Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Selejtes, aki nem szül 30 előtt? fórum

Selejtes, aki nem szül 30 előtt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Selejtes, aki nem szül 30 előtt?

31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - 2585941dc1)
2015. jan. 17. 10:36

'Szűzmáriaidesanyám!!!!

Akinek 2-3 gyereke van, az tuti azért szült, ráadásul a hármat 6 pasitól, hogy megtartsa a hímeket. :DDD

2015. jan. 17. 10:30
Gyakorlatilag semmivel nem értek egyet, olyan volt ez a cikk, mint egy időutazás. 15-20 éve biztos megállta volna a helyét.
2015. jan. 17. 10:17

Nagyon szimpatikus volt a cikk. Végre valaki megírta a frankót, hogy az akinek 30-on felül és lássuk be nekem sincs gyerekem, nem maradt le semmiről és nem kevesebb azoktól, akiknek 3-om gyereke van 2-3om apától és semmi más amit fel tud mutatni az életben.

Sok nő a gyerekkel akarja szerintem megfogni a pasit és stabilabbá tenni a kapcsolatát.

Szerintem ez meg pláne egy öngól és nagy hiba.



Köszönöm a cikket, nagyon szépen összeszedett gondolatokat tartalmaz. Élmény volt! ;-)

2015. jan. 17. 10:09

Nem volt szimpatikus a cikk.

Leírsz sok embert, általánosítasz. Talán még azt is leírhatom, bennem olyan érzést keltet, igazolod Önmagad, hogy te gondolkodsz tökéletesen,felelősségteljesen csak, mások bezzeg.

Nem kor függő a szülés, hanem személy. Van aki 18 évesen érettebben gondolkodik, mint egy 40 éves. Nem törhetünk senki felett pálcát. Mindenki hozza a családjából az értékrendjét, és a saját tapasztalatát .

2015. jan. 17. 10:08
Én 29 vagyok, férjnél vagyok 4 éve, nincs gyerekem, azért nincs, mert eddig még nem akartunk. Kapom is az ívet rendesen.
26. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 17. 09:46

Számomra szégyenletes és arculütô a "selejtes" megfogalmazás! Indulat miatt inkább nem írok...

Az vagy, amit gondolsz magadról.

25. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Lila virág)
2015. jan. 17. 09:44
de lefordítom egyszerű nyelvre. ha én nagyon szeretnék gyereket, túl lennék pár vetélésen, és valaki megkérdezné, mikor jön a következő baba, nem azt gondolnám, ez mekkora oltári bunkó, hogy mer így vájkálni és ilyeneket kérdezni. egyszerűen felelném, hogy dolgozunk rajta, azt ennyi. az önmagában rossz érzés, ha nem jön össze, és sok fájdalmas dolgot megél az ember közben, de a saját fájdalmamat biztos nem mások bunkózásában élném ki
24. globus (válaszként erre: 21. - Rinike)
2015. jan. 17. 09:41
Maximálisan egyetértek. Az, hogy ma egy nő akár hatvan évesen is flottul néz ki (emlékezzünk csak fejkendős matuzsálem nagymamánkra), a biológiát nem igazán tudja befolyásolni.
23. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Lila virág)
2015. jan. 17. 09:35

én pont azt írtam, hogy a kérdezőket nem kell támadni. ezek teljesen ártalmatlan, együgyű kérdések, és ha valaki nem úgy állna hozzá, hogy de nekem mekkora drámám van, és a másik hogy mer egyáltalán bármi kapcsolódót kérdezni, akkor belátná, hogy valszeg őt sem az érdekelné a másikkal kapcsolatban, hogy mit főzött vacsorára :)


akik ilyesmiket kérdeznek, nem azért teszik, hogy megbántsák a másikat, pusztán kíváncsiak, némelyik tolakodó, és ennyi. attól még nem kell lebunkózni, meg hogy meri. meg lehet simán felelni, ahogy akarod, és nem foglalkozni vele tovább, nem értem, minek kell támadni

22. Anyagi
2015. jan. 17. 09:27

Egyszerűen nem értem az írásodat???

Mi ez? Közvéleménykutatás?

Vagy tudd mit miért teszel, vagy csináld azt amit elvárnak a kibicek!


Válaszok:

Azért szültek a nők régebben fiatalon, mert korábban lettek társadalmilag érettek. (Nem is volt velük kapcsolatban túl nagy elvárás.)

Meg azért, mert az első szülésre, biológiailag 22-25 éves kor körül legalkalmasabb a szervezet.

És főleg egy szegény/földműves családba kellett a sok utód, aki gyorsan munkára fogható (a maga szintjén), és később, nyugdíj híján, az öregek eltartója, gyámolítója lehet.

Meg, vagy egyáltalán nem tanultak, vagy sokkal kevesebbet és kevesebb ideig.

Alkamilag az is igaz, hogy nagyon hosszú időszakban a nők nem dolgoztak - legalábbis nem jártak el dolgozni otthonról. Vagy ha igen, a gyermekáldás érkeztével maradtak a háztartásban.

Az óvoda-bölcsöde hiányt azért nem említem, mert az együtt lakó nagy család ezt nem is igényelte.

Meg nem tört be a fogyasztói társadalom, amikor meglátni és megkívánni alapon a materiális javakért dolgozunk erőnkön felül!!


Talán ez utóbbi a leginkább átgondolandó!

Azért nem akarok gyereket mart még nincs autóm, lapos tévém, és nem jártam külföldön?


Ekkor már azt is érdemes figyelembe venni, hogy egy párkapcsolat, ha már "beállt", egyre nehezebb új tagokat, kényelmetlenségeket befogadni, elviselni. Mert egy gyerek bizony "kényelmetlen". Nem lehet a megszokott életmódot, a szabad és hirtelen döntésű programokat beiktatni, vagy sokáig lustálkodni. Sokszor még aludni sem. (És ezeket, meg az kényeztetett státusz elvesztését, főleg a férfiak, minél idősebbek, annál nehezebben tolerálják.)

Az alkalmazkodásképesség romlásán kívül, a tolerancia, a vállalkozókedv, az újításokra való hajlam is csökken az évek múltával. Egy huszon' éves szülő sokkal rugalmasabb, "haveribb", az idősebb távolabbi, irányítóbb...

Meg az sem mindegy, hogy meddig tudja elkísérni a gyermeket az útján úgy, hogy még ő segít és nem elesett öregemberként már nyűg és segítségre szorul.


Szóval mit is szerettél volna kérdezni????

21. rinike (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 17. 09:26
Egyszerűen nem kell ilyenekre gondolni, hogy selejtes lennél. Aki ilyet mond, vagy ilyenre utal azzal nem kell foglalkozni! DE! Leszögezem, megértem, hogy az, akinek 40 felett is gond nélkül összejön a baba, az nem érti meg, hogy miről is fogok beszélni, akik viszont átmentek azon, amin én is, azok értik majd. Szóval szültem 23 évesen, és vagy csodálatos 22 éves fiam. Engem nem sürgetett tehát már az idő, de ha akarjuk, ha nem sürget a biológia. Már elmúltam jóval 30, amikor a második férjemmel megismerkedtem. Tudtuk, hogy szeretnénk közös gyermeket, de nem siettünk sehova. Aztán már 37 körül lehettem, amikor azt mondtuk, jöhet a baba. A nőgyógyászom már jóval előtte jelezte, ne várjak sokáig, mert nem leszek fiatalabb. Aztán végül 43 évesen szültem egy csodálatos kislányt, aki már 2 éves múlt, és aki végül spontán fogant. De mi volt abban a 6 évben! Kromoszóma hibás terhesség, ahol már meg kellett szülnöm a halott babámat. Több vetélés, több inszemináció, 6 sikertelen lombik sb. És mivel mindvégig egészségesek voltunk, a férjem is és én is, így soha nem derült ki más ok a gonda, mint az életkorom. Összességében nagyon szerencsésnek érzem magam, mert nekem végül sikerült. s sok-sok nőt ismerek, akinek szintén sikerült 40 felett, van akinek könnyen, van akinek nehezen. Ők mind szerencsések. Sajnos olyat is sokat ismerek, akik végül gyermek nélkül maradtak. Ezen tapasztalatok miatt - senkit el nem ítélve, hanem csakis jót akarva - én arra biztatok mindenkit, hogy 35 előtt szülje meg az első gyermekét. Természetesen lehet 40 felett is próbálkozni, hiszen én is megtettem, és sikerrel jártam sok más nővel együtt, de tudomásul kell venni, hogy 35 felett picit már nőnek a nehézségek, ekkor még icipicit, de mérhetően csökkenek az esélyek, és minden évvel mérhető a negatív irányú változás. Ahogy a fogamzásgátlásról felvilágosítást tartanak, jó lenne erről is többet tudni azoknak, akiket érint, és akinek úgy alakul az élete, hogy 35 vagy 40 felett szeretne gyermeket, és az nem akar könnyen összejönni, jó lenne, ha nem mindent az adott nőnek kellene a saját bőrén megtapasztalnia, mindennek utánajárnia, megtudnia, hogy milyen orvoshoz érdemes fordulnia, milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetnie. Mire megérkezett a gyermekáldás, szinte szakemberré kellett válnom a témában. Jobb lett volna, ha ez a tudás könnyebben és rövidebb idő alatt elérhető lett volna, mert ilyen korban már sokat számíthat egy-egy elvesztegetett újabb év.
2015. jan. 17. 09:25

kriszta, nem kell támadni, senki nem támadott téged.


De pl. én leírtam, milyen műtéten mentem keresztül. Képzelheted, nekem hogy esne a kérdés, hogy "na, mikor lesz már gyereked?" Ezért kell vigyázni ebben a kérdésben, mert olyan fájdalmat okozhatunk, amire nem is gondolunk.


Azért ha valakit a munkából vágnak ki, az egészen más kategória...

19. lila virág (válaszként erre: 16. - 5674644b5d)
2015. jan. 17. 09:23
Teljesen egyetértek. Nekem mindig kérdezgették jószándékú emberek, mikor lesz már valakim, mikor megyek férjhez - de olyan 28 éves korom körül voltak olyan tapintatosak és ezt abbahagyták. És én is utálom, amikor valaki elkezd a magánéletemben vájkálni, akivel nem vagyok olyan kapcsolatban, és elkezd ilyeneket kérdezni... Vagy a műtétemmel kapcsolatban is egyvalaki elkezdett intim kérdéseket feltenni. Ma sem tudja, milyen közel állt ahhoz, hogy kivágjam az ablakon... Ezek olyan intim kérdések, amikkel kapcsolatban legfeljebb a nagyon közel állók tehetnek fel kérdéseket. Az más kérdés, hogy van, akit ez nem zavar, bár ezen csodálkozom.
18. kriszta773 (válaszként erre: 16. - 5674644b5d)
2015. jan. 17. 09:22

én nem gondolom azt, hogy hímestojásként kéne bánni mindenkivel és felállítani a kórelőzményeit, mielőtt az ember feltenne bármilyen kérdést :) ezzel az erővel a hogy vagy és milyen a munka kérdések is lehetnek vérigsértők, mert lehet, hogy épp valami nagy testi vagy lelki kórban szenved, vagy előző nap rúgták ki a munkahelyéről :)


nem a többi emberre, a kérdezőkre kéne haragudni, hogy merészeltek olyan rettentően személyes, provokatív kérdést feltenni, hogy mikor lesz esküvő vagy gyerek, hanem esetleg elfilózni azon, belőled miért váltja ki azt, hogy a másik milyen bunkó. és ha valakinek nem lehet gyereke, akkor mi van? vágja fel az ereit és egész életében csak bőgjön és szenvedjen? attól még ugyanolyan szép, boldog életet élhet, mint bárki más? miért kéne ezért lábujjhegyen járnia körülötte mindenkinek? ha megkérdezik, megfeleli, azt ennyi, többet nem fogják kérdezgetni


nem kell mindenen halálra sértődni

2015. jan. 17. 09:15

Nem tudom!

Belém,nem ezt nevelték!

16. 5674644b5d (válaszként erre: 11. - Kriszta773)
2015. jan. 17. 09:14

Pont azért nem teszem fel ezeket a kérdéseket, mert nem tudhatom azt, hogy a másikat hogy érintheti. Pl aki évek óta keresi az igazit vagy akik küzdenek egy gyerekért, de nem akar jönni és ne adj Isten még talán vetélése is volt nem is egy.

Az udvariaskodó kérdés a hogy vagy/vagytok? milyen a munka vagy jó volt a nyaralás, hogy van anyukád/apukád, Pistike/Katika? Ezekkel a kérdésekkel nem lehet megbántani senkit míg ezekkel igen, mert bizalmaskodóak és igenis gondolkodni kell azon ha egy mondjuk 40-es nőnek aki 10-15 éve férjezett és nincs gyermeke akkor nagyobb az esély egy szervi problémára, mint arra hogy ő nem szeretne és egy ilyen kérdés igen fájdalmas tud lenni.

A házasság a gyerek vállalás mind mind magánügy, amihez csak annak van köze akit a kérdezett fél be akar vonni szerintem.

2015. jan. 17. 09:14
től nagy a kockázat = túl nagy a kockázat
14. Diuska000 (válaszként erre: 11. - Kriszta773)
2015. jan. 17. 09:12

Jogos, bár remélhetőleg itt a válaszok személyesek, szóval egyéértelmű, hogy mindenkit máshogy érinthet egyéb személyes dolgok miatt.

De nem is értem miért lenne baj, ha a válaszba mindenki beletenné a személyes tapasztalatait is.

Amúgy, aki azt gondolja gyerekkel vagy gyerek nélkül , idősen vagy fiatalon is akár, hogy ez a kérdés, hogy valaki "Selejtes, aki nem..." helyesen megfogalmazott kérdés... hát akkor feladom. :D

2015. jan. 17. 09:12

Érdekes, én meg folyton azzal találkozom, hogy aki a 20-as évei elején jár és szülni akar, arra úgy néznek, mintha a Holdról jött volna, és nekiesnek, hogy felelőtlen...


Abban igaza van a cikkírónak, hogy akinek úgy jön össze, annak későn se ciki elkezdeni szülni. Én azokat nem szoktam érteni, akiknek minden adott már huszonévesen, és mégis várnak vagy tíz évet. Miközben egyre inkább köztudott, hogy egyre több olyan betegség fenyegeti a fiatal nőket, ami meddőséget okozhat. Egyre fiatalabb korosztályt fenyeget a mióma - már a huszonéveseket is -, ami miatt gyakran el kell távolítani a méhet. A korai klimax is gyakran jelentkezik 30 éves kor előtt. Van, hogy csak kezelésre van szükség, ami több évig tarthat, de ha valaki ezt 35 évesen tudja meg, mert akkor kezd próbálkozni... Vagy sorozatban elvetél, ki kell vizsgálni, de közben már közeledik a negyvenhez... Szóval aki akar gyermeket, az ne húzza-halassza az időt, ha nem muszáj. Én is úgy jártam, hogy ki kellett venni a méhemet és most mér soha nem lesz gyerekem - mondjuk én nem halogattam volna, ha társra találok, de ez van. Nem lenne jó, ha sokan így járnának, nem kívánom senkinek.


Abban egyetértek, hogy az ember ne válasszon párt magának csak azért, hogy gyereke legyen, inkább várjon. De akinek megvan a párja, az jó, ha számot vet azokkal az érvekkel, amik miatt halogatja a gyermekvállalást, mert ha átgondolja, kiderülhet, hogy nem is olyan fontosak. Ha meg igen, akkor persze várjon tovább. De től nagy a kockázat - hangsúlyozom, arra gondolok, akinek már meglenne a lehetősége a gyerekvállalásra.

12. syria (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 17. 09:10

Ha mindenki olyan felelősen (nem) vállalna gyereket, mint te, nem lenne annyi csonka család, a feladatok súlya alatt idegbeteggé váló szülő mellett testi-lelki nyomorban élő gyerek.

Igen, nagyon kell az utód. De nem mindenáron, hanem ésszel; úgy ahogyan (reméljük) nektek is lesz, amikor eljön az ideje.

11. kriszta773 (válaszként erre: 7. - 5674644b5d)
2015. jan. 17. 09:05

szerintem ez a kérdések nem bunkók, max. felszínes udvariassági érdeklődések. gondolod, bárkit is igazán érdekel, hogy mikor lesz pasid, esküvőd vagy gyereked? bárkinek is bármilyen befolyással lenne ez az életére, rajtad kívül? :)


valószínűleg ezeket a kérdéseket azok élik meg tolakodásnak és bunkóságnak, akiknél valamiért odavág, mert szeretnének gyereket vagy férjet vagy kapcsolatot stb. mert egyébként meg az ember simán megválaszolja, mint mikor megkérdezik, hogy vagy? :)

10. Diuska000 (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 17. 09:05
Maximum a Fülöp szigeteken vagy Afrikában... Szerintem itthon ez nem igaz, hogy egész életünkben erre készítenek fel, van megannyi más dolog már mellette. Persze elvileg minden nő szeretne anya lenni, de most mi már a körülményekre is gondolunk... A kor meg egy dolog, ahogy épp megtalálja az ember azt az embert akivel el tudja képzelni a jövőjét és minden körülmény összejön hát megpróbálják. Azért teszem hozzá, nem mindenkinek sikerül elsőre, ezt pedig nem lehet néha 30 előttre sűríteni.
2015. jan. 17. 09:04
Szerintem a mai vilagban inkabb az szamit furcsanak, ha valaki 30 alatt szul. Eleg regen volt elvaras 25 eves korig babazni, ugyhogy nem ertem a cikket.
2015. jan. 17. 08:54
Felesleges mentegetőznöd, helyesen döntöttél. Az meg hülyeség, hogy harminc előtt szülni KELL.
2015. jan. 17. 08:53

Mikor egyedül vagy? Mikor hozol haza valakit? Összejössz valakivel: mikor házasodtok össze? Összeházasodtok: mikor jön a gyerek? Megérkezett az első gyerek: mikor jön a tesó?


Ezek a kérdések sose tűnnek el csak átalakulnak és mindhez ugyan az a válaszom: Igazán semmi közöd hozzá és egy ősbunkó vagy mert feltetted.

6. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Zonne)
2015. jan. 17. 08:48

bocsi, de én semmi igazságot nem találok az írásodban. nem hiszem, hogy "egész életében" arra készítenének fel akár egy nőt is, hogy anya lesz. mégis hogyan készítenék fel, miben, mikor, milyen módszerekkel? :) másrészt meg senki nem néz ferde szemmel, pláne nem gondolja selejtnek azt, aki huszonévesen nem szül


persze, hogy azt kérdezgetik tőled, miután férjhez mentél, hogy mikor jön a gyerek. mégis mit kérdezzenek, hogy hány anált nyomtatok az este, vagy melyikőtök horkol hangosabban? :)

2015. jan. 17. 08:45
Én is közel 40 leszek és még most szeretném az első gyereket.Én túl vagyok 3 tragédián de még így sem vállalnék 35 év alatt gyermeket.Szerintem addigra kialakul az ember élete,párja,tapasztaltabb (már aki az akar lenni) Persze mindenki magánügye és úgy vélem senkit nem szabad elítélni amiért később szül,mert nem tudjuk mi van a háttérben!
2015. jan. 17. 08:45
ez most komoly ? , mármint a kérdés. Az a selejtes, aki ilyeneket kérdez :S
2015. jan. 17. 08:40
ezt a marhaságot ki mondta?
2015. jan. 17. 08:39
Akkor én nagyon selejtes vagyok, 40 évesen szültem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook