Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Stephen King rajongók ide! fórum

Stephen King rajongók ide! (beszélgetős fórum)


2007. aug. 18. 20:16

Librigabi!!! Te vagy a filmekben járatos! Most olvastam ki az Állj ki mellettem című regényt! Te tudsz róla, hogy megfilmesítették?

4 fiúról szól, akik elindulnak megkeresni az eltűnt kisfiút, akit egy vonat gázolt el....

128. moncsicsi83 (válaszként erre: 127. - Birogaby)
2007. aug. 16. 19:11
Jah, erről hallottam, de én sehol sem találtam ezt a könyvét. Mondjuk még nem sok helyen kerestem, de ahol megnéztem, ott nem volt! Na majd talán egyszer... :)
2007. aug. 16. 11:55
Most néztem utána neten,az Európa könyvkiadónál jelent meg 2005-ben,Az írásról-ez a címe.
126. birogaby (válaszként erre: 125. - Moncsicsi83)
2007. aug. 16. 11:47
Nem,nem arra,az nekem is megvan,hozzád hasonló okok miatt még én sem olvastam el.:-))) Ez egy másik könyv,nem emlékszem pontosan a címére,csak megláttam a polcon,és félretettem,hogy majd megveszem.(Lányom születése elôtt ott dolgoztam,így szerencsére megtehetem,hogy félreteszem,és ha lesz rá pénzem,megveszem.:DDD)Ha arra járok megnézem pontosan a címét,és hogy melyik kiadó,és mikor adta ki.
125. moncsicsi83 (válaszként erre: 123. - Birogaby)
2007. aug. 16. 07:47
[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}] elveszett műveire gondolsz? Vagy nem arra? Mert ez a könyv nekem már megvan, csak még nem kezdtem bele. A regényei jobban izgatták a fantáziámat! :) Bele nézegettem már, de még nem kezdtem neki! :)
124. moncsicsi83 (válaszként erre: 122. - Kristóf)
2007. aug. 16. 07:45
Huhh, ezt még nem olvastam el, sőt még meg sincs. Úgy látom pótolnom kell a hiányosságot! Nagyon felcsigáztál... :) Ez egy külön álló könyv?
2007. aug. 16. 00:10

Regényt sokat olvastam tôle,a novellák valahogy kimaradtak.Pedig a Remény rabjai megvan,de még nem olvastam bele.Na,majd ezután!Ahogy olvastalak benneteket,újra kedvet kaptam King mûveihez.

Az elsô,amit olvastam tôle,a Tortúra volt,alig bírtam letenni.Kathy Bates alakításával a film is nagyon tetszett.

A napokban láttam a boltban egy önéletrajzi regényt Kingtôl,még nem sikerült sajnos megvennem.Az autóbalesete után írta,pontosan nem tudom magyarul mikor jelent meg.Olvasta ezt valaki közületek?

2007. aug. 15. 22:38

Belinkelte valaki ide a Filmkatalógus linkjét, ahol fel is iratkoztam a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}] figyelőre, most meg kaptam egy e-mailt, hogy megfilmesítik Stephen King A köd című novelláját, nem is akárki! Frank Darabont rendezi, akinek talán az eddigi két legjobb Stephen King könyv filmredolgozást köszönhetjük, a Remény rabjait és a Halálsoront. A színészek nevei sajnos nem mondanak nekem semmit.


A történet:

"A történet helyszíne egy tóparti kisváros, melyre szörnyű vihar zúdul, s az égzengés után különös, addig sosem látott köd indul meg a városka felé. A lakók és az üdülők egy része épp a vegyesboltban áll sorba, amikor a ködfal körbezárja őket, és ezzel megkezdődik a küzdelem a túlélésért - merthogy valami mozog a ködben..."


Ti olvastátok ezt a novellát?

121. moncsicsi83 (válaszként erre: 120. - RLindi)
2007. aug. 15. 19:51
Oké, várom majd a beszámolót! :) Jó olvasást!
120. RLindi (válaszként erre: 119. - Moncsicsi83)
2007. aug. 14. 20:47

Hát valami 700 oldal én egyelőre eléggé az elején tartok,olyan 100 körül,de jónak tűnik. Jó borzongós lesz ez is olyasminek nézem mint a Ragyogás... De majd beszámolok róla,ha befejeztem:-)

Elolvasom mindenképp majd azokat is,felcsigáztatok:-)

119. moncsicsi83 (válaszként erre: 115. - RLindi)
2007. aug. 14. 20:22

Ahogy Librigabi is írta, ez a Remény rabjai című kötetben van! Nekem nagyon tetszett, szerintem olvasd el, megéri! A következő az az Állj mellém és ez is jónak tűnik! Kis izgis! JAjj de imádom King könyveit :) Alig bírom letenni!

A tóparti kisértetek egyébként milyen? Mondjuk még nincs meg a könyv, de kíváncsi vagyok rá!

118. moncsicsi83 (válaszként erre: 114. - Librigabi)
2007. aug. 14. 20:20
Köszi, akkor egy kicsit megnyugodtam! Mostmár hála neked megmerem nézni a filmet :)
117. RLindi (válaszként erre: 116. - Librigabi)
2007. aug. 14. 14:55
Köszi! Akkor ez jó hir mert a Remény rabjai az meg is van,csak még nem olvastam el mert a filmet már láttam.Na majd most felütöm..
116. Librigabi (válaszként erre: 115. - RLindi)
2007. aug. 14. 14:43

Szia Lindi!


A jó tanuló nem 1 külön könyv, hanem A remény rabjai című novelláskötetben található. Film is készült belőle Az eminens címmel. Érdekes történet, ajánlom figyelmedbe!

115. RLindi (válaszként erre: 113. - Moncsicsi83)
2007. aug. 14. 14:20

Ez egy külön könyv? ( A jó tanuló) Vagy valamiben benne van? Jónak tűnik..

Én most elkezdtem a Tóparti kisérteteket. Hát mit mondjak,ez is letehetetlen (vagy legalábbis nagyon nehezen letehető:-))

114. Librigabi (válaszként erre: 113. - Moncsicsi83)
2007. aug. 14. 08:46

Szia!


Vigasztalásul annyit, hogy a filmben nem tudja megölni a macskát, mert az összekarmolja és elfut.

2007. aug. 12. 15:39
Kiolvastam a Jó tanulót! Hogy ez milyen jó kis regény volt, nagyon tetszett! Igaz volt egy rész benne, ami egy kicsit "kiborított" (amikor a cicát megöli Dussander), de ezt leszámítva nagyon jó kis történet! A végefelé meg olyan izgalmas volt már, hogy alig bírtam letenni! Szóval ajánlom mindenkinek! :)
112. moncsicsi83 (válaszként erre: 111. - Librigabi)
2007. aug. 10. 21:08
Millió köszönet! Ha nem tudom megszerezni szólni fogok! Köszike a segítséget :)
111. Librigabi (válaszként erre: 109. - Moncsicsi83)
2007. aug. 10. 12:14
A film eredeti címe: Apt Pupil és 1998-ban készült.
110. Librigabi (válaszként erre: 109. - Moncsicsi83)
2007. aug. 10. 08:54

Igen, a címe: Az eminens


Ha nem sikerül, esetleg tudok majd segíteni. Van egy kollégám, aki filmekkel foglalkozik.

109. moncsicsi83 (válaszként erre: 108. - Librigabi)
2007. aug. 9. 21:19
Akkor ennek mi a neve? EMINENS? Ugye? Akkor megpróbálok utána nézni és megszerezni! Remélem sikerül! Köszike, hogy tájékoztatták róla :)
108. Librigabi (válaszként erre: 107. - Moncsicsi83)
2007. aug. 8. 13:16

Igen, ahogy leírtad, ez ugyanaz lehet.

Persze, ez már van filmen is. Nekem már kb. 3-4 éve megvan és nagyon tetszett. Érdemes megnézni! Egész más téma, mint az eddig megszokott King művek.

107. moncsicsi83 (válaszként erre: 106. - Librigabi)
2007. aug. 7. 18:44
Eminens? Nem hallottam róla. Könyvben jó tanuló a címe. Egy fiúról szól, aki nyomozó akar lenni. Nyomozgat és egy emberre fény derül, leleplezi. Zsarolja, hogy elárulja ki ő, ha nem beszél a koncentrációs táborról. Vagyis az első 50 oldal erről szól. Ez filmben is van valahol?
2007. aug. 7. 08:58
Ha Az eminensre gondolsz, az megvan nekem videón. Már többször megnéztem, mert nagyon tetszett. Szerintem jó, érdekes történet. Ilyen a valóságban is előfordulhatott volna.
2007. aug. 4. 12:54
Valaki olvasta már a Jó tanulót? Jó történet?
104. moncsicsi83 (válaszként erre: 103. - RLindi)
2007. júl. 31. 08:00
Azt egy aukción megszereztük, amit nagyon akartam.. Amit még akarok azt is lehet most sikerül. De majd kiderül :)
103. RLindi (válaszként erre: 102. - Moncsicsi83)
2007. júl. 30. 22:43
Sajnálom:-( Mit szeretnél amit nem tud megszerezni??
102. moncsicsi83 (válaszként erre: 101. - RLindi)
2007. júl. 30. 21:22

Hm... Akkor majd utánanézek! Ha sikerül megszerezni a filmet, akkor meg is szerzem és megnézem. De ha könyvben sikerül megszerezni az sem lesz nagy baj!


A címet meg köszike, nála már próbálkoztam és ami nekem kellett azt nem tudta megszerezni :) Na majd megint próbálkozok, hátha sikerül :)

Azért köszi :)

101. RLindi
2007. júl. 30. 19:25

Aham,elküldöm priviben az email cimét az emberkének.

Aha,az Atlantisz gyermekei Stephen K. szintén. A film nem is olyan régi kb.3 éve ment a HBO-n.

Nekem nagyon tetszett a film,de hát ez csak az én véleményem.

100. moncsicsi83 (válaszként erre: 99. - RLindi)
2007. júl. 30. 19:17

Hú ennek az oldalnak a címét megadnád? Lehet nekem is tudna ezt azt beszerezni, meg rátalálnék dolgokra... Nagyon megköszönném!

Az atlantoszról nem is hallottam. Ez is [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}] mű? Jó volt filmben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook