Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegényedés fórum

Szegényedés (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2009. ápr. 23. 20:50
Érdekes, és milyen igaz.
2009. ápr. 23. 20:14

olvasgatni szépen-csendben:


[link]

560. 093599874c (válaszként erre: 531. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 20:07
Igaz, igaz. Ne félj, nem sokat fogok ezentúl itt ücsörögni. Mondjuk én, kedves anyuka nem használtam még ki a gyest és amúgy két állásban dolgozom a gyerkőcök mellett. Kérdezz, mielőtt cinikus lennél. És amit amit írtam példaként, igaz, nem konkrétumokkal, de a német barátnőmtől hallottam.
559. spinneli (válaszként erre: 557. - 5464505f6a)
2009. ápr. 23. 19:51

vajon miért emelhették?

:)

558. anaterra (válaszként erre: 557. - 5464505f6a)
2009. ápr. 23. 19:46
Sebaj lesz még 80 év a nyugdíj korhatár
557. 5464505f6a (válaszként erre: 527. - Helenhadsell)
2009. ápr. 23. 16:35
azzal egyetértek,h elvették a 13.havi,de a 65év nyugdijkorhatár nem túl reális,mivel ma mo az emberek átlagéletkora,legalábbis a férfiaké úgy tudom 68év.
556. kattyus (válaszként erre: 555. - Klenca)
2009. ápr. 23. 14:17
Csatlakozom hozzád:)
555. klenca (válaszként erre: 538. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 12:46

Kedves!


Én itthon szeretnék megélni.

Akár a diplomával szerzett tudással, akár kétkezi munkával.

554. tücsimücsi (válaszként erre: 553. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 11:51
Csatlakozom.
553. kattyus (válaszként erre: 552. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 11:48
Örömmel olvasom hogy még van olyan ember akinek normális az értékrendje. Mi is így élünk. A lányom jól el van drága holmik nélkül is:)
552. anaterra (válaszként erre: 551. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 11:38
Mi megoldottuk a karácsonyt. Gyerekeink kaptak egyedül ajándékot. Párommal megbeszéltük, hogy nem ez a fontos. Majd ha jobban állunk, megint ajándékozunk. A rokonságtól szépen elnézést kértünk, de nekik sem vettünk. Mivel volt étkezési utalvány, abból meg a kaját oldottuk meg. Most húsvétkor azt mondtuk a gyerekeknek, hogy ne haragadjunak a nyuszira, ha nem hoz olyan sok édességet, mint korébban. Nagyon sok a szegény gyerek, és már alig maradt ajándéka. Húsvét vasárnap amit vettünkm kiraktuk az udvarba és miután megtalálták azokat, ott köröztek a háznál. Utána elmentünk templomba, majd a párom szüleihez. Húsvétkor nálunk hagyományos húsvét van. Süteményekkel, locsolókkal. Ez sokkal nagyobb élvezet volt, mint ha egy raklap játékot vagy ajándékot vettem volna. Sokan már elfelejtiik, hogy mi is ezeknek az ünnepeknek a lényege. Már minden ciki, nem vagyok otthon, nehogy bebűzítsék a fejem, karácsonykor hozzávágok a gyerekhez valami drága lomot, azt ossza be egy évre. Visszakéne állítani az igazi értékeket, és a pénz kevésbé lenne fontos. Sokaknak könnyebb lenne az élete, ha nem a pénz bűvöletében élne.
2009. ápr. 23. 11:29

Sokszor meg rám haragszanak amikor azt mondom hogy sajnos vannak nem kevesen akik bizony a saját felelőtlenségük miatt kerülnek rossz helyzetbe.

persze nem mindenki de azért van.Mikor karácsonykor az emberek zöme szinte túlköltekezik hogy megmutassa hogy ő bizony ajándékoz, utána meg nyafog mikor nincs mit enni.Tavaly is már volt szó a válságról, mégis az ünnepek alatt nem volt egy boltban sem csődközeli állapot.

550. anaterra (válaszként erre: 548. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 11:24
Jézusom! Ez nagyon gáz.
549. 7dea0ad493 (válaszként erre: 542. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 11:22

Az ember csak akkor tudja meg igazán megbecsülni ami van és itt megélni, amikor kimegy külföldre:)

Csak azoknak más a külföldi élet és nézik úgy mintha ott jó lenne, amig ki nem megy:)

548. 7dea0ad493 (válaszként erre: 540. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 11:19

Ugyanez dühít engem is.

És utána meg sír hogy válság van.itt is volt egy lány aki azt kérdezte hogy egy családban egyszerre hány ember vehet fel a providenttől kölcsönt, tudniilik a családban már van két embernek, és ő is akar egyet.

És panaszkodik.

547. anaterra (válaszként erre: 546. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 11:10
Jól teszed, csak baromi nehéz lesz. Sajnos
546. kattyus (válaszként erre: 544. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 11:09
Köszi szépen. Én úgy döntöttem itthon maradok és itt próbálok boldogulni:)
2009. ápr. 23. 11:05

Na ettől kész lettem! Újabb cikk:


A Fővárosi Közterület-felügyelet szerint kiválóan érzik magukat azok a libák, amelyeket a múlt kedden gyűjtöttek össze a Kossuth téri tüntetésen. Az állatoknak tágas kifutót és fürdőt alakítottak ki az Illatos úti gyepmesteri telepen, állandó orvosi felügyelet alatt állnak, és rendszeresen kapnak enni. Sorsukról az állategészségügyi hatóság dönt.

544. anaterra (válaszként erre: 542. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 10:35
És ha az ember ki megy külföldre, ott egy utolsó senki és még azzal is meg kell küzdeni. MInden tiszteletem a tiéd.
543. anaterra (válaszként erre: 540. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 10:34
Ez már a család nagyfokú baromsága. Én az ilyentől még a gyereket is elvenném, még meg nem tanulja rendbe tenni az életét. Másik. Ki az a barom (bank) amelyik a 9. hitelt odaadta? Már a 3. után azt mondtam volna, hogy nincs, nem tudok hitelt adni.
542. kattyus
2009. ápr. 23. 10:32
Én egy nyelvet beszélek. Dolgoztam külföldön is. De a szívem (akármilyen kis hülye ország is vagyunk) magyar.Hosszabb időre nem mentem. És igen! A budit is kipucoltam a németek segge alól, csak ne árverezzék el a fejünk fölül a házat. A munka nem szégyen.
541. anaterra (válaszként erre: 538. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 10:31
Azért emeltem ki az orvosokat, mert több millióba kerül, mire egy orvos elvégzi az egyetemet. 10 millió felett is van az összeg. Ezt az állam állja, mivel tanul az illető, az meg fogja magát és lelép. Dupla veszteség. A munkás elmenetele is rossz, mert itthon ő is termelhetne.
540. kattyus
2009. ápr. 23. 10:30
Szó esett itt már a bankok magas kamatiról is. Van egy ismerősöm. 3 gyerek, 9 helyre fizetett törlesztő részlet. Meg ótvar nagy panaszkodás, hogy rohadék az állam meg egyebek. Tavaly kikapcsolták náluk a gázt, mert nem fizették. Meglett a 3. gyerek, és az önkormányzat kifizette a tartozás 75%-át, hogy visszakapják a gázt. A hiteleket újabb tv-re számítógépre, és egyéb olyan dolgokra vették fel, ami nélkül meg lehet élni. De azt még senki nem kérdezte meg tőlük, miért nem gondolkodtak mielőtt ennyi tartozást halmoztak fel. Most nem azokról beszélek akik tényleg a válság miatt váltak munkanélkülivé, hanem azokról akik már előtte is sz@arban voltak a saját hülyeségük miatt.
2009. ápr. 23. 10:27
És ugye itt megint az van, hogy panaszkodni sokkal könnyebb mint változtatni az életünkön.Aki bátor ki is használja, aki meg földhözragadt és csak panaszkodik, akkor meg csak mosolygok, hogy neki is van lehetősége annyi mint másnak, azoknak akik kihasználják.És ezt em csak a külföldi munkára értem.zen kívül is van lehetősége az embernek csak van aki él vele van aki ne.
538. 7dea0ad493 (válaszként erre: 537. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:22

Miért?íkimehet egy egszerű építőipari munkás is angol nyelvtudással.Hány családot olvasok itt is ahol apuci külföldön kétkezi munkás és évente vagy félévente hazajár.Nem csak orvosok mennek ki, kimegy a melós is wc-t pucolni.

Itt csak arra akartam rávilágítani, hogy oldalakon keresztül akár itt akárhol szidják a rendszert.Ha valakinek nem jó, mehet ki dolgozni.Ennyi.A saját sorsom én alakítom,ha nem jó, kimgyek ahol jobb, ha hazafi vagyok és elvből nem megyek, akkor nem is pofázom, hanem csendben elvagyok a seggemen.

537. anaterra (válaszként erre: 536. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 10:18
Ezzel csak az a probléma, hogy jó menjen aki tud 2-3 nyelvet, csakhogy az ilyen embernek esze is van. Akkor már több milliós kár éri az országot, mert kitermelt egy főiskolást, egyetemistát és az meg kénytelen elmenni. Egyik unokatesóm Amerikában orvos, másik Kanadában él már 10 éve (ő matek tanárként végzett egyetemen). Hány millió egy orvos kiképzése? Megéri az országnak, mikor állítólag orvoshiány van, hogy azok elmenjenek? 3000-es kisvárosunk 20%-ának fiatala kinnt van vagy Angliában, vagy Németországban vagy az Isten tudja. Aki termel az is kinnt termel. Itt nagyon elb...tak valamit.
536. 7dea0ad493 (válaszként erre: 535. - Anaterra)
2009. ápr. 23. 10:13

Mindenki nyafog hogy milyen szegény, és milyen jó lehet élni külföldön.Tessék, lehet nyelvet tanulni, kettőt hármat és el lehet indulni a kis tartisznyával szerencsét próbálni.Vagy megpróbálni itt boldogulni.Aki gondolja, szabad az út mehet,ha pedig nem megy a jóléti társadalmakba, akkor ennyi, de akkor szépen maradjon csendben és itt ragadja meg a lehetőségét, ahhoz hogy menjen a dolog.

És nem kérem azt ami most következik, hogy ha mindenki kimenne ki maradna....

535. anaterra (válaszként erre: 533. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 10:09
Nézd el az embereknek, hogy odafordulnak ahol pénz van. Már baromira unalmas, hogy évtizedek óta nincs pénze az embereknek és a hátsójuk lóg ki a gatyából. Hinni szeretnének, csak ez nem templom. És még egy fontos dolog. azon elgondolkodtatok már, hogy mikor a virág párti van hatalmaon, mindig csesztetik az iskollákat. Erodálják azokat. Miért? Mert minél hülyébb a nép, annál jobban meg lehet vezetni. Sok tudatlan ember, ne gondolkozzon! Most az a cumi nekik, hogy a rendszerváltás óta túl sok az értelmiségi. De már túlzott is.
534. anaterra (válaszként erre: 531. - 7dea0ad493)
2009. ápr. 23. 10:04
Parazita lakosság parazita vezetőkkel! 1:1 az állás
533. 7dea0ad493 (válaszként erre: 532. - Kattyus)
2009. ápr. 23. 09:44

Ez nagy baj,hogy sajnos bármelyik politikai párt van hatalmon, rövidtávon csak a választókat akarja megynerni, ami pedig a legjobban bevált az osztogatás,oda mennek az emberek ahol több támogatást kapnak.Ha anyugdíjasból van több, akkor nesze, adjunk nekik 13.havit, majd ránk szavaznak, ha sok gyerkesből, akkor majd dupla csp, és ránk szavaznak.Ez hosszútávon nem vezet sehova.

És hiába mondja Viktor az előrehozott választás sem visz sehová.Sok sok pénz az országnak, és ők ugyanúgy megszorítanak majd, ez tuti.Olyan nagy a külső szorítás, hogy nem fogja tudni kikerülni, és akkor a saját maga vermét ássa.

Feri is osztogatott és mire ment vele?Most vehetik vissza, persze hogy zúgolódnak.Ha az elején nem lett volna az osztogatás, akkor nem kéne annyit visszavenni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook