Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? fórum

Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? (beszélgetős fórum)


66. mamcili (válaszként erre: 59. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:37

kérdezem :)

magyar nyelvtan nagyon érdekel...

65. mano088 (válaszként erre: 63. - Pen80)
2010. okt. 4. 23:35

Én is hamar felhúzom magam ilyesmiken! :)

Jóéjt neked is!

64. mano088 (válaszként erre: 62. - Pen80)
2010. okt. 4. 23:34
Ja ez alap, hogy a szülő cseszi el a gyereket..erről mindig apukám mondata jut eszembe, hogy : hülye gyerek nem születik, csak azzá lesz! És ezzeol teljes mértékben egyet értek! :)
63. Pen80
2010. okt. 4. 23:33

Na, most ezen úgy felpörgettem magam, ki is lépek, elmegyek aludni. :)

Jó éjt mindenkinek!

62. Pen80 (válaszként erre: 60. - Mano088)
2010. okt. 4. 23:30
A gyerekek hozzáállása meg egy másik fórumtéma lehetne. Mondjuk én a szülőket hibáztatom, akiknek tökéletes gyerekeik vannak, meg jogaikis vannak természetesen, kötelességeik meg még véletlenül sincsenek...
61. Pen80 (válaszként erre: 53. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:28
Hú, nekem nagyon nagy szerencsém volt a tanárok nagy részével, ezért is félek, hogy milyen tanárai lesznek a gyerekeimnek. Meg azért, mert én is végeztem tanárképzőt és tudom, kik lettek végül tanárok. Néhány kivételtől eltekintve, aki hivatástudatból és szeretetből ment tanárnak, azok lettek tanárok, akiket nem vettek fel másik munkahelyre.
2010. okt. 4. 23:28

Furcsa olvasni, hogy ilyen nagy dolognak számít ez..pedig semmi különös nincs benne! Őszintén szólva én a mai gyereke viselkedése alapján nem csodálkozom, hogy a tanár egyből egyest ad..és ez nem pont az itt említett kisgyerek miatt van, hanem talán a többi miatt, aki úgy viselkedik a tanárral szemben..tény általánosítani nem szabad, de mégis sokan tesszük!


Az lecke előre elkérését pedig nem értem, minek is? Főleg, hogy ha jól értettem ez az óra csak köv. héten volt..tehát bőven volt idő utólag elkérni..azt pedig végképp nem tudom hova tenni, hogy miért baj, ha a gyereknek egy anyagot otthon kell megtanulnia..ha valamit nem ért, óra után odamegy a tanárhoz és megkérdezi, hogy ez hogy van, mert bár próbálta nem ment..főleg ennyi idősen én úgy emlékszem köv. órán mindig az előző órai ismétlésével kezdtük.. Fura nekem mennyire másképp kezelik manapság ezeket a dolgokat..mintha nebáncsvirágok lennének a gyerekek..mi is hiányoztunk, leckét is kellett pótolni, mégis itt vagyunk és felnőttünk és semmi lelki sérülést nem okozott.. Tényleg fura ez nekem! :)

59. 1b2cf38274 (válaszként erre: 57. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:27
Ezt kérdezed vagy állítod? :)
58. mamcili (válaszként erre: 54. - Sajert)
2010. okt. 4. 23:26

:)))))))))))))

Ez jó :)

57. mamcili (válaszként erre: 53. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:25
én is tanulhatok tőled :)
2010. okt. 4. 23:24

és az a szitu, hogy az elkészített leckédet, széttépik, hogy nem a te munkád és bevágnak egy hatalmas egyest?

Ma már másként nézek rá, de azután évekig kerültem az ilyen jellegű feladatokat :(

55. Pen80 (válaszként erre: 51. - Genlips)
2010. okt. 4. 23:23
Ezt mondom én is: HA tudta a gyerek-szülő, hogy ez a szabály. De a meglepettségből azt látom, hogy erről szó sem volt! Honnan kellett volna tudniuk?
54. sajert (válaszként erre: 44. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:23

Nálunk speciel a matek az Apa dolga lesz. Én tök h.lye vagyok hozzá. Megtanultam, leérettségiztem (18 ponttól volt kettes, nekem annyi volt - a többiből ötösre érettségiztem), aztán elfelejtettem a nagyon-nagy részét.

Már felosztottuk: enyém lesz a magyar, nyelvtan, környezet, férjemé meg a matek, fizika, kémia, rajz, technikai csodák elkészítésében segítség. Aki kapja marja alapon meg a történelem :-)). Énekből meg nem Megasztári elvárásaink vannak :-)).

2010. okt. 4. 23:22
Emlékszem arra, mennyit szenvedtem a gimnáziumban a nyelvtannal, mindig rengeteget küzdöttem a négyes osztályzatért is, hiszen szörnyű volt az alsó tagozatos tanárom. Képzeljétek el, mindig a bekeretezett szabályok (pl. ami magyarázta, mi a főnév, ige stb) mellé felkiáltójeleket kellett tenni, és hogy azt majd tanuljuk meg délutánra, hogy a napközis tanár kikérdezhesse, aki persze mindig reálos tantárgyat tanító nő volt. Namármost én is mindig megtanultam, de azt sem tudtam mi van, mert gyakorolni nem gyakoroltunk, nem volt különösebb magyarázat. Ezek kis dolgok voltak, de ahogy nehezedett a nyelvtan, egyre nehezebb volt minden (még egy magyar is látja,érzi mennyire nehéz az anyanyelve). Szóval szenvedtem, és hálás vagyok az egyetemi tanáraimnak, akik rendesen megtanították és meg becsülettel megtanultam a Magyar Grammatikát. :) Vért izzadtam, de végre 23 évesen utolértem önmagam. :)
52. mamcili (válaszként erre: 48. - Pen80)
2010. okt. 4. 23:22
igen mert ez nem "cipő" és "ruha" kérdése...
51. genlips (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 4. 23:21

gyerekként átéltem egy ilyen szituációt én is. igazságtalannak tartottam, mert én sem gondoltam ilyenre, hiszen ha beteg vagyok, akkor a házi alól is mentesülök.

idősebben már azt mondom, hogy meg kell tanulni a szabályokat, ez egy jó lecke volt, mert később elkértem a házikat.

szerintem érdemes lenne beszélni a tanárral azért, hogy az egyest kihúzza. hátha sikerül. így a gyerek igazságérzete helyrebillenne és legközelebb nem lenne ilyen probléma sem, mert első dolga a házi beszerzése lesz még betegen is...

szerintem is igazságtalan, de el kell fogadni a szabályokat is...

50. mamcili (válaszként erre: 47. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:21

de igen is legyen rá lehetőségem hogy eldöntsem hogy egy hónappal később kijavított dolgozatot elfogadok-e vagy nem

mert ha a gyereknek határt szabnak a tanulási tempóhoz akkor a tanároknak is legyen határ mennyi idő alatt kell kiadniuk egy dolgozatot (érdemjegyet)pl: 5 nap

49. Pen80
2010. okt. 4. 23:21
Gyerekként szerettem a szigorú tanárokat (felnőttként is), ha következetesek, kiszámíthatóak voltak. Ez így nem az.
48. Pen80 (válaszként erre: 47. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:20
Én is, ezt is írtam le. De az, hogy ma ilyen kedve van, nem indok.
47. mamcili (válaszként erre: 46. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:19

én egyet értek a tanár osztályozásával, ha mondjuk az első szülői arról szól, hogy egyeztetnek az egyesek...stb miatt...azaz tisztázzák miért mi jár...hogy a szülő tudja...mire kell figyelnie

pl: 5 lecke hiánya 1-es

2010. okt. 4. 23:16
Amúgy gondoljatok bele,arról vitatkozunk, igazságosan járt-e el a tanár a gyermekkel azzal,, hogy egyest adott... na de mit érünk vele, ha a többség megszavazza itt fórumon, hogy nem, nem volt igazságos?- semmit. Mert a tanár ott lesz holnap is, holnapután is, és abba, hogyan osztályoz senki nem fog beleszólni, mert nem teheti. főleg nem a szülő..uh. ez a borzasztó
45. mamcili (válaszként erre: 42. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:16

Ezt én is megtapasztaltam...

Teljesen másként magyaráztam, mint ahogy tanulták..

pedig egyszerűbb volt (nekem), és az eredmény is ugyanaz volt...csak a levezetést tanulják másként.

44. mamcili (válaszként erre: 41. - Mohonc)
2010. okt. 4. 23:14

még szerencse...de néha kibogozni :), mikor melyiket kell használniuk...

pl osztás-bennfoglalás...nem mindegy a törtvonal (/)vagy az osztás jel(:)

43. Pen80 (válaszként erre: 37. - Gabima)
2010. okt. 4. 23:14
Pontosan. Gondolom, év elején nem tisztázták a szabályokat, kereteket. Akkor kinek a hibája ez? Nem a 8 éves gyereké. Ha év elején elmondta, hogy ilyen esetben mi a teendő és hogy mi a retorzió, ha nem úgy történik, akkor jogos az egyes. Egyébként nem.
42. 1b2cf38274 (válaszként erre: 36. - Csicsi25)
2010. okt. 4. 23:13
Nem, semmi baj.:) Nem arra akartam célozni, hanem hogy bármennyire könnyű is a számodra az alsós gyermeked tananyaga, lehet csak ártasz azzal ha te magyarázod el neki. Na persze ez sincs mindig így, de előfordul,és akkor a gyermeked járja meg.
41. mohonc (válaszként erre: 38. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:12
Azért a könyvből követhető...
40. Pen80 (válaszként erre: 31. - Csicsi25)
2010. okt. 4. 23:12
Nem kétséges, hogy pótolni kell, ezzel nincs is gond. De képzeld el, milyen érzéssel fog bemenni a gyerek arra az órára. És hogy az az érzés mennyire blokkolhatja a további tananyag elsajátítását. Erre nem hiszem, hogy gondolt a tanár. Nem az a cél, hogy féljen, utáljon az a gyerek iskolába menni, hanem pont az ellenkezője. Jó hangulatban könnyebben is tanul, mint félelemben.
39. Csicsi25 (válaszként erre: 35. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:12
Ok, csak mialatt én írtam a hozzászólást, addig írtad Te ezeket, úgy hogy azt nem olvastam, csak utólag
2010. okt. 4. 23:11

na az alsós tanulás...teljesen másképp tanulják még az összeadást is mint, ahogy mi tanultuk...

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ

a szorzásról nem is beszélve...

37. gabima
2010. okt. 4. 23:10
Egyest még a nagyobbaknak sem szoktak adni egyetlen házi feladat hiánya miatt. Általában akkor adnak egyest, ha többször előfordul. Addig figyelmeztetés, kis egyes vagy fekete pont. Én felső tagozaton tanítok, és év elején megbeszéljük a gyerekekkel, hogy hányadik után jár az egyes. Nem azért, hogy linkeskedjenek és ne írjanak leckét, hanem úgy gondolom, hogy senki sem tökéletes, és még a legjobb tanulóval is előfordul, hogy valami miatt nincs kész a lecke. Például , mint itt is, hogy elfelejti megkérdezni. A gyerekek nem élnek ezzel vissza, és mivel nincs azonnali megtorlás, ritkán fordul elő, hogy nem szól, és az óra közepén derül ki, hogy nem írt házi feladatot. Én csak ebben az esetben adok rögtön egyest.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook