Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted miért nyomták/nyomják el a nőket ebben a világban? fórum

Szerinted miért nyomták/nyomják el a nőket ebben a világban? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
22. spinneli (válaszként erre: 14. - 8270940af3)
2012. febr. 12. 10:52

"A kövér nő nem igazi nő...

Ha kicsi a melled akkor nem vagy nőies?"



Ezeket a problémákat speciel szerintem a nők gerjesztik egymás között, nem pedig a férfiak.

21. d838452ed6 (válaszként erre: 19. - 8270940af3)
2012. febr. 12. 10:50

Mi?....

Jaj...

Karrier... miről beszélsz? A nők nem a karrier és a gyerek között választanak. Nem karrierről van szó, hanem munkáról.

Az, h hány évesen szüli meg a gyereket, nem befolyásolja a népesség számát.

Ezen kívül jó lenne, ha lenne választás, aki dolgozni akar, menjen, aki gyereket otthon nevelni, akkor azt.

2012. febr. 12. 10:47
Ha ez így jó, akkor miért van annyi idenditás-zavaros férfi és nő??
19. 8270940af3 (válaszként erre: 17. - D838452ed6)
2012. febr. 12. 10:41

A régi világban a fiatal lányok korán házasságba kerültek, gyakran a szülők akaratából, és rögtön háztartást vezettek és szülték a gyerekeket.

Ha ez most is így menne, akkor a világon már 14 milliárd ember élne. Szinte muszáj volt felhagyni ezzel a hagyománnyal, és hagyni kellett, hogy a nők is "férfi" életet éljenek. Karriert fussanak gyereknevelés helyett.

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 12. 10:33
Az ősközösségekben matriarchális társadalom volt. Egyiptomban, Rómában és a görögöknél is voltak férfi és női istenek is. Én úgy látom, hogy egyistenhittel terjedt el e hímsovinizmus.
17. d838452ed6 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2012. febr. 12. 10:33

Ki akart menni?

De miért a nőket hibáztatják, a legtöbb országban nem a nő választása, h e szeretne-e menni dolgozni.


Vagy szerinted ha én azt mondom, nem szeretnék életemben dolgozni, vezetem a háztartást, gyereket nevelek, akkor azt megtehetem?

16. 7550f94845 (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2012. febr. 12. 10:32

Attól hogy nem tudja eltartani saját magát illetve a gyerekeit.Mert kihez kerülnek a gyerekek válás esetén?A Anőkhöz.Az ő biztonságuk érdekébe tűrnek.Mert nagyon kétséges hogy egy nő 2-3 gyereket el tud tartani rendes körülmények között.Mert a férfi nem fogja azt mondani önként és dalolva hogy "

figyi te neveled őket a fél fizetésem átutalom hogy mindenük meglegyen"

nem nem ők arra gondolnak hogy

" te hagytál el boldogulj ahogy tudsz kapsdz gyerejtartást gyerekenként 10 ezret "


és egy nőnek ebből meg a gyerekekre kapott pénzből kéne mindent rendezni plussz még dolgozni is meg nevelni is.


Nem olyan egyszerű a döntés ha gyerek van:( főleg a mostani helyzetbe.Nem lehet felelőtlenül ide oda menni.

15. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 12. 10:31

Voltak meghatározott szerepkörök.

Nincs azzal semmi gond, hogy a férfi gondoskodott a családról, az asszony pedig összetartotta.

Akkor kezdődhetett a hiba, amikor a nő is vadászni akart menni a férfiakkal :D

2012. febr. 12. 10:28

Úgy gondolom, hogy a jelent a múlt pontos ismeretében lehet igazán megérteni.

A nemek közötti harcot szerintem tudatosan robbantották ki, valamilyen érdekből, amire keresem a választ. Remélem itt is segíteni fognak ebben néhányan.

Miért kell követni ezeket a felülről jövő "tanításokat"? Miért kell elhinni azt hogy egy nő kevesebbet ér, mint egy férfi? Miért nem tehet előítélet nélkül, társadalmi kirekesztés nélkül olyan dolgokat amit a férfiaknak szabad?

Jelenleg is folyik ilyen népnevelő kampány?

Van valaki aki hátrányban érzi magát jelenleg?

A kövér nő nem igazi nő...

Ha kicsi a melled akkor nem vagy nőies?

2012. febr. 12. 10:28
Itt a Hoxán is olvashatjuk sokszor, hány nő megalázkodik, meghunyászkodik, tűr, nyel, nem mer lépni, új életet kezdeni, stb. Miért ne kezd új életet? Mert fél a változástól, az ismeretlentől.
12. 7550f94845 (válaszként erre: 3. - Tavasz007)
2012. febr. 12. 10:26

Egyetértek:)ha egy nő elég fifikás úgy tudja irányítani a férfit mint egy gyereket.Mivel nekik a szex erőteljes szükséglet ezért majdnem mindent megtesznek.De okosan kell csinálni mert ha rájön a férfi hogy mi a helyzet akkor bajba kerülhet a nő,mert onnantól nem tudja irányítani a férfit.

Mindig azt hiszik a férfiak hogy ők erősebbek jobbak okosabbak pedig ha tudnák!!!!!!!!!


A nők sokszor belátták hogy pl nem a király irányítja az országot hanem a háttérből a királyné.Az a nő a buta aki ezt nem tudja.

Gyermeket nevelni a legfontosabb dolog az életbe mert minden tőlünk függ nőktől hogy milyen felnőtteket nevelünk,akik később segíthetnek minket öregségünkben.De a férfiak arra koncentrálnak csak hogy ők "tartják el a családot" mikor sajna már ez sem megy nekik,igaz nem teljesen az ő hibájukból.

Szóval erősen kérdéses melyik az erősebbik nem:))

11. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2012. febr. 12. 10:26

pontosan. Tehát én nem gondolnám, hogy vallási alapja van az elnyomásnak, inkább társadalminak mondanám. Hisz, már amennyire tudjuk, az ősközösségekben is elnyomták a nőket.


Mondjuk nem tudom, mi lenne pl velem, ha más korban élnék :D Engem még senkinek sem sikerült elnyomnia. Van is belőle elég gondom :DDD

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 12. 10:26
igaz, de az alapok ugyanazok.
9. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2012. febr. 12. 10:21

Ebben igazad van, hisz keleten kezdődött :)

és akkor mi van a többi kultúrával: japán, kínai, koreai, indiai, hindi, héber, stb.

Éppen elegen vannak - még sokan is.

2012. febr. 12. 10:18

És álljon itt egy kortárs költőnő igazán ragyogó verse:


Kiss Judit Ágnes: Ballada a kettős erkölcsről


Ha kisfiúnak buzog túl a nedve,

mely testdúló szeretkezésre vár,

"a kis kakas" ­ mondják rá kedveskedve ­

"no lám, miből lesz a cserebogár".

Ám, bakfislány, ha ágyba hajszol véred ­

(megbocsáss, most csúf lesz a szavam) ­

"a kis lotyó" ­ zuhan rád az ítélet ­

"mi lesz, ha máris baszhatnékja van?"


Dicső macsó nevet nyer el a férfi,

ha kétértelmű minden mondata,

s a rossz nyelvektől akkor sincs mit félni,

ha minden éjjel más nőt visz haza.

De hogyha nő mer szabadosan élni,

s nem csak célozgat arra, mit akar:

"akármit el tud csípőn alul érni,

vagy egyszerűen baszhatnékja van."


Ha öregembert űz a gerjedelme:

"Istennek hála, jól tartja magát!"

Ha vénasszonyt: "na nézd, a csúf cemende,

ha nem vigyázol, becsusszan alád!"

S ha egy vers feszül az erotikától:

"Beh költői, és milyen férfias!

Hogy nő írta?... hát... hümm... igazán bátor

kimondani, hogy baszhatnékja van."


Felség, megadom magam kényre-kegyre,

vétesd fejem, ha nincsen igazam:

a férfi vágyik testi szerelemre,

a nőnek meg csak baszhatnékja van.

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2012. febr. 12. 10:17
A muszlimoknál ma is eléggé el vannak nyomva a nők, és annyira nem nyugati vallás.
6. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - 6b006fc769)
2012. febr. 12. 10:17
Az utolsó mondat a legjobb!! :DD
2012. febr. 12. 10:17
jó kérdés... dehogy vagyok egyenjogú, ugyanabban a munkakörben kevesebbet keresek, a házimunka és a gyereknevelés az enyém, ha egy pasi repül rá egy nőre, don juan, ha egy nő a férfira, akkor bac..hatnékja van, ha egy pasi iszik, macsó, ha egy nő becsiccsent, részeges p.csa... és még sorolhatnám. Hogy miért volt-van elnyomás? Talán mert a nők finomabb lelkűek, és a "ha nem tudja magától, hogy nem így kéne, én nem fogom mondani" hozzáállás pedig csak arra jó, hogy ezt ki is használják...
2012. febr. 12. 10:15

Egyenjogú vagyok a férfiakkal, de nem egyforma.

Egyébként nagy részt a nyugati vallások tehetnek róla. Az egész sz@rról állítólag Éva tehet...

2012. febr. 12. 10:15
hat tudatosan szerintem nem mondtak, hogy na, akkor nyomjuk el a noket, mert hujek! ez igy volt, es kesz, hogy miert nem tudjuk, de folyaamtosan valtozik, es most vagyunk a legkevesbe elnyomva, igaz, meg most is hujenek nezik a noket, szexualis segedeszkoznek, akiket meg lehet venni szep ruhaval (mar akit), de aki okos, es tudja keverni a lapokat, az hujet tud csinalni a pasikbol, rajtunk all vagy bukik!
2012. febr. 12. 10:13
Teljesen mindegy visszafelé gondolkodni, hogy mi lett volna ha???
2012. febr. 12. 10:07

Biztosan tudod, hogy a múltban a nőknek hallgass volt a nevük. A nő gyenge, a nő nem tud semmit, nem ért semmihez, a nő buta. A nő maradjon ki mindenből, ne csináljon semmit, csak neveljen gyereket. Pedig köztudott, hogy nincs semmi különbség a nő és férfi között sem a szellemi képességekben, sem erő tekintetében. Hiszen mindez az akaraton múlik. Lásd mennyi izmos nő van mostanában. És nézd meg mennyi okos női tudós van mostanában.

Szerinted hol tartana a világ, ha a múltban nem fogják vissza, nem nyomják el a nőket?

És szerinted volt-e ebben valami tudatosság? Magasabb szintű tudatosságra gondolok.

Jelenleg te egyenjogúnak érzed magad a férfiakkal?

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook