Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegényedés fórum

Szegényedés (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. ápr. 20. 16:19
és az te vagy? olyan távol? a harangot jol látja egy öreg de az arcunk is beszél a ....naplót pedig könnyü itt nyitni...tanulni ezt nem kell...
2009. ápr. 20. 16:17
Ragtam fel képet, már nem vagyok arcnélküli:)
2009. ápr. 20. 16:13
Arcnélküli? Nemrég regisztráltam, még csak most tanulom a Hoxát. Most azon gondolkodtam, hogy lehet naplót írni.
2009. ápr. 20. 16:12
sajnos nem olyan vagy mint én Te arcnélküliek csoportját képviseled pedig itten sokan vállaljuk magunkat olyan gyarlóan ahogy kinézünk..és a mindenható megteremtett...és remélem majd egyszer majd azt irod tanító mestered is voltam az élet egy egy részén ha bele nézel a sorokba majd ha ráérsz hidd el sok érdekesség van már ott felhalmozva bizony nem sok hiányzik az 50 ezer kinyitáshoz és ez a nagy szám nekem ezt is mutatja
2009. ápr. 20. 16:07
Már kedvencem vagy.
497. alfoldi13 (válaszként erre: 494. - Anaterra)
2009. ápr. 20. 16:05
igy ismeretlenül is gratulálok az unoka testvérednek...én már ezért az egy tulajdonságáért is nagyszerű embernek tartom...
496. alfoldi13 (válaszként erre: 494. - Anaterra)
2009. ápr. 20. 16:03
elöször is elvártam volna hogy a naplom a kedvenceid sorába jelöld ezen kivül sajnálom ..,hogy husz év a gyerekeknél nem teszi teljesen mindeggyé ki szülte?
2009. ápr. 20. 16:00
ellenség
2009. ápr. 20. 16:00
Hé nem én vagyok az ellneség! Csak olvastam a bejegyzésedet és kiváncsi lettem. Nincs abban semmi rossz, ha az ember örökbefogad. Unokatestvéremnek is saját 9 gyereke van, nekem csak 3. Nincs igazad mert már a topic alatt felfigyeltem rád. Csak még eddig semmilyen naplót nem olvastam és tied volt az első. Ne haragudj ha megsértettelek!
493. alfoldi13 (válaszként erre: 492. - Anaterra)
2009. ápr. 20. 15:51
hát szomorú vagyok ,hogy fel se figyelsz az egyszerű szürke emberekre... kérdésre kérdés a válasz ha egy gyereket két három éves kora óta nevelsz és most 23 v.27 számit amit kérdeztél?
492. anaterra (válaszként erre: 491. - Alfoldi13)
2009. ápr. 20. 15:49
Szia! MOst láttam a naplódat. Még sosem figyeltem a naplókat. 11 gyermek. Minden tiszteletem a tied!!! Volt egy bejegyzésed a nevelőszülőségről. Igaz nem olvastam még át az összes bejegyzést,de mindegyik a te gyermeked vagy van örökbefogadott is?
2009. ápr. 20. 15:34
és milyen jó ha sok gyermeke vagy unokája... azt hiszem mind nagyon fontos...
490. kattyus (válaszként erre: 486. - Alfoldi13)
2009. ápr. 20. 14:56
A te naplód már régebb ota a kedvenceim közt van. Jó ha sok testvére van az embernek:)
489. vénboszi (válaszként erre: 488. - Alfoldi13)
2009. ápr. 20. 13:08
Hogy le van csúszva,az nem baj,mert attól lehet olvasni csak lejjebb kell tekerni.Lehet hogy amíg a Merlin el nem tünik nem tudsz lejjebb menni csak utána,de ott van. :D
488. alfoldi13 (válaszként erre: 487. - Vénboszi)
2009. ápr. 20. 13:03
minden le van csuszva a mélybe... valami miatt... én is kinyítottam
487. vénboszi (válaszként erre: 485. - Kattyus)
2009. ápr. 20. 12:52
Hát nem tudom kinél van a hiba,mert mások meg tudják nyitni,meg én is,de talán kérdezd meg hoxát.
486. alfoldi13 (válaszként erre: 485. - Kattyus)
2009. ápr. 20. 11:01
mivel egykorú végzős lányunk is van nyísd az enyémet az egyszerübb..szegénységről ott kevés a szó de irhatnék róla oldalakat
485. kattyus
2009. ápr. 20. 10:58
Én nem bírom megnyitni a naplódat. Azt írja kész, de hibás
484. vénboszi (válaszként erre: 481. - 093599874c)
2009. ápr. 20. 10:43

Jah! Kicsit lejjebb van csúszva,lehet hogy azért mert a hátteret egy kicsit szét toltam :D

De jóóó hogy itt vagy Linda!!!

483. kattyus
2009. ápr. 20. 10:42
Ha már így mondjátok én is elmegyek naplót olvasni...
482. vénboszi (válaszként erre: 480. - Klenca)
2009. ápr. 20. 10:39

Vííírust????? Ezt meg hogy érted??

Merlinre gondoltál? :DDD

481. 093599874c (válaszként erre: 480. - Klenca)
2009. ápr. 20. 07:17
Ugye? Én imádom :D Csak először nem tudtam, hol vagyok...
480. klenca (válaszként erre: 479. - Vénboszi)
2009. ápr. 20. 00:41
Húúú, anyám, azt hittem, valami vicces vírust kaptam, de csak a naplód volt...:)))
2009. ápr. 19. 23:11
Ha valakit átfogóbban érdekel mi is zajlik,s szeretne kicsit világosabban látni,tekintsen be a naplómba.A terjedelem miatt mondom és nem a reklámért.
478. erikpipi (válaszként erre: 477. - Angyal 79)
2009. ápr. 19. 20:17

A külső és belső eladósodásunk már a 79-es olajválság idején megindult, és a régi rendszerben M.P. volt az utolsó pénzügyminiszter, aki hitelt vett fel az országnak. Nem kicsit, nagyot. (A váltáskor üres kassza fogadta az új vezetőket, semmire nem volt pénz, sem tartalék.) Aztán ott volt a KGST ami megszűnt, azt szinte mindenki tudja mit jelent(cserekereskedelem), aztán a szovjetunió is tönkrement mint tudjuk.

Ami meg az elszegényedést illeti, jó sok hozzászólást megélt egyik fórumtárs mondanivalója, aki nyakra főre szidta a gyereket vállalókat, hogy felelőtlenek, és élősködnek az államon, miközben kiderült, hogy ő maga is az állam kegyeltje, és kiskapukat kijátszva jutott egy önkormányzati lakáshoz, alig 20 ezer forintos lakbért fizet érte, kedvezményesen.


Az országban a 35 év alatti nőknek, több mint 50%-nak még nincs gyereke........

A többivel maximálisan egyetértek.:)

477. angyal 79 (válaszként erre: 464. - C69ff6d3e9)
2009. ápr. 19. 18:37
Tényleg elég sok hülyeséget hordtál össze, már bocsi.A 40 év államadóssága az Antall kormány alatt azaz cirka 4 év alatt a duplájára nőtt, ezt jobb ha tudod, ha nem akkor nézz utána.A lusta emberekről annyit,hogy ha lenne munkahely sokkal többen dolgoznának, főleg ha a fizetésekből ki is lehetne jönni.Nem azt várom az államtól hogy tartsa el a gyerekeimet, hisz arra itt vagyok én,nem a 12000 ft családi pótlékból lakik jól a gyerek, hisz még a menzáját is alig futja, és sztem egy gyereknek legalább 1,5-2 éves koráig igenis az anyja mellett van a helye.Ja és hogy hozzátegyem amit a munkáltatóm évek hosszú sora után befizet utánam az símán futja a maximalizált gyedet.
2009. ápr. 19. 17:09

Na igen, én is hallottam német barátnőmtől, hogy például náluk nem lehet 3 évig otthon maradni a gyerkőccel születése után. De mit hallottam még? Például: a bölcsi nincs messzebb két utcánál, az biztos. Az állam ad támogatást, családi pótlékot (nem biztos, hogy annak hívják), nem annyit, mint a magyar állam, de nem ám! Megvan az dupla annyi is. És a munkahelyeken a fizetés nyugati színvonalú. De legalábbis annyi, hogy meg lehet belőle élni. Azt mondja ő, hogy figyelve itt Magyarországon az életet, körülbelül 20 évet vagyunk lemaradva. Ezért utálom, ha valaki elkezdi a külföldet, a nyugatot emlegetni.

Én elég hazafias gondolkodású vagyok, szeretem ezt az országot, a népet, mindent, ami hozzá tartozik. Kikérem magamnak azt, hogy a magyar lusta nép és csak sipákol. Igenis eltartanánk az állam nélkük a gyermekeinket, ha ahhoz bizonyos körülmények megfelelőek lennének. Mert magyar körülmények között külföldi elveket követni rohadt nehéz, főként a kisembernek.

És még valami... Ha az állam nem ad a kezedbe pénzt, csak kivesz belőle, akkor miből fogsz vásárolni velem együtt? Nem hitelre, dehogy. A mindennapokra gondolok. És kinek termelünk akkor? Ha nincs kereslet, akkor minek a kínálat?

Egy kicsit el kellene gondolkodni. És magasröptű elemzések helyett szétnézni a hétköznapok, a mindennapok emberei között.

475. anaterra (válaszként erre: 464. - C69ff6d3e9)
2009. ápr. 19. 15:52
40 év szocializmus + előtte két vesztes háború. És akkor még nem beszéltünk a háborúk utáni szankciókról és jóvátételi összegekről. Nemcsak a 40 év szocializmus volt cumi, hanem az egész évszázad. 1914-ig a dualizmusnak köszönhetően gazdaságilag nagyon jó fejlődtünk és onnantól kezdve elvágták. És te aki szidod a magyart, hogy lusta, akkor ki a Jó Isten építette ujjá az országot? Azt lustaként nehéz lett volna. Pedig még ott volt Rákosi-atyánk, meg a kulák üldözés. Majd jött Kádár, aki nem engedte a tőkét. MIndenki egyenlő. Csak voltak egyenlőbbek. 80-as években jött a második gazdaság, mikor kezdték beengedni a tőkét az országba. És egyesek kezdtek tollasodni. Csak hogy a kommunizmusban csak kiváltságosak tanulhattak főiskolán, egyetemen. Így egy nagyobb réteg már kiszorult a vagyonosodásból. 90-ben pedig a munkásosztályból nagy tömegben lettek a hajléktalanok, nincstelenek és az ő számuk viharos mértékben kezdett nőni. A spekulánsok, és a kommunizmusból amúgyis profitáló emberek karrierje pedig elkezdett felfelé ívelni. Míg a fiatalságnak végre lehetősége lett továbbtanulni, szembetalálta magát a munkanélküliséggel, még diplomásként. Már bocs, De ha nincs minkahely, nincs munkád se. Így te ne lustázd le a magyart. Vannak lusták, de ez a világban mindenhol van. És a te lusta magyarod, lószart se keres a nagy nyugathoz képest. Fáradt, depressziós és morcos. Míg nyugaton évente 2-3-szor elmennek lubickolni egyet, itt 5-10 év telik el ha nem több, hogy el tudhon menni pihenni. És ha már veszi a fáradságot hogy gondoskodjon a gyerek utánpótlásról, vállalva hogy nem lesz jómódú, mert Magyarországon (nem a segélyek, támogatások miatt) a szar helyzet miatt nem lehet boldogulni, hagyd békén. A szociális intézkedéseket úgyis lenyeljük. Adjanak munkát. És ha van munka és nem megy dolgozni, csak sír hogy szegény a család. Azt meg lehet kövezni, mert csak a segélyre hajt. De aki normális életet él, szálj már le róla!
474. Encsy75
2009. ápr. 19. 14:56
Talán:a megoldást mindig nehéz megtalálni,pedig sokszor az orrunk előtt hever.
473. klenca (válaszként erre: 472. - Alfoldi13)
2009. ápr. 19. 14:48
Sokáig én is így gondoltam, de mostanában kezdek abban a bizonyos trutyiban elsüllyedni.:((
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook