Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Stephen King rajongók ide! fórum

Stephen King rajongók ide! (beszélgetős fórum)


2007. júl. 10. 22:03
A hasznos holmikat meg a Tom Gordon, segíts-et olvastam már, és nagyon tetszett mind a kettő. A Tom Gordon Segítsből nem csináltak véletlen filmet? Nem tudja valaki?
38. Erás
2007. júl. 8. 23:42

A rémkoppantók, Hasznos holmik, Rémálmok és lidércek, Halálos árnyék, Tom Gordon,segíts, Dolores, Carrie, A holtsáv.

Ahogy végigolvastam a fórumot, eszembe jutott, miket olvastam már el ezeken kívül. És látom azt is, miket hagytam ki...:(( De ami késik, nem múlik...:))

37. moncsicsi83 (válaszként erre: 36. - Erás)
2007. júl. 8. 14:18

Húúúú én nem rég óta lettem ilyen fanatikus és nem rég óta olvasom a könyveit. Kb úgy 4-5 hónapja. Na de azóta egy rakat könyvet kaptam páromtól. 16 [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}] könyvem van. Ebből 5-öt már ki is olvastam. Nemsokára jön a 6. de előtte elolvasok egy másik kedvencet, amit nehezen szereztünk be! Az még 1-2 nap, aztán jön a ritkaságnak számító Stephen King könyv, amit fél éve vadásztunk! A Remény rabjai!!!!! Wow de várom már!

Neked melyik könyvei vannak meg?

36. Erás (válaszként erre: 35. - Erás)
2007. júl. 8. 13:00
Mármint [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}]-könyv van nyolc.:)))))
35. Erás
2007. júl. 8. 12:59
Bizony, nagyon jó!! Lehet, hogy ismét elkezdem olvasni a könyveket, azt hiszem, 8 van itthon... Kedvet kaptam megint, csak időm nincs sok. :(((
34. moncsicsi83 (válaszként erre: 32. - Erás)
2007. júl. 7. 17:33
Ugye milyen jó az a könyv? Nekem nagyon tetszik. Igaz most nem [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}]et olvasok, de a következő megint az lesz! Juhéjjjjj!
33. Erás (válaszként erre: 32. - Erás)
2007. júl. 7. 12:04
Regényeit, elnézést.:))
32. Erás (válaszként erre: 25. - Moncsicsi83)
2007. júl. 7. 12:04
Az a könyv a kedvencem tőle, bár az újabb regnyeit sajnos nem tudtam megvenni.
31. moncsicsi83 (válaszként erre: 30. - Mothertiger)
2007. júl. 4. 22:12

Ezzel én is így vagyok! Sőt nekem néha tetszik is, hogy így írja meg a könyveit! Így olyan izgi, és legalább az olvasó is a fantáziájára van utalva. Szerintem nagyon jó!


Én is nagyon tisztelem és csodálom, hogy ilyen tehetséggel áldta meg az ég!!!!!!!!

2007. júl. 3. 17:01

A Csontkollekció is nagyon klassz.

Egyébként minden könyve tetszik, bár az Álomcsapda inkább filmben jött be jobban, meg a Halálsoron is jobb filmben szerintem.

Ez a pasi úgy tudja az ember lelkivilágát és a tudatát borzolni, kérdésekkel telelőni, hogy az már nem is igaz. Vannak regényei, melyeknek nem teljesen egyértelmű a befejezése; olyan, mintha "ráengedné" az olvasó elméjét, hogy kicsit gondolkozzon, fantáziálgasson: vajon mi lehet a befejezés?

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, sokak szerint butaság, de én többször el szoktam olvasni a könyveit, hiába tudom mi a vége, néha el-elkalandozok gondolatban, hogy mi lenne ha...? Vagy mi lett volna, ha...?


Mindenesetre Ő számomra nagyra becsült, és mélyen tisztelt író, tisztelem a fantáziájáért, és a tehetségéért. Bárcsak ilyen tehetséggel születtem volna én is!

29. Librigabi (válaszként erre: 28. - Munya)
2007. júl. 3. 15:52
Ehhez hasonló könyv (és film) még A gonosz, más címen: Az (It). Ajánlom figyelmedbe!
28. Munya
2007. júl. 3. 13:06
De kár, pedig úgy szeretem. Köszi :)
27. Librigabi (válaszként erre: 26. - Munya)
2007. júl. 3. 13:04
Ez a film megvan nekem is, de én úgy tudom ez Magyarországon könyvben nem jelent meg.
26. Munya
2007. júl. 3. 12:46

Sziasztok!


A könyveiből készült filmektől agyrémet kapok. Szinte semmi köze a könyvhöz. Viszont filmben tetszett nagyon a Halálsoron, igaz, hogy azt még nem olvastam. Gyerekkoromban láttam az Állj ki mellettem című filmet (Stend by me), az is egy [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}], csak még az álnéven írtak közül, én azt szeretném megszerezni könyvben, valaki nem tud róla valamit?

2007. júl. 1. 22:14
Na jelentem ma végre befejeztem a Hasznos holmikat. Desszertként meg elfogyasztottam a filmet is :) Hát.. Nem teljesen egyforma a kettő, de mit lehet tenni, főleg ha kivan írva az elején, hogy [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Stephen King[{[{[/A]}]}] regénye alapján.. :) Még mindig azt mondom, hogy a könyv sokkal jobb. Jobban végigizgulom, sokkal jobban levannak írva a cselekmények. Szóval csak a könyv a jobb, de azért a film is megérdemel 1-2 jó pontot :)
2007. jún. 30. 21:52
Nem szerettem régen. De a Setét torony utolsó részénél, az utolsó oldalon már éreztem, hogy valami véget ért, ami hiányozni fog. Hiányzik is, lassan belevetem magam a többi könyvébe is, de egyelőre ez a legjobb nálam.
23. moncsicsi83 (válaszként erre: 20. - Librigabi)
2007. jún. 28. 19:02
Szerintem ha van egy kis időd, olvass el pár könyvét. Hidd el tetszeni fog!
22. moncsicsi83 (válaszként erre: 21. - RLindi)
2007. jún. 28. 18:55

Na akkor szerintem a Tortúra lesz a következő! Azt nemrég (vagyis 2 napja) kaptam meg ajándékba. A hasznos holmikból meg alig van 100 oldal, szóval akkor Tortúrára fel!

Viszont a Hasznos holmik is nagyon tetszik! Nagyon jó a könyv. Filmben is nagyon tetszett, de most, hogy könyvben olvasom, még jobban tetszik!

21. RLindi (válaszként erre: 18. - Moncsicsi83)
2007. jún. 27. 10:37

Hát nem tudom,neke a Bilincsben annyira nem jött be.inkább a RAGYOGÁS! Én azt olvastam először,s azóta is nagy kedvenc.Tegnap nem jutott eszmbe..Hiába sok jó könyve van:-) Meg a talán kevésbé ismertek közül a Két Rose is nagyon jó!

De a Tortúrát tényleg olvasd el! nagyo élmény lesz biztos..

20. Librigabi (válaszként erre: 17. - Sizsu)
2007. jún. 27. 10:02

Szia!

Én nem olvastam 1 könyvét sem, viszont minden filmjét láttam. Nagyon tetszettek pl. a Halálsoron, Hasznos holmik, A fűnyíró ember, Rémkoppantók, A remény rabjai, Creepshow, Álomcsapda, Az eminens, Dolores Claiborn, Macskaszem. Nem tudom, milyenek lehettek ezek könyvben, de filmen jók voltak. De abban igazad van, hogy nem mindegyik filmje jó. Van amelyik dög unalmas.

2007. jún. 27. 05:48
A Tortúra tényleg nagyon jó.
18. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Sizsu)
2007. jún. 26. 18:15
Ha ennyien ajánlják a Tortúrát meg a Bilincsbent, akkor azokat fogom következőnek olvasni! Mostmár tényleg kíváncsi vagyok rájuk!
17. sizsu
2007. jún. 26. 15:25

Imádom!!!

Azok a könyvei a kedvenceim, amikor nem a cselekményen van a hangsúly, hanem a lélekábrázoláson... Két hatalmas favorit: Tortúra, Bilincsben. Azért akad még jópár, amit nem olvastam. A filmeket rühellem. Soknak köze sincs a könyvhöz, csak az alapszitu hasonlít, de a jó filmek sem közelítik meg a regényt adta élményt.

2007. jún. 26. 15:21
Az én kedvencem, A Szem. Mese, de nagyon-nagyon jó. A többit is szeretem, az első könyvét 9 évesen olvastam, a Cujo volt. Szerintem ma már klasszikus. Akkor nem mindent értettem még, de megfogott. Azóta is imádom. Még a Hasznos Holmik, is marha jó.
15. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - Librigabi)
2007. jún. 26. 14:56
Nem tudom. De az álomcsapdának is csináltak másik befejezést is. Vagyis a dvd-n két befejezés is van a filmnek!
14. Librigabi (válaszként erre: 12. - Moncsicsi83)
2007. jún. 26. 14:50
Aha, ez érdekes! Nem tudom, miért kell megváltoztatni a cselekményt, ha filmet csinálnak 1 könyvből!!??
2007. jún. 26. 14:44

Kedvenc íróm. Ezért nem kell annyi tv-t nézni, és megindul a fantázia.

A filmek iszonyat rosszak, inkább a könyv azt lehetetlen letenni, pedig nem is történik benne semmi:D

Kedvencem a talizmán.

12. moncsicsi83 (válaszként erre: 11. - Librigabi)
2007. jún. 26. 14:41

A könyvben Mort halt meg, Amy meg Ted életben maradtak. A filmben meg pont fordítva. Mort maradt életben. Ő ölte meg Amy-t meg Tedet!


"Érzem, hogy képes vagyok rá - mondta Tod Downy, ahogy vett még egy cső kukoricát a gőzölgő fazékból. Tudom, hogy a halála, idővel, kész rejtély lesz... még előttem is."

11. Librigabi (válaszként erre: 10. - Moncsicsi83)
2007. jún. 26. 14:31
Miért? A titkos ablak hogy fejeződött be a könyvben? Én ezeket csak filmen láttam. :-(
2007. jún. 26. 14:27

Húúúúú ezek közül amiket írtatok én még csak az Álomcsapdát olvastam el. Eddig még elolvasott könyveim közt a

Tom Gordon, segíts,

a Titkos ablak, Titkos kert

illetve a Napkutya című könyvét olvastam el. Most olvasom a Hasznos holmikat! És még 12 könyv van ami kiolvasásra vár. Már amelyikek megvannak nekem!

Eddig engem a legjobban a Titkos ablak, titkos kert fogott meg. A többi is nagyon jó, de ez.... Megnéztem filmben is, és ott se rossz. Mondjuk a filmbéli befejezés jobban tetszik :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook