Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted miért nyomták/nyomják el a nőket ebben a világban? fórum

Szerinted miért nyomták/nyomják el a nőket ebben a világban? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
232. M0ncsa (válaszként erre: 139. - 17edc27aec)
2012. febr. 14. 12:53
"mai fiatal lányok többsége" - ugy erted, selejtje? Mert azert sztem a "tobbseg", az nem ilyen.
231. M0ncsa (válaszként erre: 105. - A14deb9047)
2012. febr. 14. 12:50
ez az ultraszivas :DDDD es szoptatni, orditasra kelni ejszaka ki fog?
230. M0ncsa (válaszként erre: 53. - 8270940af3)
2012. febr. 14. 12:48
En kicsit mashogy latom a dolgot... Nem nepirtas, hanem nepbutitas a cel. Mert ki szul keson, vagy egyaltalan? Az ertelmisegi. Ha csak a magyarorszagi adatokat nezed, a 30-40 kozotti magyar ertelmisegi nok egyharmada gyermektelen (es gondolom a maradek 2/3-nak sincs 3-4-sok gyereke). Ez nem mondhato el a kevesbe iskolazott csaladokrol, magyarokrol es nem magyarokrol egyarant.
229. M0ncsa (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2012. febr. 14. 12:43
Ezzel egyetertek. A no nem attol szep, es nem attol fogja tisztelni a ferfi, hogy a meretei 60/90/60, ez marhasag.
228. M0ncsa
2012. febr. 14. 12:10

Nagy erdeklodessel olvastam a hozzaszolasaitokat.

Meg kellett allapitanom, hogy szerencses kornyezetben nottem fel... A nok a csaladunkban mind megbecsult helyet foglaltak el, bar dednagymamaim nemelyike "nem dolgozott", ha szabad igy fogalmaznom.

A ferjemmel is ez a helyzet: o eljar dolgozni, en itthon dolgozom kotetlen munkaidoben, igy logikus, hogy a hazimunka nagyobb resze ram harul (megjegyzem, nem szakadok bele, leteznek remek gepek a 21. szazadban, amik a melosabb reszet elvegzik helyettem...).

Fozni az foz, akinek epp kedve van hozza, es soha eszebe nem jutna a szememre hanyni, hogy otthon lustalkodtam egesz nap (meg akkor sem, ha ez nehanapjan valoban elofordul :p).

227. Muraja
2012. febr. 13. 23:59

En egy mondhatom feminista csaladban nötem fel , mindennek a rejteje a TUDAS ! Tudas nelkul nincs egyenjogusag , nincs öntisztelet tehat a bacsi nyugodtan urnak erzi magat a hazban stb.

Mi othonunk könyves polcan nem hianyzoztak hasonlok mind Klara Zetkin , Roza Luzamburg , Alexandra Kolontaj , Elisabeth Blackwell , anarkista feministak mind Emma Goldman is.

Sajnos addig amig egyhazak es hitt terjesztes van az iskolakban addig a nönek nincs semi lehetösege a fejlödesre.

Pl. Mo meg telejsen legitim az uram megszolitas es nem beszelve arrol hogy a vezeteknev a ferfi keresztnevehez relatal egy nö reszere . Defakto a nö eltunik a ferfi vezetek es kereszt neve alatt.

Anno amikor a gyerekeim meg kicsik voltak a ferjemmel osztottuk fele - felebe a gyerek gondozast . Egy reszt hogy meg iskolaba jartam mas reszt en igy nötem fel anyam is mind diplomas es baratai ott logikus volt az egyenrangu es elosztot hazi munka.

Sajnos nem volt könny mert egy elegge maradi helyen eltunk annak dacara hogy nagy varos volt de az emberek körulöttunk vagy gunyoltak a parom amikor a ket gyerköcel bevasarolni ment . Egy a hatan gyarek hordozoba a masik a babakocsiba.

Bunko , neveletlen emberek megjegyzeseket tettek rolunk. Nem baj de mi igy eltunk ezt a peldat mutattuk a gyereknek kiknek ez ma termeszetes. Fiam most gyessen van a fel eves fiaval .

Tehat tudas , oktatas aztan lassan telejssen egyenjoguak leszunk.

2012. febr. 13. 18:21
A "Szegény gazdagok" című film jutott hirtelen eszembe...
225. 7550f94845 (válaszként erre: 224. - Hebrencs)
2012. febr. 13. 18:12
piszkos és élénk:)))
224. hebrencs (válaszként erre: 223. - 7550f94845)
2012. febr. 13. 18:10

:D

az jó! neked piszkos a fantáziád, én meg vizuális vagyok :)))))

223. 7550f94845 (válaszként erre: 221. - Hebrencs)
2012. febr. 13. 18:07
hihi az ÉN piszkos fantáziámra számíthatsz:))))
2012. febr. 13. 17:46
Most vagy én vagyok a hülye, vagy a tükör görbe, de én úgy gondolom, hogy mindig is a szegény réteg volt a roppant széles és a gazdag az a roppant keskeny. Nehéz elképzelni, hogy egy széles gazdag réteget ki tud szolgálni és el tud tartani egy keskeny szegény. Ez olyan, mint a piramis. Valóban megjelent az iparosodással a polgárság, de azért még mindig a szegények voltak többen, (sokkal) mint a közép- és felső osztály. És ezek a szegények, főleg a nők biztos, hogy sokkal rosszabbul éltek, mint a maiak, mint megbecsülés, mind lehetőségek tekintetében. Még a XX. század elején is ott volt a "házi fegyelmi jog" gyakorlása, amikor is a férjnek jogában állt felpofozni az asszonyt, hogy helyrebillentse a gondolkodását... Vajon honnan származik a "pénz számolva asszony verve jó" mondás? Biztos nem az alaposan tisztelt saját gondolkodási joggal rendelkező nőkről szól.
221. hebrencs (válaszként erre: 220. - 7550f94845)
2012. febr. 13. 17:41

erről egy vicc jut eszembe:


össze ismerkedik egy felvilágosult, modern, nyugati nő, egy hagyománytisztelő muzulmán pasival. Komolyra fordult a kapcsolatuk, majd elmennek férfi családjához látogatóba, ahol a nő részt kíván venni az ottani pasi uralta beszélgetésekben (ahogyan azt ugyebár a modern nyugati világban megszokta), mire a pasi folyamatosan lehurrogja: hallgass te asszony! nem tudod hogy te vagy az utolsó lyuk a furulyámon? A nő elhallgatott.

Majd ezek után elmentek a nő családjához látogatóba, ahol élénk beszélgetés folyt, nők, férfiak vegyesen. A pasi folyamatosan megpróbálta átvenni a szót. Egy idő után a nő rászólt :

Hallgass már te ember! Nem tudod, hogy te vagy az utolsó furulya a lyukamon????


a végét mindenki fantáziájára bízom ;)

220. 7550f94845 (válaszként erre: 214. - 2a69f78972)
2012. febr. 13. 17:25

De sajna nem normális világba élünk.Az egyenjogúsákba értéknek látom hogy a nőknek is van választásuk.Hogy ha rossz életük van el tudnak menni dolgozni és eltartani magukat.ANNYIRA nem kiszolgáltatottak mint régen.

Van igazsága tillinek mert nekem sem tetszik hogy régen a nőknek meg kellett húzni magukat szavuk se lehetett és sekélyeseknek kellett lenniük beszélgetésnél a "divat" vagy csak gyerekekről beszélhettek.Nekem se tetszik hogy azt mondták a FÉRFIAK hogy a nőknek halgass a neve,holott sok tekintetbe a nők lekörözik a férfiakat.DE az egyenjogúságnak az a nagy hátulütője hogy a férfiak átépítették a rendszert úgy hogy a dolgozó nőket is beszámítják sőtt számítanak rájuk így kevesebb pénzt kapnak a férfiak ezzel kizárva annak lehetőségét szinte hogy egy nő ha akar családanya lehessen.És ennek a gyerekek isszák meg a levét.

219. c33bd8536b (válaszként erre: 199. - 2a69f78972)
2012. febr. 13. 16:34

Basszus, neked van egy idealista elképzelésed a régi korok életviteléről. Ami ugyancsak messze áll a valóságtól.


Szerinted, mit tett az az asszony, akinek a férje elitta, vagy elkártyázta a keresetét? Vagy elhagyta a családját? Vagy meghalt? És ott állt 4-5 gyerekkel, iskolázatlanul, és csak a hagyományos női munkákat végezhette. Azt igen! Moshatott, takaríthatott, varrhatott.

De előfordult, hogy jó családból származott, és a család ezt nem nézte jó szemmel. Élhetetett kegyelemkenyéren egy jól szituált rokonnál. És hálásnak kellett lennie 24 órából 24-et. És megmondták neki, hogyan nevelje a gyerekeit, hova mehet, hogyan kell viselkednie. Gondolom, a létezés non plusz ultrája volt.


"Az viszont gondolom senkinél nem képezi vitatárgyát, hogy régen mégiscsak sokkal jobban tisztelték a nőket."


Bizony, ha tudták, hol a helyük, a véleményüket megtartották maguknak, nem volt saját akaratuk, és lehetőleg nem szólaltak meg férfitársaságban.


Magyarország első nőnemű orvosa csak a férje engedélyével mehetett egyetemre. Pedig grófnő volt.



"...és kérlek ne gyertek most a szegény proletár asszonyokkal, mert nem ők voltak a döntő többség, bár kétségtelen, hogy ők is voltak egy réteg."


Aztán miért ne? Úgy gondolod, a gazdagok voltak többségben?

A szegény proletár asszonyok közül is elegen lehettek, akik elég okosak és tehetségegesek voltak, hogy kitörjenek a társadalmi körülményeik közül, ha lehetőségük lett volna, hogy tanuljanak.

218. 2a69f78972 (válaszként erre: 215. - Hebrencs)
2012. febr. 13. 16:10
Igazad van!:)
217. 2a69f78972 (válaszként erre: 216. - C33bd8536b)
2012. febr. 13. 16:09

Tudod mit? Én nem akarok senkit győzködni a magam igazáról.

Az én igazságom mellett szól a világ mai képe.

Én így látom, Te másként, de ezzel nincs semmi baj, erről szól a fórum.

216. c33bd8536b (válaszként erre: 195. - 2a69f78972)
2012. febr. 13. 15:54

"Kevésbé volt fárasztó, mint a "karrieres" munkám, mert azt nem lehetett befejezni, csak abbahagyni."


Na, és úgy gondolod, a régi idők "cselédei" naponta befejezték a munkájukat? Ötven-száz évvel ezelött? A cselédnek csak abban volt választása, hogy éjfélkor mossa el a vacsoraaedényt, vagy reggel ötkor, mielött felkelnének a munkaadói. Vagy abban sem. Meg aztán más kötelezettségei is voltak, éjjel a konyhai priccsén, ha meg akarta tartani az állását. Bizony, bizony, az önértékelés volt a legnagyobb gondja.:)))


"Ezt lehet, hogy rosszul értelmezem, de napjainkról szól.(?)"


Nem te voltál, aki behozta a topikba a régi asszonyok pazar életét? És nem értetted, miért akartak ezen változtatni?


"TEHÁT, EZ MA IS ÍGY VAN!"


Nem egészen! Mert ma már vannak nők, akik orvosok, ügyvédek, tanárok, vállalatvezetők, tervezőmérnökök, urámbocsá' politikusok, polgármesterek, üzletemberek, tudósok, stb. Ha dolgozni kívánnak, nemcsak a legrosszabban fizetett aljamunkákat szabad nekik csinálni, hanem lehetőségük van TANULNI, képezni magukat, magasabb szintre lépni.


Tudod te, hogy nem is olyan régen az volt a közfelfogás, hogy a nők nem képesek gondolkodni, és azokat, akik másról is kívántak eszmét cserélni, mint a gyereknevelés, vagy a konyha, vagy a divat, a társadalom kivetette magából, mert az olyan nőt akit érdekelt a politika, a természettudományok, vagy más "férfias" dolgok, eleve erkölcstelennek tartották?


"Akkoriban a férfiak annyit kerestek, hogy el tudták tartani a családjukat. MA EZ NINCS ÍGY!"


Nagyon kevesen tudták eltartani a családjukat. Másként nem lettek volna mosónők, varrónők, szakácsnők, gyári munkásnők, stb. Nem úri passzzióból varrt a (nemdolgozó) nagyanyám éjszakánként báli ruhákat, miután ellátta a családját. Pedig bőven a középosztályba tartoztak.

215. hebrencs (válaszként erre: 214. - 2a69f78972)
2012. febr. 13. 15:42

egyetértek, de ilyen alapon mi se "favágásra" vagyunk genetikailag kódolva és mi is erőszakot teszünk nap-mint-nap önmagunk ellen, hogy nem csak a fészekőrzéssel és gyerekneveléssel foglalkozunk, hanem elmegyünk dolgozni :) de megtanultunk a férfias munkákat is.

és ha már egyenjogúság, ők ugyan úgy megtehetik mint mi ;)

egyébként szerintem, pont emiatt van ma az a rengeteg önértékeléssel küzdő ember, mert olyan szerepeket vállal, ami genetikailag nem rá van szabva. Legyen az férfi v nő. A férfiak azt látják hogy a nők ugyanúgy el tudják látni a rájuk szabott feladatokat, és akkor "Úristen, ránk már nincs szükség?" még jobban hajtanak és kiégnek, a nők pedig erőn felül próbálnak helyt állni mindenhol és kiégnek...

214. 2a69f78972 (válaszként erre: 212. - Hebrencs)
2012. febr. 13. 15:32

Igen, igen! Többek között annak a bizonyos "nagy egyenjogúságnak" az is a hibája, hogy a nőktől változatlanul elvárják, hogy otthon a hagyományos szerepeket is vigyék, miközben a munkahelyeken is 100%-os teljesítményt kell produkálniuk.


Ezért rossz ez úgy ahogy van!


Ma már természetesnek kellene lennie egy férfinek - a megváltozott feltételek miatt - hogy otthon ugyanúgy vegye ki a részét a házimunkából, mint egy nő.

Csakhogy a férfiak zöme erre nem képes, nem alkalmas.

Amelyik jó érzésű és megcsinálja, az is tulajdonképpen erőszakot tesz önmagán, mert genetikailag nem portörlésre vannak kódolva.

Az Ő dolguk a pénzkeresés, házépítés, a favágás, stb., és az otthon biztonságának őrzése.

Egy normális világban mindenki így tenné a dolgát.

213. 7550f94845 (válaszként erre: 212. - Hebrencs)
2012. febr. 13. 15:16
DEttó dettó a véleményem:))
212. hebrencs (válaszként erre: 206. - 7550f94845)
2012. febr. 13. 14:55

Ezt nagyon jól írtad.

Igen, mi emberek kavarjuk meg a dolgokat. Fel kell hogy vállaljunk olyan szerepeket is, amikre nem vagyunk genetikailag kódolva.

Lehet hogy most a feministák megköveznek, de én sose akartam EGYFORMA lenni a férfiakkal, csak EGYENRANGÚ, mint EMBER!

Én nem akartam karriert, de muszáj volt elmenni dolgozni mert a férfiak, sajnos ma NEM tudják eltartani a családot és nem azért mert bénák, hanem mert kevesebb lett a mamut.

Sose kellett kemény, férfiasnak lennem ahhoz hogy ne nyomjanak el. Nem éreztem azt, hogy nő létemre kevesebb lennék, vagy kevesebb tisztelet kapnék mint férfi kollégáim hasonló pozícióban. Sőt! Pont a női empátia, rugalmasság, megértés volt az, ami miatt sokszor visszahallottam, hogy mennyivel jobb női főnökkel dolgozni.

Szerintem csak azt nyomják el, aki hagyja. És mivel mi vagyunk érzékenyebbre, engedékenyebbre kódolva, mi engedünk, és rágódunk hogy ez most miért is van?

De ha már ennyire felborult a világ, és ennyire egyenjogúaknak érezzük magunkat, akkor mi miért nem kérdezzük meg a pasikat, hogy "Hogy nézel már ki" ha felszedett pár kilót, vagy lusta naponta megborotválkozni? Mert az elfogadott ha egy pasi elhagyja magát? Csak a nőnek kell tipi-topinak lenni?

Mi miért nem állunk a talpunkra és mondjuk azt, hogy ma drágám a te sorod hogy főzz, elhozd a gyereket az oviból, felporszívózz, vagy bevásárolj?

Ettől még nem lesz papucs, csak ugyanúgy részt vállal a feladatokból, mint ahogy mi is részt vállalunk a családi kassza feltöltéséből. És aki igaz férfi, ezt be is látja és kérés nélkül is részt vessz benne, és természetes neki ez a "munka-megosztás"


Csak néha egyszerűbb hagyni, mint felvállalni az esetleges vitát. Nem lennénk elég erősek hozzá? Dehogynem! csak engedékenyebbek vagyunk és utána azon csodálkozunk ha elnyomnak bennünket.

211. 7550f94845 (válaszként erre: 210. - 2a69f78972)
2012. febr. 13. 14:48

Így van de azért lenézik azokat a nőket akik így gondolkoznak ám.Én sem mondom senkinek ezeket a gondolataimat csak nagyon kevesen ismerik.MErt nagyon kevesen gondolkoznak így és azok is majdhogynem szégyellik.

Nemcsak a bizonytalan helyzet miatt csökkent drasztikusan a gyerekszületés:(

210. 2a69f78972 (válaszként erre: 208. - 7550f94845)
2012. febr. 13. 14:44

Én nem vagyok ellene, hogy a nők, - ha úgy akarják -

önmegvalósításként dolgozzanak.

De ne legyen MUSZÁJ, annak aki nem akar, hanem inkább a családot választja életcélul.


...és miután felnőne egy generáció ilyen feltételekkel, lehet, hogy máris más lenne a világ képe!:)

2012. febr. 13. 14:36
kismamként nekem is volt ilyen tapasztalatom.Már elfelejtették az emberek az előzékenységet,az udvariasság mint olyan eltűnt a fiatalok szótárából, és a másra való odafigyelés is fogalom lett csak...szinte:(
208. 7550f94845 (válaszként erre: 207. - 2a69f78972)
2012. febr. 13. 14:35
Pontosan!Én nem mindig tudok ilyen összeszedetten fogalmazni.Teljes mértékben egyetértek.
207. 2a69f78972 (válaszként erre: 205. - A14deb9047)
2012. febr. 13. 14:32

Hát körülbelül ezekre a dolgokra gondoltam, amikor az alábbi sorokat írtam. :)

Csodálkozunk, felháborodunk a gyerekeken, fiatalokon?

A zöme kontroll nélkül nő fel, azt csinál egész nap és azt néz a TV-be, amit akar, azzal barátkozik és oda megy, ahova akar.

Még csoda, hogy ilyenek, amilyenek!

Minden család képe olyan, mint a benne élő NŐ/ANYA képe. Nagyon hiányoznak az Anyák a gyerekek neveléséből.

Azelőtt, emlékszem, hogy természetes volt, hogy a férfiak átadták a helyüket a járműveken, nem csak az idősebbeknek! Miért? Mert így voltak nevelve.

Ma már a kismama, vagy a 80 éves ember nyugodtan rogyadozhat, senkinek nem jut eszébe felállni.Vagy csak nagyon kevésnek.

Eldurvult, közömbös, hajszolt világban élünk és ebben nagy szerepe van, hogy a nőket kivonták a családanya szerepből. Pedig Ők kapták meg az otthonteremtés, gyermeknevelés képességét, nagy ajándékként.

Persze a mai trend alapján a fiatal nők már nem ebben látják a szépséget, hanem a karrierépítésben, mert ez az etalon, nem is ismernek mást, hiszen otthon is ezt látták!

A nők eredetileg nem erre teremtődtek. Egy bizonyos kor elérése után mindenki ráébred, hogy ez milyen keveset ad hosszú távon és marad a nagy üresség.

206. 7550f94845 (válaszként erre: 205. - A14deb9047)
2012. febr. 13. 14:26

Igen egy az hogy van idő a gyerekre is másrészt meg ha azt nézzük ez lenne a természetes.Mert az állatoknál is csak az egyik fél megy kaját szerezni a másik "otthon marad" a kicsinyekkel.

Csak az ember olyan bolond hogy megkavarja a dolgokat.

2012. febr. 13. 14:11

Valljuk be, 8-10 óra munka mellett szinte lehetetlen egészséges családi életet élni.

Reggel-este rohanás, a házi munka a maradék időt felemészti, nincs idő se családra, se magunkra, sem a férjre, a pihenésre, a kikapcsolódásra.

Szerettem azt az időszakot az életemben, amikor a gyermekem otthon reggelizett, délután várta az uzsonna, a vacsora, nyugodtan tanulhatott; nappal minden meg lett csinálva, nem volt rohanás.

2012. febr. 13. 13:49
majdnem szégyen ha valakinek kettőnél több gyereke van a három még elfogadható azért még gratuláltak de a negyediknél már felelőtlen izé lettem.
203. 7550f94845 (válaszként erre: 199. - 2a69f78972)
2012. febr. 13. 13:48

Ez igaz régen tisztelték a családanyákat nem fikázták le az otthoni szerepüket.De most azt kell tapasztalnom nekem akinek az a szerep megfelelne mert elég fontosnak érzem ahhoz hogy azu életemet is ráépíteném,szóval azt kell tapasztalnom hogy a nők is lenézik azt aki "csak" gyereket nevel.

Mikor beszélgettem egy fiatal anyukával akinek egy gyermeke volt én meg a negyediket vártam.Halál komolyan megkérdezett hogy gratuláljon vagy részvétet nyílvánítson.

Másik alkalommal két gyerek volt velem.Két kicsi,úgy mentünk a városba pénzt kivenni.És amíg vártunk a sorunkra beszélgetni kezdtem egy idősebb 50 körüli hölgyel/nagyon flancos ruhái voltak/ kérdezte hogy két gyerekem van?Mondom igan de van egy iskolába egy meg oviba-Erre rámnézett....kicsit gondolkozott és szépen csöndben eloldalgott.És mikor elköszöntem nem is nagyon akart visszaköszöni.

A nézése alapján én egy kissebbségi gyerekpotyogtató izé voltam.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook