp ha lebetegszem.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook