Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Stephen King rajongók ide! fórum

Stephen King rajongók ide! (beszélgetős fórum)


2007. szept. 11. 19:22
A ragyogást én még nem olvastam, sajnos nincs is meg. Na de ami késik nem múlik. A bilincsbennel még egy kicsit próbálkozok, aztán ha még most sem fog menni az olvasás akkor lerakom!
188. kroton
2007. szept. 11. 15:48
Na ma rászántam magam elolvastam az egész forumot.Moncsi írtál valamilyen internet oldalt ha jól értettem ahol king könyvek vannak fenn.Megtudnád írni a cimet???
187. kroton
2007. szept. 11. 15:20
Úgy látszik A ragyogás egy alaptétel mert azt a könyvet mindenki olvasta, habár szerintem egyike a legjobb könyveinek amiket írt.Neked pedig moncsi már ajánlottam hogy tedd le a Bilincsbent és kezdjél új könyvet.Pláne ha ennyire nem tetszik, minek gyötröd magad úgy sem veszítesz semmit, én sem olvastam el és még mindig megvagyok nélküle.Annyi jó könyve van!!!!!!!!!!!!!
186. moncsicsi83 (válaszként erre: 185. - Canon01)
2007. szept. 10. 20:31
Hát ez nem éppen a legszebb emlék egy köny olvasása miatt.. Vagy hogy is fogalmazzak! Sajnálom, hogy így alakult :(
185. canon01
2007. szept. 10. 19:51

Sziasztok!

Én nem vagyok a rajongója, de ismerem, mint írót. Olvastam egyik könyvét, nekem az pont elég volt. A címe: A ragyogás

Stori: Este 10 óra körül, már a könyv vége felé jártam, és úgy voltam vele, hogy most már végig olvasom, hiszen az a legizgalmasabb része. Annyira beleéltem magam az események forgatagába, hogy köröttem megszünt a világ, ott lopóztam én is a sövényes állatok árnyékában. Egyszercsak nyilt a szobaajtó, a fiam bejött, és kérdezett valamit. Én úgy megijedtem, akkorát sikítottam, szegény kisfiam, meg attól ijedt meg, hogy anyu sikít. Sikítottunk mind a ketten. Azt hiszem, nekem ennyi volt az íróból, több könyvét nem is olvastam el ezek után.

184. RLindi (válaszként erre: 183. - Moncsicsi83)
2007. szept. 10. 19:39

Én is végig olvastam:-)

De sztem nem gáz abbahagyni ha nem jön be.

Tény nem a leglebilincselőbb könyve..

183. moncsicsi83 (válaszként erre: 182. - Ppiiccii)
2007. szept. 10. 19:35
Te azt kibírtad olvasni???????? Én már 2 hete elkezdtem, de még csak a 112. oldalnál tartok. A CUJO-t 2-3 nap alatt kiolvastam. Ezt nem bííírrrrommmmmmmmm:)
2007. szept. 10. 19:04
Én is szeretem S. King könyveit. Most utoljára a Bilincsben címűt olvastam.
181. moncsicsi83 (válaszként erre: 179. - Kroton)
2007. szept. 10. 19:03
[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}]t én film után kezdtem el olvasni. Én is azt hittem, hogy a film befolyásolni fog, de nem.... Igenis beletudtam élni magam történetbe és alig tudtam letenni. Százszor jobban tetszett, mint a film! Na de [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}]gel is így vagyok! :)
180. moncsicsi83 (válaszként erre: 177. - RLindi)
2007. szept. 10. 19:02
Na ezt nem is tudtam, hogy sokan a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}]t olvasván kaptak rá az olvasásra! Én azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen szituban! De ez megnyugtat, hogy nem :)
179. kroton
2007. szept. 10. 13:19
PL az Állattemetőt olyan fiatalon olvastam, és annyira el tudtam képzelni a történetet, hogy a könyv felénél le kellett tennem a könyvet úgy féltem olvasni, de azután csak a kíváncsiság győzött.Most már jót nevetek rajta ,de akkor be voltam ijedve .Én még HP nem olvastam,de egyszer szeretnék,csak nálam az a baj hogy ha megnéztem a filmet ,nagyon befolyásol és nem érdekes többé a könyv.Úgy a jó ha én képzelem el a dolgokat, úgy érdekessebb és izgalmassabb.
178. kroton
2007. szept. 10. 13:08
Én kb. 15 éves koromban kezdtem S. King könyveket olvasni, az osztálytársaim kezdték el olvasni, én is elolvastam a könyv hátulját, és megtettszet,én is a Ragyogással kezdtem.Szerintem lényeges hogy ki melyik könyvel kezdi,mert ha jó könyvet kezd el olvasni biztos hogy rákap az ízére, és utánna muszály hogy olvasson még és elkezdi habzsolni,mert hajtja a kíváncsiság.Én is így voltam ezzel,és szép lassan ahogy a könyveket be tudtam szerezni, lassan olvasgattam,Állattemerő, Cujo, Carrei, Tűzgyujtó, Halálsoron és még a többi.
177. RLindi
2007. szept. 9. 23:28

Már miért lenne ciki:-)

Én sem régen olvaom Kinget. Férjem kapcsán ismerkedtem meg vele. Amikor összeköltöztün feltűnt, hogy főként 2 fajta könyve van. Wilbour Smith és [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}]. Egyszer elkezdtem olvagatni a tartalmukat(a hátulján) és felkeltette az érdeklődésemet (King,hát persze:-))

Aztán megkérdeztem Tőle,h.melyiket ajánlaná. Ő a Ragyogást mondta,amit nem is bántam meg. Nagyon tetszett. Egy ideig ugy olvastam,h.egy S.King és egy vmi más. Kellett a "pihenés" a lelkivilágomnak. De azóta beedződtem.

Ja,Moncsi,[{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}]t én is imádom! Sokan neki köszönhetően kezdtek el olvasni. (tanítóképzőre jártam,millió pl.-t láttam rá:-))

176. moncsicsi83 (válaszként erre: 175. - Kroton)
2007. szept. 9. 20:37

Hát... Ciki vagy nem ciki, én idén kezdtem el olvasni. Sőt ha megnézzük tavaly, amikor megismertem a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}]t, akkor kezdtem el olvasni. Addig úgy tudtam magamról, hogy útálok olvasni. És tévedtem. Kiolvastam HP 6 kötetét, majd jött a kisherceg, megható állattörténetek, Da Vinci-kód, és aztán jöttek a [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}]ek. Egy volt osztálytársam mindig King illetve Cook könyveket olvasott és gondoltam elolvasok egy King könyvet. Megtetszett. Ezután jött a következő, és a következő és a..................


Te mióta olvasod? És mi hatására kezdtél el King könyveket olvasni?

175. kroton
2007. szept. 9. 14:05
Nincs mit , különben hány éves korotoktól kezdtetek el king könyveket olvasni?
2007. szept. 8. 18:50

Huhh, én még egyiket sem olvastam, sőt egyik könyv sincs (sem a ragyogás, sem a végítélet) meg! De ami késik nem múlik! Előtte elolvasom a maradék könyveket, utána jöhet az is. Vagy ha megszerzem út közben,akkor lehet beiktatom előbb :)

Tök jó,hogy így adjátok a tippeket, melyik könyv jó, és melyik nem :) Köszönöm nektek!

173. kroton (válaszként erre: 172. - RLindi)
2007. szept. 8. 11:26
Nekem is az volt az első könyvem tőle, hozzám is nagyon közel áll ,sokáig a hatása alatt voltam amíg nem olvastam egy másik hasonló szintű könyvet. (mert valjuk be nem mindegyik könyve kirobbanó siker,van neki egy két könyve ami nekem nem nyerte el a tettszésem)Különben a végitéletet már olvastam, csak már régen,úgy hogy most megint elolvasom.
172. RLindi (válaszként erre: 171. - Kroton)
2007. szept. 8. 11:08

Megvana Végitélet de még nem olvastam sajnos. Férjem pedig nagyon reklámozza,h.milyen jó,ugyhogy előbb utóbb én is sorra keritem majd sztem.

Ragyogás? Hmm.. Szivem csücske. Az volt az első amit olvastam Tőle s nekem nagon bejött...

171. kroton
2007. szept. 7. 16:52
Nekem is jól hangzik,nekem egy kicsit a ragyogásra húz biztos a szellemek miatt ,de szerintem csa.k halucinálok.Különben én is felbuzdulva elkezdtem olvasni a Végítéletet.Olvastátok már??????
170. moncsicsi83 (válaszként erre: 169. - RLindi)
2007. szept. 6. 18:55
Hú ez tényleg izgi lehet :)
169. RLindi (válaszként erre: 168. - Kroton)
2007. szept. 6. 15:15
Hm..hát röviden ez (is) egy íróról szól,aki miután a flesége meghalt írói válságba esik. Egy idő után ugy dönt, hogy kimegy a nyaralójukba amiről sokat álmodik. Egy érdekes és különc társaságba kerül és rájön szellemek járkálnak a házban köztük felesége is. Közben róla kiderül,h. titkolt pár dolgot pl. azt is, hogy élete utolsó pár évében sokat járt le egyedül a nyaralóba...
168. kroton
2007. szept. 6. 13:14
Majd ird meg melyikre esett a választása.Erről a könyvröl még nem hallotam "Tóparti kisértetek" elárulnád miről szól?
2007. szept. 5. 18:58
Nem is olyan sok. Ezek, amiket felsoroltam, csak azok, amiket nem olvastam el. Van egy jópár (na jó, nem olyan sok, de azért van pár) amit már elolvastam. Szóval van 1-2 könyv. Ha a Tűzgyújtóra meg a Tortúrára szavaztok, akkor azok közül lesz kiválasztva a következő. A jól bevált módszerrel élek! Páromnak megmutatom letakarva és majd választ :)
166. RLindi (válaszként erre: 165. - Kroton)
2007. szept. 5. 18:40

Magyarul olvastam mindet.

Amugy én meg lassan végére érek a Tóparti kisérteteknek hát ez sem semmi,csak ajánlani tudom mindenkinek nagyon izgi:-)szokás szerint.

165. kroton (válaszként erre: 164. - RLindi)
2007. szept. 5. 18:33
Akkor nincs bocsi! Különben milyen nyelven olvasod a könyveket angolul vagy forditásban?
164. RLindi (válaszként erre: 163. - Kroton)
2007. szept. 5. 18:26
Miért bocsi:-)Mindenki leirhatja a véleményét. Nyilván nem szavazhatsz arra amit nem olvastál:-) A Tűzgyújtó amugy sztem is jó!
163. kroton
2007. szept. 5. 18:25
Elég sok könyved van Kingtől,ezek közül a Carrei-t, A Tűzgyujtót, Rémkoppantót olvastam. Én a Tűzgyújtóra szavazok.BOcsi rlindi.
162. RLindi
2007. szept. 5. 18:16
Hú ezek közül tök sok jó van. Én a Tortúrára szavazok. (ezek közül a Carrie-t nem olv. a Borzalmak városát vagy 3x elkezdtem de nem kötött le, a többi szuper!!!)
2007. szept. 5. 17:16

Nem adom fel!!!!!!!! Elolvasom a Bilincsbent, ha belepusztulok is :))))


Utána mit olvassak? Ezek vannak meg:

Borzalmak városa

Tortúra

Carrei

Tűzgyújtó

Rémkoppantók

Christine

A mobil

A holtsáv


Na melyiket olvastátok és jött be a legjobban?

160. kroton (válaszként erre: 159. - RLindi)
2007. szept. 5. 16:46
Nem tudom lehet hogy túl korán feladtam az olvasását, de annyira nem tudott lekötni hogy muszáj volt abbahagyni ,de valahogy nem bántam meg!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook