Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? fórum

Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
36. Csicsi25 (válaszként erre: 31. - Csicsi25)
2010. okt. 4. 23:10
Ja bocsi! Most látom, hogy nincs még gyereked, tanár vagy. Elnézést!
2010. okt. 4. 23:09

"Egy alsós anyagot simán el lehet magyarázni a gyereknek! Egyébként ő még csak elsős, így nem volt nehéz dolgom. De nem hiszem, hogy egy 8 éves annyira nehezet tanul. Nem szoktatok otthon együtt tanulni?"


A 30as hozzászólásomban erről írtam:


"Nem, nem szerintem nem az a gond, a szülő nem tudja segíteni - főleg - alsó tagozatban a gyermeket, hanem hogy te hiába magyarázod el otthon az anyagot, nem biztos a tanár úgy is kéri vissza. Érted. És akárki akármit mond, a szülő félrevezetheti a gyermeket. Mert te is másképpen mondod, meg majd a tanár is másképpen fogja."

34. mamcili (válaszként erre: 29. - Sajert)
2010. okt. 4. 23:09

nekünk is így volt...jártunk egymáshoz vittük egymáshoz a leckét...

Mondjuk olyan sem volt hogy a világ végén laktunk volna egymáshoz képest...minden gyerek a legközelebbi iskolába volt íratva... és minden iskolának egységesek voltak a könyvei

az már csak a tanáron múlott, ha plusz könyveket szerzet be hogy több mindent tudjanak a diákjai...

33. nagyreni (válaszként erre: 30. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:08

Szerencsére nálunk ilyen gond még nincs, másodikos a gyerkőc, magyarból, környezetből azt kell tanulni, ami a könyvben van, elolvasni, tartalmat visszamondani saját szavaival, esetleg verset tanulni, nyelvtanból írás, a matek ugye adja magát...

Ez majd felsőben lesz igazán gáz:-(

32. ce850abb2c (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 4. 23:07
Lgeközelebb kérjétek el a házit,az nem kifogás,hogy 15 km-re laktok(az nem sok).Kocsival,busszal még személysen is bemehettek 10 perc alatt meg ott a telefon is.De szerintem se kellett volna egy 8 éves gyereknek egyest adni ezért.
31. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:06

Igen, bementem, megkérdeztem. Az egész heti anyagot leírták és bepótoltuk a gyerekkel.


Egy alsós anyagot simán el lehet magyarázni a gyereknek! Egyébként ő még csak elsős, így nem volt nehéz dolgom. De nem hiszem, hogy egy 8 éves annyira nehezet tanul. Nem szoktatok otthon együtt tanulni?


Szerintem a pótlás a gyerek érdeke is - legalábbis én így érzem.

30. 1b2cf38274 (válaszként erre: 26. - Nagyreni)
2010. okt. 4. 23:06
Nem, nem szerintem nem az a gond, a szülő nem tudja segíteni - főleg - alsó tagozatban a gyermeket, hanem hogy te hiába magyarázod el otthon az anyagot, nem biztos a tanár úgy is kéri vissza. Érted. És akárki akármit mond, a szülő félrevezetheti a gyermeket. Mert te is másképpen mondod, meg majd a tanár is másképpen fogja.
29. sajert (válaszként erre: 21. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:06

Ilyen az én gyerekkoromban is volt, velem.

Mai napig utálom a tanárt. Ha volt rajtam sapka, akkor azért, ha nem volt rajtam sapka, akkor azért... Én ezt akkor is és most is igazságtalannak éreztem/érzem.

Az én általános iskolás koromban nem volt telefon (80-as évek), így egy közelben lakóhoz kellett mindig elmenni, na az élmény volt (ami megmaradt belőle: patkányfészek, kosz, büdös brrrrrrrrrr). A tanár megszabta a riadóláncot, hogy kinek kihez kell elmennie... A leckéért is.

28. nagyreni (válaszként erre: 26. - Nagyreni)
2010. okt. 4. 23:04
De megjegyzem, az egyest én sem tartom igazságosnak. Először talán szólni kellett volna a pótlásért.
27. mamcili (válaszként erre: 24. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:04

Teljesen egyetértek veled...

És az a baj, hogy tudom, hogy nagyon jó pedagógusok is vannak...csak sajnos elsőre nem mi fogtuk ki, de remélem másodjára már jobban járunk...

26. nagyreni (válaszként erre: 18. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:03

Nem feltétlenül kell "süketen" ülni a lecke fölött, ha a gyerek nem volt suliban és nem lett neki elmagyarázva az anyag. Az én lányom is nem egyszer hiányzott, akár tudtam előre, hogy hiányozni fog, akár hirtelen megbetegedett, mindig elkértem a leckét és mindig meg is tudta csinálni. Igaz, akkor még csak elsős volt... De nem hiszem, hogy akár második osztályban olyan bonyolult dolgokat tanulnának, amiben a szülő ne tudna segíteni a porontyának, még akkor is, ha történetesen nem tanár...

Ha fizikát-kémiát kellene pótoltatni vele, azzal bizony bajban lennék...

25. mamcili (válaszként erre: 19. - 9ba7c331a0)
2010. okt. 4. 23:02

de miért nem kap pár nap haladékot a pótlásra hiányzástól függően...

???


Én megjártam a hadak útját...félrekezelt agyrázkódás után mentünk vissza...

brutál volt pótolni egy hónapi leckét úgy, hogy első nap mikor belép az iskolába témazárót ír...

Volt rá 5 napunk amikortól azt mondták, hogy fokozatosan terhelhető a gyerek... utolsó 2 nap nagyon húzós volt... diktáltam mit írjon, mert már én sem bírtam a terhet, amit a gyerekre raktak...

24. 1b2cf38274 (válaszként erre: 21. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:00

Mondom, ha nem változik a helyzet, és nekem lesz gyermekem, nem fogja szeretni a tanár. Nem tudom, szülőnek lenni biztosan nem egyszerű. Nem akar egy szülő sem kitolni a gyermekével, de már szerintem senki nem tudja mi a helyes, ha hogy áll a tanárokhoz.

Én biztos hogy mindent meg szeretnék majd az én gyermekemnek tanítani, de félek mi lesz akkor, ha látom, pocsék amit magyar irodalomból, nyelvtanból leadnak. Akkor mit teszek? Otthon elmagyarázom neki, nade az iskolában a tanár úgyis aszerint osztályoz majd , és azt kéri vissza amit ő akar - ha jó, hanem jó - .

Mindenkinek azt kívánom, hogy nagyon - nagyon lelkes, hivatását szerető tanárt fogjon ki, mert ha már az alapoknál gond van, az nagy baj...

23. mohonc (válaszként erre: 20. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 22:59
Nem maguktól kell elsajátítani, de ahhoz sem kell hozzászoktatni, hogy ha nincs ott az iskolában, akkor neki nem kell házit írni, anyagot bepótolni. Anyuka is hibázott, igenis erre figyelni kell. Én bemennék a suliba, és megkérdezném, hogy lehetne ezt kijavítani. Biztos kapna valami lehetőséget a gyermek.
22. Pen80 (válaszként erre: 19. - 9ba7c331a0)
2010. okt. 4. 22:57
Nos, az viszont nem tanítás, az biztos. Az ilyen nem pedagógus, ha a félévi jegybe is beszámítja ezt. Nem a büntetés a cél, hanem hogy a gyerek megtanulja, nem??? Bár tudom, ezt a tanárok fele nem tudja.
2010. okt. 4. 22:56

mesélek egy megtörtént esetet az előtte elkért leckéről...

Tudtam hogy a gyerek hiányozni fog így előre elkértem a leckét a gyerek el is készítette, de közben kiderült, hogy teljesen mást csináltak az órán így az elkészített háziért még le is lett tolva a gyerek és meg sem hallgatta a tanár, hogy ezt mondta az anyának...és megkapta a feketét a lemaradt leckéért és a másikat az előre haladásért...

Most legyen okos az ember...

Sőt olyan esetünk is volt, hogy az akitől a leckét elkértük az sem tudta az adott leckét így a gyerek úgyszint megkapta a feketéjét...

pedig a többi lecke kész volt...

És ugyebár az elv...ha már megkapta azt törölni nem lehet...

20. 1b2cf38274 (válaszként erre: 19. - 9ba7c331a0)
2010. okt. 4. 22:55
A tanár inkább többször ismételjen!! Talán miért van, hogy felnőtt 16-17 éves gyerekek nem tudják mi az a főnév, melléknév...?Talán azt is maguktól kellett volna elsajátítani?
19. 9ba7c331a0 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 4. 22:53
A szekunda jogos. Sőt ha a gyerek nem tudja azt amit a hiányzásakor tanultak-azért ismét kaphat egyest.
18. 1b2cf38274 (válaszként erre: 17. - Csicsi25)
2010. okt. 4. 22:52
Részben igazad volt, de bementél aznap a suliba mikor tudtad a gyermeked hiányozni fog és megkérdezted, mit fognak venni , és mi lesz az ahhoz kapcsolódó házi?- nyilván te is tanár vagy, és otthon el tudtad magyarázni a gyermekednek azt, amit a suliban a tanárjától nem hallhatott?
2010. okt. 4. 22:49

Most lehet, hogy elítélsz, de abban igaza volt a tanárnak, hogy utána kellett volna érdeklődni a házinak és az aznap tanultaknak. Amikor az én kisfiam hiányzott, bementem reggel a suliba és megkérdeztem, hogy mit fognak aznap tanulni. (Jó, mondjuk mi közel lakunk).

De előtte nap, ha tudtad, hogy másnap hiányozni fogtok, meg lehetett volna kérdezni a másnapi leckét, vagy pénteken, hogy mi volt előző nap.


A tanárnő viszont abban hibázott, hogy nem lett volna szabad ilyen szigorúan venni. Szóval az egyest kicsit túlzásnak tartom. Egy figyelmeztetés megtette volna és kérhette volna a pótlást következő alkalomra.

2010. okt. 4. 22:48

Egy 8 éves gyermeknél nem jár eredménnyel az elégtelen osztályzat, hiszen annyira az alapokat kell elsajátítani, hogy előbb szóban kell megtanulni mi miért úgy van ahogy. Nem tudom, melyik tantárgyból osztályozták le a gyermekedet? Csak mert ha például nyelvtanból, akkor viccesnek tartom, hiszen ott alapvető szabályokat ELŐBB EL KELL MAGYARÁZNI, és miután megértette a gyerek miről is van szó, utána fel lehet adni azzal kapcsolatos házi feladatokat, hogy a tanuló valóban megértette-e amiről előző órán szó volt. Namármost ha a te gyermek hiányzott, és pont akkor vettek új anyagot, akkor a házit sem tudja megcsinálni, hiába mondták meg neki az osztálytársak. Nem tudom, érthető vagyok-e?- nem adhat egyest, inkább magyarázza el mégegyszer, ha kell ismételje el az előzőleg tanultakat.

Én magam magyar szakon végeztem egyetemen, és ha egyszer lesz gyermekem, félni fogok az alsós tanároktól! Tisztelet a kivételnek, mert mindenhol akadnak okos emberek, ott is, de a többség sajnos katasztrófa, és az az szívja meg aki viszont nagyon szereti a szakmáját. Na jó, nem megyek ebbe bele, de a lényeg, nem érdemelte meg a gyermek az elégtelen osztályzatot!

15. pgiz
2010. okt. 4. 22:46

Gondoljuk végig: mi is egyáltalán a házi feladat?

Az iskolai órán frissen tanult anyag gyakorlása.

A szegény ember gyereke nem is volt iskolában. Nem létező ismereteket gyakorold be?

Ha nem így van, akkor teljesen öncélú a házi.

14. kitrákotty (válaszként erre: 13. - 9bbc382386)
2010. okt. 4. 22:45
Hááát.... egyest általában nem a tudására adunk a gyereknek :-)) hanem éppen a nemtudásra.
2010. okt. 4. 22:44

Az lenne a normális,ha a házit a hiányzó gyerkőcöknek minden órán leírnák mit kell pótolni,mondjuk a padtársa,majd a szülő mehetne érte.Így nem lenne lemaradás,és elkerülhető lenne mindkét részről a felháborodás.

Amúgy igazságtalannak tartom,mert nem a tudására kapta a gyermek.

12. Szelavi (válaszként erre: 9. - Pgiz)
2010. okt. 4. 22:42
Motiválni akart! :D
11. Szelavi (válaszként erre: 8. - Szelavi)
2010. okt. 4. 22:40

Jaj, elírtam, 8 évesen is pótolni kell :D


Mindegy, nem tudom miért írtam azt oda.

Egy másodikos gyereknek nyomdákra, és szóbeli értékelésre van szüksége.

10. spinneli (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 4. 22:39
szorgalomból kapott egyest?
9. pgiz
2010. okt. 4. 22:39
Pedagógosz. Ő aztán VALAKI! Most aztán jól megmutatta a gondatlan gyereknek és a nemtörődöm szülőnek! Irgumburgum.
2010. okt. 4. 22:36

Sok beszűkült pedagógus dumája a "nem voltam iskolában, ezért nem tudom" dologra az "és ha az A betűnél hiányzol, akkor sosem fogod tudni leírni azt a betűt?"


Valahol igazuk van, pótolni kell, persze nem nyolc évesen. Nyolc évesen az értékelés (főleg házi feladatra....) maximum szóban történik : "Ügyes voltál... figyelj máskor erre meg arra", stb...

Szerintem egyáltalán nem jogos.

De nem fog belehalni az ifjú :)

2010. okt. 4. 22:36

Még csak 8 éves! .....És még mennyi egyest fog kapni!......

Nem kell ebből szerintem ügyet csinálni. (Tapasztalat)

Nekem 3 anyuka telefonszáma van meg. Így hiányzás esetén meg tudom kérdezni a házit. Nálunk még első osztályban az osztályfőnök javasolta a szülők közötti kapcsolattartást. Szerintem is jó dolog.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook