Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? fórum

Szerintetek jogos, hogy a közeljövőben felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2011. júl. 26. 11:32

Sziasztok!

Hát ahogy visszaolvastalak Benneteket, nem sok reményt fűzök a lerokkantáshoz. Nekem 2 évvel ezelőtt volt hátsófali infarktusom, két sztent beültetéssel. Rá 5 hétre közölte az ORSZI "szakembere", hogy 40 %, mert túléltem, reklamáció, másodfok egy hónappal rá és 32 %. Hozzáteszem ezen kívül egy gerincsérv műtét, ami hegesedett és nem műthető, +5 sérv, amit a szivem miatt nem műtenek meg, agyinfarktus , sokizületi gyulladás és egyéb nyalánkságok.Az infarktus után fél évvel kontroll, újabb műtét ismét két sztent a szívembe. Újabb vizsgálat, zárók, kezelések, vizsgálatok és újabb 40 %.A 27oooFt-ot sem kaphattam meg, mert azon a napon, mikor a bizottságnál voltam, akkor nem álltam munkaviszonyban. Az nem érdekelte őket, hogy 13 évig voltam hol 50%, hol 67%-os rokkant.Most két hónapja sikerült itthoni munkát szereznem és dolgozom.A 11 diagnózisból 2 azaz kettő db került be a rokkantosítási okok közé. Vicc az egész, ahogy van.Munkaegészségügyi vizsgálaton a doki üvöltött, hogy ki volt az az állat, aki ezekkel nem rokkantott le és kiszámolta a táblázat alapján, hogy a betegségek miatt 75%-ra lennék jogosult.Még 11 évem van a nyugdíjig, addigra 51 éves munkaviszonyom lesz, mert a rokkantságban töltött időt, nem számolják bele most csak ha betöltöm a 65 évet.

906. 3532273647 (válaszként erre: 905. - Rozália)
2011. júl. 26. 10:57

Szia!

Epileptológia,neurológia és szívsebészet...(epilepszia,agyi vérkeringési zavar és közeljövőben műtétet igénylő(ez lesz a harmadik) mellkasi érelváltozás)+néhány apróság.Mindez ultrahanggal,CT-vel bebizonyítva,alátámasztva.

Ildi

905. Rozália (válaszként erre: 903. - 3532273647)
2011. júl. 26. 07:09
Hát igen:( Te meg nagyon fiatal vagy még... Persze, nem mindegy, milyen betegségek által voltál kórházba. Mert pl. pszichiátriai, vagy egy reuma - szerintem - nem nyom annyit a latban, mintha mondjuk egy kardiológiai... De ezt csak pl-nak mondtam.
904. Rozália (válaszként erre: 901. - Ba9d1cefa0)
2011. júl. 26. 07:06
Még aug. végéig nem tudnál valami "komolyabb" kórházi zárót beszerezni? A műtét nem súlyosbítja a megítélést, mert feltételezik, utána már "jól" leszel.
903. 3532273647 (válaszként erre: 900. - Rozália)
2011. júl. 25. 22:43
Nekem a 2 év alatt 5 kórházi záróm van (3 külömböző kórházból) és úgy tűnik,visszaminősítettek 53%-ról 40-re.Határozat még nincs a kezemben,ne legyen igaz...a 2 év alatt én is csak romlottam,és folyamatos rosszabbodás várható sajnos.
2011. júl. 25. 22:40
Sajnos,nem azokat,akiket kellene...
901. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 900. - Rozália)
2011. júl. 24. 14:28

III. csoport 54%, de ez rehab.járadék. Kórházim nincs mivel csak szeptemberben lesz műtét. Az én betegségeim nem gyógyithatók csak kezelhetők, az állapotom nem fog javulni soha csak rosszabbodni.

sok jóra nem számitok és szivesen mennék dolgozni csak 55 évesen reménytelen elhelyezkedni. Jó lenne ha az okos törvényhozók inkább munkát teremtenének és nem pedig a beteg embereket csesztetnék.

900. Rozália (válaszként erre: 898. - Ba9d1cefa0)
2011. júl. 24. 07:00

Meg kórházi zárójelentésekkel felszerelkezve menjél. Ha azokon rajta van, hogy romlott az állapotod, kizárt, hogy ne bíráljanak el kedvezően.

Én az évek folyamán megfigyeltem, hogy akiknek nem volt kórházi papírja, csak ellátási lapok különböző vizsgálatokról, azokat bizony visszaminősítették.

899. Rozália (válaszként erre: 898. - Ba9d1cefa0)
2011. júl. 24. 06:57
Hány %-on vagy most? III., vagy II. csoportban vagy? De ha nem, és romlott az állapotod, át is tehetnek...
898. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 897. - Rozália)
2011. júl. 23. 11:46

Csak azok reménykedhetnek, akik 5 éven belül elérik az öregséginyugdij korhatárt.

Sajnos én "csak" 55. vagyok és aug. 29.-ére vagyok berendelve a Thököly útra. Rettegek már most egy gombócban a gyomrom, mert bár az egészségi állapotom nem javult, sőt! Ők biztos megállapítják, hogy egészségesebb vagyok, mint 3 évvel ez előtt.

897. Rozália (válaszként erre: 892. - Smudlaagi54)
2011. júl. 12. 06:48
Reménykedjünk, hogy a nyugdíj előtt ennyivel már nem fognak visszahívni. Maradnak még bőven, akiket visszahívhatnak.
896. smudlaagi54 (válaszként erre: 895. - F8db0709b8)
2011. júl. 12. 06:11
Kiváncsi vagyok!!
895. f8db0709b8 (válaszként erre: 894. - Smudlaagi54)
2011. júl. 12. 05:53

Szép reggelt!

Nem értem én ezt.

Mindenesetre megírom,hogy én mire jutok.

894. smudlaagi54 (válaszként erre: 893. - F8db0709b8)
2011. júl. 11. 15:46

2007-ben kaptam 40%-ot,I.-II. fokon,és a munkaügyi bíróságon is!Tavaly adtam be az állapot

rosszabbodásra hivatkozva,de ugyanannyit kaptam!

893. f8db0709b8 (válaszként erre: 892. - Smudlaagi54)
2011. júl. 10. 13:10
Engem 2007 óta nem hívtak vissza 40el.Pénteken voltam bent a folyósítónál,kaptam egy halom papírt vissza kell vinnem kitöltve,csatolni a többi orvosi papírt ami 2007 óta keletkezett,és elindítottam magamnak az állapot rosszabbodást.hanem mész ne várd,hogy behívnak.
892. smudlaagi54 (válaszként erre: 891. - Rozália)
2011. júl. 10. 12:42
Igen,de állítólag ilyeneket is visszahívnak a szomszéd szerint!
891. Rozália (válaszként erre: 890. - Smudlaagi54)
2011. júl. 10. 07:34
Ez úgy hangzik, mintha levéglegesítettek volna...
890. smudlaagi54 (válaszként erre: 888. - 3c5ed073dc)
2011. júl. 10. 06:58
Hát nem tudom,mert igaz,hogy egy éve kaptam meg a 40%-ot,de úgy,hogy jelenlegi állapota alapján a felülvizsgálata nem szükséges!Majd meglátjuk.
889. Csutika13 (válaszként erre: 887. - Wica53)
2011. júl. 9. 20:17
Ne add fel nekem is 1 évembe került, hogy vissza kapjam , de sikerült!!Visszamenőleg is megkaptam a pénzt!!Sok sikert és türelmet!!
888. 3c5ed073dc (válaszként erre: 882. - Smudlaagi54)
2011. júl. 6. 12:05
Nem hiszem ,hogy behivnának!))
887. wica53
2011. júl. 5. 16:57

Sziasztok!

Én most várom az állapotrosszabbodásomról a II. fokú határozat, sajnos már tudom az eredményt semmit nem változott. Ugyhogy azthiszem irány a bíróság. Hát tuti több mint egy év lesz mire végigcsinálom. de nem hagyom magam.... Szép napot mindenkinek!!!

886. ba9d1cefa0 (válaszként erre: 886. - Csutika13)
2011. júl. 4. 00:04
Ha nem véglegesen kaptad akkor persze, 3 év múlva.
885. Erzsó08 (válaszként erre: 883. - F8db0709b8)
2011. júl. 1. 17:02
Ez biztos nekem tavaly novemberben lett vége,júliusig visszamenőleg meg kellett nekik adni.Elvileg 2012novemberében kellene mennem.Azóta nekem is derültek ki új betegségek,de nincs lelki erőm beadni az állapot rosszabbodást.Pedig nekem is azt mondták az orvosaim,hogy a 40% az kevés amit kaptam.
884. wica53
2011. júl. 1. 12:43

Sziasztok! hát van itt élet...csak írni kell.

Hát igen 7 évig voltam 67..ill. 54% rokkant, most 42 %-ot kaptam 2010-ben, majd állapotrosszabbodásra szintén ennyit. Én most azt hiszem nem hagyom ennyibe, megyek a munkaügyi bíróságra. Nem tudok fél óránál tovább ülni, szédülük, rosszul leszek, hova menjek igy dolgozni. Dögöljek meg...ennyi. De nem adom fel, csak azért se.

883. f8db0709b8 (válaszként erre: 882. - Smudlaagi54)
2011. jún. 30. 07:18

40el nem hívnak vissza.Az csak csökkentett munkaképesség,nem rokkant nyugdíj.

nekem is ennyim van,most adom be állapot rosszabbodásra.

2011. jún. 29. 21:18
Én egy éve kaptam 40%-ot,de azóta is akárhány szakorvossal beszélek,mindegyik kiakad,hogy csak ennyit kaptam.Most várom,hogy mikor hívnak majd vissza,és mikor veszik el még ezt is,mert még kicsivel több mint 5 évem van a nyugdíjig.
2011. márc. 13. 15:28

Mindenki elgondolkodhat az alábbi történeten.

"Nos, én 13 évig 67%-os rokkant nyugdíjas voltam.

Összervezeti egészségkárosodásom van, nagyon sokféle betegséggel.

Az évek során állapotom folyamatosan rosszabbodott, ennek ellenére az I. és II. foku orvosi bizottság 4o%-ot adott 2009.novemberben történő felülvizsgálaton.

Nem nyugodtam bele az ítéletükbe, és fellebbeztem a Munkaügyi Bíróságra.

2010.január 7-től 2011. február 18-ig tartott a per, amelyben még két orvosszakértőt bevont a bíróság is, és a végeredmény 56% lett.

Visszakaptam tehát a rokkant nyugdíjamat, amit máig sem hiszek el, mert határozat még nem jött, csak a bíróságon mondta ki a bíró az itéletet.

Iszonyatos sok megaláztatáson mentem keresztül, lelkileg, idegileg kikészültem, depressziós lettem, mindkét vesémben vesefunkció szükületem lett, tehát borzasztó árat fizettem a sikerért.

Amikor most 18-án kimondták az ítéletet lerogytam a székra, és úgy vezettek ki a teremből annyira rosszul voltam.

Örülnöm kellene, de nem tudok, mert most a veséim miatt kórházban vagyok, állandóan romlik az állapotom.

Azt mondta a bíró, hogy fél év múlva adhatok be állapot rosszabbodásit, most pihenjek, nyugodjak meg, hisz megnyertem a pert.

Olyan hihetetlen az egész, nem tudom elhinni, hogy sikerült 16 hónap keserves kínlódása után. Nagyon belefáradtam,

de azt tanácsolom szívből minden beteg társamnak ennek ellenére, hogy ne nyugodjanak bele az orszi alul értékelésébe, és fellebbezzék meg.

Az igaz, hogy hosszú, nagyon hosszú menet lesz mint ahogy fent már irtam nekem 16 hónap volt, de van esély rá, hogy vissza kapjátok amit elvettek tőletek.

A bíróságtól kirendelt első szakértő nekem 53%-ot adott, a második szakértő 56%-ot. Ekkor mondta a biró hogy ezen már nincs mit tárgyalni, és a tárgyalóban lévő 5 ember akik a nyufi, és az orszi emberei voltak is beleeggyeztek a bíróság döntésébe.

Ha segíteni tudok bárkinek is, kérem írjon és megírom az apróbb részleteket hogy miként zajlik a tárgyalás, mire készüljön fel ha el akarja kezdeni a pert."

880. smudlaagi54 (válaszként erre: 879. - 1ebb4c5670)
2011. márc. 11. 17:48
Na igen!
2011. márc. 11. 13:08

Diktált a beteg, írta a doktor

MTI

2011. március 10., csütörtök 12:39 | aznap frissítve


Negyven embert érintő, rokkanttá nyilvánítással kapcsolatos korrupciós bűncselekmény-sorozatot derítettek fel Csongrád megyében, közölte Szanka Ferenc, a megyei főügyészség csoportvezető ügyésze.


Az érintettek alkalmanként 150 ezer és 350 ezer forint közötti összeget fizettek azért, hogy két-három évre vagy véglegesen rokkanttá nyilvánítsák őket.

hirdetés



Az ügyben a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal (NRSZH) egy asszisztensét és egy magántulajdonban lévő egészségügyi intézmény orvosát befolyással való üzérkedés minősített esetével gyanúsítják.


A bűncselekményekkel kapcsolatban okirati bizonyítékok, terhelő tanúvallomások és gyanúsítotti nyilatkozatok is rendelkezésre állnak, és az érintett személyek telefonjait is lehallgatták.

Nyolc helyen tartottak házkutatást


Szerdán a nyomozóhatóság nyolc helyen házkutatást tartott, az NRSZH-ban lefoglalták az érintettek rokkanttá nyilvánításával kapcsolatos dokumentumokat, az egészségügyi magánintézményben dolgozó orvos irodájában pedig a páciensek kartonjait.


A rokkanttá nyilvánítást kérő páciensek a széles magánpraxissal rendelkező orvoshoz fordultak, ő pedig kapcsolatba lépett a rehabilitációs hivatalban dolgozó asszisztenssel, aki az ügyben döntő bizottság tagja is volt. Az orvoshoz forduló páciensek között akadt, akik további ügyfeleket is közvetített.


A gyanúsítottak vallomásai szerint háromfelé osztották a pénzt: jutott belőle az orvosnak és az asszisztensnek, és az utóbbi állítása szerint ahhoz, hogy biztos legyen a rokkantosítás, másnak is juttatni kellett az összegből.

Gondtalan évek


A hangfelvételek szerint előfordult, hogy ha kellett, az elbíráláshoz fiktív orvosi leleteket is biztosítottak, a páciensnek meg sem kellett jelennie a vizsgálaton, az is elegendő volt, hogy bediktálta az adatait. Az egyik beszélgetésben az orvos arról győzködte az egyik érintettet, hogy érdemes költenie a rokkanttá nyilvánításra, hiszen évekig járadékot fog kapni.


A nyomozás során a 2009-es és 2010-es eseményeket vizsgálják, és kezdeményezik az érintettek rendkívüli felülvizsgálatát.


A befolyással való üzérkedés minősített esetében 2-12 évig terjedő szabadságvesztés szabható ki, az aktív vesztegetőket pedig legfeljebb öt évig terjedő szabadságvesztésre ítélheti a bíróság. Az asszisztenst őrizetbe vették, és kezdeményezték az előzetes letartóztatását.


"Üdvözlet mindenkinek!


Mivel Csongrád Megyei vagyok, így én is Szegeden voltam sokszor bizottság előtt. Az én tapasztalatom az, hogy aki igazán beteg attól megpróbálják elvenni a %- ot. Még várakoztam volt olyan, hogy szobájából kijött Dr. K Mária és odahajolva az egyik várakozóhoz és úgy mondta a nevét. Gondolom nem tudta ránézésre a többieknek a nevét. De hozzá majdnem mindenki úgy ment be. Ugyan ez a K Mária, a 86 éves súlyos demenciás, nagyon rosszul látó anyósomnak nem adta meg a súlyos fogyatékos minősítést, mivel csak a szemorvos leletét vette figyelembe. Ellentmondásos határozatot hozott, amit még az Államkincstár se fogadott el. Másodfokon benyújtástól egy évre adták meg visszamenőleg még jó hogy megérte.

Neki így sikerül a statisztikát helyreigazítani, aki beteg az nem beteg, aki fizet az beteg.

Nekem tavaly I.- II. fokon is a volt 67-% helyet 42%-ot adtak. I. fokon kihagytak 5 diagnózist, II. fokon, amit az I.- nél kihagytak azt figyelembe vették, de kihagytak helyette másik 5-öt. Harmadfokon az igazságügyi orvos szakértő, mind két határozatot helyben hagyta, Tárgyaláson megkérdeztem mivel a szakvéleménybe semmi indoklás nem volt, hogy melyiket fogadta el a két különböző határozatból, azt mondta, hogy mind a kettőt. A bíró azt mondta onnan még tolókocsis betegek se mentek ki nyertesen. Sajnos a Bíróságok se tudnak igazságos döntést hozni mivel a bíró nem orvos a szakértő pedig felveszi az igen magas díjat a semmiért. Legjobb tudomásom szerint, Dr. K. Máriának a lánya, is Dr. K. Katalin Szegeden igazságügyi orvos szakértő a legszemeltebbek közül."

2011. márc. 8. 11:55

[link]


Olvassátok el érdemes!

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook