Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintem hatásosan fogyni lehet ha fórum

Szerintem hatásosan fogyni lehet ha (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. szept. 17. 09:19

Tehát röviden, ami kialakulhat ha továbbra is ilyen életmódot választasz:

-fekély képződések a gyomorban ill. belekben

-savtúltengés

-hiánybetegségek

-gyengült immunrendszer,ami ahozz vezet,hogy minden sz.rt el fogsz kapni, még a leggyengébb influenzát is!+allergia

-anyagcsere betegségek(Pl:pajzsmirigy)

-a rengeteg kávét egy idő után se az idegrendszered, se a szíved nem fogja jól tolerálni

-székrekedés

még lehetene folytatni, de felesleges, nekem már ez is sok!


Mennyi folyadékot iszol a kávén kívül?Gondolom mozgásszegény életmódot folytasz, mert azt már tényleg nem bírja el a napi 1 étkezésed!Probálom felnyitni a szemed, mert hosszútávon nem jó amit csinálsz!!!nemtudom van e gyermeked , de ha szeretnél akkor tényleg egészségesebben kéne élned, mert szerintem senki nem szeretne beteg magzatot hordani a szíve alatt.....

2009. szept. 17. 08:54

Egy érdekesség:

ha napi 2szer eszel akkor zsírba fogsz hízni, ha meg 5-6x akkor izomba. Ez persze ennél sokkal bonyolultabb de erről egy könyvnyit lehetne írni.

És ne felejtsük:


Napi 5X egyél, minőségi, dús ételeket. Tehát NE a kakaóscsigát, NE a fehér kenyeret, mert ezek ugyan hizlalnak, de nem egészségesek!Sok-sok gyümi, zöldség, fehérje,ásványi anyagok!

2009. szept. 17. 08:49
Diorella ha érdekel szívesen gyüjtök még neked :)
2009. szept. 17. 08:48

Na még egy kis morzsa, mert nem győzük többen se hangsúlyozni, hogy miért fontos az egészséges életmód!!!

Az elsõ és legfontosabb szempont az egészséges étkezés meghatározásához, hogy az illetõ egyén a saját maga számára fontos és nélkülözhetetlen enzimeket megkapja a megfelelõ mennyiségben, amikor azokra szüksége van. Az enzimkutatók szinte kivétel nélkül arra a megállapításra jutottak, hogy az ételek legalább 75 %-a nyers, hõkezelésmentes étel kell hogy legyen, amit szükség esetén további enzimkivonatokkal is ki lehet/kell egészíteni. Ennek hiányában a szervezet, ha egyáltalán képes rá, kénytelen máshonnan elvonni enzimeket. Például a test saját funkciójaitól és helyeirõl von el metabolikus enzimeket az emésztésbe. Ezáltal gyengül az immunrendszer, az öregedés folyamata látszólag felgyorsul, betegségeknek teszi ki a legyengült testet. A túl sok és többnyire ugyanolyan fõtt/sült étel évtizedek során teljesen kimeríti a testet. A krónikus degeneratív betegségek valójában súlyos enzimhiány miatt tudtak megjelenni a legyengült szervezetben. A négy legfontosabb enzimhiány kategória:


-fehérjék, -zsírok, -szénhidrátok, -növényi rostok lebontásához szükséges enzimek hiánya személyenként eltérõ módon. Ez tovább fokozódik vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek hiányával. Mindezeket valahogyan pótolni kell, különben nincs teljes gyógyulás. Nincs két azonos egyén, aki egyformán reagálna az elfogyasztott ételekre. Ami egyeseknek alig megemészthetõ, ugyanaz másoknak semmi különösebb problémát nem okoz mindaddig míg van elegendő enzimtartalékuk.

2009. szept. 17. 08:38

Kérésed parancs, íme egy cikk a rost hiányal kapcsolatban,mert te ugye azt nem eszed :)és ha napi 1x eszel akkor legalább figyelj oda!!!!!!!!


A rostoknak fontos szerep jut még az energiaszegény étrendben és a testsúlycsökkentő diétában is. A rostdús táplálkozás mellé bőséges folyadékbevitel is szükséges, ami kb. 2 litert jelent naponta. Ha nincs megfelelő mennyiségű folyadék a rostok a nedvességet a bélfalból fogják elvonni, ez pedig inkább a székrekedés kialakulását segíti elő.


Egészségünk megtartása érdekében naponta mintegy 30 g növényi eredetű rostot (gyümölcsöt, zöldséget és teljes kiőrlésű gabonaterméket) kell elfogyasztanunk. A hazai táplálkozási felmérések szerint a lakosság élelmi rost fogyasztása nem kielégítő, a javasolt mennyiség felét sem teszi ki.


A szükséges rostmennyiséget gyümölcsökből és zöldségekből is nyerhetjük, de felfokozott, rohanó életvitelünk nem teszi mindig lehetővé a megfelelő táplálékhoz jutást. A szükséges rostokat ún. étrendi rostok bevitelével pótolhatjuk. Az étrendi rostok főként növényi eredetű oldható és oldhatatlan részekből állnak, amit a hasnyálmirigy és a vékonybél enzimrendszere sem képes megemészteni. Feldolgozásuk a vastagbél baktériumflóra fermentációjának eredménye.

Tehát emésztő traktusunk az a hely, ahol a táplálékból az éltető tápanyagok kivonódnak és felszívódnak, életet és jó egészséget biztosítva az egész szervezet számára.


Bélrendszerünk másik feladata a salakanyagok maradéktalan eltávolítása. A rendszer károsodhat a rostszegény étrend, a zsíros húsok fogyasztása, valamint a táplálékkal bekerülő káros anyagok, és a mozgásszegény életmód hatására is.


Túl lassú perisztaltika következtében a salakanyagok visszamaradnak a belekben, és rothadásnak indulnak. Ha azonban a bélmozgás túl gyors, a felszívódás nem elégséges, és a bélen lévő ún. barátságos baktériumok sem tudnak növekedni. Az élelmi rostok segítenek a megfelelő bél perisztaltika fenntartásában.

Egy nemzetközi európai szervezet (EPIC) négy és fél éven keresztül végzett - több mint 500 000 fővel - összehasonlító felmérést. A vizsgálat eredménye bizonyította, hogy azok között a résztvevők között, akik naponta átlag 35 g növényi rostot fogyasztottak, 40 százalékkal kisebb volt a vastagbélrák előfordulása, mint azoknál, akik naponta csak a szokásos 15 g rostot fogyasztották.

50. 81f46d06d3 (válaszként erre: 46. - 49ca420470)
2009. szept. 17. 08:14
Nem tudom hogyan fogalmazzam meg szépen és toleránsan... Te nem az étkezésed miatt nem hízol el...nem amiatt maradsz karcsú, hogy napi 1X étkezel... Az étkezés nem választható teljesen külön a pszichétől, sőt... Nem megbántani akarlak, de ne legyél már "álszent"...
49. 81f46d06d3 (válaszként erre: 39. - A22d4e01f3)
2009. szept. 17. 08:12
A fórumkiírónak és az általa leírt ételek alapján az ő étrendjének "igaza" van? Nem tudom... :( Sajnálnám...
48. kelenia (válaszként erre: 45. - 49ca420470)
2009. szept. 17. 01:03

A forum elejen irtad, hogy ettel rantott husokat sult krumplival meg majonezzel, ez volt az ebed... Meg hozza a rengeteg kave, gondolom cukorral, hogy a vercukrod ne essen le..

Nezd, nem szolok bele, nagyon meg vagy gyozodve arrol, hogy ez igy jo, de pl. ha ez volt egy napi etkezesed, akkor mindent megtettel, hogy vitaminhianyos legy.. Az etkezesed tele volt zsirral es felesleges szenhidrattal, a sok kave pedig kikesziti a gyomrod es ez a mennyisegu koffein finoman szolva sem egeszseges..

Megertem, hogy Te igy szeretsz elni, de legalabb nehany aprosagot valtoztass.. Egyel meg egy tal salatat az ilyen etkezesek melle is vagy savanyusagot vagy valamit amiben egy csepp vitamin van.. Vagy gyumolcsot egyel utana.. A kavet meg csereld le zold teara, sokkal hosszabban tart ebren es nem mellesleg sokkal egeszsegesebb mint a tomenytelen kave...

47. Christine1979 (válaszként erre: 46. - 49ca420470)
2009. szept. 16. 21:37

És szerinted ez egészséges, hogy napi egyszer kajálsz, és hat vödör kávét rágurítasz, mondván, azzal szinten van tartva a vércukor?... :S

Hát te tudod, mi a jó neked... mert látom, nem is igazán érdekel, ki mit ír rá,..és az nem tűnt még fel, hogy senki nem ért egyet a módszerrel....


Mindenesetre, ennek az étkezési kultúrának, meg kávéivászatnak egyszer meg lesz a böjtje... hogy stílusos legyek :D

46. 49ca420470 (válaszként erre: 40. - Borsicica)
2009. szept. 16. 21:01

szerintem fogyni is lehet.

mivel többször vagyok éhes így mint nem éhes.a szervezetem már eleve hozzányúl a tartalékhoz minden nap.nem biztos hogy ugyanazt a kalóriamennyiséget pótlom is egy étkezéssel.én nem számolgattam még ki hogy így mennyi kalóriához jutok.

én nem hiszek az éhezés nélküli fogyásokban.szerintem olyan nincs.A vércukor a kávékkal fent van tartva.Lehet hogy nem volt túl szerencsés a topikcím választás,talán azt kellett volna hogy: nem lehet elhízni ezzel a módszerrel.

Konkrétumokat írjatok hogy mitől is egészségtelen a napi 1x-i étkezés???

Konkrétan mitől?

Kitágul a gyomor,naés.rugalmas.

Más,???

A vércukor mint írtam nem esik le a kávék miatt.

45. 49ca420470 (válaszként erre: 38. - Kelenia)
2009. szept. 16. 20:55

Ezt nem tudom honnan veszed???

Leírtam volna a heti menümet valahol?

44. a22d4e01f3 (válaszként erre: 41. - 6a98b3b9fa)
2009. szept. 16. 19:59

világos, egyértelmű, igaz.

fontos még szerintem: fehérje!

2009. szept. 16. 19:58
finomítani igen, apróbb változtatások igen
42. a22d4e01f3 (válaszként erre: 40. - Borsicica)
2009. szept. 16. 19:58

elfogadom. de neki bejön, hisz benne, jól érzi magát.....drasztikus változtatást tanácsolnál neki? én nem... nem példa talán, de neki jó.

a tápanyagok kérdésével lehetne kezdeni a finomítást.

azért védem, mert millió embernek nincs önuralma, önfegyelme, ez nála már eleve megvan, tehát nem eleve rossz, f

2009. szept. 16. 19:34
a tipikusan zsírégető kajákból, rengeteg zöldséget, alacsony napi kalóriabevitelt és rendszeres mozgást iktatunk életünkbe.Száműzzük a cukrot (ami a gyümikben van épp elég) a tésztát és a kenyérféléket, teljes kiőrlésűt is csak heti 2-3x eszünk.
40. borsicica (válaszként erre: 39. - A22d4e01f3)
2009. szept. 16. 19:08

igyekszem toleráns lenni,:):)

csak nehéz ,ha arról van szó egészséges táplálkozás, illetve hatásosan lehet fogyni ha...!? mert ez a fórum címe, akkor probáljunk meg segíteni,mert ha ide téved egy 130 kg-os fogyni vágyó embertársunk, akkor ettől a módszertől szerencsétlen még hízni is fog!!!Az anyagcserénket fent kell tartani, és a vércukorháztartást is szinten kell tartani,mert ő többek között a felelős az éhségérzetért.Na szerintem most toleráns voltam :)

39. a22d4e01f3 (válaszként erre: 38. - Kelenia)
2009. szept. 16. 19:02

ez tényleg meggondolandó, akár egy nagyobb étkezés alkalmazásával is lehetne vagy kellene nézegetni, számolgatni a tápértékeket, én magam pl. a fehérjére szoktam figyelni, néha átszámolom a grammokat kiváncsiságból, fontos! a többi érv és ellenérv szerintem: egy kicsit mindenkinek igaza van, és egy kicsit mindenki más, tolerancia..

:))

38. kelenia (válaszként erre: 37. - 81f46d06d3)
2009. szept. 16. 15:01
Szerintem az is hatalmas problema ezzel az etkezessel, hogy ahogy leirtad egy etkezesedet, semmi vitamin nincs benne, semmi egeszseges rost vagy barmi.. es ez meg fogja magat bosszulni..
37. 81f46d06d3 (válaszként erre: 34. - 49ca420470)
2009. szept. 16. 13:53

Nem tudom, hova jársz egészségügyi intézménybe. Szerintem csak vagdalkozol, hogy a saját kis butaságod védjed. Én azt gondolom, hogy Te nem a táplálkozásod miatt nem hízol el, hanem a pszichéd miatt... Gondolj ebbe bele jobban.

Amúgy mindenki úgy táplálkozik és úgy vágja tönkre a szervezetét, ahogy akarja. És ha még gyerek is van, akinek ezt a példát mutatja, az biztosan még jobb. Merthogy a gyerek nem az után megy, hogy mit raksz elé, hanem azután, hogy mit lát...

36. borsicica (válaszként erre: 34. - 49ca420470)
2009. szept. 16. 13:29

Ez egy badarság, ki kérem magamnak,nemtudom hol láttál ennyi elhízott eü. dolgozott, mert nálunk majdnem hogy mindenki hobby sportol,és a 12 ó munka is megteszi hatását!!!

Ajánlom figyelmedbe képeim, mert én is eü.-ben dolgozom,és nem vagyok elhízva!!!Sőt heti 3x futás,bringa,gyaloglás! na ciao!!!

35. a22d4e01f3 (válaszként erre: 29. - 49ca420470)
2009. szept. 16. 09:58

köszönöm a választ, és én megértem az életmódodat.

mindenki másképp működik, másképp erős és másképp gyenge, te megtaláltad azt a rendszert az életedben, amitől te kiegyensúlyozottabb tudsz lenni, és egyenletes. szerintem igazad van. persze, hogy bele lehet kötni, de ha minden szempontot názünk, akkor szerintem nem. egyébként pedig ha akarnál változtatni-tudnál, nagyon fokozatosan. de nyilván nem akarsz, ha ez nekd működik. azt is kérdezem: ez a napi 1x étkezés mióta tart??? egyébként téged sosem fog megérteni a salátaevő típus, vannak, olyanok, akik tényleg mini adagokkal elvannak, és a salátával is jóllaknak. vannak viszont nagyétkűek, akik csak hagyományos ételekkel laknak jól, túlságosan ragaszkodnak ehhez az érzéshez. nyilván le lehet arról is szokni, de nyilván nehéz. szerintem ez sokkal jobb, mintha próbélkoznál napi 5-ször salátával, aztán meg másnap tényleg kiéhezve egész nap ennél. de kérdés: ez mióta rendszer? illetve mennyire állandó? (bűnözés???)

34. 49ca420470 (válaszként erre: 33. - 81f46d06d3)
2009. szept. 16. 09:56
Ez igaz.Mert akkor 120 kilós lennék mint az egészségügyben dolgozók 80%-a.
33. 81f46d06d3 (válaszként erre: 29. - 49ca420470)
2009. szept. 16. 06:54
Hát, az biztos, hogy nem az egészségügyben dolgozol...
32. borsicica (válaszként erre: 29. - 49ca420470)
2009. szept. 16. 02:45

szerintem neked kár bármit is mondani illetve tanácsolni, ha te ezt élvezed váljék egészségedre:)

Csak nehogy hozzánk gyere éjszaka, vagy hajnalba,mert kilyukad esetleg a gyomrod,mert ezek után van egy véleményünk az ilyen egyénekről :(

31. sáraanna (válaszként erre: 30. - 49ca420470)
2009. szept. 15. 23:11
:D
2009. szept. 15. 23:10
ha napi 5x ennék,akkor az egész napomat az evéssel tölteném és a mosogatással.)
29. 49ca420470 (válaszként erre: 27. - A22d4e01f3)
2009. szept. 15. 23:06

A rendszertelen étkezés jópár éve már.sosem tudtam rendszeresen étkezni mindig összevissza eszem.volt olyan is hogy 48 órán át semmit nem ettem igaz akkor éjszakás voltam és a sok kávé elvette az étvágyam a fáradság meg nem engedett enni sem.49 kiló voltam a nadrág leesett rólam.a kilóim száma tökéletsen megegyezik amagasságommal,bár az utóbbi egy évben rámszaladt +2 kiló m ert a páromnak állandóan főzni kell.középkorú vagyok.rengeteg kávét iszom ez is elveszi az étvágyam és nem engedi a cukorszintet leesni.a téma nyilván nem cukorbegeknek lett indítva,igazából nem is a fogyás miatt hanem az elhízás miatt.szóval így nem tudok elhízni pedig hízásra nagyon hajlamos lennék amúgy.de a rendszeretelen étkezés miatt szerencsére nem híztam el eddig.ha naői 3x 5x ennék,na asszem hamar végem lenne...szóval én így szoktam meg a szervezetem így szokta meg és én egyáltalán nem vagyok benne annyira biztos hogy ez 100% egészségtelen lenne.

most ha napi 5x eszem 10 kiló salátát sárgarépával,vagy egyszer eszem meg ugyanezt a mennyiséget (esetleg 2x) ugyan mit oszt vagy szoroz a szervezet számára?ha napi 5x ennék (még ha keveset is) akkor azt szokja meg a szervezetem,és ha véletlen kihagynék egy étkezést,elájulnék éhen.

azon kívül hogy a gyomor kitágul(de hát rugalmas mint tudjuk) ugyan mitől ártalmasabb a szervezet számára mint a napi 5x-i étkezés ugyanannyi kalóriával?

28. prebotka (válaszként erre: 21. - 49ca420470)
2009. szept. 15. 17:07
Persze, de a parasztok nem azert nem ettek napi 5szor mert nem volt kedvuk, hanem mert kemenyen dolgoztak, es igen, hajnalban ittak 1-1 jo hazit, ettek a laktato hazi keszitesu eteleikbol, amivel kello mennyisegu energiajuk volt mig a nagy hoseg el nem jott, igy delidoben bizony arnyekba vonultak, ettek, es tettek tovabb a dolgukat mig a nap le nem ment.
27. a22d4e01f3 (válaszként erre: 1. - 49ca420470)
2009. szept. 14. 23:17

mióta élsz így? fogytál ezzel? kiegyensúlyozottnak érzed magad? azért ezek fontos kérdések, mert lehet kritizálni valakit, mert nem 5-ször eszik, de lehet, hogy mégis egyfajta kiegyensúlyozottság megfigyelhető minden téren: alkat, étvágy, lelki- idegi állapot, stb.

és azt is el kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. Engem érdekelnek a részletek, már ami publikus (életkor, magasság, kg, volt-e túlsúly valaha, és hogy mióta tart ez a szokás, sport?)

26. Christine1979 (válaszként erre: 24. - 81f46d06d3)
2009. szept. 10. 21:20

Hát igen... szerintem sem kellene reklámoznia ezt a módszert... :S Egészségtelen totálisan. Felőlem amúgy mindenki úgy fogy, ahogy akar, csak ilyenkor kiakadok, mikor ilyeneket olvasok......

Amúgy meg ő azt írja, nem is akar fogyni.... számomra kicsit ellentmondásos már az egész kiírás, eleve... de lehet, csak fáradt vagyok, és nem értem :D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook