Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? fórum

Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? (beszélgetős fórum)


96. puritan (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 5. 07:57
azért az internet hasznos dolgokra is használható...ha nem volt iskolában, akkor kérje el a házi feladatot...az sem jó szerintem, ha a szülő felülbírálja a tanár döntéseit...egy egyes nem a világ és ugye pénteken volt iskolában, tehát elkérhette volna a leckét...
95. 9bbc382386 (válaszként erre: 14. - Kitrákotty)
2010. okt. 5. 07:49

Legyen úgy,de a lényegen nem változtat.

Nézd el kérlek a botlást......

94. ff36256613 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 5. 07:10

Jó reggelt!!

Hogy a kérdésre válaszoljak, amit feltettél: szerintem, neked van igazad.

Nem "kell", talán szükséges idővel, tudnod a gyermek osztálytársainak a tel.számát, ha másért, nem is, az ilyen esetek elkerülése végett:(

Én is úgy vélem, nagyon szigorú volt a büntetés, amit 1 db. kihagyott házi miatt kapott a kisfiad:(

Én is azt tartanám a követendőnek, hogy figyelmeztetés, első alkalommal, és esetleg akésőbbiekben 1-es osztályzat...

93. Talian35 (válaszként erre: 24. - 1b2cf38274)
2010. okt. 5. 07:08
Van még elvétve egy-egy jó iskola szerencsére, bár nem szimpla önkormányzati a zöme. Ahol a tanitó néni nem a büntetéssel, pontozgatással akar célt elérni, hanem megtalálja a módját, hogy jusson el a "gyerekhez". Nálunk még pontozás sincsen, ami sokkal jobb is, mert egy fekete is ugyanugy kiválthatja azt, amit az egyes. Nincs felhő, csillag, meg boszi - van viszont 8 éven át olyan szöveges értékelés, ami úgy tud rámutatni a gyengébb pontokra, hogy a gyerek valóban úgy érzi, azon változtatni kell. Sőt, még a gyerekek is értékelik a tanárokat, és nincs sértődés, SOHA.
92. syria (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 5. 07:04

Ha a gyerek oldaláról nézem, talán túlzás volt az egyes.

Ha a tanár oldaláról nézem: jogos, mert a gyerek tanulja meg, hogy a mulasztásnak bizony következményei vannak. Az életben ennél sokkal súlyosabbak! Mikor tanulja meg az ember a fegyelmet, a pontosságot, a határidőre való elkészülést, ha nem gyerekkorban?


Mi tudtuk az egész osztály telefonszámát, sokszor működött a kapcsolat riadóláncként. Azért volt meg mindenkinek a száma, hogy ha volt hiányzó láncszem, ne akadjon el az információ, és hiányzás esetén több helyről is lehetett érdeklődni.

91. andi6020 (válaszként erre: 87. - Niki1)
2010. okt. 5. 07:04
Az szép! :-(
90. klarika5 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 5. 07:01

Nincs időm elolvasni a válaszokat, de visszajövök, mert érdekelnek.

Na ilyen esetekre tartanák fent a szöveges értékelést: Kedves szülők! Kérem, hogy máskor törekedjenek arra, hogy a gyermek a hiányzásai miatt kimaradt házit készítse el, mert az nem büntető feladat, hanem a gyermek érdekében történik.A szülőin is meg lehetne előzetesen beszélni, hogy ki kitől kérhet ilyen esetekben segítséget. Akkor is a szülők, nem a 8 évesek feladata ez.

Egyest meg a nem elvégzett munkára hogyan lehet adni?

Pedagógusa válogatja. De lehet, hogy ő is hangulata szerint cselekszik. Lehet, hogy máskor csak összevonta volna a szemöldökét. De hogy a lelkizősebb gyermek egy ilyenbe belebetegedhet, az biztos.

89. d781f12808 (válaszként erre: 4. - Kitrákotty)
2010. okt. 5. 06:57

Mi még csak elsősök vagyunk, de nálunk sem adták meg a tanítónénik a telefonszámukat!

Sőt! Azt mondták csak fogadóórán beszélünk a gyerekekről!

Ami havonta egy alkalom!

Ha mi szülők nem tartjuk a kapcsolatot akkor nem tudjuk mi zajlik a suliban!

Ezt én nem tartom jónak!!!! De ez van!!!

88. Niki1 (válaszként erre: 87. - Niki1)
2010. okt. 5. 06:55
Hozzáteszem beszéltünk az osztályfőnökkel, ő beszélt a tanárral, de nem lehetett rá hatni.
87. Niki1
2010. okt. 5. 06:54
Mi is kaptunk már egyest, mert a fiam nem csinált vaktérképet földrajz órára, a többi házija kész volt földrajzból, de ezt elfelejtette átadni az osztálytárs, hogy azt is csinálni kell. Ráadásul a matek verseny miatt hiányzott az iskolából, előző nap. Ennyit a tanári hozzáállásról. A gyerek képviseli a sulit az osztálytárs nem mondja el rendesen mi a házi és kap egy 1-est. Akkor gondolkoztam rajta, hogy nem engedem több versenyre ami iskolaidőben van.
86. 864c5534c9 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 5. 06:51

Igazságtalan...

Én tutira bemennék, s elbeszélgetnék a tanárnővel...

85. szimba (válaszként erre: 15. - Pgiz)
2010. okt. 5. 06:18

"Gondoljuk végig: mi is egyáltalán a házi feladat?

Az iskolai órán frissen tanult anyag gyakorlása.

A szegény ember gyereke nem is volt iskolában. Nem létező ismereteket gyakorold be?

Ha nem így van, akkor teljesen öncélú a házi."


Akkor szerinted mi a megoldás?

2010. okt. 5. 06:16
Igazságosan!!!Ez még úgysem számít bele semmibe,de figyelmezteti a gyereket,hogy vannak kötelességei.Kár is minden mellébeszélés,és tanárverés!!(szóban)
83. andi6020 (válaszként erre: 19. - 9ba7c331a0)
2010. okt. 5. 05:05

Szekunda??

Hol élünk? 1900-ban?

82. lilimia (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 5. 02:19
Az ilyen ember nem tanárak való... Bele sem gondol, hogy milyen lelki törést okozhatott ezzel, hogy mennyire lerombolhatta a kicsi önbizalmát :(
81. honeywald (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2010. okt. 5. 00:42
kötelesség tudat...és tény, hogy el kell kérnia házit. ha nem más szülőtől, akkor a tanítótól. csak a gyereknek ártasz vele, ha nem haladhat igy az anyaggal. mint szakmabeli mondom
2010. okt. 5. 00:03
jah, és nem semmi ez a csop.társnőd..durva!! :D és persze szomorú, mégha mosolygunk is ezen..
79. mano088 (válaszként erre: 78. - 1b2cf38274)
2010. okt. 5. 00:01

jajj, ne bolondozz már dehogy haragszom, én bocsi, ha esetleg hevesebben írtam volna..csak fel tud húzni az ilyen téma.. :)

de tény, én bár csak 5éve ballagtam el a gimiből és azóta is nagyon sokat változott minden..viszont nekünk is voltak rossz élményeink mégsem mentek be a szüleink megverni a tanárt, sőt volt, hogy még mi kaptunk ki.. :) de ez kellett ahhoz, hogy megtanuljunk dolgokat, és szomorú, hogy most már rászólni sem lehet kb a gyerekre, mert egyből patália van belőle.. :S


éa azzal amúgy teljes mértékben egyet értek veled, hogy kevés a jó tanár..nagyon kevés..

78. 1b2cf38274 (válaszként erre: 74. - Mano088)
2010. okt. 4. 23:55

Ne haragudj, ha félreérthetően fogalmaztam, elit iskola alatt nem felsőoktatási intézményt értettem.

Olyan általános iskolákra, gimnáziumokra gondoltam, ahol nem eléggé szakképzett tanárok tanítanak, így a gyermek esélyei is visszaesnek, hiszen nincs pénz amiből járhatna másik tanárhoz korrepetálásra. Arról nem is beszélve, hogy nem baj, ha a magyar érettségid 2es, azért felvesznek magyar szakra is, ha van 3 nyelvvizsgád... ezt nem én találom ki, konkrétan így jutott be egy csoporttársnőm a BTK-ra, magyar szakra. :) Kell a nyelv, kell, való igaz, de ha az alapok nincsenek meg?!

Mindegy, a lényeg mano, hogy ne hari ha félreértettük egymást, és igazad van amit írtál!

77. mano088 (válaszként erre: 69. - Pgiz)
2010. okt. 4. 23:54

Tudok szöveget érteni és egyáltalán nem nézem le a gyerekeket, félreértettél!

És itt most nem erről a kisgyerekről írtam, ahogy ki is emeltem, hogy nem feltétlen róla van szó, hanem pl azokról akiket még tanít a tanár, felsőbb évfolyamban esetleg!

Ezen kívül pedig tapasztaltam és sajnos egyre inkább tapasztalom, hogyan viselkednek a mai gyerekek, mert sajnos sok esetben, újra kiemelem, nem erről a kisgyerekről beszélek, de nem törődnek a gyerekekkel, pontosabban nem foglalkoznak velük és azt hiszik bármit megtehetnek..

Egyébként pedig akár hiszed, akár nem, imádom a gyerekeket, csak nem kezelem őket úgy, mint akikre még csúnyán se lehet ránézni, mert máris feljelent az anyja, apja vagy megharagszanak rám..és hozzáteszem, engem is szeretnek a gyerekek :), pedig tudják, hogy nem engedek meg akármit..ugyanis nekem megtanították, hogyan kell és illik viselkedni! Na és ez az, amit sajnos manapság egyre ritkábban látok.. :S

2010. okt. 4. 23:50
Jó éjt!
75. mamcili (válaszként erre: 70. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:48
Nyissunk egy magyar nyelvtan oldalt az alapoktól :)
74. mano088 (válaszként erre: 67. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:48
Tény, hogy nem valami fényes az oktatás mostanában, de a felsőoktatással kapcs. nem feltétlen értek veled egyet..én elhiszem, hogy mindenki neves iskolába akarja, hogy menjen a gyereke, de nem csak azok léteznek..és itt most kizárólag a felsőoktatásról beszélek..én jelentkeztem egy pesti hires neves suliba is, meg egy vidékibe is, és bár eleinte sajnáltam, hogy utóbbiba vettek fel, rájöttem, hogy ugyanazt meg tudom ott is tanulni, és legalább nem arra mennek a tanáraim, hogy megbuktassanak csak azért, hogy több legyen a suli bevétele vizsgákból..na és a lényeg amiért leírtam ezt, hogy a vidéki suliba pedig jóval kevesebb pont kellett..és semmi külön óra a plusz pontokért nem volt szükséges..én úgy gondolom, szimplán csak reálisan kell felmérni, hogy mit képes teljesíteni az ember..
73. mamcili (válaszként erre: 68. - 1b2cf38274)
2010. okt. 4. 23:48

ne húzd fel magad

nemrégiben olvastam egy cikket Vekerdy Tamástól, mintha most őt hallottam volna

és szerintem is sokkal lassúbb tempóban kéne tanítani és sokkal alaposabban és az alsónak ténylegesen az alapozásról és a tapasztalatszerzésről kéne szólnia...

Sokkal jobban menne minden és nem lenne ennyi diszes (gyanus) gyerek...

2010. okt. 4. 23:46
Szegény meezy (fórumindító) mire majd az összes hozzászólást végigolvassa.... :)
2010. okt. 4. 23:43

mano088 Pen80


szerencsések lehettetek a tanáraitokkal...

bennem vannak mély nyomok...

de azért az én diákkoromat nem hasonlítanám össze a mostani diákokéval...


az biztos, hogy jobb volt mert nem a jogainkat hangoztatták, hanem a kötelességeinket, ami egyben meghatározta a mindennapjainkat...


Nem eset le a gyűrű az ujjunkról egy kis köztér takarítástól és szőlőszürettől...

és jó volt a folyamatos újsággyűjtés is...

stb...

sok jó volt, ami a mostani gyerekeknek nincs...

pl. rengeteg játszótér és sportpályák...

70. 1b2cf38274 (válaszként erre: 66. - Mamcili)
2010. okt. 4. 23:43
Ha bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan! Szívesen korrepetálok onlájni is akár. :))
69. pgiz (válaszként erre: 60. - Mano088)
2010. okt. 4. 23:43

Honnan ez a lenézés a gyerekekkel szemben?

Próbálj szöveget érteni: 8 éves gyerekről van szó!

2010. okt. 4. 23:42

Igenis, ne 72 pontokkal lehessen bejutni tanítóképző főiskolára, hanem 500 pontos rendszerben 480al!!!Nem a menedzsereket kell annyira nyomatni könyörgöm, ha Eu-s tagország is vagyunk, meg Amerika meg Németország meg minttudoménmicsoda, a magyar nyelvet nem tudja a szerencsétlen gyerek!! És igenis sok minden múlik a tanítókon, és végre meg kellene őket becsülni, jobban mint bárki mást, mert ha az alapok megvannak, arra lehet építeni, és sikeres lesz a gyermek, bármely szakmát is választ. Nézzük meg a Finn oktatási rendszert... ajánlom mindenkinek!!

Na én is felhúztam magam. :)

2010. okt. 4. 23:37

Tudjátok, a tanítóképzőt végzetteknek kb. csak 10%-a jó a szakmájában, és ez elkeserítő. Lehet hogy túl lehet vészelni ezeket az időszakokat a problémás tanítókkal a gyereken keresztül, és fel fog nőni a gyermek lelki sérülés nélkül,de baj van. Hogy miért? Mert a szülő nem győzi majd külsős tanárhoz járatni a gyermeket korrepetálásból azért hogy plussz pontjai legyenek az egyetemre... lassan már az általános iskolába is nehéz lesz bekerülni. Szóval ha rossz egy tanár, akkor a szülőnek lesz nehezebb, mert nem fog tudni mindent ő elmagyarázni, a tananyag nehezedik, és a gyermekek már okosabbak a szülőktől, sokkal jobban, sokkal több ismeretanyaggal vannak terhelve mint anno mi voltunk.

Az ismerettségi körömben számos anyuka el van keseredve, mert a gyereket csak úgy veszik fel felsőoktatási intézménybe ha bődületes magas a pontszáma, és ahhoz hogy állami támogatott képzésben vegyenek részt a fiatalok, nem győznek tanárokhoz járni korrepetálásra. Kinek a pénztárcája engedi ezt meg? Nem sok embernek. Ja, hogy vannak elit általános iskolák és gimnáziumok ahol magasan képzettek tanárok tanítanak, nem kell még külön órákat is fizetni?-igaz, de a többség nem ilyen.

Ha már alsóban legyintünk, ráhagyjuk a tanárra, akkor mi lesz később?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook