Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? fórum

Szerintetek is igazságtalanul kapott egyest a gyerekem, vagy én tévedek? (beszélgetős fórum)


156. Pen80 (válaszként erre: 150. - Puritan)
2010. okt. 5. 14:08
Szerintem nem ezen múlt, hogy mi lett a fiadból :)
155. Pen80 (válaszként erre: 149. - Mano088)
2010. okt. 5. 14:07
Azzal egyetértek, hogy nem kell bemenni a tanárhoz, erről eddig nem is volt szó. Az volt a kérdés, szerintünk igazságos volt-e. Szerintem nem. És ezen nem változtat az sem, hogy 10-20-30 éve ki mit csinált és hogyan. Nekem ez a véleményem.
154. Pen80 (válaszként erre: 148. - Puritan)
2010. okt. 5. 14:06
Nálunk ilyen nem volt, de a gyerekeknél résen leszek, hátha ott lesz :)
153. Talian35 (válaszként erre: 151. - Mano088)
2010. okt. 5. 13:13
A gyerekből akkor lesz normális felnőtt, ha a szülő is tud bocsánatot kérni, ha igazságtalan volt. Én tudok.
152. Talian35 (válaszként erre: 148. - Puritan)
2010. okt. 5. 13:09

Nálunk kirakták a falra a szabályokat :-) (mármint a gyereknél). Amúgy meg a szülői értekezleten el kell mondania a tanárnak, a szülő megjegyzi, és azt is meg lehet beszélni a házi feladatot mennyi idő alatt kell bepótolni. Nemcsak a havi osztálypénzről lehet a szülőin csevegni.

Nálunk nem járt érte egyes, főleg nem alsóban, a gimire már nem emlékszem, sztem betegség miatti hiányzás esetén nem voltak ilyen drasztikus intézkedések.

151. mano088 (válaszként erre: 150. - Puritan)
2010. okt. 5. 13:03

Én is most államvizsgázom januárban, tehát szintén túléltem! :)


Szerintem túlságosan belefolynak a szülők már a sulis életbe..persze lehet ez azért is van, mert mostanában már nem olyan jók a tanárok, de én tényleg nem emlékszem arra, hogy anyuék bejöttek volna bármikor is a szülőiken meg a rendezvényeken kívül.. :) Az iskola úgymond a másik otthon, ott a tanár a főnök..mert azért lássuk be otthon meg a szülő az és rendesen van olyan, hogy nincs a szülőnek igaza mégis a gyerek a hibás.. :) és olyankor nem reklamál a szülő, hogy jajj milyen igazságtalan vagyok, hanem jön a "mert én azt mondtam".. :) de ez kell szerintem ahhoz, hogy a gyerekből normális felnőtt legyen..

150. puritan (válaszként erre: 149. - Mano088)
2010. okt. 5. 12:56
hát igen...mi sem firtattuk, megérdemelte-e a gyerek...az egyes az egyes, amit ki kell javítani...azóta a fiam egyetemre jár, úgyhogy talán nem volt olyan rossz döntés :)
149. mano088
2010. okt. 5. 12:53

Érdekes ez, hogy mennyire az van terítéken, hogy előre közölni kell a büntit..miért is? Főleg egy 3.osnál? Én nem emlékszem arra, hogy velünk leült volna bármelyik tanár is, hogy na figyeljetek, ha ez és ez nincs meg akkor ezt és ezt kapjátok..magától értetődő volt számunkra, hogy ha nem csináljuk meg, akkor bünti jár! És az is az volt, hogy a leckét mindig el kell kérni..túl van ez reagálva már szerintem és ezért tényleg bocs mindenkitől! :)


A topikindító meg én úgy gondolom azzal, ha bemegy akár csak beszélgetni a tanárral erről, amiből tudjuk, hogy általában vita kerekedik, azzal csak a gyerekének tesz rosszat..hiszen valami úton módon, de ő fogja megszívni..szemét dolog, de így van..


Ha nem lenne ennyire felfújva az egész pár nap múlva már a gyerek se foglalkozna vele..nekem ilyenkor mindig azt mondták a szüleim, ha rossz ejgyet kaptam, hogy na jól van, akkor most tanulás és muszáj kijavítanom..és nem rohantak a suliba, hogy csúnya tanár néni, ez nem volt igazságos..mindegy volt, hogy az volt-e vagy sem..a tanár adta, nekem meg ki kellett javítanom és kész! :) És nem haltam bele.. :)

148. puritan (válaszként erre: 146. - Talian35)
2010. okt. 5. 12:26

hát igen...csak mint tudjuk a 8 éveseknek igen szelektív a memóriájuk...vajon hogy lehetne kinyomozni ez esetben, hogy első osztály óta elhangzott-e bármikor, hogy ha nincs házi feladat, akkor azért egyes jár?

és hogyan lehet bebizonyítani, ha a gyerek nem emlékszik, akkor vajon tanár elmondta vagy sem?


nálunk alapvető volt az összes iskolában, hogy az ilyenért egyes jár...már az én időmben is, pedig az elég régen volt...

147. puritan (válaszként erre: 145. - Pen80)
2010. okt. 5. 12:23

ó, nem mondtam azt, hogy mindig a gyerek a hibás, de sajnos azt is meg kell tanulnia, hogy néha a feledékenységért és az oda nem figyelésért is rosszakat kap...és igen, egy 8 éves gyerek esetében azt gondolom a szülőnek is feladata, hogy ellenőrizze és megkérdezze, minden feladatát elvégezte-e...és ezzel nem pálcát törni akarok senki felett, hiszen amiket írok nem azt jelenti, hogy a gyerekeim, vagy én magam tökéletesek volnánk...ez csupán egy vélemény erről a konkrét esetről


a pocakban "nevelést" pedig csakis helyeselni tudom :)

146. Talian35 (válaszként erre: 144. - Puritan)
2010. okt. 5. 12:15
Ha nincs előre megbeszélve, akkor nem várható el, hogy tudja. Ahogy kitűnik a hozzászólásokból, mindenhol más a rendszer, ezért kell megbeszélni előre, minek mi a következménye. 8 éves gyerekeknek 1 óra alatt el lehet mondani az első nap, miért milyen büntetés járhat, megjegyzi (ha nem, akkor az már nem a tanár hibája, hanem a gyereké) és ennyi.
145. Pen80 (válaszként erre: 144. - Puritan)
2010. okt. 5. 12:14

Nem is kell rohangálni az iskolába a szülőnek. De ha ennyire meglepődtek ezen az egyesen, akkor gondolod, hogy tudták, hogy ez jár egy ilyenért? Szerintem nem tudták. Tehát ha eddig elfelejtette mondani a tanár, mondhatta volna, hogy akkor gyerekek, mindenki tudja, hogy ezek után ilyenért egyes jár. De most nem adok, mert eddig ezt nem mondtam.

Egyáltalán nem vagyok híve a mai divatnak, amely szerint a gyermek isten. Sőt! Én már a pocakomban neveltem Hangát. Hogy kislányom, nem minden úgy van, ahogy azt te akarod. De annak sem vagyok híve, hogy mindig a gyerek a hibás. Tény, hogy ez a kislány most kapott egy leckét az élettől. Ezt: az emberek kiszámíthatatlanok és nem mindig jóindulatúak. Ha így nézem, nem is baj. Minél előbb kapja ezeket a pofonokat, annál ügyesebben kezeli majd őket később. Mert nyilván nem ez volt az utolsó.

144. puritan (válaszként erre: 141. - Pen80)
2010. okt. 5. 12:01

harmadikban nem elvárható, hogy a gyerek tudja, hogy ha nincs kész a házi feladat, azért egyest kaphat?

szerintem elvárható.

munkahelyen a hibáknak és mulasztásoknak azért egy fegyelminél súlyosabb következményei is vannak.

jó dolog a biztonság és a kiszámíthatóság, ez igaz. ezért kell elvégezni a feladatokat. én erre neveltem mindig a gyerekeimet. nem is rohangáltam az iskolába az érdekükben

143. Talian35 (válaszként erre: 141. - Pen80)
2010. okt. 5. 11:53
Szivemből szóltál :-)) Nálunk az első napok arról szóltak, hogy megbeszélték a szabályokat :-)
142. Talian35 (válaszként erre: 140. - 3b676c1175)
2010. okt. 5. 11:43
Ne általánositsunk soha :-)) Igen ez igaz, de én pl. abszolút felnézek rá, nagyon szeretem mindkettőt!
141. Pen80 (válaszként erre: 135. - Puritan)
2010. okt. 5. 11:42
Értem, és részben egyetértek. De akkor is azt gondolom - és vezetőként is mindig így járok el - ha nincsenek előre lefektetve a szabályok, ha nem tudja a gyerek, a beosztott, hogy mihez tartsa magát, akkor milyen jogon büntetem? Neked, ha a munkahelyeden nem mondják meg, hogy pl x hibának mi a következménye és fegyelmit kapsz pl miatta, az igazságos lenne? Azt is jogosnak tartanád? Én nem. Én szeretem a kiszámíthatóságot, következetességet, mert biztonságot ad. Ennek megfelelően próbálok dolgozni a munkahelyemen és így nevelem a lányomat is.
140. 3b676c1175 (válaszként erre: 139. - Talian35)
2010. okt. 5. 11:38
Nem szeretnék beleszólni, de a probléma ott kezdődik, hogy maguk a szülők sem tisztelik a tanárokat, a gyerek előtt fejtik ki esetleges negatív véleményüket, így persze, hogy a gyermek sem fogja tisztelni a tanárt- hát ezért van a sok tanár bántalmazás!
139. Talian35 (válaszként erre: 138. - Puritan)
2010. okt. 5. 11:33
a gyerek pontosan tudja, hidd el. Vagy hogy mikor nincs igaza a tanárnak. A gyerek maximum kicsi, de nem hülye. És az ilyen esetek után kezdődnek a problémák.
138. puritan (válaszként erre: 137. - Talian35)
2010. okt. 5. 11:29
hogy a tanár mikor téved, azt nem a gyerek hivatott eldönteni, nincs ebben semmi érdekes...
137. Talian35 (válaszként erre: 135. - Puritan)
2010. okt. 5. 11:22
Ez azért érdekes. Tehát a tanár tévedhet, de akkor is neki van igaza. Ez jó nyomot hagy ám a gyerekben :-) A legtisztességesebb az lenne, és a gyerek szemében is akkor nőne a tisztelet, ha a tanár belátná, hogy Ő is hibázik néha.
136. Talian35 (válaszként erre: 134. - Pen80)
2010. okt. 5. 11:19
Igen, itt a lényeg: a leggyengébbek mennek tanárnak. És nem szűrnek, hogy mint EMBER alkalmas-e a pályára.
135. puritan (válaszként erre: 134. - Pen80)
2010. okt. 5. 10:53

nem tudom...én tényleg jogosnak tartom az egyest és próbáltam azt sulykolni a gyerekeimbe, hogy a tanár szava szent, a tanárra fel kell nézni és semmilyen körülmények között nem bíráljuk felül a döntéseit, hanem tanulunk és abból nem lehet baj...


a tanárok is emberek és megadom nekik is a tévedések jogát, ő ad egyest, ő hibázik, ő tanít, ő viseli a következményeit...ha egy gyerek tanulni akar és otthon is erre buzdítják, nem hiszem, hogy egy házi feladatért adott egyes ebben meggátolja...sőt...

134. Pen80 (válaszként erre: 132. - Puritan)
2010. okt. 5. 10:47
Persze, ezt én is látom, felháborít engem is. Nálunk annak idején otthon mindig a tanárnak volt igaza, mi, gyerekek voltunk a hibásak. Utólag tudom, hogy azért előfordult, hogy anyáék beszéltek a tanárral is. :))) De mi erről akkor nem tudtunk. Most mindenben a tanár a hibás. Hiszen az én gyerekem tökéletes. Nekem is nekem ugrott már anyuka, hogy miért adtam a tökéletes kislányának 4-est! Mondtam, hogy azért, mert ennyit tudott a leckéből, legközelebb többet kell tanulni. Utána csak 5-öst kapott a kislány, mert mindig megtanulta, amit kellett. Amúgy szerintem a korlátolt tanárok osztogatnak egyest, az igazi pedagógusnak erre nincs szüksége ahhoz, hogy tiszteljék a diákjai. És sajnos a korlátolt tanárhoz hiába is megy be a szülő. Nagy részükkel még a tananyagról sem lehet vitatkozni, mert nincs olyan tudása - ő is csak bemagolta. Hát akkor hogyan tudná hitelesen átadni? És itt vissza is tértünk oda, hogy amíg nem kapnak normális fizetést, addig - a néhány kivételtől eltekintve - a leggyengébbek mennek tanárnak.
133. Pen80 (válaszként erre: 92. - Syria)
2010. okt. 5. 10:41
Szegények most ezt megtanulták. De ha előre elmondták volna nekik, lehet, hogy akkor is megtanulták volna. Ismétlem önmagam: ha nincsenek tiszta szabályok, amiket mindenki ismer, nem jogos a büntetés.
132. puritan (válaszként erre: 129. - Pen80)
2010. okt. 5. 10:39

részben, részben pedig a tiszteletlenség, az órákon képtelenség rendet tartani és a szülők rohangálnak be az iskolába reklamálni a figyelmeztetések a rossz jegyek miatt...nem éppen arra tanítják ezzel őket, hogy vállalják a felelősséget...és most megint általánosítottam és eltértem a konkrét esettől...


valaki írta, hogy a gyereknek nem lett elmagyarázva az órai anyag, hát ebben van némi igazság, de a gyerek nem kérte el a házi feladatot és nem próbálta megírni, mert ha igen és óra elején jelentkezett volna, hogy hiányzott és nem boldogult vele, nem hinném, hogy egyest kapott volna...

131. Pen80 (válaszként erre: 127. - Puritan)
2010. okt. 5. 10:36
Bocs, közben olvasgatok vissza és azokra is reagálok. :)
130. Pen80 (válaszként erre: 75. - Mamcili)
2010. okt. 5. 10:35
Én benne lennék - mániákus magyar nyelv védő vagyok :)
129. Pen80 (válaszként erre: 127. - Puritan)
2010. okt. 5. 10:34
Az alapozás hiánya. Az odafigyelés hiánya. Amiket most leírtam. Rámondom, hogy nem megy neki, oszt jóvan. Ez nem megoldás.
128. Pen80 (válaszként erre: 73. - Mamcili)
2010. okt. 5. 10:33
Nincs is. Meg ennyi hiperaktív sincs. Csak egyszerűbb rámondani, mint foglalkozni vele. És nem bukásnak kéne nevezni az osztályismétlést. Meg nem a szülőnek kell ezt eldöntenie. Szerencsére ez a szabály már nincs, de akik az elmúlt években voltak alsósok, megnézhetik majd magukat. :(
127. puritan (válaszként erre: 125. - Pen80)
2010. okt. 5. 10:30
és vajon mi az oka ennek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook