Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegényedés fórum

Szegényedés (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. ápr. 19. 13:23
nincs olyan nagy szar amiből ki ne lehetne mászni valahogyan... de hogy hogyan ez a kérdés a következő évekre mert az emberek még vissza is huznák magukat ha látnk a jó célt ami elérhető lenne... ma ez nem látszik még...
471. helenhadsell (válaszként erre: 470. - Az álarcos)
2009. ápr. 19. 12:50
Pontosan igy van
470. az álarcos (válaszként erre: 467. - Vénboszi)
2009. ápr. 19. 12:22
Az államcsőd nem a világméretű pénzügyi válság miatt érte el Magyarországot. Ez két külön csapás, amit egyszerre kaptunk a nyakunkba. Ha nincs világválság, akkor is az államcsőd szélére sodródunk októberre.
469. klenca (válaszként erre: 464. - C69ff6d3e9)
2009. ápr. 19. 11:49

Már régóta mondogatom, hívjuk vissza Habsburg Györgyöt, adjuk a kezébe az államot, nem kellene félni tőle. Az alkotmányos királyság a lehető legjobb intézmény egy állam fenntartására.

Angliában működik.:))

2009. ápr. 19. 11:30
én azt gondolom az aki adta nekünk kölcsön a pénzét nem volt hülye de mi mint régen arabszolgák dolgozhatunk ,majdnem semmiért... az állam mikor a gyerekekre költ az a világon mindenütt természetes ..de a meghatározott kamatok terhei lassan megfullasztanak majd csak mindent,...azt mondják a befektetők terheit kell lejebb vinni ...igy még nagyobb hasznot tudnak majd huzni , nyugdij gyes stb takarékra.. lassitva se emelni...de az áfát vagy az orvosi egészségügyi ellátás terheit emelni lehet az égig...
467. vénboszi (válaszként erre: 464. - C69ff6d3e9)
2009. ápr. 19. 11:21

A legnagyobb butaságot TE hordtad itt össze,te ugyan úgy nem értesz semmit,mint ahogy sokan mások,csak a felszínt látod.Az a probléma hogy senki nem látja a fától az erdőt,picit jobban kellene tájékozódni a nagyvilágban!Amiről itt szó van,az világméretü probléma,s nem egymásra kellene mutogatni,hanem a főkolomposokat kiiktatni a forgalomból.

Ha mindenki vissza bírná fizetni

az adósságát, beleértve a kormányt is,

egyetlen cent sem lenne forgalomban.

Ha nem lenne adósságunk,

nem lenne pénz sem."

466. winny (válaszként erre: 464. - C69ff6d3e9)
2009. ápr. 19. 10:36

Miért nem lettünk függetlenek 1990-ben?

Kérhetük volna az államadósság elengedését,de nem tettük,miért?

Most idegeskedik a világ összes csődközeli kormánya amikor nincs egy vasunk se!

Nem hibáztatom azokat akik gyereket nevelnek és ezért fizet az állam.

Igen vannak lusták is DE a lehetőséget ki adta nekik?

465. helenhadsell (válaszként erre: 464. - C69ff6d3e9)
2009. ápr. 19. 10:24
én irtam :-) meg is koveztek a gondolataimért :-)
2009. ápr. 19. 09:25

Sziasztok!Visszaolvastam, és elképedve látom hogy legtöbbetek mennyi butaságot hordtatok össze.


Először is azt felejtitek el hogy 40 évig szocializmmus volt,hitelt hitelre vett fel az ország,szinte mindenki az állam pénzén élt.Ez kegyetlenül sok pénz,amit most mi rajtunk fizettetnek meg.Plusz ott van az unió.Ahhoz hogy tagok lehessünk bizonyos feltételeknek meg kell felelni.Nem sorolom most fel mennyi olyan feltétel volt aminek a hiányosságát szintén hitelből fizettük.Hozzá kell tennem hogy annyira rossz helyzetben vagyunk,hogy muszáj volt az uniót választani, mint egyetlen lehetőséget a felzárkózásra, és az előrejutásra.

Ezek hitelezése, és plusz a 40 éves államadósság elég lehet arra hogy elfelejtsétek ezt az 50 éves szemellenzős felfogást hogy ellopják a pénzt.

Ezt az iszonyú nagy államadósságot ki kell termelni.De ki termeli ki?Ez a sok lusta ember aki itt van?

A másik dolog, mióta rendszerváltás volt 4 évenként új kormány volt,és mind hozta a hibás döntéseket.Egy két kivétellel egyik sem ért hozzá igazán.Mindenki a szavazótáborra hajtott.Ki a nyugdíjasakat próbálta az intézkedéseivel megnyerni, ki a nagycsaládos embereket.De egyik sem csinálta igazán jól.Arról nem is beszélve,hogy az állandó kormányváltással mindig más került hatalomra, mindig belepiszkáltak valamibe,majd jött a másik ,ő az egészet megszüntette, més új döntésekkel próbált vergődni.Aztán meg ott a másik hogy abban igaza volt anna aki azt írta , hogy sajnos az emberek mentalitása a hozzáállás az valami elkeserítő.

Mégis hogy gondoljátok hogy egy gyereknek 3 évig az anyja mellett van a helye?És ki termeli ezt ki?

Az is igaz hogy külföldön 6-12 hónap az otthon eltöltendő idő.Nem 3 év.

És a Szoci örökség nem csak az államadósság, hanem még mindig nem tudják levetkőzni az emberek azt hogy elsősorban az ő feladatuk az önmagukról való gondoskodás, és nem az államé.Le kéne vetkőzni azt hogy minden jár.Hogy pl.Én tartsam el a gyereket és ne az állam.

Valaki azt írta hogy A világ leggazdagabb országa is tönkremenne a magyarországi sociális rendszer alkalmazása során,és ennyi panaszkodó nincs mint itt,hogy a fél ország azon sipákol hogy miért nem tartsa el őket az állam.


Na neki adok igazat.

463. 093599874c (válaszként erre: 462. - Anaterra)
2009. ápr. 19. 07:42

Mondjuk én, egyszerű paraszti eszemmel nem tudom felérni, mire ez a nagy "pénzéhség". Mit csinálnak annyi pénzzel? Mire mennek a nagy hatalommal? Azon lehet venni nyugalmat, családi békét, a szó egyszerű értelmében vett mindennapi boldogságot, egészséget? Miért ragaszkodnak a végtelen luxushoz?

Én pont annyi pénzzel lennék elégedett, hogy megéljek belőle normálisan. Ne kelljen fillérezni, jusson mindenre, amire szeretném, néha utazásra, nyaralásra, becsületes, egyszerű életre. Mi még a városba sem költöznénk be, maradnánk, ahol élünk.

Tudom, hogy sokmindent lehet a pénzen megvásárolni, de én emlékszem még, amikor megvettük a házunkat... Hát, lerobbant nem volt, de két idős asszony élt benne és nemigazán újították. Az első télre kimeszeltünk és a konyhában egy sparhejt állt... És mi akkora boldgogságot éreztünk akkor, azokon a meleg estéken! :D Mostanra felújítottuk, de az érzésre még mindig emlékszem.

462. anaterra (válaszként erre: 461. - Kattyus)
2009. ápr. 18. 21:02
Politikusaink bankóiknak zizegését és papírját látják. Mit érdekli másnak a gyereke. Van akinek az Isten pénze sem elegendő.
461. kattyus (válaszként erre: 460. - Anaterra)
2009. ápr. 18. 20:18
De tudod attól még gyerek. Nem különbözik azoktól akiknek testvérei vannak. Mint ahogy politikusaink látják.
460. anaterra (válaszként erre: 459. - Kattyus)
2009. ápr. 18. 17:41
Az nem lehetett egyszerű dolog. De az az egy biztos pótol mindent.
459. kattyus (válaszként erre: 456. - Klenca)
2009. ápr. 18. 13:51
Én 3-at szerettem volna. De 5 terhességból nem tudtam többet kihordani, és 9 éve már nem is maradok terhes. A doki azt mondta örüljek ennek az egynek:)
458. anaterra (válaszként erre: 457. - Klenca)
2009. ápr. 18. 12:31
Nekünk a lakáshitel CHF alapú, de még 3 évig fixet fizetek. Csak azt nem tudom, hogyha letelik a 3 év, akkor ami fix volt idáig azzal mire megyek. Lehet hogy az öt évig gyűjtött pénz eltűnik az éterben és kezdhetjük előlről.
457. klenca
2009. ápr. 18. 10:17

Szegényedés,

mennyire érint ez engem?


Most készítek költségvetést, hogy lássam:

A lakáskölcsönöm forint alapú, még 10,5 évig kell fizetnem, de egyre kevesebbet.

(OTP+ Garancia biztosító, Lakásfedezeti életbiztosítással támogatott hitel.

Ez azt jelenti, hogy ami 5 év alatt összegyűlik a biztosítónál, azt évfordulókor beleforgatják a tőkébe, s újraszámolják. Októberben majd 1620000-rel csökken a tőke, s talán a részletek is.)

Kocsi: CHF, az egekben. 10 ezerrel kell többet fizetnem, mint amennyit vállaltam.

Egyébre 55 ezerrel lett több a kiadásom havonta, de remélem nem sokáig.


Tehát majdnem 100 000 Ft-tal kellene többet keresnem, hogy utolérjem magamat a tavaly ilyenkori álláshoz képest.

456. klenca (válaszként erre: 455. - Kattyus)
2009. ápr. 18. 10:12

Én hatot szerettem volna szülni.

Tanító vagyok, sok olyan dolgot tanultam, ami jól jön a gyereknevelésben.

De sajna a 3. után már nem volt nőgyógyász, aki vállalta volna a 4. hónap után a terhességemet.

Most örülök ennek a 3-nak, s úgy nevelem őket, hogy boldog felnőttek lehessenek majd.

455. kattyus
2009. ápr. 18. 10:05
Szerintem aki fel tudja a gyerekeket tisztességben (nem gazdagságban) nevelni, akkor igenis szüljön aki tud. Nem olyan jó ha 1 gyereke van az ember lányának:(
454. 093599874c (válaszként erre: 434. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 18. 09:31
Ne aggódj, nem fogják az országot építeni! Attól nem kell félned, hogy valamit is fognak itt csinálni a segélyek felvételén kívül! Ez a valóság... és mivel nem szeretek általánosítani, azt mondom, hogy elenyésző a kivétel köztük. Lehet ezt szépen is megfogalmazni, lehet takargatni, bármit meg lehet tenni ma Magyarországon a védelmükben, de kívánom az őket felmagasztaló, értük tűzbe menő politikusainknak vagy köztiszteletben álló személyiségeknek, hogy éljenek a szomszédságukban, ne távolról ítéljék meg a helyzetet...
453. klenca (válaszként erre: 452. - Anaterra)
2009. ápr. 18. 00:40
Ma ízelítőt kaptunk ebből.:((
2009. ápr. 17. 23:00
Mikor terhes voltam a harmadik gyerekkel, tartottam az emberek megvetésétől. Mikor egy ismerősöm meglátogatott minket és meglátta a hasamat csak annyit mondott mosolyogva, hogy ez az gyerekek, a jó fajta csak szaporodjon. Nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek. De igaz. Bőrre tekintet nélkül, van aki jobb ha nem szül.
451. klenca (válaszként erre: 434. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 17. 22:55

Anyóca,

ha te és a hozzád hasonló gondolkodásúak nem akarnak szülni, majd szülnek azok ebbe az országba gyereket, akik eddig is. Csak meg ne kérdezzétek, honnét ez a sok ilyen gyerek itt, akiknek aluliskolázottak a gyerekei, s akiknek - tisztelet a kivételnek- kell adni mindenféle jogcímen a segélyeket. Nekik nem érdekük, vagy nem fogják fel, hogy érdekük lenne a gyermekeik minél magasabb szintű iskoláztatása, a társadalmi beilleszkedés.

2009. ápr. 17. 22:51
Kész! Ez a mai nap megkoronázása. Eddig sem volt kutya, de ez mindennek a teteje. Köszi:)
449. klenca (válaszként erre: 381. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 17. 22:51

Téged anya szült?

Meddig volt otthon veled?

Mesélj már egy kicsit a TE gyerekkorodról, mert valamit nagyon nem értek!!!

448. anaterra (válaszként erre: 447. - Klenca)
2009. ápr. 17. 22:50
:::)))))
447. klenca (válaszként erre: 359. - Anaterra)
2009. ápr. 17. 22:47

Engem egyszer a városban barna testszínű ember nyakában fél kilós aranynak látszó nyaklánccal megállított, amikor a 3 saját lányommal + az egyik barátnőjével békésen sétálgattunk, s megkérdezte, hogy :

Hát ez mind a magáé???


Hazamentem, s mondtam a férjemnek, hogy a helyi cigányok sokallják a gyerekeink létszámát.:))

446. winny
2009. ápr. 17. 20:21

Tévedtem!

874-es szám alatt van .

445. winny
2009. ápr. 17. 20:19

Kérlek benneteket,hogy nézzétek meg 465.videót a pénzről."Olyan egyszerű az élet" c.naplómban.

Sok minden világossá válik.

444. erikpipi (válaszként erre: 440. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 17. 19:39
Te is dézsmáltál egy önkormányzati bérlakást, amikor a felét sem fizetted ki. Ez az önkormányzatnak bevételkiesés, nekünk adófizetőknek szintén. Ugyan úgy kijátszottál egy kiskaput. Most meg eljátszod az értetlent.
443. anaterra (válaszként erre: 442. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 17. 19:31
Nélüled nem olyan izgalmas! Kit szekálljak?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook